Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Comy
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #241
RE: Mychartsowy Top Comy
No jasne, że popularność kawałków (jaką w znacznej mierze wywołują stacje radiowe) ma wpływ na nasze wybory. Nie jest to jednak wpływ jednoznaczny, bo inaczej "Satisfacion" by w topie Stonesów brylowało, a było poza pierwszą piątką (choć nieznacznie poniżej).
Rzeczywiście ciekawy jest przypadek "Angie", ale może po prostu jest tak, że z jednej strony znamy dobrze ten kawałek i dobrze on nam się kojarzy, lubimy go. Być może ma na to jakiś wpływ obecność w TTWC, ale to takie samonapędzające się koło zamachowe - ktoś przecież na ten numer głosuje i takich ktosiów jest znacznie więcej niż w przypadku innych kawałków Stonesów z zestawu do głosowania.

WOLNE MEDIA!!!
29.10.2020 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #242
RE: Mychartsowy Top Comy
neo01 napisał(a):inaczej "Satisfacion" by w topie Stonesów brylowało
No powiedzmy, że byłoby w pierwszej dwójce z Angie. Wyniki Angie po części są pewnie dlatego takie, że z tych ogranych utworów się jednak wyróżnia. To chyba jedyna taka typowa ballada z wielkich hitów. I kawałek w Polsce niezwykle popularny od dawien dawna. W drugiej połowie l. 70-tych kiedy zacząłem słuchać muzyki to było to moje pierwsze i najbardziej oczywiste skojarzenie z zespołem (i nie tylko moje, bo pamiętam dyskusje w gronie znajomych czy tytuł utworu to Angie czy Angel).
29.10.2020 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #243
RE: Mychartsowy Top Comy
Nie znałem wcześniej za bardzo Comy i przesłuchiwalem ich piosenki licząc , że jednak mnie czymś zaskoczą a to nie dość, że część kawałków brzmi "staroświecko" to nic prawie w tej muzyce nie ma interesującego, zaskakującego. O taka kolejna rockowa kapela jakich wiele Jednym uchem wpada, drugim wypada....
29.10.2020 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #244
RE: Mychartsowy Top Comy
(29.10.2020 12:30 PM)kajman napisał(a):  I kawałek w Polsce niezwykle popularny od dawien dawna. W drugiej połowie l. 70-tych kiedy zacząłem słuchać muzyki to było to moje pierwsze i najbardziej oczywiste skojarzenie z zespołem
uff... dzięki kajman, że... jesteś Icon_smile2

jestem (byłem?) bardzo trójkowy, TWC słuchałem - niestety z przerwami - od początku.
ale stwierdzenie, że wpływ TWC na popularność A. jest bezsprzeczny mocno mnie rozbawiło Icon_wink2
oczywiście, że jest, ale jednak niewielki Icon_razz

pewnie też zależy o jakiej grupie wiekowej mówimy.
Trójka w latach 90. już nie była tak popularna jak dekadę wcześniej.
znam osoby, które znają RS i lubią właśnie Angie, a - wiem to trudne do wyobrażenia sobie - nie były słuchaczami Trójki Icon_razz

a z drugiej strony to są tylko nasze opinie, a nie fakty, więc w sumie każdy może mieć rację Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.10.2020 01:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #245
RE: Mychartsowy Top Comy
Dość jednak niesprawiedliwa jest w moich uszach opinia miszonego o bohaterze tego wątku. Owszem, ich próby z melodyjnym pogodnym rockiem mogą się nie podobać, rozumiem, ale jednak początki ich działalności były wystarczająco oryginalne by na trwałe zapisać się na kartach historii polskiej muzyki rockowej. Gdyby było inaczej to na lokalnej (ach to słowo robiące tu ostatnio zawrotną karierę) łódzkiej liście przebojów nie zawojowaliby tego co zawojowali. Szczyt ich największej popularności wypadł dokładnie na debiut, a sukcesowi Leszka Żukowskiego towarzyszyła popularność Miast (czemuż faktycznie pewniakiem do podium to nie było?) i niestety Spadam. Oryginalności im wtedy z pewnością nie mogłem odmówić. Czemu z kolei nie przekuli powodzenia na drugiej płycie to nie wiem, bo miejscami na pewno dorównuje ona Pierwszemu Wyjściu, a rzeczone tytułowe Siły są chyba apogeum ich stylu i przy całym swym rozwleczeniu akurat spójnym dziełem. Tak wyszło, że niestety na tyle mi niezapamiętanym z przeszłości, że nie miało rozpędu by powalczyć o moje podium, ale wrażenie zostawia wyborne jak już wcześniej gdzieś napisałem. Więc co, nierówności były, ale ogólne wrażenie pozytywne, utrwaliłem sobie w głowie te najlepsze w mojej opinii utwory, a o to też tu w zabawie chodzi.
30.10.2020 06:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #246
RE: Mychartsowy Top Comy
thestranglers napisał(a):Dość jednak niesprawiedliwa jest w moich uszach opinia miszonego o bohaterze tego wątku.
Skoro tak to odbiera to jego prawo. Nie widzi nic oryginalnego? Po prostu tak to słyszy.
thestranglers napisał(a):niestety Spadam
To dokładnie taka Twoja opinia jak i jego poprzednia.
30.10.2020 08:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #247
RE: Mychartsowy Top Comy
No na tyle nie taka, że wypowiadał się o zespole a nie pojedynczym utworze.
30.10.2020 08:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #248
RE: Mychartsowy Top Comy
No to ta jest o kilkunastu utworach, bo chyba nie dotyczy tylko jednej płyty.
thestranglers napisał(a):początki ich działalności były wystarczająco oryginalne
30.10.2020 08:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #249
RE: Mychartsowy Top Comy
Może na obronę wezmę ich ostatnie dokonania. O ile Spadam ( choć zagłosowałem) brzmi archaicznie i charczenie Roguckiego "Przestań wyć, przestań wyć..." już trochę męczy to ich ostatnie dokonania zabrzmiały świeżo m in. cover Pożegnanie z bajką. Jak wydali ten singiel z Ralphem K. i zapowiedzieli zawieszenie działalności zespołu pomyślałem , że robią duży błąd bo w końcu coś w tej muzyce się wydarzyło: świeżego , innego, lepszego...
30.10.2020 10:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #250
RE: Mychartsowy Top Comy
(30.10.2020 01:18 AM)Yacy napisał(a):  ale stwierdzenie, że wpływ TWC na popularność A. jest bezsprzeczny mocno mnie rozbawiło Icon_wink2
Teza startowa brzmi następująco: "Obecność utworu w którymś z topów Trójki znacząco zwiększa jego szanse na wysoką pozycję w topie na Mycharts". Kazus Angie, tak samo jak kazus czterech obecnych niegdyś w PTWC utworów Comy to przesłanki, a nie teza sama w sobie. Ale żeby nie było, przeanalizuję nieco większą próbkę:
1. T.Love (na podium King, To wychowanie, Warszawa - wszystkie obecne niegdyś w PTWC)
2. Nirvana (pierwsza dwójka to Smells Like Teen Spirit i Come As You Are - utwory obecne w TWC)
3. Czesław Niemen (pierwsza SZÓSTKA to Dziwny jest ten świat, Jednego serca, Wspomnienie, Bema pamięci żałobny rapsod, Sen o Warszawie, Pod papugami - pięć z nich bywało regularnie w PTWC)
4. The Cure (na pierwszym miejscu Lullaby, utwór zagranicą rzadko kiedy w ogóle kojarzony, obecny za to w TWC)
5. U2 (nie wiem które z utworów z pierwszej piątki były w TWC, ale na pewno należą do nich With Or Without You, One, Sunday Bloody Sunday i Pride (In The Name Of Love).
Zapewne gdybym ciągnął tę analizę dalej, znalazłbym więcej podobnych przypadków. Można przekonywać, że powyższe utwory są faktycznie najlepszymi bądź najpopularniejszymi w przypadku tych wykonawców, lecz przypadek Stonesów taką antytezę obalał (Angie w topie piosenek Stonesów wg magazynu Rolling Stone znalazła się na 59 miejscu, w innych eksperckich rankingach również znajduje się daleko od czołówki, z kolei w rankingach popularności wypada znacznie lepiej, ale wciąż oscyluje w granicach pierwszej dziesiątki, a nie podium). Zatem nie wiem co Szanownego Kolegę tak śmieszy w stwierdzeniu, że popularność Angie jest poniekąd polską specyfiką, na którą, szczególnie wśród młodszych pokoleń, ogromny wpływ wywarł TWC.
30.10.2020 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #251
RE: Mychartsowy Top Comy
Dyfeomorfizm napisał(a):popularność Angie jest poniekąd polską specyfiką
A temu nie będę zaprzeczał, bo może i tak jest. Ale tak się składa, że ten utwór był w Polsce od czasu powstania jednym z najpopularniejszych, jeżeli nie najpopularniejszym utworem zespołu. I ta popularność przełożyła się i na TWC i na wyniki tutejszego topu.
Wyżej wymienione przykłady to w znacznym części utwory, które były na LP3 w okresie jej największej słuchalności i swoją popularność zawdzięczają wynikom tamże. I przynajmniej po części potwierdzają, że ludzie je lubią, bo i na LP3 i w TWC radziły sobie dobrze.
30.10.2020 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #252
RE: Mychartsowy Top Comy
To generalnie bardzo ciekawy temat. Nie jestem w stanie zweryfikować prawdziwości twierdzenia o popularności Angie w latach 70., natomiast oczywiście wierzę na słowo. Pytanie brzmi, na ile pierwotna popularność Angie w Polsce przełożyła się na jej obecność w TWC, a następnie na ile obecność w TWC podtrzymała popularność tego utworu po dziś dzień.
(30.10.2020 12:22 PM)kajman napisał(a):  I przynajmniej po części potwierdzają, że ludzie je lubią, bo i na LP3 i w TWC radziły sobie dobrze.
Nie wątpię, że ludzi je lubią. LP3 i TWC są względem siebie mocno komplementarne i moje powyższe tezy można śmiało rozszerzyć na całość trójkowych audycji.
30.10.2020 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #253
RE: Mychartsowy Top Comy
Po tej całej dyskusji jeszcze mocniej do mnie dotarło jak bardzo brakuje mi Trójki...

WOLNE MEDIA!!!
30.10.2020 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #254
RE: Mychartsowy Top Comy
Za sprawą topu wróciłem do pierwszych dwóch płyt Comy. Zespół wielce zyskuje długogrająco, a obie płyty jawią mi się jako jedne z najwybitniejszych dokonań całej polskiej muzyki rozrywkowej. Nie wiedziałem, że pod dachem mam takie perły. Może inaczej - wiedziałem, ale zapomniałem.
02.11.2020 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #255
RE: Mychartsowy Top Comy
Dokładnie, tym razem w pełni się z Tobą zgodzę. Icon_cool

neo01 napisał(a):Po tej całej dyskusji jeszcze mocniej do mnie dotarło jak bardzo brakuje mi Trójki...
I dlatego od grudnia będziesz miał ich namiastkę w postaci Radia 357, a przecież od sierpnia jest także Radio Nowy Świat. Icon_arrow

miszony napisał(a):Jak wydali ten singiel z Ralphem K. i zapowiedzieli zawieszenie działalności zespołu pomyślałem , że robią duży błąd
I dlatego jakoś nie wierzę w to że oni zakończą karierę? Bo także ja wyczuwam w ich stylistyce, a przede wszystkim w najnowszych nagraniach (pomimo tego że są naprawdę bardzo dobre) pewien niedosyt i śmiem twierdzić, że wkrótce odwieszą gitary i zaczną znowu tworzyć coś własnego i szukać kolejnych ścieżek muzycznych peregrynacji i odkrywania siebie w tym wszystkim co nas otacza...
Prędzej już przekonuje mnie Lao Che, które twierdzi że ich droga dobiegła kresu, bo da się ostatnio zauważyć, że z każdą płytą następuje regres. Icon_rolleyes Wygląda więc na to że idea wspólnego grania właśnie w tym przypadku się wypaliła? Chociaż dla mnie osobiście nigdy nie będzie dosyć i także z tą decyzją trudno jest się pogodzić! Icon_eek Jednak dopóki nie zakończą pożegnalnej trasy koncertowej, nie mogą zamknąć tego rozdziału...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.11.2020 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości