Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hit lata 2020
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #21
RE: Hit lata 2020
A to naprawdę zacna piątka.

Real Love Song FTW!

Radio Epsilon
21.09.2020 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 689
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #22
RE: Hit lata 2020
W tej 5-tce widzę dwa kawałki, które lubię - "In Your Eyes" i "Momenty" Icon_smile Bardzo fajnie, że są tak wysoko.

Podwójna Gorąca 20
21.09.2020 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 422
Dołączył: Aug 2017
Post: #23
RE: Hit lata 2020
Przed nami już tylko najlepsza piątka. To właśnie te utwory najbardziej mi się podobały podczas tegorocznych wakacji.
Na początku myślałem, że Wolf Parade to debiutancki zespół. Okazało się, że działają oni już od 2005 roku. A Against the Day to po prostu pozytywny, synthpopowy kawałek. Szczególnie refren i wokal mi się tutaj podobają.
2 dni przed drugą turą wyborów prezydenckich, 10 lipca, Taco Hemingway, który się tak naprawdę nazywa Filip Szcześniak wydał świetny numer, w którym Taco diagnozuje polskie społeczeństwo. W tej piosence pojawiło się wiele ciekawych fragmentów, chociażby ten: Z jednej strony Jarmark, a z drugiej Europa. Okazało się, że Jarmark i Europa to tytuły dwóch tegorocznych jego albumów. Prywatnie bardziej mi się podoba ten pierwszy, na którym zostało umieszczone POLSKIE TANGO. A co do Tanga to nawet duża ilość wulgaryzmów mnie nie zniechęciła do polubienia tego kawałka, ponieważ zostały one użyte w celu przekazu.
Podobnie jak Taco problem polskiego, podzielonego społeczeństwa zanalizował Organek, w którego utworze również został wykorzystany motyw tańca. Tomek nie użył wulgaryzmów do POGO, za to wykorzystał wiele cytatów z polskich klasyków. Dobrym przykładem jest fragment Wesela Stanisława Wyspiańskiego: Miałeś chamie złoty róg... Oprócz tego wokalista nawiązał też do takich zespołów jak Aya RL: Stoję na ulicy, Lao Che: chciał dostępu do morza, czy Kult: płacze dziewczyna ta bez zęba na przedzie. No i też nie wiem czemu, ale uśmiechałem się też na mocno elektroniczną wstawkę na końcu utworu. W każdym razie to wyborny utwór i najlepsza polska piosenka tych wakacji.
Utworów o konfliktach społecznych ciąg dalszy. Tym razem czas na Trouble In Town zespołu Coldplay. Oprócz niezawodzącego głosu Chrisa Martina i spokojnego, ale niepokojącego fortepianowego brzmienia mamy tu też genialny wywiad z policjantem pod koniec utworu oraz tekst, który świetnie opowiada o niesprawiedliwości i brutalności systemu politycznego z którą się zmaga podmiot liryczny.
Długo się zastanawiałem, co dać na pierwsze miejsce. W pierwszej dwójce są dwa wyborne kawałki zespołów, których bardzo lubię. Ostatecznie wybór padł na Real Love Song od Nothing But Thieves. Najlbardziej podoba mi się tutaj gra gitar, a w szczególności riff po refrenie. Ten utwór mnie porwał dopiero po pewnym czasie, ale jeśli już to od razu bardzo intensywnie. Ten stan trwa do dziś. Do tego tekst, który również nie jest jakiś super optymistyczny, ale idealnie obrazuje, jak wygląda miłość.

1. Nothing But Thieves - Real Love Song
2. Coldplay - Trouble In Town
3. Organek - POGO
4. Taco Hemingway - POLSKIE TANGO
5. Wolf Parade - Against the Day
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2020 08:24 PM przez Kuba1201.)
22.09.2020 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 689
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #24
RE: Hit lata 2020
Pierwsza piątka zdecydowanie nie dla mnie. Patrząc tylko na Top 5 to "Real Love Song" otrzymałby ode mnie najwyższą ocenę, ale i tak byłaby niska, a najniższa wylądowałaby dla kawałka "Polskie Tango". Jak ja nie cierpię polskich politycznych utworów i jeszcze na dodatek z wulgaryzmami.

Podwójna Gorąca 20
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2020 08:47 PM przez kacper130700.)
22.09.2020 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 422
Dołączył: Aug 2017
Post: #25
RE: Hit lata 2020
(22.09.2020 08:45 PM)kacper130700 napisał(a):  Jak ja nie cierpię polskich politycznych utworów i jeszcze na dodatek z wulgaryzmami.
No cóż, takie utwory się albo lubi, albo nienawidzi Icon_wink
22.09.2020 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hit lata 2021 Kuba1201 1 184 31.08.2021 05:07 PM
Ostatni post: Kuba1201
  Hit lata 2019 Kuba1201 14 1 039 06.09.2019 11:04 PM
Ostatni post: Brite

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości