Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie single z lat 90-tych
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Polskie single z lat 90-tych
Nie mogłem nie rozpocząć tego tematu!
Tak więc zaczynam.

[Obrazek: ot7777f.jpg]
7777 - Jak ja kocham Cię

Alter-ego Kabaretu OT.TO było strzałem w dziesiątkę! Co się tyczy samego singla, to chyba niewiele było w ciągu kolejnych 12 lat tak świetnych energetycznych polskich utworów, jak ten. Szkoda, że od 2004 roku Kabaret OT.TO został zmarginalizowany, przegrywając z konkurencją Ani Mru Mru i Kabaretu Moralnego Niepokoju...
25.06.2009 06:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
A ja wcale nie narzekam, bo KMN ogólnie jest o wiele, wiele lepszy i jedno ''Jak ja kocham cię'' tego przecież nie zmieni. Sądzę, że gdyby utrzymali formę, to przecież nie zostaliby usunięci w cień.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2009 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Oni UTRZYMALI formę. A oto dowód:
http://www.speedyshare.com/471557214.html
Po prostu myślę, że zmieniło się trochę poczucie humoru Polaków.
25.06.2009 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
jaki jest Wasz ulubiony kabaret?



mój to zdecydowanie: KABARET POTEM
(bo OT.TO na pewno nim nie jest Icon_razz)


http://www.youtube.com/watch?v=TIT2VTXi1wU Icon_mrgreen
25.06.2009 07:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
Re: Polskie single z lat 90-tych
[Obrazek: 7b9834a23a02bc49.jpg]
Atmosphere - Lissa

Większość kojarzy Marcina Rozynka z nagrań solowych, a w drugiej połowie lat 90 nagrał wraz zespołem Atmosphere dwie płyty, singiel Lissa promował drugi krążek: "Europa Naftowa"

.
25.06.2009 07:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Ale jakbyś mógł założyć nowy temat o kabaretach, to byłoby bardzo miło Icon_smile2

[Obrazek: 4195.jpg]
Firebirds - 24 zachody słońca

O zespole tyle wiem ile zjadłem... A raczej wyczytałem na wikipedii. Ale nie zmienia to faktu, że utwór jest uroczy. Do szufladki z napisem "odlot". Jeśli ktoś jeszcze nie zna, to bardzo gorąco polecam, zwłaszcza, jeśli ktoś ma ochotę na chwileczkę zapomnienia Icon_wink2
25.06.2009 07:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
no tak, ale to pierwsza płyta Atmosphere miała niepowtarzalny klimat, prawie jak z 4AD Icon_smile2

[Obrazek: 514933.jpg]


a żeby było na temat Icon_wink2
to polecam single:

Wyrzucenie
Niewielki skrawek ziemi
Rzeka
Zamykam oczy

aż nie do uwierzenia, że te utwory mają juz po 12 lat.....


a co do Firebirds, to polecam to:

http://www.youtube.com/watch?v=_PcQCz9JUuc
25.06.2009 07:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Firebirds znam, bo płytę pomagała im nagrać Edyta Bartosiewicz Icon_smile2
"Harry" lepsze, chociaż zachody słońca też są na poziomie, o którym obecni polscy artyści nawet nie wiedzą...
25.06.2009 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #9
 
24 zachody słońca (biały) - każdy kawałek na płycie miał swój kolor Icon_smile2

.
25.06.2009 07:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
 
Listoholik napisał(a):Wyrzucenie
a mogłem być cieńszą z lin... chodziło za mną jak diabli Icon_evil Icon_mrgreen

[Obrazek: kleschko.png]
25.06.2009 08:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
kleschko napisał(a):a mogłem być cieńszą z lin...
O! A ja nigdy nie wiedziałem co on tam śpiewa! (ostatnia wersja jaką wysłyszałem to bodajże "a miałem być cieńszą z nich"). W tym fragmencie szczególnie, ale cały utwór to prawie jak nie po polsku dla mnie był Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.06.2009 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Co prawda to rok 2000, ale uznajmy to za domknięcie dekady...
GREJFRUT. Nie rozpoznałem tego głosu! Kto by pomyślał, że będzie kojarzony z czołowymi polskimi serialami?
[Obrazek: tytul-plyty-1595982-front.jpg]
[Obrazek: tytul-plyty-1595982-back.jpg]
Grejfrut - Kosmita
Niesamowity kawałek
14.08.2009 04:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
wolę kończący płytę "Gaj" Icon_smile
14.08.2009 04:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Gaj też lubię, ale ostatnio wręcz przyssałem się do "Kosmity".
14.08.2009 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #15
 
ja w tej chwili, chyba tylko te 2 utwory kojarzę, bo to były single, i gościły na liście Radiowej Piosence Tygodnia w Programie I Polskiego Radia Icon_smile2
14.08.2009 04:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
To jeszcze wtedy była? Myślałem, że w latach dziewięćdziesiątych już jej nie było.
To pięknie, kolejna lista, która przestała istnieć w dwudziestym pierwszym wieku...
14.08.2009 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #17
 
zacząłem jej słuchać jako kilkulatek Icon_wink2

słuchałem przez całą szkołę podstawową... nie wiem kiedy, ale jakoś w latach 90-tych przestała ona istnieć. Grejfrut wygrał koncert Debiutów w Opolu w roku 2000, a dam sobie rękę uciąć że z tym utworem słuchałem ich w Radiowej Piosence Tygodnia, choć wydawać by się mogło, że w roku 2000 już na pewno jej nie słuchałem...

coś mi tu nie pasuje... a nigdzie w necie nie ma archiwum Radiowej Piosenki Tygodnia, by sprawdzić Chytry
(moje notatki częściowo zaginęły bezpowrotnie, częściowo są u rodziców gdzieś w piwnicy)
14.08.2009 06:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
W ogóle prawie nic o tej liście nie piszą.
Kosmita był na liście Trójki. Niestety, niewiele zdziałał... Grejpfrut z "Kosmitą" bądź też z "Gajem" był też w Top 50 30 ton, ale z którym utworem to chyba sobie nie przypomnę...
14.08.2009 07:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
ja kilka dobrych zeszytów miałem zapisanych notowaniami Radiowej Piosenki Tygodnia Icon_smile2

pamiętam tych polskich artystów, którzy nie przetrwali próby czasu, po prostu już nie śpiewają, ale ich utwory nadal pamiętam, i gdzieś tam w świadomości mi drzemią, jak chociażby Monika Borys, Barbara Sikorska i wiele wiele innych ówczesnych gwiad Icon_smile2
14.08.2009 07:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Kurczę, takich wykonawców brakuje mi bardziej niż Michaela Jacksona i Franka Sinatry razem wziętych Icon_sad Takich, którzy zajęli się inną działalnością, jak Bartek Świderski, Oli.P, Billie Piper, Holly Valance albo jest o nich cicho - np. Young Deenay, Firebirds, EDYTA BARTOSIEWICZ...
15.08.2009 10:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości