Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przystanek Woodstock 2009
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Przystanek Woodstock 2009
W tym roku jak zwykle mnóstwo wrażeń, ciekawych spotkań i świetnej atmosfery. A koncerty na dużej scenie też niczego sobie

Harmonogram koncertów - duża scena

PIĄTEK (31.07.2009)
ARES&THE TRIBE (Grecja, Polska)
BLENDERS (Polska)
JELONEK (Polska)
EASY STARS ALL STARS (USA, Jamajka)
CONFLICT (Wielka Brytania)
VOLBEAT (Dania)
THE FUTUREHEADS (Wielka Brytania)
JULIETTE LEWIS (USA)
CALIBAN (Wielka Brytania)


SOBOTA (1.08.2009)
LAUREAT ZŁOTEGO BĄCZKA SCENY FOLKOWEJ - ATMASFERA
CARRANTUOHILL (Polska)
SENOR COCONUT (Chile)
SHAM 69 (Wielka Brytania)
FINAL VIRUS (Niemcy)
VOOVOO (Polska)
KONCERT JUBLIEUSZOWY - Woodstock '69
KROKE (Polska)
SUBWAYS (Wielka Brytania)


NIEDZIELA (2.08.2009)
LAUREAT KONKURSU FABRYKI ZESPOŁÓW
DUB FX (Wielka Brytania)
TOMEK BUDZYŃSKI (Polska)
DON CARLOS (Jamajka)
DŻEM (Polska)
LAUREAT ZŁOTEGO BĄCZKA – DUŻA SCENA - CLAWFINGER
LESZEK MOŻDŻER (Polska)
GUANO APES (Niemcy)
KORPIKLAANI (Finlandia)
FINAŁ ASP Z LESZKIEM CICHOŃSKIM

Po za tym mała scena, scena Kriszny, ASP ze znakomitymi gośćmi. Oj będzie się działo Icon_biggrin3 Festiwal dla ludzi o bardzo szerokich horyzontach muzycznych oraz wrażliwych na sztukę szeroko pojętą. Icon_mrgreen

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.06.2009 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Ktoś jedzie?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
26.07.2009 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #3
 
niesamowite, ze 400tys ludzi bawi sie na tym. fajnie ze w Polsce daje sie cos takiego zrobic, mimo ze to nie moja bajka....

zdjecia super, widac ze warto pojechac jesli tylko jedzie sie dla muzyki Icon_smile

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
02.08.2009 02:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
 
tadzio3 napisał(a):Ktoś jedzie?
He he właśnie wróciłem Icon_lol
jszmiles napisał(a):niesamowite, ze 400tys ludzi bawi sie na tym. fajnie ze w Polsce daje się coś takiego zrobić, mimo ze to nie moja bajka....
no cóż to mój 7 Przystanek i w tym 3 w Kostrzynie ( byłem pewien że długo nie zmienię zdania że w Żarach bardziej mi odpowiadał i klimat i muzyka i ludzie....., a tegoroczny był prze rewelacyjny , i jeśli zdrowie mi pozwoli to na pewno będę na kolejnym.
Woodstock jednak wciąż pracuje na swoją atmosferę, swoisty klimat i system, który pozwala bezpiecznie i bardzo twórczo skupić wokół siebie kilkusettysięczny tłum słuchaczy i artystów.
Publiczność , która chyba jako jedyna na świecie, zbudowała kilkudniowe, bardzo sprawne, bardzo piękne, bardzo ciepłe, przyjazne społeczeństwo .
Jedyny minus to żar lejący się z nieba, ale i tak dało się wytrzymać.
Wall of death prawie na każdym mocnym koncercie (Caliban, Clawfinger, Guano Apes) wygląda bardzo imponująco, miałem obawy ale dałem się namówić ...i przeżyłem Icon_wink2

400 tysięcy przewinęło się prawdopodobnie przez 3-4 dni , jednocześnie nigdy chyba tyle nie było , Icon_wink2 O koncertach na pewno coś jeszcze naskrobie ,
krotko teraz bo trzeba wreszcie odespać prawie 80 godzin Icon_razz moja siódemka najlepszych :
na pewno trzy wymienione wcześniej i po raz pierwszy bardzo podobało mi się na
" Konfiturach" z Balcarem Icon_wink2 (wcześniej mnie nie zachwycali, może dlatego że to nie ten Dżem który lubię z Riedlem) . Ale za te 30 lat zespołu wielki szacunek Icon_smile2 Dopełnieniem całego jubileuszu zostanie w pamięci skok Jurka ze sceny w tłum na "Whiskey" . Później nota bene to samo uczynił jeszcze basista z Clawfingera
Świetnie jak zwykle zagrało także Voo Voo i wirtuoz Możdżer .
No i Zielone Żabki które przyjechały z nową płytą Ga-ga .
04.08.2009 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
jszmiles napisał(a):widac ze warto pojechac jesli tylko jedzie sie dla muzyki
I tu nie zgodzę się. Warto tam pojechać nie tylko dla muzyki, bo również dla przeżycia tych dni z pozytywnie zakręconymi ludźmi, atmosferą, gośćmi na ASP itp
Aro napisał(a):no cóż to mój 7 Przystanek i w tym 3 w Kostrzynie
To juz jesteś naprawdę weteranem Icon_smile2
Aro napisał(a):tegoroczny był prze rewelacyjny
Zgadzam się
Aro napisał(a):i jeśli zdrowie mi pozwoli to na pewno będę na kolejnym.
Ja na pewno też będe. W ogóle, chciało się jeszcze dłużej zostać, mimo że w tym roku byłem 5 dni.
Aro napisał(a):Woodstock jednak wciąż pracuje na swoją atmosferę, swoisty klimat i system, który pozwala bezpiecznie i bardzo twórczo skupić wokół siebie kilkusettysięczny tłum słuchaczy i artystów.
Zgadzam się. Tym bardziej, że festiwal często jest że tak powiem mieszany z błotem ( Icon_wink2 )
Aro napisał(a):Jedyny minus to żar lejący się z nieba, ale i tak dało się wytrzymać.
Wystarczy pójśc pod hydrant, pod krany, albo czatowac na strażaków aby się ochłodzić Icon_smile2 Wolę żar od deszczu i burzy z ostatniej nocy
Aro napisał(a):400 tysięcy przewinęło się prawdopodobnie przez 3-4 dni , jednocześnie nigdy chyba tyle nie było ,
Mówi się też o 430 tys, a nawet 4,5 tys jezeli mówic o wszystkich przejeżdzających ludzi. W każdym razie dużo ludzi było Icon_wink2 Prawdopodobnie był to jeden z najwięszych, jezeli nie największy Woodstock pod względem ludności. A Kostrzyna stał się ludnościowo 8 miastem w Polsce Icon_mrgreen
Aro napisał(a):moja siódemka najlepszych :
Jakoś na tym Wodstocku byłem na niewielu koncertach. To znaczy prawie wszystkie słysząłem, ale często też siedziałem sobie spokojnie daleko, bez jakiegoś czynnego udziału. najwazniejsze dla mnie jednak zaliczyłem.
1. zdecydowanie DŻEM! Co tam się działo! Stałem prawie przy scenie i machałem flagą. Oczywiści też dałem się ponieśc publice (przy "Liście do M")
Aro napisał(a):Dopełnieniem całego jubileuszu zostanie w pamięci skok Jurka ze sceny w tłum na "Whiskey"
To było rewelacyjne Icon_razz A i wokalista Subways skoczył na publikę Icon_smile2
2. Dubska ze sceny Kriszny jeszcze w czwartek. Dawno tak się na reggae nie wybawiłem. Super koncert
3. KONCERT JUBLIEUSZOWY – 40 LAT WOODSTOCK - świetnie zrobiony, znakomici goście, dobry repertuar
4. JELONEK - zaczarował publikę i mnie
5. VOOVOO - solidny dobry koncert
6. KORPIKLAANI - czaaad! Czekałem na ten zespół. Niestety nie byłem na całym. Poddałem się deszczowi
7. SUBWAYS - całkiem dobry, ale bez więszych fajerwerków.

Na Żabkach w tym roku nie byłem, żałuję, bo właśnie szedłem do Kriszny, kiedy kończyli... Za rok się pójdzie Icon_wink2

inne:
GUANO APES - uciekłem od deszczu, trochę żałuję. Słyszałem koncert z namiotu. Musiało być ciekawie
MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO TRIO - tutaj chyba wsztscy się uspali po Clawfinger, tym bardziej, że wtedy zaczęło lać i grzmieć
BLENDERS - nie cały obejrzałem, ale na najciekawszych piosenkach byłem i nie żałuję Icon_smile2
JULIETTE LEWIS - z oddali słyszałem i chyba było całkiem przyjemnie
CARRANTUOHILL + Tancerze - przyjemne brzmienia. Bawiłem się na nich na małej scenie, w tym roku na dużej tylko z daleka obserwowałem
CLAWFINGER - dali czadu. A ile publiki! Ja byłem daleko i na krótko, ale wszystko widziałem z góry. Odpoczywałem po Dżemie Icon_smile2
TOMEK BUDZYŃSKI - LUNA - przeciętny koncert, tylko kawałek zobaczyłem.

Reszty nie pamiętam Icon_wink2
Na małej scenie i Kriszny bywałem kilka razy, ale nie wiem na czym Icon_wink2

No i na ASP - Tym, Walęsa, Mazowiecki, Możdźer - interesująco było.

No i tak to było w skrócie Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
05.08.2009 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #6
 
tadzio3 napisał(a):W ogóle, chciało się jeszcze dłużej zostać, mimo że w tym roku byłem 5 dni.
Zgadza się i tak jest za każdym razem Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):Tym bardziej, że festiwal często jest że tak powiem mieszany z błotem ( Icon_wink2 )
Akurat w tym roku o dziwo nie słyszałem jakiś przykrych newsów na temat imprezy , a zresztą kto by się tym przejmował Icon_wink2 Icon_smile2 Na ogół wszelkie głupoty piszą Ci którzy nigdy na Woodstocku nie byli.
tadzio3 napisał(a):czatowac na strażaków aby się ochłodzić Icon_smile2
Icon_biggrin3 przydały się sikawki i to nie jeden raz.
tadzio3 napisał(a):Jakoś na tym Wodstocku byłem na niewielu koncertach.
Ja w sumie ze znajomymi zaliczyłem jeszcze dwa inne . Jubileuszowy i przeciętny Volbeatów, na początku zapowiadało się całkiem nieźle a później grali wszystko na jedno kopyto i sobie odpuściłem .
tadzio3 napisał(a):Wolę żar od deszczu i burzy z ostatniej nocy
Po czadowym koncercie Clawfinger , na moment rozpadało się na utworach Możdzera, ale tym razem daliśmy radę , poxniej przyszedł koncert Guano i na bisach lunęło potwornie dlatego odpuściliśmy sobie Korpiklaani. Namioty rozstawione mieliśmy za Kriszną w lewo w lasku (a było tam rewelacyjnie mało ludków ,ciszej , i mniej się kurzyło. I było troche cienia... ale za to kawał drogi od sceny,
tadzio3 napisał(a):JELONEK - zaczarował publikę i mnie
i tutaj żałuje najbardziej że niestety przegapiliśmy a słyszeliśmy od innych że dali naprawdę świetny koncert.
tadzio3 napisał(a):No i na ASP - Tym, Wałęsą, Mazowiecki, Możdźer - interesująco było.
ASP w tym roku odwiedzilismy tylko raz w niedziele na spotkaniu z Michaelem Langiem .
tadzio3 napisał(a):CLAWFINGER - dali czadu. A ile publiki!
moim zdaniem na Dżemie i Clawfigerze było w podobnej ilości. Ale fakt najbardziej liczna się zebrała.
tadzio3 napisał(a):Na Żabkach w tym roku nie byłem, żałuję, Za rok się pójdzie Icon_wink2
oczywiscie jak zawsze są co roku i daja czadowego skapunka Icon_mrgreen
05.08.2009 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Aro napisał(a):i tutaj żałuje najbardziej że niestety przegapiliśmy a słyszeliśmy od innych że dali naprawdę świetny koncert.
tadzio3 napisał(a):Na Żabkach w tym roku nie byłem, żałuję, bo właśnie szedłem do Kriszny, kiedy kończyli... Za rok się pójdzie Icon_wink2

Nie rozumiem. Jak ja byłem w 1996 roku to pole namiotowe było tak usytuowane, że wszystko doskonale było słychać co się dzieje na scenie. Rano próby - wieczorem koncerty. No chyba, że:
a/ były lepsze atrakcje, aby oddalić się z pola namiotowego niż w Szczecinie - Dąbiu
b/ teraz są również "małe' sceny (jak ja byłem to z pobocznych był tylko namiot Hare Krishna)
05.08.2009 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
Gary napisał(a):Jak ja byłem w 1996 roku to pole namiotowe było tak usytuowane, że wszystko doskonale było słychać co się dzieje na scenie.
Może i tak . Tylko wioska woodstockowa w Kostrzynie jest przeogromna i z jaką infrastrukturą . Kilka scen , pasaż handlowy rózne, wioski organizacji społecznych i pozarzadowych i ASP , strefa wojskowa . A poza tym jest kilka oficjalnych pól namiotowych i masa nieoficjalnych Icon_lol


EDIT; ech chciało by się wrócić Icon_wink2

http://www.youtube.com/watch?v=BpQ23bxtEM8

http://www.youtube.com/watch?v=4IB-g9Ok8TU
05.08.2009 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Aro napisał(a):Akurat w tym roku o dziwo nie słyszałem jakiś przykrych newsów na temat imprezy , a zresztą kto by się tym przejmował
Jeżeli chodzo o media, to tylko raz słyszałem w kontekście narkotyków, ale bardziej mi chodziło o opinni ludzi, kótrzy jak piszesz nigdy nie byli, a niestety w znacznej mierze kreują obraz wyobrażeń o Woodstocku.
A przykrym newsem mogło być to, że akurat w moim woodstockowym pociągu powrotnym jeden gostek wypadł, ale na szczęście się tylko poturbował. Jednak opuźnienie było.
Aro napisał(a):przydały się sikawki i to nie jeden raz.
Hydrant również Icon_smile2
Aro napisał(a):poxniej przyszedł koncert Guano i na bisach lunęło potwornie dlatego odpuściliśmy sobie Korpiklaani.
Przez ten deszcz Guano Apes odpuściłem sądząc, że szybko popada i sę skończy, a potem już nawet nie chciało mi się ruszac z ciepłego śpiwora. Icon_wink2
Aro napisał(a):Namioty rozstawione mieliśmy za Kriszną w lewo w lasku (a było tam rewelacyjnie mało ludków ,ciszej , i mniej się kurzyło. I było troche cienia... ale za to kawał drogi od sceny,
My mieliśmy mniej więcej naprzeciw sceny, tylko że z kilometr dalej Icon_wink2 Tam na górce na skraju lasu. Też się nie kurzyło i trochę ciania było i również wszędzie daleko Icon_wink2
Aro napisał(a):i tutaj żałuje najbardziej że niestety przegapiliśmy a słyszeliśmy od innych że dali naprawdę świetny koncert.
Swietny! Publika po każdej piosence skandowała "Jelonek!!!" Na filmikach youtube można zoabczyć, ale to już nie to samo.
Aro napisał(a):ASP w tym roku odwiedzilismy tylko raz w niedziele na spotkaniu z Michaelem Langiem .
A na nim nie byłem, chociaż planowałem
Aro napisał(a):czywiscie jak zawsze są co roku i daja czadowego skapunka
Dwa lata temu byłem na nich dwa razy Icon_mrgreen
Gary napisał(a):Nie rozumiem. Jak ja byłem w 1996 roku to pole namiotowe było tak usytuowane, że wszystko doskonale było słychać co się dzieje na scenie.
Trochę sie zmieniło. Wioska Kriszny jest daaleko od głównej sceny, podobnie mała scena (która wcale nie jest taka mała), oraz ASP na górce również bardzo daleko i uwierz często nie było słychać co się dzieje na głównej
Cytat:http://www.youtube.com/watch?v=4IB-g9Ok8TU
Jeden z najlepszych momentów na Woodstocku. I świetne zachowanie publiki w obliczu osoby potrzebującej pomocy lekarskiej.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
06.08.2009 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
W takim razie nie brzmi to dla mnie zachęcająco. Icon_frown
06.08.2009 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
tadzio3 napisał(a):Przez ten deszcz Guano Apes odpuściłem sądząc, że szybko popada i sę skończy, a potem już nawet nie chciało mi się ruszac z ciepłego śpiwora. Icon_wink2
Gdy doszedłem do swojego namiotu to nie wiedziałem czy mam się przebierać szybciutko w suche ciuchy, czy najpierw wypluć wszystkie zęby, taki szczękościsk miałem z zimna Icon_wink2
Gary napisał(a):W takim razie nie brzmi to dla mnie zachęcająco. Icon_frown
Dlatego ze wszędzie daleko ?? Jest tyle atrakcji po drodze do sceny i nawet się nie zauważa że na liczniku mamy kolejne z 2 kilometry w nogach. Icon_wink2
06.08.2009 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Aro napisał(a):Gdy doszedłem do swojego namiotu to nie wiedziałem czy mam się przebierać szybciutko w suche ciuchy, czy najpierw wypluć wszystkie zęby, taki szczękościsk miałem z zimna
Icon_mrgreen I tego chciałem uniknąć Icon_wink2
Aro napisał(a):Dlatego ze wszędzie daleko ?? Jest tyle atrakcji po drodze do sceny i nawet się nie zauważa że na liczniku mamy kolejne z 2 kilometry w nogach.
Hehehe, najprawdziwsza prawda Icon_smile2
I generalnie to, że sceny są daleko to jest dobrym rozwiązaniem, by nie nachodziła na siebi muzyka z tychże scen. Mi to odpowiadało.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.08.2009 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  25. Przystanek Woodstock EVENo 15 1 539 06.08.2019 08:42 PM
Ostatni post: Yacy
  WOODSTOCK 2010 Aro 4 1 202 30.07.2010 11:09 AM
Ostatni post: mateusz91
  TON na "Przystanku Woodstock" Gary 3 1 465 26.09.2007 11:50 AM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości