Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
kajman napisał(a):Pani dobrze mi się kojarzy (chociaż do topu się załapała), a utworu nie kojarzę. Będę musiał poznać/przypomnieć.
Myślę, że jest w Twoich klimatach, więc zdecydowanie polecam przypomnieć Icon_smile
kajman napisał(a):Bardzo lubię. Rozważałem go w kontekście topu a czy mu się udało czy nie to zdradzę później.
Pewnie nie, aczkolwiek ciekawe, że ten utwór Ci się spodobał Icon_smile
kajman napisał(a):Piosenki z Kabaretu Starszych Panów będą i u mnie, ale nie w wykonaniu Starszych Panów.
A szkoda.
kajman napisał(a):Jak to usłyszałem po raz pierwszy to przeżyłem pozytywny szok.
Szok, że taki dobry utwór, bo nie sądziłeś, że może nagrać coś takiego? Icon_wink
kajman napisał(a):ie wiem czy to mój ulubiony Vox, ale na pewno bardzo lubiany.
U mnie nieco dziwna sytuacja, bo są obie wersje w topie, ale obie są dla mnie rewelacyjne.
kajman napisał(a):To już wiadomo, że to kolejny wspólny. U mnie jednak sporo niżej.
Polubiłem po latach i dopiero teraz trafia do takiego zestawienia.
inżynierek napisał(a):W tej 20 jedyny kawałek Hey, który naprawdę lubię
Utwór lubiłem, ale nigdy aż tak, żeby trafił do takiego zestawienia. I dopiero od kilku lat mogę powiedzieć, że uwielbiam.
ku3a napisał(a):nie mogę się z tym zgodzić. na mojej liście wyniki punktowe następnych płyt solowych ("Kwiaty jak relikwie", "Gra", "X", "Kalejdoskop") są bardzo zbliżone do wyniku "Solo", a zespołowo "Watra" miała nawet więcej punktów. "Światło i mrok" porównywalnie. choć może jakbym wszystkie przesłuchał teraz za jednym zamachem, to by wyszło, że artystycznie "Solo" je przewyższa. nie wiem. to co mogę na pewno w tej chwili porównać to liczby
Jeżeli spojrzeć na moją listę, to z tej płyty były "Jasne ulice" - dotarły do pierwszego, oraz "Ogień i wiatr" (max do 10), a "O sobie samym" i "Trzech nocy" nie było. Tyle, że nie do końca jest to prawda. One były, ale z czasów przedlisty, których już fizycznie nie posiadam, a liczenie notowań i statystyk zacząłem od momentu, gdy już ich nie było, a za to pojawiły się te dwa single. No ale skoro w polskim topie z tej płyty są 3 kawałki, a z kolejnych nie było już żadnej, to nie mam wątpliwości, którą uznaję za najlepszą Icon_wink
PS. Inne kawałki, które trafiły na moją listę:
BEZE MNIE O MNIE - max 2
NIE STAŁO SIĘ NIC - max 11
GREY - max 13
MAMY TYLKO CHWILĘ - max 9
GRZESZNICY - max 16
NIE POKONASZ MIŁOŚCI - max 19
TACY JAK JA - max 27
ku3a napisał(a):wierzyć się nie chce, że każdy z nich jest już wiekowym, ponaddwudziestoletnim utworem! to jeszcze starsze utwory niż dla mnie, gdy zaczynałem w 1991 roku swoją przygodę z muzyką, były "starocie" z końca lat 60. czy festiwal Woodstock z '69!!!
Jak spojrzeć na to w ten sposób, to faktycznie jest to już odleglejsze wspomnienie. W moim przypadku jest to absolutny początek przygody z muzyką.
ku3a napisał(a):"Mała lady pank" kojarzy mi się z bardzo dawnymi czasami, gdy w telewizji prezentowano w jakimś programie wyniki LP3 i emitowano fragmenty utworów. i właśnie "Małą lady pank" pamiętam! wychodzi na to, że to w ogóle jedno z moich najwcześniejszych wspomnień, bo wtedy nie miałem nawet 5 lat! Oczywiście wtedy nie wiedziałem o LP3 nic więcej ponad to, że to coś, gdzie mówią które piosenki są wyżej od innych
Nie wiedziałem, że był kiedyś taki program Icon_smile2 Oczywiście nie mogłem go pamiętać Icon_wink Ale fajne wspomnienie. Ja z tym kawałkiem (i innymi starszymi) mam takie wspomnienie, że dostałem przegraną kasetę z przebojami LP (to prawdopodobnie był cały pierwszy album plus kilka kawałków z następnego) od swojej chrzestnej plus najnowszą, oryginalną kasetę "Nana" Icon_smile2 To było pierwsze zetknięcie z tym zespołem, ale w takiej dawce przebojów, że z miejsca stali się wtedy moim absolutnym numerem 1 ulubionych zespołów. Trzeba przyznać jednakże, że w owym czasie mając ok 9 lat nie miałem za wiele swoich kaset, więc tych słuchałem na okrągło Icon_wink
ku3a napisał(a):"Łoże w kolorze czerwonym" z kolei kojarzy mi się ze składankami kupowanymi na kasetach na bazarku. na jednej z nich był właśnie ten utwór i wtedy go poznałem. od razu mi się spodobał
Ja nie pamiętam kiedy usłyszałem ten kawałek, ale pierwszą reakcją było: Wow, ale fajny utwór Starego Dobrego Małżeństwa Icon_wink
ku3a napisał(a):Gdy załatwiałem chłopakom z 5 Litrów Czerwieni koncerty, to jeden z nich (przy dużej pomocy jotema3, ukłony! ) udało się załatwić w klubie... "Kawałek podłogi" w Koszalinie, prowadzonym przez Waldka Miszczora z Mr. Zooba
I takie wspomnienie zostaje na całe życie Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.11.2020 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4) - tadzio3 - 10.11.2020 03:31 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista Piosenek Wszech Czasów (ogólna i polska) tadzio3 15 15 345 07.05.2023 12:59 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5 tadzio3 188 10 270 03.05.2023 07:08 PM
Ostatni post: kajman
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 tadzio3 253 6 148 19.12.2021 12:25 AM
Ostatni post: kajman
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2018 tadzio3 134 15 468 18.09.2018 12:09 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ tadzio3 258 77 623 22.02.2011 03:55 PM
Ostatni post: tadzio3
  Polski Top Kamili tadzio3 31 7 301 24.08.2009 11:41 PM
Ostatni post: furendo91
  Top Wszech Czasów Kamili tadzio3 10 3 269 08.05.2009 12:17 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista wszech czasów 2007 - suplement tadzio3 52 22 600 15.11.2008 09:28 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości