Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 955 - 28.06.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 955 - 28.06.2009
Do tej pory nie chce mi się wierzyć, że Michael Jackson nie żyje... Ale chyba nie będę w tym wątku nic więcej pisać na ten temat. Moja zdecydowanie ulubiona jego płyta to "Dangerous". To zdecydowanie więcej niż tylko moja ulubiona płyta Michaela! To album który w moim ostatnim, sprzed pół roku, zestawieniu prywatnych płyt wszech czasów zajął... piąte miejsce Icon_exclaim Od momentu gdy dowiedziałem się o Michaelu nie przesłuchiwałem całej jego dyskografii, słuchałem sobie po prostu tej mojej ulubionej płyty. I znowu wróciła na listę, i znowu jest w czołówce!

A poza tym na liście dominacja Die Toten Hosen! Wyniki sprzed tygodnia dawały nadzieję na walkę o obydwa pierwsze miejsce. I walka była, choć właściwie... Nie, nie było walki, to były bardzo łatwe 2 zwycięstwa, rywale zostali daleko z tyłu. Co więcej, zespół wprowadza na listę następne utwory - nie jeden, dwa! Obydwa mogliście usłyszeć tydzień temu w Rockiestrze, to moje 2 ulubione oprócz "Alles Was War" - "Innen Alles Neu" i "Auflösen", który jest, jak się okazuje, nowym singlem z "In Aller Stille". W pierwszej dziesiątce tym razem mniej ruchów, a oprócz zmiany lidera największym wydarzeniem jest debiut w dziesiątce Zaciera! Piękny skok do czołówki już w drugim tygodniu w zestawieniu. To znakomity numer z rozbrajającym tekstem, ale i bardzo ciekawy intrumentalnie. Choć chyba jednak mógłby być o jakieś 2 minuty krótszy.

Pewnego razu usłyszałem w radio piosenkę, która szła bez zapowiedzi. Radio było nastawione niezbyt głośno i nie wszystko słyszałem, ale myślę sobie... "kurde, nowa piosenka Robbiego Williamsa?!". Bardzo mi się spodobała. Gdy usłyszałem ją ponownie, znowu bez zapowiedzi, zapamiętałem fragment tekstu, założyłem gogle i okazało się, że to... Dream Theater! Icon_mrgreen Upewniłem się jeszcze na Youtube - tak, to Dream Theater - "Wither" Icon_razz. Pierwszy raz w historii zespół trafił na moją listę Icon_razz. Fajne jest to, że niektóre piosenki na początku ani trochę się nie podobają, gdyby trzeba decydować o dalszym ich losie po pierwszym przesłuchaniu, to trafiłyby do kosza, ale jednak z biegiem czasu okazuje się, że to fajna piosenka, której słuchanie sprawia przyjemność. Tak właśnie miałem z "Niematojak" Elektrycznych Gitar. Natomiast całkowicie inaczej było z "Say It" - Blue October. To spodobało się praktycznie od pierwszego przesłuchania, od samego początku utworu. Sebastian jest świadkiem Icon_wink2. Nie spodziewałbym się, że Sofa z piosenką "Ona Movie" pojawi się w zestawie do głosowania na LP3, ze względu na tekst. Ciekawe więc dlaczego weszła. A mi się bardzo podoba. Więc może jednak pójdę zobaczyć ich koncert na Open'erze... Jutro wieczorem początek festiwalowej podróży, a pojutrze pierwsze koncerty! Icon_biggrin3 Następne notowanie będzie zrobione jak zwykle w niedzielę, ale przed wyjściem na Open'er, więc ostatni dzień festiwalu nie będzie w notowaniu zawarty. Może to i lepiej, emocje się podzielą na 2 notowania Icon_smile2.

Notowanie 955:

01. 02. 02. 02. Alles Was War - Die Toten Hosen
02. 01. 04. 04. Snake - Gasmac Gilmore
03. 03. 08. 08. For What It's Worth - Placebo
04. 04. 14. 14. Farewell To The Fairground - White Lies
05. 05. 09. 09. No You Girls - Franz Ferdinand
06. 07. 03. 03. Ashtray Heart - Placebo
07. 06. 06. 06. Upadam - Lipali
08. 26. 01. 01. Kebab w cienkim cieście - Zacier
09. 08. 40. 40. All Nightmare Long - Metallica
10. 09. 15. 15. Battle For The Sun - Placebo

11. 10. 14. ... And We Dance - Gasmac Gilmore
12. 14. 04. Peacemaker - Green Day
13. 12. 06. Niejasności - Gaba Kulka
14. 15. 04. Take On Me - L-Dópa
15. 13. 13. Barykady - Lipali
16. 20. 04. Transfuzja - Coma
17. 17. 14. Revelry - Kings Of Leon
18. 18. 45. The Day That Never Comes - Metallica
19. 19. 18. That Was Just Your Life - Metallica
20. 11. 09. Know Your Enemy - Green Day
21. 34. 03. Disruptr - Devin Townsend Project
22. 31. 02. Funny The Way It Is - Dave Matthews Band
23. 16. 12. Second Chance - Shinedown
24. 23. 10. Jestem jak motyl - Andrzej Grabowski
25. 25. 04. Rusted From The Rain - Billy Talent
26. 22. 10. Biała flaga - Lipali
27. 21. 10. Call Me - Shinedown
28. 24. 14. Safe At Home - Starsailor
29. 27. 11. Vlad The Impaler - Kasabian
30. 39. 02. It's Not Fair - Lily Allen
31. NN. 01. Wither - Dream Theater
32. 28. 08. Hero Of War - Rise Against
33. 40. 02. May Your Hearts Stay Strong - Cloud Cult
34. 43. 02. Kasia - Blenders
35. NN. 01. Innen Alles Neu - Die Toten Hosen
36. 30. 06. Maybe California - Tori Amos
37. 29. 23. Tell Me It's Not Over - Starsailor
38. NN. 01. Niematojak - Elektryczne Gitary
39. NN. 01. Say It - Blue October
40. 33. 17. Savior - Rise Against
41. 38. 06. Toy Collection - Katie Melua
42. 32. 05. Jackie Collins Existential Question Time - Manic Street Preachers
43. 48. 02. 7 Days - The Butterfly Effect
44. 42. 22. Cisza i ogień - Coma
45. 35. 08. Peace - Depeche Mode
46. NN. 01. Ona Movie - Sofa
47. 36. 11. Piwko - Kazik
48. 37. 15. Wars - Hurt
49. NN. 01. Auflösen - Die Toten Hosen & Birgit Minichmayr
50. 47. 99. M.I.A. - Avenged Sevenfold

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

41. 23. The Day Before The Day - Dido
44. 12. Careless Whisper - Seether
45. 08. Jungle Drum - Emilíana Torrini
46. 02. Fire - Kasabian
49. 42. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
50. 04. This Is Not America - Juliette Lewis

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 943:

01. 04. 02. 02. In Aller Stille - Die Toten Hosen
02. 01. 07. 07. 21st Century Breakdown - Green Day
03. 03. 05. 05. Only By The Night - Kings Of Leon
04. NN. 77. 01. Dangerous - Michael Jackson
05. 02. 06. 06. Trio - Lipali
06. 05. 03. 03. Battle For The Sun - Placebo
07. 09. 02. 02. Masakra na Wałbrzyskiej - Zacier
08. 07. 23. 11. The Sound Of Madness - Shinedown
09. 08. 03. 03. Chickenfoot - Chickenfoot
10. 10. 42. 42. Death Magnetic - Metallica

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

06. 04. 04. Journal For Plague Lovers - Manic Street Preachers
30.06.2009 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #2
 
ku3a napisał(a):08. 26. 01. 01. Kebab w cienkim cieście - Zacier
Kurde, ale się przebija Icon_eek2 A ja niestety raczej nie mam teraz możliwości słuchania nowych utworów Icon_frown Pozostaje tylko trójka i telefon :roll:

Ashtray Heart przystopowało... Cisza przed burzą Icon_wink2 Po Openerz to się będzie dopiero działo Icon_biggrin3
[quote"ku3a"]31. NN. 01. Wither - Dream Theater
39. NN. 01. Say It - Blue October[/quote]
Super nowości Icon_smile2

[Obrazek: Kaczy93.gif]
30.06.2009 11:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
Die Toten Hosen Ciebie opętało jak mnie Tytusy Icon_mrgreen
Tak. Tydzien temu poznałem cały zestaw DTH w Rockiestrze . Ale chyba najbardziej utkwił mi w pamięci nr 1. Icon_smile2 Płyty nie mam nadal, ale to wina sklerozy. Icon_wink2
Duzo się nie pomyliłem co do Kebaba. Faktycznie ciezko było sie przecisnąc wyzej .
Mój ulubiony AH tym razem tylko 1 oczko w górę. A to moze sugerować, ze już na szczyt nie wejdzie.
W drugiej dziesiątce L-Dopa także oczko w góre. Co jest ?? Moja teoria może się nie sprawdzić , byłem pewien ze z awansem do dziesiatki nie bedzie problemu,.
ZA to "Say it" sie pojawia i bardzo dobrze .
No i najwieksza jak dla mnie niespodzianka.
Pojawili panowie z Dream Theater. Icon_biggrin3 przyznam że najmniej się spodziewałem.
Moze tez dlatego że nagrywaja głownie longery, a Tobie to raczej nie pasuje.
A tu prosze spodobało sie dość krótkie 5 minutowe "Wither" .
Posłuchałem co by sobie sprawdzic jak to z tym skojarzeniem, poczatek moze i Robbie , poźniej ewidentnie słychać charakterystyczny głos Jamesa LaBrie, choć z pomoca Portnoya i Petrucciego.
MIA na 50 . I obstawiamy . Icon_lol
Dociągnie do setki czy nie...... ja mówie NIE niestety...

Dangeros jest tez u mnie w trójce ulubionych albumów Jacksona, a czy wygra....
Trzeba poczekac do konca sierpnia na forum LP3 Icon_wink2
30.06.2009 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
ku3a napisał(a):Wypadły (z którego, ile razy były na liście):
46. 02. Fire - Kasabian

upsIcon_cry2 a u mnie dopiero zacznie sie rozkręcać!
30.06.2009 12:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 539
Dołączył: Nov 2008
Post: #5
 
w top 10 druga piątka lepsza od pierwszej, choć ta pierwsza (wyjąwszy Franza) też niczego sobie Icon_wink2 "Ashtray"... nie żebym był rozczarowany, ale cała nadzieja w Openerze Icon_razz
ale przejdźmy do meritum tego notowania Icon_razz
ku3a napisał(a):31. NN. 01. Wither - Dream Theater
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
nie słyszę tam Robbiego... dla mnie to chyba numer dwa z tej płyty, powinienem też do mnie wskoczyć niebawem.
i moim zdaniem ten numer powinien być singlem, a nie "A rite of passage"...
a cieszę się tymbardziej, że:
ku3a napisał(a):Pierwszy raz w historii zespół trafił na moją listę
z pozostałych nowości najfajniejszy jest Blue October, no i niezłe emocje zafundowałeś utworowi z miejsca 50 Icon_razz
30.06.2009 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Kaczy1993 napisał(a):Ashtray Heart przystopowało... Cisza przed burzą Icon_wink2 Po Openerz to się będzie dopiero działo Icon_biggrin3
mam nadzieję Icon_smile2
Aro napisał(a):Die Toten Hosen Ciebie opętało jak mnie Tytusy Icon_mrgreen
Icon_mrgreen
choć chyba jednak nie aż tak. jeszcze nie aż tak Icon_wink2. (ale na płycie jeszcze kilka numerów bardzo mi się podoba Icon_mrgreen )
Aro napisał(a):No i najwieksza jak dla mnie niespodzianka.
Pojawili panowie z Dream Theater. Icon_biggrin3 przyznam że najmniej się spodziewałem.
bear napisał(a):ale przejdźmy do meritum tego notowania Icon_razz
ku3a napisał/a:
31. NN. 01. Wither - Dream Theater
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
no tak, tak myślałem, że to wzbudzi emocje Icon_smile2
Aro napisał(a):poźniej ewidentnie słychać charakterystyczny głos Jamesa LaBrie
wiesz... może i tak, jakbym wiedział jaki jest charakterystyczny głos Jamesa LaBrie Icon_mrgreen .
Aro napisał(a):MIA na 50 . I obstawiamy . Icon_lol
Dociągnie do setki czy nie...... ja mówie NIE niestety...
bear napisał(a):niezłe emocje zafundowałeś utworowi z miejsca 50 Icon_razz
ano tak wyszło, że na samej granicy wylądowało... Ale za tydzień to ja nie wiem co będzie. będę męczyć ten utwór dziś i jutro, może to coś da. z kolei od czwartku pewnie nie będę już tego słyszeć, więc może być krucho... :roll:
bear napisał(a):"Ashtray"... nie żebym był rozczarowany, ale cała nadzieja w Openerze Icon_razz
mam nadzieję, że Brian wie jaka na nim spoczywa odpowiedzialność Icon_wink2 Icon_mrgreen .
30.06.2009 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
ku3a napisał(a):01. 02. 02. 02. Alles Was War - Die Toten Hosen
widzę, że polubiłeś niemiecki Icon_razz potrójny DTH Icon_cool2
cieszą skoki Lily i DMB, który faktycznie jest bardzo dobry.

Muszę posłuchać "Dangerous", skoro u Ciebie jest to Top 5 wszech czasów.
30.06.2009 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #8
 
Niestety nie znam Icon_frown Gdzie tego szukać?
ku3a napisał(a):18. 18. 45. The Day That Never Comes - Metallica
A tu się szykuje rekord!!!
30.06.2009 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Listoholik napisał(a):
ku3a napisał(a):Wypadły (z którego, ile razy były na liście):
46. 02. Fire - Kasabian

upsIcon_cry2 a u mnie dopiero zacznie sie rozkręcać!
tak, u mnie też.
szkoda Icon_frown a takie "M.I.A." już 99 tygodni, chyba trochę na siłę się trzymają ostatkiem sił mimo wszystko Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.06.2009 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #10
 
aaktt napisał(a):"M.I.A." już 99 tygodni
Faktycznie, nie zauważyłem. To dopiero mega rekord Icon_eek2
30.06.2009 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
koszMAREK napisał(a):Niestety nie znam Icon_frown Gdzie tego szukać?
ale czego? Toten Hosen?
aaktt napisał(a):szkoda Icon_frown a takie "M.I.A." już 99 tygodni
jeden lubi takie granie, drugi inne.
aaktt napisał(a):chyba trochę na siłę się trzymają ostatkiem sił mimo wszystko Icon_smile2
chyba nie.
koszMAREK napisał(a):Faktycznie, nie zauważyłem.
a bo to tak niepozornie po kątach się chowało Icon_mrgreen
30.06.2009 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
ku3a napisał(a):50. 47. 99. M.I.A. - Avenged Sevenfold

100 nie będzie pasowało pod względem długości do kolumny ilości tygodni, zatem ja już mówię MIA w tym tygodniu: baj baj Icon_mrgreen
30.06.2009 06:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #13
 
ku3a napisał(a):ale czego? Toten Hosen?
Nie, singla Icon_lol
30.06.2009 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
koszMAREK napisał(a):100 nie będzie pasowało pod względem długości do kolumny ilości tygodni
czyli to samo wyjaśnienie co przy "The Funeral" u Yacego Icon_razz
koszMAREK napisał(a):Nie, singla Icon_lol
to wciąż nie rozumiem Icon_mrgreen
30.06.2009 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #15
 
Poproszę o link do utworu z pierwszego miejsca Twojego topu Icon_lol
30.06.2009 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
no to co mi piszesz, że nie Toten Hosen, skoro Toten Hosen Icon_mrgreen

plik jest np. tutaj: http://chomikuj.pl/abd3mz/forum.lp3.pl/l...%20War.mp3 Icon_smile2
30.06.2009 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #17
 
ku3a napisał(a):no to co mi piszesz, że nie Toten Hosen, skoro Toten Hosen
Sorki, pierwszy mój post nie zawierał nazwy. Chodziło mi oczywiście o Toten Hosen. Dziękuję Icon_smile2
30.06.2009 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Cytat:Do tej pory nie chce mi się wierzyć, że Michael Jackson nie żyje... Ale chyba nie będę w tym wątku nic więcej pisać na ten temat. Moja zdecydowanie ulubiona jego płyta to "Dangerous". To zdecydowanie więcej niż tylko moja ulubiona płyta Michaela! To album który w moim ostatnim, sprzed pół roku, zestawieniu prywatnych płyt wszech czasów zajął... piąte miejsce Od momentu gdy dowiedziałem się o Michaelu nie przesłuchiwałem całej jego dyskografii, słuchałem sobie po prostu tej mojej ulubionej płyty. I znowu wróciła na listę, i znowu jest w czołówce!
Ja szczerze mówiąc nie słuchałem nigdy (chyba że nie pamiętam) tej płyty w całości. Jedynie "Thriller" tak. Lecz z tego co widzę (nie tylko Twój zachyt) to z tego albumu pochodzą swietne kawałki, dlatego też już wczoraj starałem się o to by gdzies z sieci ją wyrwać.
Okres tej płyty pamiętam jak przez mgłę, kiedy puszczano w radio i w telewizji "Black Or White". Chyba największą sympatię mam do 'HIStory" bo to zdecydownie moje już czay i pocżatki prowadzenia listy. Z tej płyty pochodzi większość moich ulubionych utworów. Tez zapoznam się z całą płytą. Dotychczas oprócz "Thirllera" miałem dużo pojedyńczych kawałków nawet nie patrząc z jakich one płyt pochodzą
Cytat:A poza tym na liście dominacja Die Toten Hosen!
Juz w tamtym tygodniu pisałem o niespodziewanej pozycji tej piosenki, a teraz to juz numer jeden! Jeszcze więsza sensacja, tym bardziej że wcześniej nie miały takich sukcesów.
Cytat:Fajne jest to, że niektóre piosenki na początku ani trochę się nie podobają, gdyby trzeba decydować o dalszym ich losie po pierwszym przesłuchaniu, to trafiłyby do kosza, ale jednak z biegiem czasu okazuje się, że to fajna piosenka, której słuchanie sprawia przyjemność. Tak właśnie miałem z "Niematojak" Elektrycznych Gitar.
Cieszę się, że i ic się spodobało. U mnie w sumie też na początku mniej się podobała, ale z czasem pokazuje, że Elektryczne Gitary wciąż są w formie
Cytat:41. 23. The Day Before The Day - Dido
O, jak niespodziewanie wypadło
Cytat:50. 47. 99. M.I.A. - Avenged Sevenfold
A to jednak zostało Icon_mrgreen
Cytat:27. 21. 10. Call Me - Shinedown
Mój numer 1 mocno w dół

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
01.07.2009 11:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #19
 
Listoholik napisał(a):100 nie będzie pasowało pod względem długości do kolumny ilości tygodni, zatem ja już mówię MIA w tym tygodniu: baj baj
E...tam ., mozna licznik tygodni wyzerować [00] i polecieć jeszcze raz setkę Icon_razz
01.07.2009 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Devin wyżej u ku3y niż u mnie Icon_eek2 Chyba koniec świata się zbliża Icon_mrgreen W każdym razie liczba naszych punktów wspólnych wzrosła do imponujących czterech Icon_wink2 (nie licząc tych co wypadły) Ale licząc zespoły wypada to dużo lepiej (np. za sprawą zaskakującej najwyższej nowości) Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
01.07.2009 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości