Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oldies-utwory sprzed lat kilku,kilkunastu,kilkudziesięciu...
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Oldies-utwory sprzed lat kilku,kilkunastu,kilkudziesięciu...
[Obrazek: the_searchers-needles_and_pins_s.jpg]
The Searchers - Needles And Pins (1964)

The Searchers to zespół, który pojawił się na listach przebojów na krótko, ale osiągnał ogromny sukces (trzy numery jeden w Wielkiej Brytanii). 18 stycznia piosenka "Needles And Pins", cover Jackie DeShannon, zadebiutowała na brytyjskiej liście, a dwa tygodnie później objęła panowanie nad nią na 3 tygodnie.

Jeden z tych utworów, który zawsze poprawia mi humor i wprawia w błogostan Icon_smile2
30.06.2009 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
[Obrazek: LisaMariePresleyLightsOu32936_f.jpg]
Lisa Marie Presley - Lights Out (2003)
Trafiłem przypadkowo na ten utwór. Choć to córka Elvisa, to jakoś wcześniej nie zainteresowałem się jej dyskografią. Urzekła mnie tym kawałkiem przez szczerość przekazu, której się po Lisie, szczerze mówiąc, nie spodziewałem. A że wszystkie teksty z tej płyty zostały napisane przez nią, więc chyba się skuszę...
06.09.2009 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Bardzo to oldies jest, naprawdę Icon_neutral3
Już Elvis by się bardziej nadał do tego tematu, ale Lisa?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2009 03:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Wszystko co ma parę lat jest już oldies Świat leci do przodu...
Ale może byś powiedział coś o samym utworze?
06.09.2009 10:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
prz_rulez napisał(a):Wszystko co ma parę lat jest już oldies Świat leci do przodu...
Can't fuckin' agree.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2009 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
Z oldies uważa się lata 50te, 60te, 70te, 80te i ostatnio 90te. Więc pytam, co tu robi utwór sprzed zaledwie sześciu lat..

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
06.09.2009 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
A dla mnie oldies kończy się jakieś 4-5 lat temu. W końcu mogę mieć swoją własną wizję tego, co jest oldies, prawda? Icon_wink2 A poza tym, proszę, wypowiadajcie się na temat muzyki, bo po to założyłem ten temat.
06.09.2009 03:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Z tym, że temat ma nieadekwatny tytuł w stosunku do zawartości Icon_sad
Nawet jeśli to Ty założyłeś temat, to on ma chyba służyć wszystkim, a nie tylko Twojej prywatnej wizji "oldies" Icon_sad Ja tu wszedłem z nadzieją na jakieś fajne stare nagrania, a Ty promujesz muzykę sprzed kilku lat. Co to za oldies w ogóle?
Równie dobrze ja mogę wrzucić tu kawałek z zeszłego roku i stwierdzić, że to oldies, bo taką mam wizję. Oldies to oldies, a nie muzyka typowo współczesna Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2009 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Konradzie, ja nie rozumiem, chyba nie chcesz kolejnej kłótni? Ale ja panuję nad sobą Icon_smile2
Dla mnie muzyka współczesna to obecnie 2008-2009 rok. Ale... Mam nadzieję, że zmiana nazwy tematu będzie kompromisem.
P.S. Czy ktoś się wypowie na temat utworu? ...
06.09.2009 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
A teraz to zrobił się taki temat, że tak naprawdę wyczerpuje on możliwości tego działu. Wszystko co ma trafić do ''Single, które za nami'' powinno iść tutaj. Może jednak dogadajcie się jakoś z tymi oldies, a nie róbcie drugi temato-dział Icon_razz2

Sam utwór zaśpiewany na dwa głosy i nie wiem który należy od Presley. W każdym razie takiej piosenki można się było po niej spodziewać, prawda?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.09.2009 07:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Niestety, temat jest za krótki - więc nie mogę dodać czegoś w stylu "okiem peerzeta".
No ja się nie spodziewałem takiej piosenki, szczerze mówiąc. Miłe zaskoczenie, szkoda, że odkryte o 6 lat za późno.
06.09.2009 07:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Zgadzam się z Pawłem. Po co nam taki temat, skoro mamy cały dział? Równie dobrze mogłeś założyć dwa tematy jeden dla Marie Presley, a drugi dla Searchersów Icon_smile2

Ja też nie chcę kłótni, nie chcę też się czepiać, ale mi się to wszystko nie składa w całość Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
A nie można po prostu założyć kilka tematów - każdy dla danej dekady, bo chyba nikt nie zaliczy roku 1958 do lat 80tych Icon_razz I nie będzie problemów.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
06.09.2009 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
Jeszcze się w tym temacie nie wypowiadałem, ale patrząc na niego technicznie to zgadzam się z i z aakttem i z saferłelem.
06.09.2009 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
[Obrazek: Zoe-sunshine_on_a_rainy_day_s.jpg]
Zoë - Sunshine On A Rainy Day (1991)
Na dobrą sprawę pojawiła się i zniknęła - choć nie do końca. Nagrała dwa albumy, ale tak naprawdę oprócz singla "Sunshine On A Rainy Day", który doszedł do trzeciego miejsca brytyjskiej listy singli, nie osiągnęła komercyjnego sukcesu. Choć ostatnio nagrała EP-kę, wydaną przez niezależną wytwórnię, a także płytę z Sarah McQuaid pod szyldem "Mama", to prawdopodobnie już zawsze będzie kojarzona z tym słonecznym utworem, pełnym pozytywnej energii.
07.09.2009 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości