Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
kajman napisał(a):Miałem problemy z ogarnięciem polskiego, to co dopiero byłoby z zagranicznym.
No ale dałeś radę Icon_smile
kajman napisał(a):Nigdy nie dane mi było poznać, chociaż była rzekłbym na wyciągnięcie ręki. Kumpel z pracy mówił, że widywał Kazika wyczekującego pod jej domem, ja pracuję niedaleko, a jej mama była nauczycielką w szkole, w której pracuję.
O proszę Icon_smile Ciekawe Icon_smile
kajman napisał(a):Ale znałem kilka innych mniej lub bardziej znanych pań, a w dwóch się podkochiwałem nim związały się z gwiazdami.
A zdradzisz jakie to gwiazdy się związały? Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.12.2020 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #142
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
No więc zostaje nam top 50 Icon_smile

50 Kult - Hej, czy nie wiecie 125
49 Hey - Teksański 25
48 Kortez - Pierwsza -
47 T.Love - To wychowanie 32
46 Lady Pank - Na co komu dziś 69
45 Martyna Jakubowicz - W domach z betonu nie ma wolnej miłości 53
44 Maryla Rodowicz - Ale to już było 140
43 Stanisław Sojka - Tolerancja (Na miły Bóg) 20
42 Dżem i Kasia Kowalska - Modlitwa III (Pozwól mi) 124
41 Lady Pank - Tańcz głupia tańcz 23

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.12.2020 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 762
Dołączył: Jun 2007
Post: #143
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 napisał(a):No ale dałeś radę
Zajęło mi to około 4 lata, a jeszcze mam do ustalenia kolejność top 28.
tadzio3 napisał(a):A zdradzisz jakie to gwiazdy się związały?
Nie za bardzo chciałbym pisać o tym publicznie, bo to ich życie prywatne i nie wiem jak by się na to zapatrywały. Z tego co wiem jedna się z mężem rozstała, druga to nawet nie jestem pewien czy była żoną, w każdym razie matką jego dzieci była.
Ale jako rekompensatę napiszę, że w Radio Centrum pracowała niejaka Kasia Dowbor i w prowadzonych z kumplem programach czytała fragmenty Kubusia Puchatka.
A ta dziesiątka raczej zdecydowanie nie dla mnie, a przynajmniej jej dolna (czyli tutaj górna) połowa. Broni się w niej tylko Wychowanie, LP i Kult raczej w słabych jak na nich utworach, Korteza nie pamiętam, a Texański to najbardziej znienawidzony przeze mnie Hey. Miejsca 41-45 wyglądają znacznie lepiej, bo 43-45 są co najmniej dobre, 41 to czołówka Lady Pank, a 42 byłoby dobre, gdyby nie było Kowalskiej. Ta wersja jak dla mnie jest słabiutka.
23.12.2020 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #144
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
To jest najgorszy czas na prezentację topów, jak kiedyś się zdecyduję, to na pewne nie w grudniu! Luty - kwiecień, to najlepsza pora na takie przedsięwzięcia. Już kajmana PTWC zaniedbuję prawie od miesiąca, a tu zaglądam tylko od czasu do czasu, także dlatego że większość piosenek znam dosyć dobrze. Icon_cool
Ale skoro już wpadłem, to skrobnę małe co nieco, w tej dziesiątce nie widzę niczego co by mnie porwało, ale podobnie do przedmówcy ujmę to tak, że nie tu słabych rzeczy, bo akurat "Teksański" jest super. Icon_lol I też (co powinno być dziwne) nie znałem tego Korteza, ale już poznałem i jest bardzo dobrze, klimatycznie jak to u niego, myślę że dałbym 8 na początek. "Modlitwa III" to byłby raczej pewniak u mnie do top 100, tyle że w wersji oryginalnej, a z Kasią Kowalską, no cóż co kto lubi. Ja właśnie tego słucham i oswajam się z nią pomalutku...
A właśnie zerknąłem wyżej i im wyższa dziesiątka (numerycznie) tym jest lepiej, a szczyt przypada na siódmą... i dziewiątą. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2020 03:22 PM przez Sundrajta.)
23.12.2020 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #145
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
Wow, ale wysoko Kortez debiutuje!
Gigantyczne skoki Kultu, Rodowicz i Dżemu kasiowego! Zawsze w takich sytuacjach ciekawią okoliczności - cóż takiego się stało. Choć często odpowiedzią jest, że nic konkretnego Icon_wink2. Że tak po prostu jakoś zaczęło o wiele potężniej brzmieć Icon_smile2.
zresztą "Ale to już było" to chyba mój ulubiony utwór Maryli.
26.12.2020 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
kajman napisał(a):Zajęło mi to około 4 lata, a jeszcze mam do ustalenia kolejność top 28.
Ciekawe, że jeszcze przed ustaleniem kolejności prezentujesz listę Icon_smile A mogłoby coś wypaść poza top 28 Icon_wink
kajman napisał(a):Ale jako rekompensatę napiszę, że w Radio Centrum pracowała niejaka Kasia Dowbor i w prowadzonych z kumplem programach czytała fragmenty Kubusia Puchatka.
To też ciekawostka Icon_smile
kajman napisał(a):Texański to najbardziej znienawidzony przeze mnie Hey.
Cóż, czasem nienawidzi się kawałków, które są eksponowane znacznie częściej niż inne.
Sundrajta napisał(a):To jest najgorszy czas na prezentację topów
Zacząłem znacznie wcześniej, a poza tym to nie wiem kiedy miałby być najlepszy czas Icon_wink
Sundrajta napisał(a):nie znałem tego Korteza, ale już poznałem i jest bardzo dobrze, klimatycznie jak to u niego, myślę że dałbym 8 na początek. "
Nie była singlem, ale w gruncie rzeczy stała się popularna, przynajmniej patrząc na to ile ma odtworzeń na YT
ku3a napisał(a):Wow, ale wysoko Kortez debiutuje!
To najwyżej notowana nowość. Może i zaskakuje, ale z drugiej strony wynik osiągnięty na mojej liście nie był aż tak przypadkowy.
ku3a napisał(a):Gigantyczne skoki Kultu, Rodowicz i Dżemu kasiowego! Zawsze w takich sytuacjach ciekawią okoliczności - cóż takiego się stało. Choć często odpowiedzią jest, że nic konkretnego . Że tak po prostu jakoś zaczęło o wiele potężniej brzmieć
I myślę, że właśnie w tym przypadku tak było Icon_smile "Hej, czy nie wiecie" w zasadzie od dawna uważałem za utwór, który w hierarchii pozycji powinien być znacznie wyżej niż to wyglądało we wcześniejszym zestawieniu i teraz ma to odzwierciedlenie na tej liście.
ku3a napisał(a):zresztą "Ale to już było" to chyba mój ulubiony utwór Maryli.
Czyli mamy tak samo Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2020 05:37 PM przez tadzio3.)
27.12.2020 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
Jednak nie wyrobię się do końca roku Icon_wink

40 Myslovitz - Chciałbym umrzeć z miłości 79
39 Tadeusz Woźniak - Zegarmistrz światła 24
38 Kult - Po co wolność 72
37 Maanam - Róża 70
36 Bank - Ciągle ktoś mówi coś 35
35 T.Love - Dzikość serca 106
34 Collage - Living In The Moonlight 15
33 Budka Suflera - Za ostatni grosz 107
32 Myslovitz - Good Day My Angel 39
31 Obywatel GC - Nie pytaj o Polskę 48

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.12.2020 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #148
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
Może dasz radę, jak się tylko samozaprzesz. Icon_wink A ta dziesiątka przynosi ulubionego Woźniaka, Maanam z mojego topu i Obywatela również z dychą. Budkę także cenię.
Masz dużo utworów z zestawów na Forumowy Polski Top, sporo z nich było, wiem co mówię, w top 500 a zatem będę miał też sporo z nich przyjemność przesłuchać se w lutym i marcu '21, bo też chciałbym coś wyłonić - do jeszcze mocno okrojonego - mojego topu wszech czasów. I pewnie się nie pomylę, bo już w Trójce (jeszcze przez duże T i ó Icon_wink) w majowy weekend miałem przyjemność usłyszeć dużo ciekawych utworów.
27.12.2020 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 762
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 napisał(a):A mogłoby coś wypaść poza top 28
Przy moim sposobie tworzenia topu taka opcja nie istnieje. Jest 28 utworów, które będę przesłuchiwał i ustawiał ich kolejność. Do pozostałych nie wracam.
tadzio3 napisał(a):czasem nienawidzi się kawałków, które są eksponowane znacznie częściej niż inne
Zgadza się. I dlatego nie piszę, że najgorszy, chociaż być może tak go odbieram. Ale ostatnio nie porównywałem.
tadzio3 napisał(a):poza tym to nie wiem kiedy miałby być najlepszy czas
Dla mnie najlepszy czas na prezentację. Mam wolne, a do tego w snookera nie grają.
tadzio3 napisał(a):33 Budka Suflera - Za ostatni grosz 107
To chyba najbardziej znany i jeden z najlepszych utworów w Czystawem. Ale ja wolę pierwsze wcielenie Cugowskiego oraz Wenglorza.
tadzio3 napisał(a):39 Tadeusz Woźniak - Zegarmistrz światła 24
Wspólny utwór na liście, chociaż u mnie znacznie niżej.
tadzio3 napisał(a):31 Obywatel GC - Nie pytaj o Polskę 48
Tu też utwór wspólny tylko wykonawca w sporej części inny.
27.12.2020 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #150
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 napisał(a):Jednak nie wyrobię się do końca roku
Dlaczego? Codziennie dyszka i dasz radę Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
28.12.2020 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #151
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
inżynierek napisał(a):Może dasz radę, jak się tylko samozaprzesz.
Na siłę pewnie bym dał radę, ale... nie chcę Icon_wink
inżynierek napisał(a):Masz dużo utworów z zestawów na Forumowy Polski Top
Nie da się ukryć, że Trójkowa muzyka z Topu jest bardzo zbliżona gustowo do mojej.
inżynierek napisał(a):będę miał też sporo z nich przyjemność przesłuchać se w lutym i marcu '21, bo też chciałbym coś wyłonić - do jeszcze mocno okrojonego - mojego topu wszech czasów.
Świetnie, czekam więc Icon_smile
kajman napisał(a):Ale ja wolę pierwsze wcielenie Cugowskiego oraz Wenglorza.
Ja w zasadzie mogę stwierdzić, że najsłabiej (nie licząc Wenglorza) oceniam piosenki śpiewane przez Cugowskiego
kajman napisał(a):31 Obywatel GC - Nie pytaj o Polskę 48
Tu też utwór wspólny tylko wykonawca w sporej części inny.
No tak, to już zauważyłem Icon_wink
neo01 napisał(a):Dlaczego? Codziennie dyszka i dasz radę
Myślę, że takie nagłe przyśpieszenie na koniec listy źle wyszłoby z prezentacji Icon_wink

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.12.2020 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 762
Dołączył: Jun 2007
Post: #152
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 napisał(a):Ja w zasadzie mogę stwierdzić, że najsłabiej (nie licząc Wenglorza) oceniam piosenki śpiewane przez Cugowskiego
Właśnie niedawno w dyskusji na forum LP3 stwierdziłem ze zdziwieniem, że jest sporo osób, które nie uważają Cugowskiego za zdecydowanie najlepszego wokalistę Budki i nawet go nie preferują. W kręgach, w jakich obracałem się wcześniej był Cugowski i potem długo nic i nikt by nie pomyślał, że ktoś może preferować inną opcję.
tadzio3 napisał(a):No tak, to już zauważyłem
Będziemy mieli jeszcze coś podobnego, chociaż na nieco innej zasadzie (dodam, że dopiero czytanie komentarza (no może jeszcze jeden drobiazg) pozwoli stwierdzić, o co konkretnie chodzi).
29.12.2020 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
"Chciałbym umrzeć z miłości" jest w czołówce polskich utworów na moim topie Icon_smile2. fajnie, że u Ciebie tak dużo do góry Icon_smile2.
z kolei Collage strasznie spada. to był jeden z pierwszych polskich utworów, które trafiły na moją listę. choć dopiero później się dowiedziałem, że jest polski Icon_razz.
Obywatel to mój trzeci ulubiony utwór w tej dziesiątce. no ale to klasa arcymistrzowska, więc nie ma o czym pisać Icon_wink2.
30.12.2020 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #154
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
ku3a napisał(a):z kolei Collage strasznie spada. to był jeden z pierwszych polskich utworów, które trafiły na moją listę. choć dopiero później się dowiedziałem, że jest polski
A tak, wspominałeś już kiedyś Icon_smile2 Z resztą bez wiedzy dotyczącej wykonawcy raczej trudno było się domyśleć, że był to polski zespół. "Living In The Moonlight" przez lata był bardzo wysoko w moim zestawieniu, więc takie osunięcie się jest widoczne, mimo że sama pozycja nie jest taka najgorsza Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
02.01.2021 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #155
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
Trzecia dziesiątka:

30 Dżem - Partyzant 51
29 Lady Pank - Kryzysowa narzeczona 10
28 Lombard - Przeżyj to sam 16
27 Maanam - Wyjątkowo zimy maj 43
26 Kombi - Słodkiego, miłego życia 59
25 Varius Manx - Pocałuj noc (Do ciebie) 61
24 Czesław Niemen - Wspomnienie 27
23 Anna Maria Jopek i Michał Żebrowski - Wspomnienie 14
22 Hey - Ho 50
21 Perfect - Nie płacz Ewka 19

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
03.01.2021 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #156
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
Ewka w maju zrobiła se imprezę, po której się widać rozpłakała. Icon_wink
03.01.2021 08:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
hehe, dwa "Wspomnienia" koło siebie Icon_mrgreen.
ja oczywiście wolę to wyżej notowane. choć szkoda, że tak mocno spada.
ale i tak nie tak bardzo jak "Kryzysowa narzeczona"...
ale za to cieszą wielkie skoki "Pocałuj noc" i "Ho".
z utworów które bardzo lubię są jeszcze te od Lombardu i Perfectu.
03.01.2021 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 762
Dołączył: Jun 2007
Post: #158
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 napisał(a):30 Dżem - Partyzant 51
Utwór, który bardzo lubiłem, kiedy był przebojem, ale potem dostał dodatkowego kopa i jest u mnie czołówką ich nagrań.
tadzio3 napisał(a):29 Lady Pank - Kryzysowa narzeczona 10
To było na początku lekkie rozczarowanie po świetnych pierwszych utworach. Z dwójką z nich w zasadzie się zrównała, ale do Minus Skauta sporo jej brakuję. Ale lubię bardzo.
tadzio3 napisał(a):25 Varius Manx - Pocałuj noc (Do ciebie) 61
tadzio3 napisał(a):25 Varius Manx - Pocałuj noc (Do ciebie) 61
Jakoś ostatnio wypadła mi z podium zespołu, chociaż wcale jej mnie nie lubię niż wcześniej.
tadzio3 napisał(a):24 Czesław Niemen - Wspomnienie 27
Dobry wczesny Niemen. Chyba pierwszy wiersz, który zaśpiewał.
tadzio3 napisał(a):22 Hey - Ho 50
Kiedy jeszcze przejmowałem się textami to nie trawiłem tego utworu, podobnie jak kilku innych ich utworów. Ale spośród nich to tylko on się odbił do czołówki nagrań zespołu.
03.01.2021 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #159
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
ku3a napisał(a):hehe, dwa "Wspomnienia" koło siebie
Tak wyszło i to zupełnie przypadkowo Icon_smile
ku3a napisał(a):ale i tak nie tak bardzo jak "Kryzysowa narzeczona"...
ale za to cieszą wielkie skoki "Pocałuj noc" i "Ho".
Perspektywa czterech lat na tym topie czasami potrafi nieźle namieszać.
kajman napisał(a):Utwór, który bardzo lubiłem, kiedy był przebojem, ale potem dostał dodatkowego kopa i jest u mnie czołówką ich nagrań.
U mnie teraz jest również w ścisłej czołówce nagrań, co wcześniej wydawało się niemożliwe.
kajman napisał(a):Kiedy jeszcze przejmowałem się textami to nie trawiłem tego utworu
Rozumiem, że teraz tekstem zupełnie się nie przejmujesz Icon_wink

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
04.01.2021 01:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 762
Dołączył: Jun 2007
Post: #160
RE: Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4)
tadzio3 napisał(a):Rozumiem, że teraz tekstem zupełnie się nie przejmujesz
Traktuję go jako wartość niezależną bez wpływu na moją ocenę utworu.
04.01.2021 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista Piosenek Wszech Czasów (ogólna i polska) tadzio3 15 15 206 07.05.2023 12:59 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5 tadzio3 188 9 723 03.05.2023 07:08 PM
Ostatni post: kajman
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 tadzio3 253 5 731 19.12.2021 12:25 AM
Ostatni post: kajman
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2018 tadzio3 134 15 086 18.09.2018 12:09 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ tadzio3 258 77 273 22.02.2011 03:55 PM
Ostatni post: tadzio3
  Polski Top Kamili tadzio3 31 7 226 24.08.2009 11:41 PM
Ostatni post: furendo91
  Top Wszech Czasów Kamili tadzio3 10 3 246 08.05.2009 12:17 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista wszech czasów 2007 - suplement tadzio3 52 22 354 15.11.2008 09:28 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości