Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 MICHAEL JACKSON
Listoholik
Unregistered

 
Post: #181
 
Yacy napisał(a):SC - osobiście cieszę się, że już sie ujawnił bo z tej piątki jest poza czołową trójką

a typowałeś go na numer 3 Icon_razz
03.07.2009 06:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #182
 
Jestem pewien, że zdobędę 2 punkty...To wiem na pewno, a może jeszcze jakiś Icon_mrgreen Jestem pod wielkim wrażeniem, komentarze zamieszczane przez Ciebie to taki kącik historii LP3 i w ogóle. Kawał dobrej roboty Icon_exclaim
03.07.2009 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #183
 
koszMAREK napisał(a):Jestem pewien, że zdobędę 2 punkty...

w najgorszym wypadku tylko 1 Icon_razz
03.07.2009 06:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #184
 
Tak jak ‘Beat It’ i ‘Billie Jean’ tworzą nierozerwalna dwójkę, to podobnie jest z kolejna parą: jeśli Smooth Criminal, to zaraz obok musi być ‘Dirty Diana’. Ciężko się zdecydować, co ma być wyżej. Ale padło, że Diana jednak o oczko wyprzedziła Criminal.
Łyk historii z LP3: debiut na liście 26 maja 1988 r., czyli wcześniej niż jej poprzedniczka, łącznie 25 tygodni w zestawieniu, i tylko 1 tydzień na pozycji 1 (not. 329 z 25 czerwca 1988 r.)
W podsumowaniu wszystkich notowań LP3 zajmuje aktualnie pozycję 161 Icon_wink2
Podobnie, jak i ‘Smooth Criminal’, tak i ‘Dirty Diana’ była typowana przez z Was na zwycięzcę, tak się jednak nie stało z żadną z tych piosenek, obie są poza podium.
A kto zgadł, że na czwartym będzie ‘Dirty Diana’? furbul i bear. Brawo! Icon_smile2



4. Dirty Diana [(1987) Bad]


click na clip!




[Obrazek: dd49tj4tp.gif]
03.07.2009 07:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #185
 
To zgadywanie trochę mnie śmieszy, bo wygląda na to, że wszyscy dali te same piosenki do top 5, tylko inaczej ustawili. Ile w tym było zgadywania, a ile pewności i raczej mało przemyślanych ruchów Icon_razz2?

W każdym razie ten utwór też był pewny. Tak jak ''Smooth Criminal''. Osobiście chyba zamieniłbym je w kolejności. Rockowy Michael jest jednak jeszcze bardziej wyrazisty w przekazie niż na co dzień Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.07.2009 07:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #186
 
Listoholik napisał(a):a typowałeś go na numer 3
ale starając się wymyśleć co Tobie może sie podobać bardziej lub mniej...

DD - i teraz najsłabsza z tej piątki [to juz zdecydowanie wg mnie Icon_razz] co wcale nie znaczy, że słaba. Ten utwór podoba mi sie bardziej obecnie niż "wtedy" Icon_wink2

saferłel napisał(a):Ile w tym było zgadywania, a ile pewności i raczej mało przemyślanych ruchów Icon_razz2?
mów za siebie Icon_razz ja starałem sie wymyślić co Listoholik może uważać za lepsze, a co nie...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.07.2009 08:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #187
 
No w sumie skoro ja już od dawna znałem numer 1, to może dlatego mi się to takie mało atrakcyjne wydawać Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.07.2009 08:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #188
 
Yacy napisał(a):starałem sie wymyślić co Listoholik może uważać za lepsze, a co nie...

świetne jest to wchodzenie komuś do głowy, myślenie kategriami innych, też to lubię Icon_wink2

saferłel napisał(a):skoro ja już od dawna znałem numer 1

serio? kto Ci go zdradził? Icon_mrgreen
03.07.2009 08:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #189
 
Thriller na Trójkowej Liście wielkiego sukcesu nie odniósł.
Zadebiutował na niej 25 czerwca 1983 r. i przebywał w zestawieniu tylko 11 tygodni, będąc tylko 2 tygodnie w Top 10 na pozycji numer 7. Słabiutko. I w podsumowaniu wszystkich list jest tylko na pozycji 1626 Icon_wink2
Kto odgadł pozycję 3? bear i Aro. Brawo chłopaki! Macie już po 2 punkty na swoim koncie! Icon_smile2
Zatem na pozycji 3, i brązowy medal, dla bezkonkurencyjnego w historii muzyki utworu i clipu, który ma już 27 lat, a zachwyca i jednocześnie przestrasza do dziśâ€Ś



3. Thriller [(1982) Thriller]


click na clip!



[Obrazek: z4909027X.jpg]
03.07.2009 09:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #190
 
Jestem beznadziejny w typowaniu. 10 Twojej listy pewnie też wybrałem jakoś koślawo Icon_biggrin3
Nie mniej jednak cieszę się, że "Dirty Diana" jest poza podium, bo nie przepadam za tym kawałkiem Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.07.2009 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #191
 
Czemu według ciebie nie znam lidera Icon_smile? Przecież już trójkę zgadłem , tak przynajmniej z tajnej bazy gg wynika Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.07.2009 09:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #192
 
saferłel napisał(a):Ja sądzę, że wygra ''Thriller'',

no niestety safer, pudło Icon_mrgreen
03.07.2009 09:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #193
 
Listoholik napisał(a):
saferłel napisał(a):Ja sądzę, że wygra ''Thriller'',

no niestety safer, pudło Icon_mrgreen

Oj nie to się nie liczy! Patrz chłopie na gg. Według mnie wygra inna piosenka, w tamtym poście na szybko pisałem, zapomniałem się Icon_wink...Lidera mam obstawionego od początku topu, jego w sumie już padła na tym forum spod mojej klawiatury, ale nie w tym temacie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.07.2009 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #194
 
Mój typ na szczyt na pozycji 4, hoho, to niespodzianka Icon_eek2
03.07.2009 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #195
 
Zdradzę, że na początku układania tego Topu – Top 10 w takim, a nie innym kształcie było prawie pewne. Z tą tylko różnicą, że Will You Be There miało nie być w Top 10 (a jest na 8) na rzecz BAD, które w Top 10 miało być (ostatecznie jednak tylko pozycja 17).

Poza tym Top 10, to niemalże najważniejsza dla mnie 10-tka utworów Jacko od lat blisko 10.
A przy utworze numer 2, gdy swego czasu był na LP3, wzruszałem się co niemiara Icon_wink2
I to musiało być podium, co więcej, to musiało być miejsce drugie, co poprawnie wytypował tylko koszMarek, brawo – jednak jest drugi punkt na Twoim koncie Icon_wink2

Liberian Girl na Liście w Trójce zadebiutowało 21 listopada 1987 r., i było na niej 22 tygodnie, dochodząc tylko do pozycji nr 4. W rankingu LP3 aktualnie pozycja 495 Icon_wink2

U mnie na pozycji drugiej. I to czwarta i ostatnia reprezentantka płyty BAD w TOP 10.



2. Liberian Girl [(1987) Bad]


click na clip!



[Obrazek: michael_jackson-thumb.jpg]
03.07.2009 11:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #196
 
Hurra, a więc dobrze typowałem jedynkę, nie wierzę, by na pierwszym nie pojawiło się ''Give In To Me''!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.07.2009 11:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #197
 
nr 3 i 2 - to są bardzo dobre miejsca dla tych utworów Icon_razz Własciwie ne bardzo wiem co dodać do Twoich słów. Z Liberian najbardziej uwielbiam pierwsze sekundy utworu! A Thriller... No cóż dawno temu pewnie to by był mój nr 1, ale potem to sie zmieniło Icon_wink2

Akurat, że Give In To Me będzie na 1 to było najprostsze typowanie Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.07.2009 11:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #198
 
Smooth, ok niech już będzie na 5 , jak musi Icon_razz

Lecz za to TOP 4 genialne. Icon_biggrin3
I bardzo się ciesze że mamy wspólny NUMER 1 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
04.07.2009 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #199
 
Debiut na LP3: 26 lutego 1993 r. Będąc wówczas w liceum przykładnym uczniem po domu szalałem po pokojach udając Slasha Icon_razz
Utwór ten był 29 tygodni w zestawieniu, w tym aż 9-krotnie na pozycji pierwszej!
Pozycja w rankingu wszechczasów na LP3: 38 miejsce. Wow!
I to jest największy przebój Michaela Jacksona na Liście Trójki, i tak też się złożyło, że wygrał i u mnie!
I mój numer 1 był oczywisty dla mnie od początku.

Yacy, bear, Aro, no i saferłel, (który na forum tego jasno nie napisał, ale na gg od początku pisał, że na pierwszym powinno być Give In To Me, chociaż to trochę za piękne, by mogło być prawdziwe Icon_razz) – gratuluje wytypowania NUMERU 1! Icon_smile2

Ale najwięcej punktów w typowaniu zebrali panowie: bear i Aro, po 3 dobrze wytypowane utwory w Top 5! Icon_smile2 Choć zwycięzcą całej zabawy zostaje <fanfary!> bear, który wytypował wyższe pozycje i nie wahał się z jednym numerem tak jak Aro Icon_wink2
Brawo kolego – dostajesz tytuł ‘Znawcy gustu Listoholika!” Icon_biggrin3

Dziękuję wszystkim za udział, śledzenie, komentowanie… i w końcu typowanie w ostatniej fazie odliczania!
Tym, którzy ‘koślawo’ typowali i nic niestety nie trafili też dziękuję! Ważne, że byliście: Tomek, aaktt, 1981 – piona! Icon_wink2


1. Give In To Me [(1991) Dangerous]


click na clip!



[Obrazek: vma1995-michaelJackson-slash-getty.jpg]
04.07.2009 12:17 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #200
 
numer jeden nie mógł być inny, i nie mógł być lepszy.
Przez ten ostatni tydzień słuchałem Michaela chyba więcej niż przez całe życie, i tak niepostrzeżenie doszedłem do wniosku, że to najlepszy utwór jaki nagrał (i nie jest to wyłącznie zasługa Slasha).
I gdybym po tym tygodniu miał ułożyć swój top, podium uzupełniłby "Billie Jean" i jednak "Earth Song".
Dzięki za top
04.07.2009 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości