Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renata Przemyk i Mężczyźni
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Renata Przemyk i Mężczyźni
[Obrazek: 14ca2a62e72c47e2med.jpg]

“Renata Przemyk i Mężczyźni” to wyjątkowy, jubileuszowy album – największe przeboje w nowych aranżacjach i w niesamowitych duetach! "

Utwory:

1. Zero feat. Damian Ukeje
2. Kłamiesz feat. Vienio
3. Jakby nie miało być feat. Skubas
4. Babę zesłał Bóg feat. Marek Dyjak
5. Makijaż twarzy feat. Czesław Mozil
6. Nie mam żalu feat. Artur Andrus
7. Odjazd feat. Adam Nowak
8. Come Wake Me [Niech mnie ktoś obudzi] feat. John Porter
9. Bo jeśli tak ma być feat. Leski
10. Zazdrośni [Zazdrosna] feat. Grzegorz Turnau
11. 7:05 feat. Wojciech Waglewski
12. Kochana feat. Igor Herbut
13. Ten taniec feat. Buslav

4.09.2020.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.09.2020 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Renata Przemyk i Mężczyźni
Długo czekaliśmy na tę płytę Renaty Przemyk.
Pozwoliłem sobie opisać prawie-pierwsze wrażenie. Chciałem to zrobić po pierwszym przesłuchaniu, ale się już nie da Icon_razz
Płyta wybrzmiała już dwa razy, a kilka utworów nawet więcej Icon_wink2

1. Zero feat. Damian Ukeje - rewelacyjny wstęp, świetne gitary na końcówce, a w środku bardzo udany duet. gdybym nie kochał tego utworu to teraz właśnie by się to stało Icon_wink2
2. Kłamiesz feat. Vienio - najlepiej znany fragment tej płyty. szkoda, że tak krótko się tu Vienio wypowiedział.
3. Jakby nie miało być feat. Skubas - bardzo udany dwugłos, który świetnie się sprawdził w tym utworze i w tym duecie
4. Babę zesłał Bóg feat. Marek Dyjak - jeden z trzech duetów, których... się obawiałem. tak, obawiałem. TEN utwór i charakterystyczny wokal Pana Marka... ale od utworu WIELKA, który jakiś czas temu popełnił ten sam duet Icon_wink2 zupełnie inaczej słucham tego głosu! duży plus! Icon_biggrin3
5. Makijaż twarzy feat. Czesław Mozil - skoro CZESŁAW zaŚPIEWAł, to musiało być z humorem i akordeonem. świetny pomysł na duet na wesoło Icon_wink2
6. Nie mam żalu feat. Artur Andrus - tu też można było się spodziewać wątków humorystycznych, ale jednak nie. i dobrze, bo to zupełnie inny utwór.
7. Odjazd feat. Adam Nowak - tu była druga obawa, bo z tych "nowych" utworów (tych nagranych po The Best of...) to jest ten najbardziej mój ukochany Icon_smile2 uff... jest tak jakby to był utwór Raz Dwa Trzy Icon_smile2 czyli dobrze!
8. Come Wake Me feat. John Porter - w tym przypadku liczyłem na dużo. a dostałem jeszcze więcej! ciekawe czy jeszcze jakiś inny utwór był brany pod uwagę dla Johna Portera, ale w tym momencie nie wyobrażam sobie lepszego wyboru.
9. Bo jeśli tak ma być feat. Leski - jeden z dwóch panów, których znałem najmniej. ta piękna ballada nadal pozostał piękną, z bardzo ciekawym dodatkiem Icon_wink2
10. Zazdrośni [Zazdrosna] feat. Grzegorz Turnau - tu też liczyłem na dużo i się nie zawiodłem! ale czy mogło być inaczej skoro zaśpiewali krajanie? Icon_wink2
11. 7:05 feat. Wojciech Waglewski - to chyba najmniej znany utwór z tego zestawu. piszę chyba, bo ja nie wiem jak to jest. dla mnie wszystkie są tak samo znane Icon_razz ale wybór nie dziwi, bo muzykę do tego utworu dwadzieścia pięć lat temu napisał sam Wojciech Waglewski Icon_smile2 przepięknie to Państwu wyszło. przepięknie!!!
12. Kochana feat. Igor Herbut - tu również miałem obawy. i to największe. wg mnie wykonanie Pani Renaty i Pani Kasi to najlepszy duet w polskiej muzyce! do tego wielki przebój. ale niepotrzebnie się obawiałem, bo wyszło super!
13. Ten taniec feat. Buslav - drugi mało znany mi Pan. bardzo leniwa ballada, ale z mocnym zakończeniem. aż chciałoby się dłużej... Icon_smile2

i tylko szkoda, że z BLIZNY nic się nie pojawiło. ale to tylko taki malutki minusik przy wielu ogromnych plusach. były oczekiwania i obawy, a skończyło się na dobrym, nawet bardzo dobrym albumie! Icon_biggrin3

gdybym miał ocenić to może tak: 4.5/5.0
ciekawe jak to będzie np. za rok Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.09.2020 11:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Renata Przemyk i Mężczyźni
Przesłuchałem fragmentarycznie każdy z utworów i średnio mnie przekonało. Po części dlatego, że kilku utworów nie lubię też w pierwowzorze, kilka wypadło zdecydowanie słabiej (jeden to ogromne rozczarowanie). Ale trzy mnie przekonały. Może kiedyś okażą się dostępne to będą miały szansę na moją listę.
Przy okazji prywata. Uzupełnisz odpowiedzi w moim konkursie? Masz jakieś 30 godzin czasu.
05.09.2020 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Renata Przemyk - Odjazd Yacy 2 1 733 22.10.2009 05:56 PM
Ostatni post: furbul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości