Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
30 ton lista przebojów
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 

18 czerwca 2005

1 0 Flabby / Carlo Boni – „Mambo italiano”

2 0 Kayah – „Jutro rano”
Kayah przywiązuje dużą wagę do jakości muzyki wydawanej w jej wytwórni. „Mój stempel, jeśli nawet teraz nie jest gwarancją jakości, to prędzej czy później się nią stanie” – zapewnia wokalistka. Trzymamy kciuki...

3 0 POE – „Szum rodzi hałas”
Ze swojej solowej płyty O.S.T.R. jest bardzo dumny, bo jak mówi, zapamiętuje się ją dopiero po kilku przesłuchaniach. „Nie jest łatwo zrobić płytę, którą będą się wszyscy jarali po czasie” – dodaje raper.

4 0 Krzysztof Kiljański / Kayah – „Prócz Ciebie, nic”
Pierwszy poważny sukces solowy Krzysztof odniósł w 1993 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej „ŁYKEND” we Wrocławiu. Wygrał wtedy profesjonalną sesję nagraniową, której jednak nie wykorzystał.

5 [nowość] Kazik – „Los się musi odmienić”
Kazik nie potępia, ale też i nie jest zwolennikiem studyjnego „dopieszczania” nagrań. „Kiedyś Beatlesi grali na dwa mikrofony i było dobrze i to brzmi do dzisiaj wspaniale, bo oni dobrze grali” – tłumaczy muzyk.

6 0 D'Angelo – „Brown Sugar”

7 –2 Leona – „Arguments”
Kilka dni temu Leona zorganizowała konkurs, w którym nagrodą jest... jej występ u zwycięzcy. Niestety, w konkursie nie mogły brać udziału osoby prywatne, a jedynie szkoły. Dobre jednak i to, zawsze parę lekcji przepadnie...

8 2 Papa Ap – „Gasolina”
„Gasolina” to... kolejny cover, zaś autorem piosenki jest Daddy Yankee z Puerto Rico. Fakt pojawienia się nowej wersji na listach przebojów wzburzył sceną reaggeton, z której wywodzi się twórca „Gasoliny”. Jego fani nazwali przeróbkę „mizernym popisem”.

9 –2 Kombii – „Pokolenie”
Płyta „c.d.”, zdaniem biorących udział w plebiscycie „Superjedynek”, jest najlepszym albumem pop minionego roku. „Dla nas to najważniejsza nagroda, bo przyznali ją fani” – powiedział tuż po odebraniu wyróżnienia Grzegorz Skawiński.

10 0 Gorillaz – „Feel Good Inc.”
Muzycy Gorillaz pochodzą z różnych części świata. Jak mówią – nie stanowi to żadnej przeszkody. „Nie liczy się skąd jesteś, ale jaki jesteś. Im więcej jest w tobie małpy, tym bardziej się nadajesz” – dodają z uśmiechem.

11 [nowość] Feist – „Inside Any Out”
Feist pochodzi pochodzi z Kanady. Na swoim koncie ma już współpracę z kilkoma zespołami i muzykami, głównie ze sceny alternatywnej – jak Tragically Hip czy Peaches.

12 –1 Amel Bent – „Ma Philosophie”
Charles Aznavour – to pierwsza i najważniejsza inspiracja dla Amel. „Pokochałam go za melancholię, która emanowała z jego tekstów” – wyjaśnia wokalistka, dodając, że za głosy ceni Celine Dion i Mariah Carey. Same ideały...

13 –4 Audioslave – „Out Of Exile”
6 maja zespół Audioslave przeszedł do historii – nie tylko muzyki rockowej. Grupa jako pierwsza kapela z USA zagrała darmowy koncert na Kubie. Występ Chrisa Cornella i kompanii oglądało 50 tysięcy osób.

14 0 Jeden Osiem L – „Pytam kiedy?”
Hip–hop, to dla muzyków Jeden Osiem L sposób na życie. „Wolność słowa, wolność wyborów. To najpiękniejsza przygoda, która nas spotkała i która cały czas trwa” – mówią zgodnie raperzy.

15 100 Schnappi – „Das ist kleine Krokodil”
Choć krokodyle większą część życia spędzają w wodzie, nie gardzą słońcem. Ciepło jakie od niego otrzymują służy im bowiem do... utrzymywania odpowiedniej temperatury ciała. W Polsce koledzy Schnappiego raczej nie pożyliby sobie...

16 –3 Maria Isabel – „Ante Muerta Que Sencilla”
Maria Isabel miną aniołka czaruje publiczność, jednak w domu nie jest wcale taka grzeczna. Wokalistka przyznaje, że rodzice mają z nią problemy, a największym jej nałogiem jest... późne chodzenie spać. Ech, szołbiznes...

17 [nowość] Snoop Dogg – „Drop It Like It's Hot”
Podczas koncertu lepiej nie przeszkadzać Snoopowi. Przekonał się o tym jeden z fanów rapera, który podczas koncertu w Auburn w USA wtargnął na scenę. Ochroniarze rapera. wybili mu ten pomysł z głowy tym, co było pod ręką, czyli... mikrofonem.

18 [nowość] The Chemical Brothers – „Galvanize”
Świeżość muzyki – to podstawowe kryterium jakim kierują się Chemiczni Bracia dobierając utwory na swoje płyty. „Po prostu musimy być podekscytowani muzyką, którą tworzymy. I mieć takie ambicje podczas nagrywania płyty” – wyjaśnia Tom.

19 –3 Arka Noego – „Od rana do wieczora”
Zebranie wszystkich wokalistów i wokalistek Arki Noego w studio może wydawać się trudne, wcale jednak nie jest. „Dzwonię i mówię – będzie tego i tego dnia nagranie. Kto może niech przyjedzie! I tak się dzieje” – mówi Robert Friedrich, lider zespołu.

20 –5 Anna Jantar / Natalia Kukulska – „Po tamtej stronie”
Sporym wyzwaniem było dla Natalii napisanie tytułowej piosenki na najnowszy album. „Przede wszystkim było to wyzwanie emocjonalne, bo pisząc go kompletnie się zablokowałam na jakieś trzy miesiące” – opowiada wokalistka.

21 [nowość] Coldplay– „Speed Of Sound”
Inspiracją dla kilku nagrań z nowej płyty Coldplay były dokonania... Kraftwerk i Jay–a Z. „Zawsze chciałem być raperem” – zdradził w jednym z niedawnych wywiadów Chris Martin, lider składu... znaczy grupy.

22 –2 System of Down – „B.O.Y.B.” Słowa? Nie są wcale aż tak ważne... „Jeżeli piosenka sprawia, że czujesz tak jak chcieliśmy żebyś czuł, to nie obchodzi mnie ani to co śpiewa Serj czy ja” – tłumaczy Daron. Czy to znaczy, że wystarczy proste „lalala”?

23 [nowość] Hop-Kids – „Hop–Kids”
Hop–Kids mówią o sobie, że grają hip–hop z elementami dance. Grupę tworzą Kacper, Maciek, Daria oraz Igor. Razem mają 47 lat...

24 [nowość] Brodka – „Miałeś być”
Z festiwalu w Opolu Monika Brodka wróciła obładowana nagrodami. Wokalistka zgarnęła „Złotą Premierę” za piosenkę „Miałeś być” oraz „Superjedynkę” w kategorii „Debiut roku”. Gratulujemy ...i liczymy na więcej!

25 [nowość] Mini Mini Party – „Mini Mini Party”
Mini Mini Party to płyta dla maluchów i ich rodziców. Szczególnie pierwsza grupa może być zadowolona z albumu – w skład grupy Mini Club, która się pod nim podpisuje wchodzi bowiem sam Schnapi – mały krokodyl...

26 3 Fisz / Envee – „Kryminalny bluez” Envee w przeciwieństwie do Fisza nie zastanawia się długo nad współpracą z innymi muzykami. „Ja to lubię muzyczkę – gdzie grają, chętnie się dołączam” – opowiada.

27 –1 Hunter – „T.E.L.I.”
Czy warto w dzisiejszych czasach zakładać kapelę metalową? Drak z Huntera nie ma co do tego wątpliwości. „Pewnie że warto, ale trzeba pamiętać, że to ciężki kawałek chleba” – mówi muzyk, podpierając się 20–letnią praktyką.

28 –2 The Black Eyed Peas – „Don't Phunk With My Heart”
W grupie The Black Eyed Peas tylko Will.I.Am nie ma jeszcze solowych planów. Pozostali wiedzą, co wkrótce zaprezentują. „Fergie ma swoją płytę, ja mam hiszpański longplay, a Apl zajmuje się wydaniem filipińskiego krążka” – zdradza Taboo.

29 [nowość] Mezo – „Ważne”
Mezo od dwóch tygodni jest szczęśliwym małżonkiem. Za pół roku poznańskiego rapera i jego wybrankę Sandrę czeka kolejne ważne życiowe doświadczenie – narodziny potomka. Gratulujemy – awansem!

30 –2 Faithless – „Why Go”
Zdaniem muzyków Faithless, połowa sukcesu grupy to jej niezmienny skład i jasny podział ról. „Maxi pisze teksty, ja komponuję muzykę, a Rollo nadaje temu wszystkiemu właściwe brzmienie. I to się nie zmienia” – mówi Sister Bliss.


25 czerwca 2005

1 4 Kazik – „Los musi się odmienić”

2 –1 Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”
„Mambo Italiano” to piosenka, którą przed laty wylansowała Carla Boni. Gwiazdę włoskiej piosenki słychać zresztą w utworze – to do niej należy pojawiający się w refrenach głos, nucący „mambo italianooo”...

3 18 Coldplay – „Speed of sound”
Grupa Coldplay udanie rozpoczęła podbój USA nowym albumem. „X&Y” zadebiutowała od razu na pierwszym miejscu listy najchętniej kupowanych płyt. Na świecie jest podobnie – krążek jest numerem jeden w aż 28 krajach.

4 –2 Kayah – „Jutro rano”
„Porażka sukcesu” – to termin, który Kayah wymyśliła na określenie sytuacji, kiedy jej popularność odstrasza przyjaciół. „Wielu ludzi czuje się gorszymi i buduje barierę w naszych kontaktach” – opowiada artystka.

5 20 Mini Mini Party – „Mini Mini Party”
Jednym z tytułów na płycie Mini Mini Party jest „Veo Veo”. Ta niepozorna nazwa oznacza w Hiszpanii konkursy piosenki, przeglądy i festiwale, które mają jedną cechę wspólną – odkrywają najmłodsze talenty.

6 6 Amel Bent – „Ma Philosophie”
Drugą pasją Amel jest psychologia. „Gdyby moja kariera wokalistki nie zaczęła się rozwijać, z pewnością kontynuowałabym studia, aby w przyszłości zostać psychologiem” – mówi artystka. Ech, trafić do niej na terapię...

7 1 Papa Ap – „Gasolina”
Papa Ap pochodzi z małej wioski w Salwadorze, skąd wyemigrował do USA i Kanady. Właśnie wydał swoją pierwszą płytę – krążek nosi tytuł „Noche”, co jak nietrudno się domyślić oznacza noc.

8 3 Feist– „Inside and out”
Swoją karierę Leslie Feist zaczynała grając w szkolnym zespole punkowym. Później przyszedł czas na fascynację rockiem, a następnie na muzyczne eksperymenty. Te ostatnie wciągają ją do dziś...

9 –3 D'Angelo – „Brown Sugar”
Tym, których nie stać na obejrzenie D'Angelo, polecamy wakacyjną wycieczkę do innego anioła. Niedaleko, bo na wzgórzu w Gateshead w Anglii wznosi się stalowa rzeźba – „Anioł Północy”. Imponująco wyglądają szczególnie jego skrzydła.

10 –6 Krzysztof Kiljański / Kayah – „Prócz Ciebie, nic”
Najważniejszym wynalazkiem ludzkości jest według Krzysztofa... nie, nie mikrofon. „Najlepszym wynalazkiem jest jednak koło, choć zaraz potem... Internet” – mówi wokalista.

11 9 Anna Jantar / Natalia Kukulska – „Po tamtej stronie”
Natalia mówi, że macierzyństwo dało jej większą pewność siebie. „Bycie mamą zwiększa siłę do pracy, ale i do odpierania ataków. Jedynym dobrem, jakim się teraz kieruję, jest teraz dobro moich dzieci” – opowiada piosenkarka.

12 5 Snoop Dogg– „Drop it like it's hot”
Snoop Dogg zaprosił do współpracy grupę Franz Ferdinand. Propozycja wspólnego nagrania przypadła do gustu muzykom kapeli. „Cudownie. Bardzo podoba mi się jego styl” – powiedział Alex Kapranos, wokalista Franz Ferdinand.

13 [nowość] Anna Maria Jopek – „Don't speak”
Trzy tygodnie temu Anna Maria nakręciła teledysk do piosenki „Don't Speak” z albumu „Secret”. Czarno–biały obraz powstał z myślą o prezentacji w krajach niemieckojęzycznych oraz Japonii.

14 –11 POE – „Szum rodzi hałas”
O.S.T.R. nie daje się wciągać we freestyle'owe pojedynki. „Nie jest sztuką zarapować półtorej minuty. Ale zarymować godzinę z sensem, żeby się nie powtarzać – o, wtedy możemy się pojedynkować” – tłumaczy muzyk.

15 –5 Gorillaz – „Feel Good Inc.”
Gorillaz nie lubią, kiedy porównuje się ich muzyczne eksperymenty z twórczością Radiohead. „Spróbuj mi włożyć kamień do buta i kazać tak chodzić, to ci pokażę, na czym polegają eksperymenty w ich muzyce” – nabija się Murdoc.

16 [nowość] Zakopower – „Kiedyś Ty...”
Twórcy Zakopower znają się już kilkanaście lat. Dotychczas grywali jako muzycy sesyjni, m.in. z Wojciechem Waglewskim, Zbigniewem Preisnerem a ostatnio z Kayah i Goranem Bregovicem.

17 –8 Kombii – „Pokolenie”
Swoją pierwszą gitarę Grzegorz Skawiński zrobił sam z... deski od łóżka. Dziś na szczęście nie musi się posuwać do takich desperackich czynów, do wyboru ma bowiem ponad 30 egzemplarzy w „skromnej” domowej kolekcji.

18 10 The Black Eyed Peas – „Don't Phunk With My Heart”
Nie tylko muzyka znajduje się w solowych planach Fergie. Artystka marzy o roli w filmie. „Czytam w tej chwili różne scenariusze i liczę, że wreszcie coś dla siebie znajdę” – mówi wokalistka The Black Eyed Peas.

19 –1 The Chemical Brothers – „Galvanize”
Chemical Brothers nie unikają koncertów. „Zależy tylko, gdzie grasz. Tokio, Paryż, Chicago, Sydney – możemy grać wszędzie tam, gdzie jest wystarczająco dużo ludzi” – mówi Ed Simon. Piano bary raczej odpadają...

20 [nowość] Dream Theater – „Octavarium”
„W moim przypadku zostanie muzykiem było nieuniknione” – mówi Mike Portnoy, perkusista Dream Theater. „Mój ojciec był rock'n'rollowym dyskdżokejem, więc zawsze otaczała mnie muzyka” opowiada pałker.

21 –14 Leona – „Arguments”
Ukraińscy krytycy muzyczni zgodnie nazwali Leonę najgłośniejszym debiutem tego roku. W tym jednym się nie pomylili – kiedy trzeba, Leona potrafi nieźle krzyknąć...

22 0 System Of Down – „B.O.Y.B.”
System Of A Down bardzo lubią europejskie występy. „Tutaj ludzie o wiele łatwiej przyjmują nowe rzeczy. W Ameryce zaś tłumaczono nam, że ludzie chcą tam słuchać tylko tego, co już znająâ€ mówi John Dolmayan. Spotkali inżyniera Mamonia?

23 –7 Maria Isabel– „Ante Muerta Que Sencilla”
Maria Isabel niezbyt fortunnie wybrała swoje imiona jako artystyczny pseudonim. Mieszkańcy krajów latynoamerykańskich kojarzą bowiem hasło „Maria Isabel” z... popularną telenowelą, nadawaną kilka lat temu.

24 [nowość] IRA – „Parę Chwil”
„Patrząc na te czasy z dzisiejszej perspektywy, przeważa radość z faktu, że mogliśmy to przeżyć, niż żal, że te czasy się skończyły” – mówią o początkach IRY jej muzycy.

25 [nowość] Rob Thomas – „Lonely no more”
Rob Thomas wcześnie zaczął dorosłe życie. Mając 17 lat rzucił szkołę i przez jakiś czas wałęsał się po Południowej Karolinie szukając sobie miejsca. Na tej „wycieczce” spotkał też najwierniejszą życiową towarzyszkę – muzykę...

26 –11 Schnappi – „Das ist kleine Krokodil”
Po udanym debiucie płytowym Schnappiego, sił próbują telewizyjni towarzysze małego krokodyla. Na niemieckim rynku ukazał się właśnie krążek z piosenką Lamy z Jokohamy. Kto następny?

27 100 Wilki – „Słońce pokonał cień”
Członkowie Wilków mają swoje fascynacje, ale nie mówią o nich na głos. „Jako muzycy interesujemy się muzyką. Słuchamy różnych rzeczy, każdy czego innego” – dyplomatycznie omijają temat.

28 –1 Hunter– „T.E.L.I.”
Muzyka Huntera nie należy do łatwych. „Nie każdy jest w stanie to zaakceptować i myślę, że większość ludzi woli słuchać takiej muzyki, którą może słuchać nogami” – mówi Drak, dodając, że nie potrafi o trudnych sprawach śpiewać „pod publiczkę”.

29 [nowość] Kasia Kowalska – „Domek z kart”
Kasia nie obawia się konkurencji. „Każdy kto jest zdolny i ma coś do powiedzenia, wcześniej czy później zaistnieje na rynku – nie ma takiej siły. A konkurencja jest potrzebna” – mówi wokalistka. Iście sportowa postawa...

30 –6 Monika Brodka – „Miałeś być”
Po sukcesie w Opolu, Monice ciężko było zasnąć. „Do pracy podchodzę bardzo emocjonalnie, a potem muszę wszystko przemyśleć. Pół nocy analizowałam wszystko i myślałam, co teraz ze mną będzie” – opowiada Brodka.


2 lipca 2005

1 2 Coldplay - „Speed of sound”

2 28 Brodka - „Miałeś być”
Monika nie jest zachwycona polskim rynkiem fonograficznym. ”Płyty sprzedają się bardzo słabo, a ludzie ściągają muzykę z internetu czy kupują płyty na stadionach...” - żali się wokalistka. Cóż, nihil novi...

3 15 The Black Eyed Peas - „Don't Phunk With My Heart”
Przed laty Fergie spotykała się z Justinem Timberlakiem, późniejszym liderem N'Sync. Wokalistka przyznała się niedawno do romansu i dodała, że obecnie wiążą ich bardzo przyjacielskie relacje - czego dowód znajduje się na przedostatniej płycie grupy.

4 9 Anna Maria Jopek - „Don't speak”
Anna Maria Jopek dla „wygody” dzieli swoją muzykę na popową i jazzową. „Prawda jest taka, że ani pierwsza nie jest czystym jazzem ani druga powszechnie wyznawanym popem. Chciałabym sama wiedzieć, ile twarzy ma moje muzykowanie” - przyznaje artystka.

5 -1 Kayah - „Jutro rano”
Teledysk do „Jutro rano” jest dość... rozrywkowy. Kayah przyznaje, że brała udział w paru takich imprezach. „W mojej rodzinie jest kilka pokoleń i często nasze imprezy taką przypominały” - opowiada wokalistka, dodając, że obecnie woli bawić się inac

6 -5 Kazik - „Los musi się odmienić”
Część piosenek na najnowszym albumie Kazika pochodzi z filmu Leszka Wosiewicza „Rozdroże”. Obraz będzie miał swoją premierę we wrześniu i wtedy tak naprawdę okaże się, co miał na myśli autor pisząc piosenki...

7 -1 Amel Bent- „Ma Philosophie”
Największą inspiracją dla Amel jest jej rodzina. „Rodzina sama w sobie, ale także wiedza, którą dzięki niej zdobyłam oraz szacunek, którego mnie nauczyła” - uzupełnia wokalistka. Rodzice muszą być dumni z takiej córki...

8 2 Krzysztof Kiljański / Kayah - „Prócz Ciebie, nic”
Kilka lat temu Krzysztofa zafascynował jazz. Artysta przyznaje, że to doświadczenie przydało mu się w późniejszej pracy nad płytą. „Bardzo ciekawie jest spojrzeć z perspektywy jazzu na muzykę popową, bluesa czy rocka” - mówi Kiljański.

9 6 Gorillaz - „Feel Good Inc.”
Przez ostatnie dwa lata Gorillaz usiłowali nakręcić o sobie film. Nie udało się jednak. „Ludzie, którzy pisali scenariusz myśleli, że tworzą ironiczny film na temat współczesnej popkultury, ale od początku im nie szło” - opowiada Noodle.

10 -5 Mini Mini Party - „Veo Veo”
Płytę „Mini Mini Party” wydawca zachwala jako idealną propozycję dla maluchów. Nic bardziej mylnego... Tak naprawdę to płyta dla mam - po wciśnięciu w odtwarzaczu guzika „start” mają pół godziny względnego spokoju...

11 -9 Flabby / Carla Boni - „Mambo italiano”
„Mambo Italiano” to nie tylko tytuł piosenki grupy Flabby, ale także filmu. Komedię, na podstawie sztuki o tym samym tytule, nakręcił w Kanadzie Émile Gaudreault.

12 17 Kasia Kowalska - „Domek z kart”
„Nocne graffitti” to jak dotąd jedyny film z udziałem Kasi Kowalskiej i - jak zapowiada artystka - tak zostanie. „Gdzieś tam obroniłam się w tym wszystkim, ale chyba jednak zdecydowanie pewniej czuję się na scenie, niż grając przed kamerąâ€ - mówi.

13 [nowość] Różni Wykonawcy - „80 przebojów na 80-lecie Polskiego Radia”

14 100 Mezo - „Ważne”
„Kiedyś w budzie na lekcji nudzie” - to słowa pierwszego hitu, nagranego przez Mezo. Poznański raper miał wtedy 12 lat i wraz z kolegami stworzył grupę o nazwie Jurki. Muzyk przyznaje, wolałby dziś wykasować ten epizod z życiorysu...

15 100 Audioslave - „Be Yourself”
Nazwę dla grupy Audioslave oficjalnie wymyślił Chris Cornell. Odmienne dane ma jednak jego kolega po fachu, Tom Morello. „Nazwa objawiła się Chrisowi w wizji. Takiej, jakie objawiają się szamanom” - tłumaczy muzyk. Wiadomo, z wizjami się nie dyskutuje

16 [nowość] Szymon Wydra / Carpe Diem - „Życie jak poemat”
Szymona irytuje stawianie jego muzyki w jednym rzędzie z płytami Alicji Janosz czy Eweliny Flinty. „Nie można porównywać psa do kota, bo mają tylko jedną wspólną cechę - są domowymi zwierzątkami futerkowymi” - tłumaczy Wydra. Futerkowy.

17 0 Kombii - „Pokolenie”
Odwaga niejedno ma imię, a wie o tym doskonale Grzegorz Skawiński. „Najbardziej odważną decyzją było dla mnie wytatuowanie głowy” - opowiada gitarzysta. Nie żałuje: „Na mojej łysej czaszce jest to jeden z ładniejszych elementów”.

18 [nowość] Backstreet Boys - „Incomplete”
Najnowszy albumu Backstreet Boys nosi tytuł „Never Gone”. Grupa w ten sposób chciała uhonorować pamięć ojca jednego z członków zespołu - Kevina Richardsona - który zmarł na raka w 1991 roku.

19 100 Lech Janerka - „Rower”
Dla Lecha Janerki prawdziwie inspirujące były lata 80-te. „Łatwiej było pisać. Powodem było to, że wszystko było po raz pierwszy. Później nie było już tak słodko” - opowiada muzyk.

20 [nowość] Daniel Powter - „Bad Day”
Daniel pochodzi z Kanady. Jego mama jest pianistką, a on sam od najmłodszych lat uczył się grać na skrzypcach, by zamienić je później na fortepian. Fascynacja grą nie trwała jednak długo - znacznie bardziej „kręci” Daniela komponowanie...

21 100 Porcupine Tree - „Deadwing”
Płyta „Deadwing” jest tematycznie powiązana ze scenariuszem filmowym, napisanym przez Steve'a Wilsona i jego przyjaciela. „Głównym bohaterem jest osoba emocjonalnie niezdolna do nawiązania kontaktu” - opowiada lider Porcupine Tree.

22 100 Michael Buble - „Home”
Michaela cieszą występy na scenie, bo może wtedy obserwować reakcje słuchaczy. „Nikt mi nie słodzi, że jestem wybitny i nie wiadomo jak odkrywczy. Słyszę za to, że moje interpretacje są szczere - i to jest największy komplement” - mówi Buble.

23 [nowość] U2 - „City Of Blinding Lights”
Kilka milionów euro zarobionych na trasie koncertowej „Vertigo” grupa U2 zamierza wydać na pomoc dla krajów Trzeciego Świata. „To byłaby hipokryzja, gdyby U2 prosili ludzi o pomoc, sami nic nie dając” - skomentował pomysł jeden ze współpracowników zespołu.

24 [nowość] Goya- „Smak słów”
Przepis na sukces według zespołu Goya: „Trzeba się uczyć, konsekwentnie dążyć do tego, żeby robić w życiu co się lubi. Myśleć o muzyce, a na pewno nie o karierze”. Jak zapewniają muzycy, po spełnieniu tych warunków sława sama przychodzi...

25 [nowość] Łzy - „Pierwsza łza”
Na ten sezon koncertowy, Adam Konkol przygotował nie lada gratkę dla miłośników Łez. „Postanowiłem nie rozbijać gitary, tak jak zwykle, tylko oddać ją fanowi. Będę to powtarzał na wszystkich koncertach” - zapowiada muzyk. Poleje się trochę łez... szczerych.

26 -1 Rob Thomas - „Lonely no more”
„Something To Be” to pierwsza solowa płyta wokalisty Matchbox 20. Na albumie roi się od gości - słychać m.in. Johna Mayera, Mike'a Campbella - znanego z występów z Tomem Petty - oraz Geralda Haywarda - pomocnika Beyonce i Mary J. Blige.

27 [nowość] Brian McFadden / Delta Goodrem - „Almost Here”
„Irish Son” to, jak mówi Brian, płyta w stu procentach spontaniczna. „Nagrywając ją mieliśmy wyobrażenia co do brzmienia, ale generalnie tworzyliśmy wszystko na żywiołâ€ - opowiada muzyk.

28 -12 Zakopower - „Kiebyś Ty...”
Zdaniem twórców Zakopower, muzyka Podhala jest przez wiele osób źle rozumiana. „Ludziom wydaje się, że jest monotonna i nudna. Dlatego postanowiliśmy ją pokazać w przystępniejszej, żywszej i weselszej wersji” - mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

29 [nowość] Stachursky - „Taki raj”
Muzyka dance? Stachursky deklaruje, że definitywnie zakończył romans z tym gatunkiem. „Mam świadomość, że przez pewien czas naprawdę robiłem tę muzykę na dobrym poziomie europejskim, ale nigdy nie była moim celem” - mówi.

30 [nowość] Jem - „They”
Jem swoją drogę do kariery zaczęła „od zaplecza”. Walijska wokalistka, sama zanim stanęła na scenie, założyła wytwórnię fonograficzną i zajmowała się organizacją koncertów. Teraz ma z górki...
24.06.2009 05:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 

23 lipca 2005

1 1 Amy Diamond – „What's In It For Me”

2 –1 Brodka – „Miałeś być”
W przyszłym roku Monika zdaje maturę a potem chce studiować... reżyserię. „Co prawda, do tej pory nakręciłam tylko „Dziady” według Brodki na lekcję polskiego, ale była to dla mnie wielka frajda” – opowiada wokalistka. Może kiedyś i Oscar się przydarzy

3 0 Kazik – „Los się musi odmienić”
Kazik w dzieciństwie nie sprawiał kłopotów wychowawczych, choć umiał walczyć o swoje. „Mama miała jakąś tam wizję, że mam być kimś tam, a ja wybrałem dla siebie drogę taką a nie innąâ€ – opowiada muzyk. Lepiej wybrać nie mógł...

4 3 The Black Eyed Peas – „Don't Phunk With My Heart”
The Black Eyed Peas znowu zaskakują. Zespół postanowił zamiast kolejnego singla wydać... dwa. Pierwszą piosenką jaka ukaże się na małym krążku będzie „Don't Lie”. Płytka druga przyniesie nagranie „Like That” z gościnnym udziałem Q–Tipa, Taliba Kweli,

5 –1 Coldplay – „Speed of sound”
Chris Martin z Coldplay tak bardzo chciał użyć w jednym z nowych utworów fragmentu muzyki grupy Kraftwerk, że postanowił napisać do lidera tej grupy. Problemem okazała się nieznajomość niemieckiego. Barierę językową pomogły przełamać... rysunki. Zgoda wydana.

6 –1 Anna Maria Jopek – „Don't speak”
Choć Anna Maria bardziej od No Doubt lubi Stinga, to nie pokusi się prędko o nagranie jego piosenki. „Z nim mam relację duchową i to jest dla mnie jakaś nabożna sprawa. No Doubt odmienna estetyka” – tłumaczy wokalistka.

7 –1 ATB – „Believe in me”
Fani ATB mogą już pakować plecaki – w te wakacje Andre wystąpi w naszym kraju dwukrotnie: 14 sierpnia zagra na plaży w Łebie, a sześć dni później będzie go można podziwiać we Wrocławiu.

8 6 Flabby / Carla Boni – „Mambo Italiano”
„Mambo Italiano” skomponował Bob Merrill – człowiek, który jak podają leksykony, ma na swoim koncie najweselsze piosenki w historii muzyki rozrywkowej. Korzystał z tego w latach 50–tych Guy Mitchell i raz za razem „zaliczałâ€ szczyty listy przebojów

9 3 Mini Mini Party – „Veo Veo”
Krokodyl Schnappi, wchodzący w skład załogi Mini Mini Party doczekał się pierwszego polskiego fanlistingu. Czym jest ten twór? To umieszczony w Internecie zbiór stron fanów małego krokodyla, który z dnia na dzień się rozrasta.

10 –1 Kayah – „Jutro rano”
Kayah lubi otrzymywać nagrody, ale nie traktuje ich jako potwierdzenia swojej doskonałości. „Muzyka to nie jest sport. Tu nie można wybrać, kto bardziej zasługuje na wyróżnienie, kto mniej” – mówi wokalistka, dodając, że nie lubi też „ścigać” się w muzyce.

11 –3 Mezo – „Ważne”
Popularność nagrania „Ważne” skłoniła Mezo i Tabba to wydania specjalnej edycji płyty „Wyjście z bloków”. Wydawnictwo zostanie rozszerzone o płytę z opolskim przebojem w kilku wersjach oraz krążek DVD z teledyskami. Biedni fani... będą.

12 18 U2 – „City Of Blinding Lights”
Zdaniem fanów, siłą U2 jest to, że nie zmieniają poglądów i tematów. Potwierdzają to sami muzycy. „Ciągle śpiewamy o tym samym. Trzeba jednak umieć ludzi zachęcić, aby po raz kolejny zechcieli słuchać o tym samym” – mówią. W tym doszli do perfekcji...

13 5 Crazy Frog – „Axel F.”
Zaczęło się niewinnie – od telefonicznego dzwonka. Po sukcesie płytowym, Szalona Żaba przymierza się do inwazji na rynek gier komputerowych. Pierwsza gra z jej udziałem pod koniec roku. Oj, sporo będzie „diiing ding ding ding”...

14 3 Hurt – „Załoga G”
Zdaniem Maćka Kurowickiego, nowa płyta zespołu jest dużo lepsza od wcześniejszych, głównie w warstwie tekstowej. „Ja się bardziej otworzyłem, napisałem bardziej osobiste teksty niż kiedyś. To chyba słychać...” – mówi wokalista Hurtu. Potwierdzamy...

15 1 Zakopower – „Kiebyś Ty...”
Lider Zakopower jest z wykształcenia... architektem. Ostatnio nie znajduje jednak wiele czasu by usiąść za pulpitem kreślarskim. „Jeżeli już, to pomagam tylko bratu” – zdradza Sebastian.

16 10 Goya – „Smak słów”
Magda Wójcik stara się być szczera w swoich piosenkach. „Tak jak w życiu jest mi obcy wulgarny czy mocno erotyczny sposób bycia, tak też i w tekstach nie epatuję tego rodzaju chwytami. Nie piszę też o polityce ani religii” – mówi wokalistka grupy GoYa.

17 4 Kombii – „Pokolenie”
Grzegorz Skawiński lubi filmy – ale pod warunkiem, że to... dramaty psychologiczne. „Nie lubię kina służącego tylko rozrywce, ludycznego. Uważam je za stratę czasu” – mówi wokalista i gitarzysta. Na „Shreka” taki nie pójdzie...

18 [nowość] Mandaryna – „Ev'ry Night”
Sława i pieniądze nie przewracają Mandarynie w głowie. Wokalistka twierdzi, że potrafi żyć bez luksusów. „Jeśli kiedyś będę musiała zamieszkać w zwykłym bloku, zrobię to” – zapewnia.

19 1 Audioslave – „Be Yourself”
Wokalista Audioslave Chris Cornell we wrześniu został ojcem. Trochę matematyki: córeczka Toni jest jego drugim dzieckiem ale pierwszym z drugą żoną. Z poprzednią ma drugie dziecko – pierworodną Lilian Jean. Wszystko jasne?

20 [nowość] Ewelina Flinta – „Nie ukończona historia”
Ewelina godzi się na sesje zdjęciowe, pod warunkiem, że nie będą zbyt śmiałe. „Jeśli mam mieć na biodrach pasek szerokości 20 centymetrów i prześwitującą siatkę na piersiach, to nie uważam tego za sesje w pełni ubranąâ€ – precyzuje wokalistka.

21 3 Michael Buble – „Home”
Michael kocha muzykę Sinatry, ale nie chce go naśladować. „Nie robię przedstawienia, nie wkładam kapelusza i nie siadam przy barze ze szklaneczką martini i cygarem. Muzyka wystarcza mi w zupełności” – mówi wokalista.

22 –3 Mariah Carey – „We belong together”
Po Janet Jackson, ofiarą krawców padła Mariah Carey. Podczas niedawnego telewizyjnego występu jej sukienka nie była w stanie osłonić piersi wokalistki. Refleksem wykazali się producenci programu, którzy... zgasili światło.

23 –10 Akon – „Lonely”
Mimo młodego wieku, Akon ma na swoim koncie spotkania z Temidą i – niestety – z więzienną celą. Pobyt w zakładzie karnym muzyk wykorzystał jednak w dobry sposób – skupił się na muzyce i, jak mówi, słychać to na jego płycie.

24 [nowość] Shakira – „La tortura”
Najnowszym marzeniem Shakiry jest... dwójka dzieci, najlepiej chłopiec i dziewczynka. „To wielki projekt mojego życia” – mówi o pomyśle piosenkarka, przyznając, że plan jak na razie pozostaje tylko na papierze...

25 100 Jem – „They”
Jem śpiewa i pisze piosenki odkąd skończyła 13 lat. Już wtedy miała świadomość, że to właśnie muzyka będzie jej sposobem na życie, dlatego nigdy nie rozstawała się z dyktafonem – w ten sposób zawsze mogła nagrywać nowe pomysły.

26 [nowość] Krzysztof Kiljański – „I Don't Know Where Life's Going”
O nowy albumie Krzysztof woli na razie nie mówić. „Wierzę przede wszystkim, że będzie to płyta z której będę zadowolony. Powinna się ukazać w przyszłym roku gdzieś między wiosną, a jesieniąâ€ – zdradza wokalista.

27 100 D'Angelo – „Brown Sugar”
D'Angelo powraca na scenę, choć nie z własną płytą. Piosenkarza będzie można usłyszeć na singlu „Go” rapera o pseudonimie Common. Będzie to pierwsze nagranie z udziałem D'Angelo od 2002 roku.

28 100 Green Day – „Holiday”
10 lat temu Green Day mieli poważne problemy ze... sławą. Nieznani dotąd muzycy nie bardzo wiedzieli jak sobie poradzić w nowej sytuacji. „Chcieliśmy tylko udowodnić, że nie zależy nam na sukcesie. I udało nam się to” – wspomina Mike Dirnt, basista kape

29 [nowość] Lech Janerka – „Ramydada”
Lech Janerka trochę odwykł od koncertów, stąd nie dziwi fakt, że jest nimi zmęczony. „Chcę uciec na wakacje” – zdradził kilka dni temu muzyk, dodając, że po odpoczynku zabiera się za nagrywanie nowej płyty.

30 –7 Raz Dwa Trzy – „Jutro możemy być szczęśliwi”
Adam Nowak stoi na stanowisku, że to muzyka kieruje człowiekiem, a ten jest tylko... instrumentem. „Najważniejszym celem artysty–muzyka jest otwarcie się na materię i jak najszybsze zabranie się z tej materii” – wyjaśnia lider Raz Dwa Trzy.


6 sierpnia 2005



1 0 Brodka – „Miałeś być”


2 26 Krzyszto Kiljański – „I Don't Know Where Life's Going”
Na razie Krzysztof Kiljański ma na swoim koncie wspólną piosenkę jedynie z Kayah. Nie wyklucza jednak kolejnych. „Jeżeli będę czuł, że odnajdę się w duecie z jakimkolwiek innym artystą, to z przyjemnością spróbuję” – zapewnia.

3 0 Kazik – „Los się musi odmienić”
Kazik wie o tym, iż jego muzyczne eksperymenty na zawsze pozostaną tylko eksperymentami. „Szarpię się w inne rejony, ale ja rockowcem pozostaję i z tego swojego łożyska nigdy tak naprawdę się nie wyrwę” – śmieje się artysta.

4 –2 Anna Maria Jopek – „Don't speak”
Anna Maria Jopek chciałaby mieć trzecie dziecko, pod warunkiem, że byłaby to dziewczynka. „Gdybym urodziła jeszcze trzeciego, to miałabym taką męską dominację w domu, że byłaby to chyba przesada”– tłumaczy piosenkarka.

5 0 Crazy Frog – „Axel F. ”
Płyta Szalonej Żaby jest już na ukończeniu. Album nosił będzie tytuł „Who Let The Frog Out” co po polsku należałoby przetłumaczyć na „Kto wypuścił Żabę?”. Co za szczęście, że nie jest to płyta Szalonego Pawia...

6 6 Aventura – „Obsession”
Anthony wierzy w potęgę słów. „Z rewolweru możesz strzelić raz i zabić jedną osobę. A moja piosenka może porazić miliony. To jest siła!” – opowiada lider Aventury. Patrząc na sukcesy grupy, trudno nie przyznać mu racji...

7 –1 Coldplay – „Speed of sound”
Piosenka „Speed of Sound” powstała latem ubiegłego roku. „Naszym zamiarem było zagrać w ten sposób, by wywołać uczucie czegoś nieprawdopodobnego i zarazem czegoś strasznego, co akceptujemy bez sprzeciwu” – wspomina Johnny Buckland.

8 –1 Mezo – „Ważne”
Następną płytę nagraną wspólnie z Tabbem Mezo określa jako „popowo–rapowąâ€. Muzyk przyznaje, że nie będzie ona spełnieniem jego marzeń. „Jaram się strasznie hip–hopem z lat 80. i 90. Chcę zrobić płytę w tym klimacie” – zdradza raper.

9 9 Goya – „Smak słów”
Magda Wójcik uważa się za „wyzwoloną tradycjonalistkę”. Jak to rozumieć? „W pewnych aspektach życia jestem wyzwolona, a w innych jestem tradycjonalistkąâ€ – wyjaśnia wokalistka.

10 100 Akon – „Lonely”
Samotność to jeden popularniejszych tematów piosenek. I jeden z najbardziej „skutecznych” na listach przebojów. Nie tak dawno przecież hitami były zarówno „Długość dźwięku samotności” Myslovitz jak i „Lonely” rapera Nany...

11 15 ATB – „Believe in me”
ATB jest jednym z założycieli SEAP. Pod tą nazwą kryje się szkoła Andre i spółki, w której kształcą się adepci sztuki didżejskiej. „Można powiedzieć, że jest to prawdziwa kuźnia talentów” – zachwala ATB.

12 –4 Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”
Swoją popularność mambo zawdzięcza kubańskiemu muzykowi Perezowi Prado. Samo nazwisko niewiele mówi, ale wiele osób przytaknie, kiedy dodamy, że to on skomponował „Mambo No. 5”, odkurzone nie tak dawno przez niejakiego Lou Begę...

13 7 Jem – „They”
Jem nie chce się zamykać w swojej muzyce. „Chciałabym w najbliższym czasie nagrać coś z muzykami hip–hopowymi, myślę, że wyszłoby z tego coś naprawdę ciekawego” – zdradza piosenkarka. Trzymamy kciuki...

14 –5 Amy Diamond – „What's In It For Me”
W wolnych chwilach Amy trenuje łyżwiarstwo figurowe. Różnokolorowe medale, jakie zdobią jej pokój nie pozostawiają złudzeń: także na tym polu odnosi spore sukcesy...

15 4 Polskie Radio – „Dzieci wiedzą lepiej”
Płyta „Dzieci wiedzą lepiej” ucieszy nie tylko słuchaczy audycji o tym tytule, ale także miłośników Grupy Mo Carta. Muzycy użyczyli swoich nagrań jako komentarzy do... komentarzy głównych bohaterów.

16 11 Łzy – „Przepraszam Cię”
Lato Łzy spędzają na deskach... ale nie windsurfingowych. „To dzięki koncertom wypracowaliśmy sobie naszą pozycję i dlatego gramy ich dosyć sporo” – mówi Adam Konkol. To się nazywa wdzięczność fanom!

17 –6 Mini Mini Party – „Veo Veo”
Nie lada sensacją było kilka lat temu pojawienie się krokodyla nad jeziorem Białym Włodawskim na lubelszczyźnie. Choć dowodów na istnienie gada nie znaleziono, rychło stał się on turystyczną atrakcją okolicy. Kto wie, może wujek Schnappiego?

18 –3 Mariah Carey – „We belong together”
Mariah postanowiła pójść w ślady Madonny i pisze książki dla dzieci. Seria nosić będzie tytuł „Automatyczna księżniczka” a tematyka opowiadań ma nawiązywać do zdarzeń z dzieciństwa gwiazdy.

19 [Nowość] The Killers – „Somebody told me”
Grupa The Killers nigdy by nie powstała, gdyby nie fakt wyrzucenia jej przyszłego lidera z synth–popowego zespołu Blush Response. Po tym przykrym doświadczeniu Brandon Flowers wiedział jedno: za drugim razem potrzebnych będzie więcej gitar. Miał nosa...

20 –7 Audioslave – „Be Yourself”
Początki pracy z Chrisem Cornellem były dla muzyków Audioslave dość trudne. „Po raz pierwszy mieliśmy wokalistę, który na miejscu wymyślał linię wokalnąâ€ – opowiada Tom Morello. Dziś już są przyzwyczajeni...

21 –17 U2 – „City Of Blinding Lights”
Podczas niedawnego występu w Mediolanie U2 nakręcili większą część materiału na koncertową płytę DVD. Krążek będzie wyjątkowy – w zdjęciach brało udział... 17 kamer i 130–osobowa ekipa.

22 –5 Hurt – „Załoga G”
Zespół Hurt nie kryje, że podczas nagrywania płyty korzystał z perkusji automatycznej. „Nie miało to być imitacją żywych bębnów. Zależało nam na takim „pojechanym” brzmieniu perkusji” – tłumaczy główny hurtownik, Maciek Kurowicki.

23 –2 Michael Buble – „Home”
Na koncertach Michael Buble daje z siebie wszystko. „Często wśród publiczności widzę znajome twarze z moich stron i myślę jak bardzo ci ludzie musieli pracować, żeby dostać wolne na mój występ. Nie mogę ich zawieść!” – tłumaczy wokalista.

24 100 Joana Zimmer – „I Believe”
Joana może mówić o dobrym wejściu na europejską scenę. Jak dotąd na Starym Kontynencie znalazło się aż 150 tysięcy chętnych do kupienia i przesłuchania singla „I Believe”.

25 100 Kombii – „Pokolenie”
Choć w latach 80–tych życie było prostsze, muzycy Kombii nie chcieliby do nich wracać. „Wbrew pozorom, nawet nam kreślili. Wiele tekstów było cenzurowanych a za tym nie można tęsknić” – mówi Grzegorz Skawiński.

26 –3 Gorillaz – „Feel Good Inc. ”
Goryle (Gorilla gorilla) to najwięksi przedstawiciele małp naczelnych. Prowadzą naziemny tryb życia, żywiąc się roślinami. Jak na wegetarian mają słuszne postury – dorosły goryl przy wzroście 170 cm waży nawet 150 kilogramów!

27 –11 Mandaryna – „Ev'ry Night”
Mandaryna wraz z mężem przeprowadziła się do nowego domu z ogrodem w niewielkiej podwarszawskiej miejscowości. Jak donosi prasa, sąsiedzi są zachwyceni Wiśniewskimi i... bacznie obserwują ich każdy ruch...

28 1 D'angelo – „Brown Sugar”
Na swojej ostatniej płycie D'Angelo zagrał na perkusji, gitarach i instrumentach klawiszowych. „Lubię grać. Po prostu. I lubię grać z ludźmi, którzy lubią grać, a takich nie brakuje” – mówił tuż po premierze muzyk.

29 –7 Backstreet Boys – „Incomplete”
Dla Nicka Cartera nadszedł okres próby. Za jazdę pod wpływem alkoholu sąd nałożył na niego udział w trzymiesięcznym programie antyalkoholowym. Artysta prawdopodobnie będzie musiał odwiedzać szkoły i wygłaszać pogadanki o szkodliwości napojów wyskokowych.

30 [nowość] Goya – „Mój... ”
Magda Wójcik cieszy się, że jej droga do sukcesu wiodła przez niezliczone konkursy i festiwale. „Jeśli próbuje się drogi na skróty, istnieje ryzyko, że nie będziemy gotowi na niektóre decyzje czy wybory” – mówi wokalistka.


13 sierpnia 2005

1 0 Brodka – „Miałeś być”

2 0 Krzysztof Kiljański – „I Don't Know Where Life's Going”
Kolejna płyta Krzysztofa ukaże się w przyszłym roku. Wokalista nie wie jeszcze, jaka będzie od strony muzycznej. „Wierzę przede wszystkim, że będzie to płyta z której będę zadowolony” – mówi dzisiaj. Poczekamy, usłyszymy...

3 2 Crazy Frog – „Axel F. ”
Temat „Axel F.” został napisany do filmu „Gliniarz z Beverly Hills” i z niego pochodzi też tytuł utworu. Główny bohater, policjant grany przez Eddiego Murphy nazywał się nie inaczej jak Axel Foley.

4 0 Anna Maria Jopek – „Don't speak”
Anna Maria lubi samoloty ...oglądać z ziemi, nie przepada zaś za podróżami w przestworzach. „Postawiona po locie na ziemi jestem tak bezgranicznie szczęśliwa, że mogę grać do upadłego” – mówi.

5 –2 Kazik – „Los się musi odmienić”
Na nowej płycie Kultu Kazik będzie tylko śpiewał. „Ja chciałem produkować tę płytę i realizować, ale zespołowe quorum uznało moje pomysły za niestosowne” – żali się muzyk. Premiera krążka na jesieni.

6 8 Amy Diamond – „What's In It For Me”
Kiedy rówieśnicy Amy korzystać będą z ostatnich dni wakacji, ona sama będzie bardzo zapracowana. Trzynastoletnia gwiazdka ma notes wypełniony terminami koncertów. O plaży może zapomnieć – przynajmniej do końca sierpnia...

7 23 Goya – „Mój... ”
Otaczają ją mężczyźni, ale to właśnie ona najwięcej do powiedzenia – pisząc teksty i komponując. „Pilnuję swojego miejsca w zespole dosyć zaborczo, ale oni też nie starają mi się go odebrać” – śmieje się Magda. Słaba płeć?

8 8 Łzy – „Przepraszam Cię”
Teledysk do „Przepraszam Cię” muzycy Łez oceniają bardzo wysoko. „Teledysk pasuje do tej piosenki i uważam, że jest jednym z lepszych klipów, jakie mamy” – mówi Adam, choć przyznaje, że poprawiłby co nieco. Ech, artyści...

9 –3 Aventura – „Obsession”
Anthony, nim trafił w szeregi przyszłej Aventury, śpiewał w... chórze kościelnym. „Kiedy otrzymałem propozycję wstąpienia do zespołu, byłem jeszcze dzieciakiem i bałem się, że rodzice mi nie pozwolą. No i nie pozwolili!” – wspomina.

10 2 Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”
Wbrew panującej modzie na bezkarne samplowanie, muzycy grupy Flabby zaprosili Carlę Boni, do wspólnego nagrania nowej wersji „Mambo Italiano”. Gwiazka włoskiej piosenki wystąpiła także w stylizowanym na lata 50–te teledysku do utworu.

11 [nowość] Crazy Frog – „Popcorn”
„Popcorn” to utwór skomponowany pod koniec lat 60–tych przez Gershona Kingsleya. W 1972 roku „prażona kukurydza” podbiła świat za sprawą grupy muzyków, którzy przyjęli nazwę Hot Butter, czyli... „gorące masło”.

12 –5 Coldplay – „Speed of sound”
Coldplay nie dorabiają ideologii do swoich tekstów, nie uważają się też za poetów rock'n'rolla. „W ogóle nie sądzę, żeby nasze teksty były specjalnie dobre” – mówi Chris Martin. Co ciekawe, opinii nie podziela krytyka oraz fani...

13 100 Shakira – „La tortura”
„La Tortura” to duet Shakiry z Hiszpanem Alejandro Sanzem, niegdyś współpracującym z Rickym Martinem. Nagranie promuje najnowszą płytę latynoskiej piosenarki, zatytułowaną „Fijacion Oral 1”.

14 –5 Goya – „Smak słów”
Znajomości? Zdaniem Magdy Wójcik to za mało by osiągnąć sukces. „Nic nie zastąpi ciężkiej pracy. W innym przypadku można stać się gwiazdką co najwyżej jednego sezonu” – mówi wokalistka zespołu Goya.

15 [nowość] Kobranocka – „Mówię Ci, że... ”
Zanim powstała Kobranocka, z inicjatywy Andrzeja Kraińskiego i Marka Michorzewskiego powstał w Toruniu zespół „Latający pisuar”. Nie mniej dziwnym od nazwy było miejsce narodzin grupy – tamtejszy szpital psychatryczny...

16 6 Hurt – „Załoga G”
W porównaniu z poprzednimi plytami, nowy album Hurtu jest krótszy. Maciek Kurowicki postrzega to jako zaletę: „Nie jest wcale sztuką nagrać byle jak w byle jakim studiu 15 kawałków” – przekonuje.

17 –6 Atb – „Believe in me”
Najnowsza płyta ATB nie bez kozery nosi tytuł „No silence”. Andre powrócił na niej do pomysłu z debiutanckiego krążka i nie oddzielił od siebie kolejnych utworów. I jak tu zrobić sobie przerwę na herbatę?

18 0 Mariah Carey – „We belong together”
Swoje muzyczne pomysły Mariah stara się na bieżąco nagrywać na dyktafon. Ale nie zawsze się udaje... „Często tak się zdarza, że kiedy go potrzebuję, to się okazuję, że akurat nie ma w nim kasety” – opowiada wokalistka.

19 –2 Mini Mini Party – „Veo Veo”
Najmłodszym wokalistą, który dotarł na listy przebojów jest niejaki Microbe. Pod tym pseudonimem krył się... trzyletni Ian Doody z piosenką „Groovy Baby”, która pojawiła się na brytyjskiej Top 40 w 1969 roku.

20 0 Audioslave – „Be Yourself”
Chris Cornell już nie skacze ze sceny podczas koncertów. Podczas jednego z występów, ochroniarz wziął lądującego w tłumie muzyka za szalejącego fana i... siłą zaczął wyciągać z sali. Lepiej nie kusić losu ponownie...

21 –13 Mezo – „Ważne”
Kasia Wilk, która w utworze „Ważne” zaśpiewała w chórkach, szykuje się do samodzielnego podboju sceny. Nie będzie jednak walczyć w pojedynkę – pomagają jej muzycy z zespołu „Kto to”, w którym na co dzień ćwiczy swój głos.

22 –3 The Killers – „Somebody told me”
Brandona Flowerssa i Dave'a Keuninga z grupy The Killers połączyła trzy lata temu fascynacja... Oasis. Choć trudno w to uwierzyć, zespół braci Gallagher był wtedy w Las Vegas kompletnie nieznany...

23 –8 Polskie Radio – „Dzieci wiedzą lepiej”
„Dzieci wiedzą lepiej” to przykład na to, że popularne przysłowie o tym, że dzieci i ryby głosu nie mają jest po prostu mylące. Na krążku aż roi się od przemyśleń, które od rozważań dorosłych różnią się jedną cechą: są – czasami do bólu – szczere...

24 3 Mandaryna – „Ev'ry Night”
Piosenka „Ev'ry Night” zakwalifikowała się do konkursu o „Bursztynowego Słowika”, jaki odbędzie się podczas festiwalu w Sopocie. Konkurencja jest spora, ale kto wie, może słowik zaśpiewa dla Marty?

25 4 Backstreet Boys – „Incomplete”
Z wydaniem nowej płyty najbardziej znany boysband świata nie spieszył się. „Chcieliśmy być pewni, że płyta znów wyniesie nas na szczyty, dlatego nie wyznaczyliśmy sobie limitu czasowego” – tłumaczy Howie Dorough. Jak na razie – pagórki...

26 100 Kasia Kowalska – „Domek z kart”
Mimo że Kasia z łezką w oku wspomina pierwsza płytę „Gemini”, to nie chciałaby znowu przeżywać jej nagrywania. „Nie miałam doświadczenia, nie wiedziałam, jak się nagrywa w studiu. Czasami to była wręcz rzeźnia” – wspomina.

27 –2 Kombii – „Pokolenie”
KombII zdają sobie sprawę z tego, że niektórym nie podoba się ich muzyka. „To naturalne” – mówi Grzegorz Skawiński. „Jeśli mi się czyjaś płyta nie podoba, to też nie udaję. A gdy coś jest wartościowe, to sam idę i składam najlepsze życzenia” – dodaje.

28 –5 Michael Buble – „Home”
Michael nie wyobraża sobie życia bez śpiewania. „Śpiewam co dzień, przy goleniu i przy jedzeniu” – śmieje się wokalista. „Czasem tylko wydaje mi się, że ktoś mnie zaraz uszczypnie, obudzę się i okaże się że wcale nie umiem śpiewać” – dodaje.

29 –8 U2 – „City Of Blinding Lights”
Nazwa U2 wywodzi się od amerykańskiego samolotu szpiegowskiego, zbudowanego na w połowie lat 50–tych zamówienie CIA. Aparatura umieszczona na jego pokładzie robiła zdjęcia obiektom oddalonym o 480 km od samolotu.

30 –2 D'angelo – „Brown Sugar”
D'Angelo udziela się nie tylko wokalnie. W marcu ukazała się kolekcja nagrań poświęcona pamięci Duke'a Ellingtona. Na krążku „Red Hot + Indigo” znaleźć można nagranie „Caravan”, w którym Michael gra na pianinie.


20 sierpnia 2005

1 1 Krzyszto Kiljański – „I Don't Know Where Life's Going”

2 –1 Brodka – „Miałeś być”
Monika dostrzega wagę kompromisów w muzyce. „Gdybym nagrywała wyłącznie to, co podoba się tylko mnie i wąskiemu gronu odbiorców, nie miałabym w końcu co jeść” – mówi wokalistka, dodając, że to główny powód dla którego nie nagra soulowego albumu...

3 4 Goya – „Mój...”
Magda Wójcik nie narzeka, że w zespole dominuje płeć brzydka. „Mam poczucie, że jestem traktowana w zespole jak rodzynek” – mówi wokalistka dodając: „Rodzynek, ale taki, który wie czego chce”.

4 0 Anna Maria Jopek – „Don't speak”
Zdaniem Anny Marii Jopek, największą pamiątką po niej będą jej... dzieci. „Mają moją miłość, geny, wrażliwość, to jest wartość. Nikt nie wie, co przetrwa i co komu będzie potrzebne za sto lat. Płyty są na teraz” – mówi wokalistka.

5 –2 Crazy Frog – „Axel F. ”
W pierwotnych wersjach scenariusza filmu „Gliniarz z Beverly Hills”, tytułowy bohater miast Axel miał się nazywać Elly. Ciekawe, czy dziś Szalona Żaba podśpiewywałaby „Elly F.” i czy byłby to aż taki hicior...

6 0 Amy Diamond – „What's In It For Me”
W Szwecji, skąd pochodzi Amy, debiutancka płyta „This Is Me Now” rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Album kupiło już ponad 30 tysięcy osób czyniąc krążek złotym. A kiedy powtórka w Polsce?

7 5 Coldplay – „Speed of sound”
Nowy singiel Coldplay – „Fix You” – zostanie wydany 5 września. Termin przesunięto, aby nie kolidował z premierą nowej piosenki Oasis. Dodajmy, że skłóceni liderzy obu zespołów niedawno się pogodzili...

8 –3 Kazik – „Los się musi odmienić”
Wszystkie piosenki na nowej płycie powstały „na raty”. Kazik komponował je używając prostego syntezatora – zabawki, a następnie oddawał melodie do opracowania kolegom. „Była to improwizacja, ale nie w czasie rzeczywistym, tylko wydłużonym” – mówi muzyk

9 100 Akon – „Lonely”
„Samotny” to nie tylko tytuł przeboju Akona, ale także aktualny stan cywilny rapera. Muzyk przyznał, że czeka na swój ideał. „Szukam dziewczyny średniego wzrostu, z długimi włosami, ładną skórą i uśmiechniętej” – zdradził ostatnio. Fanki, do boju!

10 1 Crazy Frog – „Popcorn”
Prażona kukurydza choć pochodzi z kontynentu amerykańskiego, wcale nie jest dziełem mieszkańców USA. Najstarszy pop–corn pochodzący sprzed tysiąca lat, znaleziono w Peru. Zdaniem badaczy, wymyślili go Inkowie lub Majowie.

11 –2 Aventura – „Obsession”
Muzycy Aventury wychowali się w USA, ale przedstawiają się jako zespół z Dominikany. „Mało jest słynnych ludzi stamtąd, może kilku piosenkarzy i graczy w bejsbol. Chcemy aby nasz kraj był z nas dumny” – tłumaczą.

12 12 Mandaryna – „Ev'ry Night”
Na horyzoncie nowy teledysk Mandaryny. Jak zapowiada wokalistka, będzie „potwornie bogaty w efekty”. Na razie nie wiadomo do jakiej piosenki nakręcono klip – prawdopodobnie do utworu „You Give Love A Bad Name” z repertuaru grupy Bon Jovi.

13 –3 Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”
Carla Boni niedawno obchodziła swoje osiemdziesiąte urodziny a zarazem 65–lecie działalności artystycznej. Podczas urodzinowej imprezy wokalistka zdradziła, że nie zamierza jeszcze odchodzić na emeryturę i nagrywa nową piosenkę. Tak trzymać!

14 5 Mini Mini Party – „Veo Veo”
Angielka Jessica Smith to pierwszy... niemowlak na szczycie listy przebojów. Gaworzenie siedmiomiesięcznej dziewczynki trafiło bowiem na płytę „Teletubisie mówią eh–oh!”, która kilka lat temu była na Wyspach bestsellerem.

15 –1 Goya – „Smak słów”
„Potrafię się cieszyć małymi rzeczami” – mówi Magda Wójcik. „Jeśli na początku ma się niewiele, a potem własną pracą i wysiłkiem dochodzi się do czegoś, to cieszą nawet najdrobniejsze sukcesy” – wyjaśnia wokalistka grupy Goya.

16 –1 Kobranocka – „Mówię Ci, że... ”
Swoją pierwszą kapelę Kobra i Szybki Kazik założyli w 1980 roku. Do składu dołączył Piotras. „Ja miałem 17 lat, oni po 16 i graliśmy jako Fragmenty Nietoperza” – wspomina lider Kobranocki, dodając, że zaliczył też wyrzuconie z grupy...

17 10 Kombii – „Pokolenie”
Do kogo adresowana jest piosenka „Pokolenie”? Zdaniem Waldemara Tkaczyka, do wszystkich. „Każdy z nas widzi rzeczywistość przez pryzmat własnych przeżyć i myśli źe to jego życie jego pokolenie jest szczególne” – mówi basista Kombii.

18 4 The Killers – „Somebody told me”
Brandon Flowers już nie do wzięcia... Wokalista grupy The Killers został mężem niejakiej Tany Munblowsky. Ślub, w którym uczestniczyli najbliżsi i członkowie grupy odbył się... na jednej z hawajskich plaż.

19 –3 Hurt – „Załoga G”
Maciek Kurowicki kibicuje... hiphopowcom. „Prawdę mówiąc, kiedy obserwuję to, co dzieje się teraz we Wrocławiu, uważam, że poza Lechem Janerką najciekawsze rzeczy powstają właśnie w środowisku hiphopowym” – mówi lider Hurtu. Może jakiś featuring?

20 100 Joana Zimmer – „I Believe”
Joana pochodzi z niemieckiego Freiburga, ale dorastała w USA. Jak mówi, starała się nie zapominać ojczystego języka. Bardziej jednak pracowała nad swoim głosem, który szlifowała nie tylko w szkole ale też śpiewając w klubach.

21 –1 Audioslave – „Be Yourself”
Dobrą formę podczas trasy koncertowej muzycy Audioslave chcą wykorzystać do nagrania nowych utworów. „Chcielibyśmy zatrzeć granice pomiędzy próbami, sesjami w studiu i koncertowaniem” – mówi Tom Morello. Trzymamy kciuki.

22 [nowość] PIN – „Bo to co dla mnie”
PIN to zespół założony przez trzech przyjaciół – wokalistę Andrzeja Lamperta, gitarzystę Sebastiana Kowola i klawiszowca Aleksandra Woźniaka. W sklepach lada chwila pojawi się ich pierwsza płyta, zatytułowana „0001”.

23 100 Green Day – „Holiday”
Green Day doczekali się swoich pięciu minut sławy. 8 września grupa będzie jedną z gwiazd, jakie zagrają podczas inauguracji nowego sezonu futbolowego w USA. Wystąpią obok Maroon 5 i Carlosa Santany.

24 [Nowość] Mario – „Here I go again”
Mario przyszedł na świat w Baltimore. Swoją karierę zaczynał w... domu, od wspólnego śpiewania z mamą. Jako 11–latek trafił na przegląd młodych talentów i wtedy okazało się, że wyćwiczony przy karaoke głos brzmi dobrze nie tylko w kuchni...

25 3 Michael Buble – „Home”
Michael imponuje wszystkim swoją odpornością na zmęczenie. „Jeszcze parę lat temu byłem rybakiem, ciężka praca to dla mnie nic nowego. Po przesiadce z łowienia łososi, koncerty to fraszka” – śmieje się Buble.

26 –9 ATB – „Believe in me”
Kto jeszcze nie miał okazji posłuchać ATB na żywo, może to nadrobić dziś na lotnisku we Wrocławiu. Popularny DJ i producent będzie gwiazdą festiwalu „Nature One – The First Love”. Na scenie pojawią się też Blank&Jones, a z polskich muzyków – Novika.

27 100 Lao Che – „Zrzuty”
Lao Che wiedzą, że ostatnią płytą wysoko ustawili sobie poprzeczkę, jednak zamierzają przeskoczyć ją kolejnym albumem. „Będzie na nim bardzo dobry film na DVD” – zdradza Spięty. „Muzyka też będzie i będzie ważniejsza niż obraz” – dodaje Denat. Pozosta

28 [nowość] The Pussycat Dolls – „Don't cha”
Grupa Pussycat Dolls powstała w 1993 roku z inicjatywy choreografa Robina Antina. Swój pierwszy występ, wtedy jeszcze bardziej taneczna niż wokalna formacja, miała równo dziesięć lat temu w Los Angeles.

29 0 U2 – „City Of Blinding Lights”
„The Complete History” – to wydawnictwo, które być może zainteresuje fanów U2. Za tytułem tym kryje się plyta DVD ukazująca historię grupy oczami osób, które zawsze były blisko zespołu, ale spotkać je można było tylko za kulisami.

30 0 D'angelo – „Brown Sugar”
D'Angelo nie próżnuje i nagrywa – tym razem piosenkę w hołdzie dla grupy Sly And The Family Stone. Album, na którym usłyszymy także Maroon 5, Janet Jackson i Moby'ego ukaże się pod koniec września.
24.06.2009 05:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 

27 sierpnia 2005

1 2 Goya – „Mój...”

2 –1 Krzyszto Kiljański – „I Don't Know Where Life's Going”
Krzysztof mówi o sobie, że jest leniwym wokalistą. „Przy goleniu nie śpiewam zdecydowanie. Dla przyjaciół i rodziny tak, ale przy wyjątkowych okazjach” – wylicza piosenkarz. Za to na scenie się nie obija...

3 1 Anna Maria Jopek – „Don't speak”
Choć od premiery płyty „Secret” minęło zaledwie kilka tygodni, Anna Maria Jopek przygotowuje się do wydania nowego albumu. Krążek „Niebo” pojawi się w sklepach jesienią. Jak mówi wokalistka, będzie niejako rozwinięciem płyty „Bosa”.

4 1 Crazy Frog – „Axel F.”
Gdyby pierwotne plany twórców „Gliniarza z Beverly Hills” doszły do skutku, Eddie Murphy byłby znacznie mniej znany kinowej publiczności. Początkowo w tytułowej roli chciano obsadzić... Sylvestra Stallone.

5 5 Crazy Frog – „Popcorn”
Dzwonki do telefonów, płyta, gra komputerowa... Niewykluczone, że Szalona Żaba doczeka się też filmu o swoich przygodach. A wtedy... wtedy popcorn będzie jak znalazł!

6 5 Aventura – „Obsession”
Piosenki Aventury śpiewane są po hiszpańsku – nie bez powodu. „To jest bardzo emocjonalny język. Słowa po hiszpańsku brzmią mocno i namiętnie. Podobnie jak po francusku.” – tłumaczy Anthony, wokalista.

7 1 Kazik – „Los się musi odmienić”
Kazik prezydentem? Posłem? Senatorem? Muzyk nie jest entuzajastą takich pomysłów. „Ja bym sobie musiał głowę wymienić, żeby się w towarzystwie polityków w minimalnym stopniu komfortowo czuć” – mówi Staszewski.

8 –2 Amy Diamond – „What's In It For Me”
Pierwszym poważnym występem Amy był udział w programie telewizyjnym „Gwiazdki”, co miało miejsce pięć lat temu. Wprawdzie wokalistka od tamtego czasu niewiele wyrosła, za to jest gwiazdą dużego formatu...

9 [nowość] The Black Eyed Peas – „Don't Lie”
Taboo zamierza otworzyć szkołę dla młodych talentów. Muzyk The Black Eyed Peas zamierza uczyć w niej m.in. tańca breakdance oraz komponowania i tworzenia muzyki w domu przy pomocy komputera. Szkoda, że nie będzie polskiej filii...

10 3 Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”
Mambo nie jest ani wynalazkiem ani specjalnością Włochów. Co innego spaghetti i pasty – te mieszkańcy Italii jedzą w ilościach przyprawiających mieszkańców innych części Europy o zawrót głowy. Cóż, w końcu i Polacy mają schabowego...

11 –9 Brodka – „Miałeś być”
Popularność to nie tylko męczące wypisywanie autografów i wywiady. Są też plusy... „Przede wszystkim zdobyłam niezależność finansową. Mówiąc prozaicznie, stać mnie teraz na rzeczy, o których kiedyś mogłam tylko pomarzyć” – opowiada Brodka.

12 0 Mandaryna – „Ev'ry Night”
Najnowsza płyta Mandaryny „Mandaryna.com2me” ukazała się w dwóch wersjach. Tę drugą, oprócz limitowanego nakładu, wyróżnia trójwymiarowa okładka i... zupełnie inny tytuł – „Mandarynkowy sen”. Dla fanów Marty rozpoczął się sezon polowań...

13 –6 Coldplay – „Speed of sound”
Część nowej płyty Coldplay powstawała „na raty” – nie mogąc zapanować nad terminarzem, każdy z muzyków nagrywał swoje partie osobno. „Doszło do sytuacji, w której nie stanowiliśmy zespołu, lecz grupę muzyków sesyjnych” – śmieje się Guy Berryman, dodaj

14 [nowość] Nelly – „N Dey Say”
Swoją przygodę z muzyką Nelly rozpoczął przed dziewięciu laty, zakładając z czwórką szkolnych kolegów formację St. Lunatics. Po pewnym czasie członkowie grupy zadecydowali, że zamiast na siłę nagrywac płytę, lepiej „wypchnąć” na scenę samego Nelly'ego.

15 –6 Akon – „Lonely”
Debiutancka płyta Akona nosi tytuł „Trouble” czyli „Kłopot”. Nie bez powodu. „Mam nawyk rapowania o tym co mnie spotkało, a kłopoty były moją specjalnością – zarówno w szkole, jak i po jej ukończeniu” – wyjaśnia muzyk.

16 [nowość] Ben Moody / Anastacia – „Everything Burns”
Anastacia rozstała się ze swym chłopakiem Patrice Bouedebilą. Piosenkarka przyznała, że nie służą jej romanse z telewizyjnymi prezenterami. Ma doświadczenie – poprzednik Patrice'a też pochodził „z branży”...

17 1 The Killers – „Somebody told me”
The Killers to zespół, jaki pojawia się w jednym z teledysków grupy New Order. Nazwa spodobała się Brandonowi Flowersowi, który nazwał tak swoją kapelę. „Chciałbym, żeby nasza grupa dorównała doskonałością ich wymyślonemu zespołowi” – mówi lider „Zabójców”

18 1 Hurt – „Załoga G”
Muzyka pod publiczkę? Zdaniem Maćka Kurowickiego, zespołowi daleko do takich praktyk. „Pisząc piosenki, nigdy nie zastanawiamy się nad tym, co ktoś o nich pomyśli. Jesteśmy szczerzy” – mówi lider grupy.

19 3 PIN – „Bo to co dla mnie”
Wokalista grupy PIN, Andrzej Lampert, jest dwukrotnym laureatem „Szansy na sukces”. Z ciepłego przyjęcia przez sopocką publiczność wróżyć można, że sukces – choć z opóźnieniem – tym razem do niego przyjdzie...

20 100 Zakopower – „Kiebyś Ty...”
Autorką teledysku do „Kiebyś Ty...” jest Anna Maliszewska, która ma na koncie klipy T.Love i Reni Jusis. „Pokazała górali w glanach i z irokezem. Nowocześnie” – zgodnie chwalą jej pracę muzycy Zakopower.

21 0 Audioslave – „Be Yourself”
„Początkowo myśleliśmy o graniu pod szyldem Rage Against The Machine” – zdradza Tim Commerford z Audioslave. „Uznaliśmy jednak, że RATM musi umrzeć. Prawdę mówiąc nie było nam z tym wcale tak ciężko...” – dodaje z uśmiechem muzyk.

22 100 Kasia Kowalska – „Domek z kart”
Aytorytetem dla Kasi Kowalskiej nie jest żaden ceniony artysta, polityk czy naukowiec, a jej... tata. „Cenię go za to, że jest niepoprawnym optymistąâ€ – wyjaśnia wokalistka.

23 [nowość] In–Grid – „Mamma Mia”
„Mamma mia” to wbrew pozorom wcale nie kolejna wersja hitu Abby a zupełnie nowa piosenka In–Grid. Utwór jest zapowiedzią nowego albumu Włoszki, który nosił będzie tytuł „Voila”.

24 [nowość] Bon Jovi – „Have a nice Day”
Nowy album Bon Jovi, zatytułowany „Have a Nice Day”, ukaże się 19 września. Amerykańska premiera krążka połączona będzie ze specjalnym koncertem w Nowym Jorku, który transmitowany będzie do... 100 kin na terenie Stanów Zjednoczonych.

25 –9 Kobranocka – „Mówię Ci, że...”
Kobranocka w tym roku świętuje dwudzieste urodziny. „Mówię ci, że...” – cover piosenki Tiltu – jest zwiastunem nowej płyty, przygotowanej z tej okazji. Krążek, który przechodzi końcowe studyjne „szlify” nosił będzie tytuł „Sterowany jest ten świat”.

26 4 D'angelo – „Brown Sugar”
„Anioły” – to jak się okazuje nazwa bardzo ogólna – dzielą się one bowiem w zależności od sprawowanych funkcji. Najczęściej spotykane to Serafiny – anioły miłości, światła i ognia.

27 100 Shakira – „La tortura”
Płyta „Fijacion Oral” nie bez powodu opatrzona jest numerkiem. Shakira planuje drugą część albumu – tym razem anglojęzyczną. Krążek „Oral Fixation 2” ukaże się w listopadzie. Zimowe ferie znowu w rytmach latino?

28 –11 Kombii – „Pokolenie”
Jedność – tego zdaniem Grzegorza Skawińskiego brakuje obecnie polskim zespołom. „Teraz, wydaje mi się, każdy sobie rzepkę skrobie. W latach 80–tych czuliśmy w tym estradowym gronie pewną solidarność” – mówi muzyk.

29 –6 Green Day – „Holiday”
Już wkrótce premiera kolejnego singla Green Day. Piosenka „Jesus of Suburbia” raczej nie trafi do stacji radiowych – składa się z pięciu części i trwa – bagatela – 9 minut.

30 –2 The Pussycat Dolls – „Don't Cha”
Skład The Pussycat Dolls na przestrzeni lat zmieniał się, nie brakło też gości specjalnych. Na liście pań, które zasiliły szeregi grupy znaleźć można m.in. Britney Spears, Pink, Gwen Stefani czy aktorkę Christinę Applegate.


3 września 2005

1 0 Goya – „Mój...”

2 0 Krzysztof Kiljański – „I Don’t Know Where Life’s Going”
Krzysztof Kiljański jest daleki od typowania swoich idoli. „Musiałbym wymienić ich grubo ponad setkę. Często wracam do Petera Gabriela, Bruce’a Hornsby’ego czy Marka Cohna” – opowiada wokalista.

3 9 Mandaryna – „Ev’ry Night”
Mandaryna jest bardzo zadowolona ze swojej drugiej płyty, a najbardziej z... faktu, że mogła w ogóle ją nagrać. „Dwa lata temu jeszcze nie myślałam, że w ogóle cokolwiek nagram” – śmieje się wokalistka.

4 –1 Anna Maria Jopek – „Don’t speak”
Choć koleżanki „po fachu” prześcigają się w staraniach o to, by być zawsze piękną i młodą, Anna Maria nie boi się starości. „Marzę nawet o tym, by dożyć sędziwych lat i być wreszcie taką mądrą, spokojną kobietąâ€ – mówi piosenkarka.

5 0 Crazy Frog – „Popcorn”
Pierwsza wersja utworu „Popcorn” trwała pół minuty. Pod koniec lat 60., kiedy powstała, była za krótka aby stać się przebojem. Dziś, w dobie telefonów komórkowych, jest nawet... za długa, bo nie mieści się w pamięci starszych modeli...

6 2 Amy Diamond – „What’s In It For Me”
Amy nie próżnuje – w przerwie między koncertami zajęła się kręceniem teledysku do piosenki „Shooting Star”. Swoją drogą, mogłaby w wolnej chwili zająć się sprawą polskiej premiery swojego albumu, bo o tym jak na razie cicho...

7 –3 Crazy Frog – „Axel F. ”
Jak na razie nic nie wiadomo na temat dzieciństwa Szalonej Żaby. Wprawdzie podręczniki do biologii zgodnie podają, że młode żaby to kijanki, jednak nie mówią, czy potrafią one śpiewać...

8 1 The Black Eyed Peas – „Don’t Lie”
Fergie zdradziła kilka dni temu, jaki sposób ma na nią jej chłopak – Josh Duhamel. „Traktuje mnie jak królową, podaje mi śniadania do łóżka i gotuje mi fantastyczne obiady” – wyznała piosenkarka. Tylko pozazdrościć...

9 14 In–Grid – „Mamma Mia”
„Kiedyś śpiewałam po włosku, ale nagranie „Tu es foutu” całkowicie zmieniło moje spojrzenie na język francuski” – mówi In–Grid. „Francuski jest bardziej melodyjny, do tego śpiewając w tym języku, całkowicie maskuję swoją prawdziwą naturę” – dodaje.

10 –4 Aventura – „Obsession”
Na własne potrzeby muzycy Aventury używają języka „hiszpangielskiego”, który jest mieszanką hiszpańskiego i angielskiego. „Śpiewamy i często używamy go na co dzień między sobą. W charakterze slangu” – tłumaczy Anthony.

11 –1 Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”
Obok pizzy i spaghetti, włoskim produktem eksportowym byli na początku XX wieku mafiosi. Początkowo gangsterzy opanowali Sycylię, z czasem inne części Włoch i, niestety, resztę świata...

12 –5 Kazik – „Los się musi odmienić”
Pierwszy zespół Kazika – Poland – działał zaledwie rok. Grupa rozpadła się, kiedy dwóch muzyków wyjechało do Australii, a trzeci... do innego zespołu. Staszewski nie poddał się jednak i założył Novelity Poland. Z tego składu powstał późniejszy Kultu...

13 17 The Pussycat Dolls – „Don’t Cha”
Piosenka „Don’t Cha” jest zapowiedzią „pełnometrażowej” płyty The Pussycat Dolls. Album zatytułowany po prostu „PCD” pojawi się na sklepowych półkach już 19 września.

14 11 Kobranocka – „Mówię Ci, że... ”
Nowym członkiem Kobranocki jest gitarzysta Jacek Moczadło. Zastąpił Jacka Niestryjewskiego, który zagrał w tylko jednym utworze na nowej płycie. „To już czwarty Jacek w tym zespole!” – śmieje się Andrzej „Kobra” Kraiński, lider grupy.

15 9 Bon Jovi – „Have a nice day”
Pasją Jona Bon Jovi jest od kilku lat aktorstwo. „Nie bawię się w to dla pieniędzy. Już jestem bogaty i sławny i może dlatego zacząłem dostrzegać piękno w małych z pozory rzeczach. Lubię grać, po prostu” – wyjaśnia muzyk.

16 –3 Coldplay – „Speed of sound”
Muzycy Coldplay nie mają wyszukanych hobby. „Kiedyś graliśmy w kręgle, ale w końcu uznaliśmy, że to dobre dla dzieci. W czasie wolnym od studia i koncertów wszyscy gramy w nogę” – zdradza Chris Martin.

17 –6 Brodka – „Miałeś być”
Monika nie ma nałogów, ale przyznaje się do słabości do... ciuchów. „Uwielbiam kupować ubrania. Idę do sklepu, szaleję, a potem mam do siebie pretensje. Zawsze obiecuję sobie, że to był ostatni raz” – opowiada.

18 [nowość] Craig David – „All the way”
„Do popularności początkowo trudno się przyzwyczaić” – mówi Craig David, wspominając pierwsze miesiące po wydaniu debiutanckiej płyty. „Japonia, Australia... Co chwila jeździłem na koncerty w miejsca, o których wcześniej mogłem tylko marzyć” – opowiada

19 [nowość] Pin – „Bo to co dla mnie”
Andrzej Lampert przyznaje, że do napisania utworu „Bo to co dla mnie” zainspirowało go życie. „Piosenka mówi o miłości Prawdziwej i Niespełnionej” – mówi muzyk, dodając, że nie zdradzi, kogo ma na myśli...

20 [nowość] Green Day – „Wake me up when september ends”
„Jeśli nie masz żadnego pomysłu, nagraj cośâ€â€“ to motto przyświecało muzykom Green Day podczas nagrywania ostatniego albumu. „Wszystko co zrobiliśmy zainspirowało następny krok na tej płycie” – tłumaczy Mike Dirnt.

21 100 Joanna Zimmer – „I Believe”
Sesje fotograficzne dla kolorowych gazet nie krępują Joanny. Wokalistka zdążyła się do nich przyzwyczaić – jako nastolatka zarabiała na nagranie płyty demo pracując jako modelka.

22 –5 The Killers – „Somebody told me”
The Killers pochodzą z Las Vegas i zapewniają, że to całkowicie „normalne” miasto. „Oprócz tego co widzisz w kinie, są jeszcze przedmieścia, miejsca, gdzie toczy się normalne życie. I tego już nigdzie nie pokazująâ€ – śmieją się muzycy.

23 [nowość] Texas – „Get Away”
Nowy album grupy Texas nosi tytuł „Red Book” – nie przypadkowo. „Nazwałam tę płytę od koloru mojego pamiętnika. To w nim notuję swoje przemyślenia i w nim powstają moje piosenki” – tłumaczy Sharleen Spiteri, wokalistka zespołu.

24 [nowość] James Blunt – „You’re Beautiful”
James Blunt – do niedawna zawodowy żołnierz – nie miał w swoim życiu wiele wspólnego z muzyką. Jak sam mówi, jedyne melodie jakie pamięta z dzieciństwa, to „Sto lat” i „Cicha noc”...

25 –4 Audioslave – „Be Yourself”
Dla Toma Morello przez długi czas inspiracją byli DJ–e. „Tylko oni łączyli nieorganiczne elementy w całkiem już organiczne instrumenty, tworzyli coś z pozoru z niczego” – opowiada muzyk.

26 100 Łzy – „Pierwsza łza”
Wolna od niedawna Ania Wyszkoni jest niestety znów... zajęta. Kolorowa prasa donosi, że wybrankiem wokalistki Łez jest... menedżer zespołu. Kto wie, może wkrótce Łzy będą rodzinnym interesem?

27 1 Kombi – „Pokolenie”
Choć wiele osób hasło „kombi” kojarzy z typem nadwozia, muzycy nigdy nie mieli na myśli samochodu. „Chodziło o to, że byliśmy zespołem, który był dosyć eklektyczny, to znaczy wszystko to, co graliśmy było mieszanką różnych stylów” – tłumaczy Grzegorz

28 [nowość] System Of Dawn – „Lost in hollywood”
Serj nie będzie miał własnego studia w domku przy nowozelandzkiej plaży. Artysta oferował 600 tysięcy dolarów za porośniętą krzakami działkę, ale lokalne władze uznały, że sprzedaż posesji nie leży w interesie Nowej Zelandii...

29 0 D’angelo – „Brown Sugar”

30 –1 Green Day – „Holiday”
Na płycie „American Idiot” Green Day starali się odejść od swojego dotychczasowego stylu. „Chciałbym, żeby mój zespół był utożsamiany z dobrą muzyką, nie z jedną piosenkąâ€ – tłumaczył po premierze Mike Dirnt. Chyba się udało...


12 listopada 2005

1 0 Depeche Mode – „Precious”

2 0 Lipnicka&Porter – „Hold On”

3 +5 Sistars – „Inspirations”

4 +1 Urszula – „Dziś już wiem”

5 0 Robbie Williams – „Triping”

6 RE(2) Virgin – „Znak pokoju”

7 0 Świetliki – „Filandia”

8 +2 Patrycja Markowska – „Gdy zgasną światła”

9 0 Anna Maria Jopek – „Gdy mówią mi”

10 -4 James Blunt – „You`re Beautiful”

11 0 Rod Stewart – „Thanks For The Memory...”

12 0 Olga Szomańska/Przemysław Branny/Fermata – „Niech mówią, ze to nie jest milość”

13 0 Bon Jovi – „Welcome To Wherever You Are”

14 0 Wilki – „Niech mówi serce”

15 -1 Pati Yang – „All That Is Thirst”

16 -12 Goya – „Mój...”

17 -6 Możdżer/Danielsson/Fresco – „Asta”

18 -1 Ringside – „Tired Of Being Sorry”

19 +6 Coldplay – „Fix You”

20 +2 The Killers – „Somebody Told Me”

21 +2 Flabby – „Mambo Italiano”

22 +5 Maria Peszek – „Moje miasto”

23 -5 A-ha – „Celice”

24 -5 Sugababes – „Push The Button”

25 +3 TATU – „All About Us”

26 0 Green Day – „Wake Me Up When September Ends”

27 -14 Crazy Frog – „Popcorn”

28 RE(3) Gorillaz – „Dare”

29 -14 Ann Winsborn – „La La Love On My Mind”

30 -27 Andrzej Piaseczny – „Z głębi duszy”


19 listopada 2005

1 0 Depeche Mode – „Precious”

2 0 Madonna – „Hung Up”

3 +6 Anna Maria Jopek – „Gdy mówią mi”

4 -2 Lipnicka&Porter – „Hold On”

5 +3 Patrycja Markowska – „Gdy zgasną światła”

6 +15 Flabby – „Mambo Italiano”

7 0 Świetliki – „Filandia”

8 -5 Sistars – „Inspirations”

9 0 Jean Michel Jarre – „Mury”

10 -5 Robbie Williams – „Triping”

11 -7 Urszula – „Dziś już wiem”

12 +12 Sugababes – „Push The Button”

13 -7 Virgin – „Znak pokoju”

14 0 Rammstein – „Benzin”

15 0 Dorota Miśkiewicz – „Poza czasem”

16 -6 James Blunt – „You`re Beautiful”

17 +1 Ringside – „Tired Of Being Sorry”

18 -3 Pati Yang – „All That Is Thirst”

19 -2 Możdżer/Danielsson/Fresco – „Asta”

20 -8 Olga Szomańska/Przemysław Branny/Fermata – „Niech mówią, ze to nie jest milość”

21 +1 Maria Peszek – „Moje miasto”

22 0 Anastacia – „Pieces Of A Dream”

23 -12 Rod Stewart – „Thanks For The Memory...”

24 -5 Coldplay – „Fix You”

25 RE(3) Celine Dion – „Tous les secretes de ton coeur”

26 RE(3) Santana feat. Michelle Branch – „I`m Feeling You”

27 0 Katie Melua – „Nine Million Bicycles”

28 -3 TATU – „All About Us”

29 -9 The Killers – „Somebody Told Me”

30 0 Alanis Morissette – „Crazy”


26 listopada 2005

1 0 Depeche Mode

„Precious”

2 0 Madonna

„Hung Up”

3 0 Anna Maria Jopek

„Gdy mówią mi”

4 +17 Maria Peszek

„Moje miasto”

5 -1 Lipnicka&Porter

„Hold On”

6 +3 Jean Michel Jarre

„Mury”

7 +5 Sugababes

„Push The Button”

8 0 Kate Bush

„King Of The Mountain”

9 0 Strachy Na Lachy

„Dzień dobry, kocham Cię”

10 +18 T.A.T.U.

„All About Us”

11 +5 James Blunt

„You`re Beautiful”

12 +3 Dorota Miśkiewicz

„Poza czasem”

13 +7 Olga Szomańska/Przemysław Branny/Fermata

„Niech mówią, że to nie jest miłość”

14 -7 Świetliki

„Filandia”

15 +3 Pati Yang

„All That Is Thirst”

16 +1 Ringside

„Tired Of Being Sorry”

17 -7 Robbie Williams

„Tripping”

18 -5 Virgin

„Znak pokoju”

19 -14 Patrycja Markowska

„Gdy zgasną światła”

20 23 RE(2) Goya

„Mój...”

21 0 Hey

„Mimo wszystko”

22 +4 Santana feat. Michelle Branch

„I`m Feeling You”

23 -15 Sistars

„Inspirations”

24 0 Coldplay

„Fix You”

25 -14 Urszula

„Dziś już wiem”

26 -4 Anastacia

„Pieces Of A Dream”

27 0 Katie Melua

„Nine Million Bicycles”

28 0 Eurythmics

„I`ve Got a Life”

29 0 Tomasz Stańko, Dorota Miśkiewicz

„Blue Velvet”

30 -11 Możdżer/Danielsson/Fresco

„Asta”



10 grudnia 2005

1 0 Madonna

"Hung Up"

2 +1 Hey

"Mimo wszystko"

3 +1 Katie Melua

"Nine Million Bicycles"

4 +2 Anna Maria Jopek

"Gdy mówią mi"

5 0 Maria Peszek

"Moje miasto"

6 +12 Tom Novy feat. Lima

"Take It"

7 +1 Beata

"Teraz płynę"

8 +22 Olga Szomańska/Przemysław Branny/Fermata

"Niech mówią, że to nie jest miłosc

9 -2 Strachy Na Lachy

"Dzień dobry, kocham Cię"

10 0 Grzegorz Turnau

"Czas błękitu"

11 +4 Urszula

"Dziś już wiem"

12 +1 Melanie C

"First Day Of My Life"

13 -1 Enya

"Amarantine"

14 -4 Jean Michel Jarre

"Mury"

15 +7 Sugababes

"Push The Button"

16 0 +10 Ringside

"Tired Of Being Sorry"

17 +3 Robbie Williams

"Tripping"

18 -1 Pati Yang

"All That Is Thirst"

19 0 Mattafix

"Big City Life"

20 0 Maryla Rodowicz/Sławek Uniatowski

"Będzie to co musi być"

21 -19 Depeche Mode

"Precious"

22 2 -8 James Blunt

"You're Beautiful"

23 RE(4) Bon Jovi

"Welcome To Wherever You Are"

24 2 RE(4) Crazy Frog

"Popcorn"

25 -9 Red Emprez

"My Possession"

26 -1 Coldplay

"Fix You"

27 RE(4) Wilki

"Niech mówi serce"

28 RE(2) Świetliki

"Filandia"

29 -20 Szymon Wydra i Carpe Diem

"Bezczas"

30 -7 T.A.T.U.

"All About Us"
24.06.2009 05:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
[Obrazek: img0022oem.jpg]
24.06.2009 05:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
[Obrazek: img0023k.jpg]
24.06.2009 05:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
[Obrazek: img0024iof.jpg]
24.06.2009 05:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
[Obrazek: img0025azt.jpg]

Na dzisiaj koniec Icon_smile2
24.06.2009 05:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
Swoich notatek z 1997 r. nie zgubiłem, nawet wiem, gdzie leżą. No ale poczekać musielibyście do zimy.
Warto!

Pozrawiam!
24.06.2009 06:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
A czymże to jest w stosunku do wieczności? Icon_biggrin3
P.S. Wielkie podziękowania dla adra! Nie ma to jak zakurzone sekrety Icon_wink2
24.06.2009 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #50
 
a co sie stalo ze zdjeli to z anteny?? taka bez ładu i składu ta lista była (bo i składanki były itd...) ale mimo wszystko przynajmniej na niej znalazlem fajne kawałki polskiego pochodzenia.

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
24.06.2009 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #51
 
Przeczytane i obejrzane, dzięki Icon_smile2

.
25.06.2009 12:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #52
 
jszmiles napisał(a):a co sie stalo ze zdjeli to z anteny??
Zgaduję, że 30 ton nie zarabiało na siebie. Dzisiaj każdy program tego typu musi na siebie zarabiać. Tzn. jakieś bezsensowne konkursy smsowe etc etc. Zamawianie teledysków, wynagrodzenie dla gościa, dla ekipy... To wszystko kosztowało, a w zamian TVP wolało uskuteczniać swoją 'misyjność' przez uczenie bezrobotnych aktorów jazdy na lodzie...
jszmiles napisał(a):taka bez ładu i składu ta lista była (bo i składanki były itd...)
Bo to z założenia miała być lista najlepiej sprzedających się singli. W pierwszej połowie lat 90tych rynek singli praktycznie nie istniał, więc 'chwilowo' zastąpiono ten pomysł 'ilustrowaniem' listy sprzedaży albumów (i stąd składanki różnego typu). Miało to tak wyglądać do momentu, gdy lepiej zacznie się dziać z singlami. Jednak rynek singlowy w ogóle się nie rozwinął i praktycznie nie istnieje w Polsce do dziś. W ostatnich latach 30 ton powstawało z połączenia OliSu, LP3 i Poplisty bodajże.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.06.2009 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #53
 
furbul napisał(a):Wikipedia podaje, że pierwsze notowanie to marzec 1995.
No to wikipedia się myli. Icon_razz Znalazłem stary zeszycik, w którym zapisywałem pierwszą dziesiątkę listy 30 TON. Pierwszy wpis jest z 7 lutego 1995, dokładnie tę listę zapostowałem wcześniej w tym wątku.

furbul napisał(a):Jeszcze jakiś rok temu (może dwa) trafiłem na spis absolutnie wszystkich notowań 30 ton na cgm.pl. Jednak szukałem tego jakiś czas temu i już nie mogłem znaleźć;/
Te notowania dalej tam są, tylko że na starej stronie i w dodatku ukryte: http://www.30ton.pl/lista/30ton.php?rok=1995 . Icon_smile2
ALE absolutnie wszystkich notowań tam nie ma, np. z 1995 roku brakuje trzech (z 14 kwietnia oraz 8 i 15 września).
25.06.2009 01:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
Adr, Ty już chyba błogosławiony jesteś Icon_biggrin3 I po co ja wklejałem te notowania? Icon_wink2
Ale z drugiej strony - niektórych nie ma w tej bazie. I co najgorsze, nie ma podsumowań Icon_frown
25.06.2009 02:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #55
 
8 września na pierwszym był Sctaman's World (o ile dobrze pamiętam) Icon_smile2

.
25.06.2009 06:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #56
 
adr napisał(a):No to wikipedia się myli. Icon_razz Znalazłem stary zeszycik, w którym zapisywałem pierwszą dziesiątkę listy 30 TON. Pierwszy wpis jest z 7 lutego 1995, dokładnie tę listę zapostowałem wcześniej w tym wątku.
Nie kwestionuję tego, że masz rację. Napisałem swój post z tą informacją kilka minut po Twoim. Ty zapostowałeś, gdy ja byłem w trakcie pisania i sprawdzania na Wikipedii. A Wikipedia bardzo często się myliIcon_wink
adr napisał(a):Te notowania dalej tam są, tylko że na starej stronie i w dodatku ukryte: http://www.30ton.pl/lista/30ton.php?rok=1995 . Icon_smile2
ALE absolutnie wszystkich notowań tam nie ma, np. z 1995 roku brakuje trzech (z 14 kwietnia oraz 8 i 15 września).
Wielkie dzięki za link. Trochę tego szukałem ostatnio Icon_wink Pisząc o wszystkich notowaniach miałem na myśli to, że są tam zestawienia ze wszystkich lat emisji programu. Nie sprawdzałem tydzień po tygodniu, czy jest każde notowanie Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.06.2009 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
 
pamiętam Icon_exclaim
ta lista w latach 90. i chyba do 2005 r. była bardzo ciekawa Icon_smile2
nie wiem, czemu zdjęto ją z anteny, ale ten kto do tego doprowadził zrobił bardzo duży błąd. Obecnie w TVP nie ma żadnej listy przebojów a kiedyś były 3 (lista na TVP3, 30 ton i Kolejka na TVP1 )
25.06.2009 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
To na TVP3 była jakaś lista? Wiem, że było coś kiedyś na jakichś oddziałach regionalnych, ale że później było coś ogólnokrajowego to nie miałem pojęcia...
No coż, pewnie oglądalność była niska a poza tym w ostatnich notowaniach to już chyba nie było to... Zręsztą, problem był głębszy, bo oprócz wspomnianych list usunięto także: Listę Vivy Polska na TVN-ie, Komputerową Listę Przebojów, Radiową Listę Jedynki, a na MTV Polska ostało się tylko kiepskie Maxx Hits... No, i zlikwidowano starą listę Radiostacji. Muzycznie nie miało to wielkiego znaczenia, ale historycznie i owszem.
Dobrze, że LP3 wciąż istnieje...
25.06.2009 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
 
prz_rulez napisał(a):To na TVP3 była jakaś lista? Wiem, że było coś kiedyś na jakichś oddziałach regionalnych, ale że później było coś ogólnokrajowego to nie miałem pojęcia...
ja oglądałem na TVP Wrocław, więc możliwe, że była to regionalna lista (miała chyba 20 pozycji...)
25.06.2009 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #60
 
furbul napisał(a):A Wikipedia bardzo często się myliIcon_wink
Icon_wink2

furbul napisał(a):Pisząc o wszystkich notowaniach miałem na myśli to, że są tam zestawienia ze wszystkich lat emisji programu. Nie sprawdzałem tydzień po tygodniu, czy jest każde notowanie Icon_razz
Oczywista sprawa, ja też nigdy nie sprawdzałem i byłem pewien, że są wszystkie. Dopiero wczoraj po znalezieniu zeszyciku przejrzałem szybko lata 1995-1998 (bo tylko tyle zapisków mam) i np. w 1995 znalazłem 3 braki:
14 lat temu w zeszyciku adr napisał(a):30 TON z 14 kwietnia 1995
1. 24.11.94 - Golden Life
2. Tatuaż - Edyta Bartosiewicz
3. Over My Shoulder - Mike And The Mechanics
4. No More I Love You's - Annie Lennos
5. Heledore Babe - Hey
6. Przestrzeń - Big Day
7. Gdy kiedyś znów zawołam Cię - Big Day
8. Vulnerable - Roxette
9. Perfect Day - Duran Duran
10. Zabij mnie - Varius Manx

30 TON z 8 września 1995
1. Lato - Formacja Nieżywych Schabuff
2. Pocałuj noc - Varius Manx
3. Szał - Edyta Bartosiewicz
4. Scatman's World - Scatman John
5. Scoobiedoo Ya - Liroy
6. Znalazłam - O.N.A.
7. Shy Guy - Diana King
8. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me - U2
9. Trzy noce z deszczem - Robert Gawliński
10. Niebo to my - Edyta Górniak

30 TON z 15 września 1995
1. Scatman's World - Scatman John
2. Scoobiedoo Ya - Liroy
3. Trzy noce z deszczem - Robert Gawliński
4. Lato - Formacja Nieżywych Schabuff
5. Znalazłam - O.N.A.
6. Szał - Edyta Bartosiewicz
7. Pocałuj noc - Varius Manx
8. Shy Guy - Diana King
9. List - Hey
10. Dotyk - Edyta Górniak
Niestety mam tylko pierwsze dziesiątki, bo wtedy tyle mnie interesowało. Mój brat chyba zapisywał całe notowania, ale to musiałbym dokładnie u niego sprawdzić, a łatwo i szybko się to nie stanie. :roll:

stavanger napisał(a):8 września na pierwszym był Sctaman's World (o ile dobrze pamiętam) Icon_smile2
hehe, blisko byłeś Icon_wink2
25.06.2009 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wakacyjna Lista Przebojów / Energetyczna Lista Przebojów (Radio RSC) kacper130700 54 1 528 02.08.2021 06:58 PM
Ostatni post: kacper130700

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości