Ankieta: Jaki TOP zrobi
Beck
Bj
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 40 HEY, TOP 30 NOSOWSKA
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #301
 
Listoholik napisał(a):#18. Niż [Milena (1998)]

Pierwszy raz zgrałem ''Milenę'' bez tego kawałka, nie wiedziałem więc co to za utwór. Opuściłem komentowanie....teraz zgrałem płytę w wersji 320 i już ta piosenka się pojawiła Icon_wink
I cóż....jest lepsza niż ''Wiadomo'' - to wiele znaczy Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.07.2009 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #302
 
hehe Icon_wink
23.07.2009 11:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #303
 
saferłel napisał(a):Dawaj, to się Yacy trochę zmartwi, ale szybciej zapomni za to Icon_razz2

wpadłem właśnie na sztański pomysł, co by jednak jeszcze zrobić roszadę w tych pozycjach na szczycie Icon_razz2
23.07.2009 11:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #304
 
No ładnie, ale ja w sumie też czasem do ostatnich chwil robiłem roszady w swoich topach Icon_wink Może nie w top 10, ale w top 20 się zdarzało.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.07.2009 11:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #305
 
i jednak pozmieniałem w ostatniej chwili przed opublikowaniem, hmmm :->
23.07.2009 11:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #306
 
#12. Na kulawej naszej barce [Osiecka (2009)] youtube



[Obrazek: 8e40b2da50.jpg]
23.07.2009 11:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #307
 
Jak do tej pory zdecydowanie najlepszy fragment zestawienia! "Keskese" na pewno znalazłoby się u mnie w Top 5, "Gdy rozum śpi" też byłoby wysoko. "Grooby" też przypadło mi do gustu (chyba jednak "Milena" była złym wyborem i lepiej było sięgnąć po "Sushi").
Tutaj chciałem napisać, że chciałoby się teraz zobaczyć coś z "Osieckiej". No i jest Osiecka Icon_smile2 Z jednym z najlepszych utworów na płycie Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
23.07.2009 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 140
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #308
 
Listoholik napisał(a):Ja mam jedną wadę, grają mi gdzieś tam w środku sentymenty, często bardziej racjonalne od najracjonalniejszych prawd życia współczesnego Icon_wink2
ale to nie wada! wiadomo, że my inaczej patrzymy na muzykę, z którą dorastaliśmy niż ci którzy mają "1" na początku... "Inaczej" nie znaczy ani lepiej, ani gorzej...

Na kulawej ... nie jest moim nr 1 co już widać u mnie Icon_wink2 i to co miało być a poszło u Ciebie jeszcze do góry też nie będzie nr 1 Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.07.2009 12:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #309
 
największy problem mam z miejscem 11., bo wszystko co zostało, chce być koniecznie w Top 10 :->



EDIT:
o! juz wiem. na 11. nie będzie, a w zasadzie nie będą, teksty po polsku,
na miejscu 11. będzie jeden z dwóch utworów, oznacza to w zasadzie pozycję podwójną, ale niekoniecznie trzeba tak ją interpretować, każdy może sobie wziąć tą którą bardziej lubi (jeśli tylko ją zna Icon_razz2)

i zaraz zostanie już tylko 10 najważniejszych dla mnie solowych utworów Nosowskiej, tylko po polsku, tylko autorsko, super!
24.07.2009 12:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #310
 
#11. Electrified / WeejteWelVogel [Sushi (2000)]



[Obrazek: 1793.3.jpg]
24.07.2009 01:05 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 799
Dołączył: Jun 2007
Post: #311
 
Listoholik napisał(a):
saferłel napisał(a):...na dniach teraz szybko nadrabiam/nadrobię zaległości
Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne!
komentarze bardzo ciekawe!
... ale przez to "na dniach nadrabiam zaległości" nie biorę bardzo na poważnie tego co piszesz Icon_wink2
bo Ty te piosenki poznajesz dziś, a ja je wszystkie znam od dnia premiery kasety - mam 3 pierwsze kasety Nosowskiej oryginalne kupowane w dzień premiery, ewentulanie kilka dni po, jak tylko fundusze biednego studenta wtedy pozwalały Icon_wink2
i pozycje w moim Topie są na pewno warunkowane sentymentami do danych utworów, a nie pod wpływem impulsu teraźniejszej chwili Icon_mrgreen
Przyznam się, że zupełnie nie czuję tej postawy. Nie ma dla mnie znaczenia, jak długo znam dane utwory. Z chwilą tworzenia topu wszystkie stają się dla mnie równe. Słucham i analizuję i wybieram to, co uważam za najlepsze. Potrafi wygrać top piosenka, którą świeżo poznałem pozostawiając w polu utwory znane od wielu lat i podziwiane.
24.07.2009 08:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #312
 
spoko kajman, będzie O Tobie jedna piosenka w Top 10 Icon_razz
24.07.2009 09:37 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #313
 
Średni ten numer 11. Ja bym na singiel wybrał zamiast tego kompozycję ''Grooby''. Jest to najbardziej popowa piosenka z pierwszych trzech płyt Nosowskiej. W ogóle ''Sushi'' nie spodobało mi sie tak bardzo jak inne płyty, ale odstaje od nich tylko odrobinę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2009 09:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #314
 
Myślę, że Sushi jest najtrudniejszą płytą Nosowskiej, odrzucając na niej z połowę "melodyjnych" kawałków, zostaje druga połowa jednak mniej przyswajalna, a może dopiero po kilkudziesięciu odsłuchach...

a Grooby jest przez wielu uznawany za najbardziej Hey'owy utwór Nosowskiej Icon_smile
(u mnie na 14.)
24.07.2009 09:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #315
 
Zgadza się, ale z drugiej można powiedzieć, że ma fragmenty przekombinowane. To są jednak dopiero odczucia po pierwszym odsłuchu. Kilka przede mną.....a i znów trafiłem na kapitalny utwór (singiel numer 1), w którym to tradycyjnie Nosowska nie potrafi postawić kropki nad ''i'' :/ Zupełnie jak w ''Gdy Rozum Śpi''

PS - No, Grooby bardzo Heyowy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2009 09:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #316
 
#10. Pani pasztetowa [puk.puk (1996)] youtube



[Obrazek: Hey__2007-05-19_Sta_146265l.jpg]
24.07.2009 10:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #317
 
Ja czekam na końcowe rozstrzygnięcia.
Nie jestem wielkim fanem jej solowych dokonań. Lubię tylko kilka jej kawałków. Bo Hey, to zupełnie co innego Icon_smile2

Moje ulubione to:
Zoil
Jeśli wiesz, co chce powiedzieć
oraz z ostatniego albumu Kto tak u Ciebie jest

Inne lubiane to min Karatetyka, Kokanina i pewnie kilka innych Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.07.2009 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #318
 
tadzio3 napisał(a):Nie jestem wielkim fanem jej solowych dokonań. Lubię tylko kilka jej kawałków.

No cóż, bywa. Jeden lubi Piaska, drugi Kasię Nosowską Icon_wink2

tadzio3 napisał(a):Hey, to zupełnie co innego

Ale nie skomentowałeś końcowych rozstrzygnięć Topu Hey, który się tu pojawił :->
24.07.2009 11:22 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #319
 
#09. O tobie? [puk.puk (1996)] youtube



[Obrazek: z6163803X.jpg]
24.07.2009 11:32 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #320
 
Listoholik napisał(a):Tom, powiedz mi, czy czegoś z Top 30 można nie lubić? Icon_wink2
raczej nie Icon_cool2 co najwyżej można darzyć mniejszą sympatią Icon_mrgreen
już powoli wyłania się czołówka, a ja powiem, że najlepsze z tego wszystkiego (oprócz miejsc i kolejności piosenek) są piękne zdjęcia Icon_cool2
24.07.2009 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości