Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Comy
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #221
RE: Mychartsowy Top Comy
wszystkie utwory dostały punkty!
28.10.2020 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #222
RE: Mychartsowy Top Comy
Tak to się kończy, gdy top jest nadawany o zupełnie innej porze niż zwykle. Kompletnie o nim zapomniałem. I teraz własnie kończę czytanie Waszych wpisów.
A oto moje komentarze do nich:
neo01 napisał(a):No i "Pożegnanie z bajką" ma tyle punktów co "Sto tysięcy..." - świat się kończy
No wiesz co, tak deprecjonować moją propozycję. Icon_lol
kajman napisał(a):To skąd nagle zaczynasz pisać o Losie, skoro wynika, że piszemy o Leszku.
thestranglers zdaje się zrozumiał, że piszesz o "Spadam".... Dokładnie to później wyjaśnił.
kajman napisał(a):Nie podoba Ci się świetne Spadam.
Dla mnie też się nie podoba, no ale nie aż tak bardzo jak dla prowadzącego. Icon_twisted
Artur.O napisał(a):No ja rozumiem, że repertuar był jaki był, ale bez przesady
W punkt.
kajman napisał(a):Szóste miejsce to jeszcze większa załamka niż pierwsze.
Co się czepiasz mojej propozycji. Icon_wink
I akurat bardzo się cieszę, że "Pożegnanie z bajką" Wam również przypadło do gustu (choć ostatecznie spadło na ósme). Muza
A wygrać chyba jednak musiało, to co wygrało.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2020 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #223
RE: Mychartsowy Top Comy
Sundrajta napisał(a):Tak to się kończy, gdy top jest nadawany o zupełnie innej porze niż zwykle. Kompletnie o nim zapomniałem.
ano właśnie, taki to tydzień... Przepraszam za zupełnie inną porę finału, postaram się nie powtarzać tego procederu. Icon_wink
28.10.2020 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #224
RE: Mychartsowy Top Comy
No to też moja wina, trzeba było sobie jakąś "przypominajkę" uruchomić, a ja akurat po piątej to drzemkę sobie uciąłem. Icon_rolleyes
Tyle że większych niespodzianek w wynikach nie było, więc tak naprawdę nie miałem się czym ekscytować. Etap przesłuchiwania w tym topie okazał się najciekawszy. Cwaniak

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.10.2020 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #225
RE: Mychartsowy Top Comy
Pierwsze miejsce zasłużone i spodziewane, bo to ich klasyk. Natomiast smucą słabe notowania Systemu i (to wręcz szokuje) Ostrości.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.10.2020 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 094
Dołączył: Dec 2009
Post: #226
RE: Mychartsowy Top Comy
EVENo napisał(a):Piąte miejsce Spadam chyba najlepiej podsumowuje ten top, bo to naprawdę jest taki basic, taka nijakość, a mimo to - jeden z najpopularniejszych ich kawałków.
Dlaczego najlepiej podsumowuje? Bo inne kawałki też są nijakie? To akurat zupełnie niereprezentatywny kawałek, ale może dlatego że otworzył im drzwi do kariery ludzie mają do niego sentyment (i może właśnie ten spokój w nim też się niektórym podoba).

WOLNE MEDIA!!!
28.10.2020 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #227
RE: Mychartsowy Top Comy
Dla mnie to chyba ich najlepszy utwór, który wyszedł na singlu. Rozbudzili apetyt, który potem tak cobie był zaspokojony.
28.10.2020 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #228
RE: Mychartsowy Top Comy
Przyznam też, że kompletnie nie rozumiem miejsca 2. Ten numer jest długi i... to tyle. Wygląda na to, że ludzie uważają, że jak coś jest długie, to musi być super. A tymczasem mamy tu do czynienia z numerem, który świetnie zapowiada ich późniejsze problemy: za długi, przegadany, nudny, muzycznie niewiele się tam dzieje - czyli jest to wszystko, z czym później często zmagał się zespół.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.10.2020 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #229
RE: Mychartsowy Top Comy
(29.10.2020 12:03 AM)Miszon napisał(a):  Wygląda na to, że ludzie uważają, że jak coś jest długie, to musi być super.
serio? sądzisz, że patrzę w ten sposób na utwory: o ten ma 12 minut to jest świetny! o, a ten ma 14 - to dopiero kawał muzy! Icon_wink2
nie może się po prostu podobać, bo jest świetny sam w sobie? bo gdyby miał 6 minut to też byłoby super, ale skoro ma tyle to... jeszcze lepiej Icon_smile2

a może raczej dla Ciebie długie utwory są z założenia nieciekawe? obojętnie co by to było...

chociaż może masz rację... w folderze gdzie mam utwory z mojego TWC to Zaprzepaszczone mam połączone z Intro Icon_biggrin3 i dopiero wtedy te 16 minut to jest TO! Icon_wink2

a co do topu to nie sądziłem, że może ten utwór być na podium. Leszek, Cebula i Spadam wydawały mi się poza zasięgiem. fajnie! Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.10.2020 12:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #230
RE: Mychartsowy Top Comy
(29.10.2020 12:49 AM)Yacy napisał(a):  serio? sądzisz, że patrzę w ten sposób na utwory: o ten ma 12 minut to jest świetny! o, a ten ma 14 - to dopiero kawał muzy! Icon_wink2

Patrząc na podium wynikowe to trochę tak wygląda właśnie xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
29.10.2020 01:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #231
RE: Mychartsowy Top Comy
Ja uważam, że Intro jest najlepszą częścią Zaprzepaszczonycn, więc nic dziwnego że wersja z nim jest lepsza niż bez Icon_biggrin3 .
Co więcej, jak słucham tej płyty, to w 90% przypadków słucham Intro, a potem od razu przewijam do Świętej wojny.

Długie utwory niekoniecznie z założenia są nieciekawe. Po prostu trudniej stworzyć długi utwór, który jest dobry, nie nudzi się, dzieje się w nim coś ciekawego muzycznie i/lub tekstowo, niż przy kawałku na 3-4 minuty. I uważam, że tutaj im to nie wyszło, są ewidentne dłużyzny, gdzie nic się nie dzieje, jakby to miało ze minuty mniej, to byłoby lepsze.
Cisza i ogień jest przykładem utworu, w którym im się udało zrobić coś długiego i świetnego.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2020 01:32 AM przez Miszon.)
29.10.2020 01:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #232
RE: Mychartsowy Top Comy
(29.10.2020 01:00 AM)Artur.O napisał(a):  
(29.10.2020 12:49 AM)Yacy napisał(a):  serio? sądzisz, że patrzę w ten sposób na utwory: o ten ma 12 minut to jest świetny! o, a ten ma 14 - to dopiero kawał muzy! Icon_wink2

Patrząc na podium wynikowe to trochę tak wygląda właśnie xD

Szczerze mówiąc wygląda na to, że o wynikach zadecydowały dwa powody - opisany powyżej oraz obecność w topie Trójki. Szkoda że zabrakło mniej oczywistych wyborów.
29.10.2020 07:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #233
RE: Mychartsowy Top Comy
Miszon napisał(a):jakby to miało ze minuty mniej, to byłoby lepsze
A to Ze to w przeliczeniu na normalne liczby to ile? Być może faktycznie w Siłach są dłużyzny, ale ja tego nie czuję. Chociaż może jak by wyciąć minutę lub dwie to utwór byłby jeszcze lepszy i uznałbym go za najlepszy w dorobku Comy.
Dyfeomorfizm napisał(a):Szczerze mówiąc wygląda na to, że o wynikach zadecydowały dwa powody - opisany powyżej oraz obecność w topie Trójki.
A może z tym drugim powodem jest na odwrót i utwór jest uważany za świetny i jest w topie Trójki? Ktoś na niego w tym topie jednak głosował. U mnie akurat podium liczy w sumie ponad pół godziny, ale jakoś przy żadnym z tych utworów nie miałem odczucia, że jest za długi (no może trochę przy Listopadzie), a były utwory, który miały trzy-cztery minuty i nudziły mi się.
Miszon napisał(a):Po prostu trudniej stworzyć długi utwór, który jest dobry, nie nudzi się, dzieje się w nim coś ciekawego muzycznie i/lub tekstowo, niż przy kawałku na 3-4 minuty.
Na temat textu wypowiadać się nie będę natomiast co do muzyki to wcale nie jestem pewien czy przełożenie jest takie proste. Pewnie trudniej jest stworzyć długi utwór, kiedy robi się to na siłę, ale jeżeli robi się to z wewnętrznej potrzeby to zupełnie inna sprawa. Gdy się po prostu czuje, że powiedzmy pięć minut nie wystarcza, żeby przekazać to, co się chce i wtedy tworzy się coś dłuższego. A czasem ma się być może świetny pomysł na dwie minuty, ale przeciąga jeszcze o dwie bo to tak głupio (przynajmniej ja tak pewne utwory odbieram).
29.10.2020 08:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 094
Dołączył: Dec 2009
Post: #234
RE: Mychartsowy Top Comy
Ja myślę, że Miszon jest po prostu niecierpliwy i nie lubi kawałków, które się powoli rozwijają do puenty Icon_smile
Jestem w stanie to zrozumieć, bo chyba coraz częściej też tak mam, ale akurat takie kawałki jak "Zaprzepaszczone..." doceniam właśnie za to budowanie napięcia, dzięki któremu finał brzmi naprawę mocno i pełnie. Chociaż nie działa to już na pewno na mnie tak jak kiedyś.

WOLNE MEDIA!!!
29.10.2020 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #235
RE: Mychartsowy Top Comy
(29.10.2020 08:06 AM)kajman napisał(a):  A może z tym drugim powodem jest na odwrót i utwór jest uważany za świetny i jest w topie Trójki?
Nie wykluczam takiego przypadku, jednak wydaje się on dość mało prawdopodobny. Z tego co zdążyłem zauważyć, utwory grane w topach Trójki są tu zdecydowanie faworyzowane (by wspomnieć kazus Angie, którą uznano statystycznie za lepszy utwór niż Sympathy For The Devil, Gimme Shelter czy Satisfaction, co byłoby niemożliwe gdyby nie uparta promocja Angie w Trójce). Ośmielam się zatem konkludować, że znacznie większa rozpoznawalność czterech trójkowych klasyków Comy zdeterminowała ich wysoką pozycję, a inne utwory były na starcie przegrane. Choć, jako że nie jestem specjalistą od Comy i nie ukrywam swej niechęci do tej grupy, możliwe że się mylę i faktycznie Trójka wyłuskała największe perły w dyskografii Comy.
29.10.2020 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #236
RE: Mychartsowy Top Comy
Utwór "Nie wierzę skurwysynom" w moim Topie Comy wskoczył z hukiem na miejsce #1 w dn. 16.05.2020r. Dzisiaj jest ciągle w Top-10 mojego Topu Comy. Trochę się zdziwiłem, że tylko ja doceniłem ten utwór. Włączyłem wtedy ten utwór, dałem głośność na cały regulator i śpiewałem refren z Roguckim. Mam tak do dzisiaj i ciągle nie mogę przestać...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2020 10:42 AM przez obserw99.)
29.10.2020 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #237
RE: Mychartsowy Top Comy
(29.10.2020 09:50 AM)neo01 napisał(a):  Ja myślę, że Miszon jest po prostu niecierpliwy i nie lubi kawałków, które się powoli rozwijają do puenty Icon_smile
Niezupełnie, bo Leszek Żukowski jest świetny muzycznie i idealnie operuje napięciem.
W Siłach ten problem że w zasadzie nie ma puenty, a jeśli jest to kompletnie nie satysfakcjonująca. Gdyby była jakaś superpuenta (albo w ogóle jakakolwiek), to ten numer miałby u mnie wielkiego plusa. A tak to mamy czekanie na coś, co niezupełnie nadchodzi.
Przykładowo w Spadam, Leszku, czy Ostrości, te końcówki są świetne.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
29.10.2020 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #238
RE: Mychartsowy Top Comy
Dyfeomorfizm napisał(a):by wspomnieć kazus Angie
To ja sobie popatrzyłem na casus Angie i na głosujących tutaj na ten utwór:
(tomas585 ---, kajman ---, ku3a 10, Gary 07, obserw99 ---, Tomekk 12, inżynierek 12, thestranglers 08, miszony 01, Artur.O 07, EVENo ---, AKT! ---, neo01 10, barb42 ---, Kondziowsky ---, 1981 ---, Kuba1201 ---, stokrotka 05, wwas 06, Kalypson ---, meni ---, Yacy 10, Starless 07, Miszon 12, Szymek79 12, Sundrajta 12) i widzę kilka osób które mi się z Trójką nie kojarzą (chociaż może jestem w błędzie) i które głosowały na ten utwór (thestranglers, Artur.O, Szymek79, są inne, co do których nie mam pewności) i z kolei są osoby, które mi się kojarzą (kajman, obserw99, barb42, także chociaż w mniejszym stopniu tomas 585 i EVENo), a które nie głosowały. Więc chyba słuchanie topu Trójki nie jest tutaj linią podziału. Bierze się to w moim odczuciu raczej stąd, że niektórzy wolą taką muzykę niż główną linię tego, co Stonesi prezentują. I myślę, że to też powoduje, że akurat ten utwór jest tak wysoko w Topie Trójki.
Dyfeomorfizm napisał(a):co byłoby niemożliwe gdyby nie uparta promocja Angie w Trójce
A czy naprawdę jest jakaś promocja tego utworu w Trójce poza tym, że pojawia się w Topie czyli słuchacze na to głosują?
Dyfeomorfizm napisał(a):Ośmielam się zatem konkludować, że znacznie większa rozpoznawalność czterech trójkowych klasyków Comy zdeterminowała ich wysoką pozycję
A w tym akurat jest sporo racji. Ale jak ktoś kiedyś na tym i nie tylko na tym forum zauważył, że występuje tutaj syndrom inżyniera Mamonia czyli podoba mu się to co zna. A zna, bo są bardziej popularne ale nie tylko w Trójce.
Dyfeomorfizm napisał(a):faktycznie Trójka wyłuskała największe perły w dyskografii Comy
Trójka wyłuskała utwory najpopularniejsze i one znalazły się w zestawie do głosowania na top.
29.10.2020 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #239
RE: Mychartsowy Top Comy
Jestem trójkowy, a topu od samego początku słuchałem. Myślę tym samym, że wpływ TWCP3 jest w przypadku pozycji Angie bezsprzeczny.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2020 11:42 AM przez thestranglers.)
29.10.2020 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #240
RE: Mychartsowy Top Comy
Żeby nie było nieporozumień - nie uważam opisanego przeze mnie zjawiska za coś złego. Chodzi mi tylko o to, że akurat w Polsce występuje większe niż choćby w USA promowanie w stacjach radiowych takich utworów jak Angie czy Anybody Seen My Baby, a znacznie mniej gra się choćby Street Fighting Man czy Ruby Tuesday, w efekcie czego te pierwsze zyskują zaskakująco dużo głosów, a te drugie zaskakująco mniej. Więc niewątpliwie zachodzi tu korelacja, można jedynie polemizować, czy mamy do czynienia z implikacją, a (pobieżnie) dokonana analiza zdaje się na implikację wskazywać.
29.10.2020 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości