Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
30 ton lista przebojów
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Kiedyś większość była na stronie 30 ton... ale oczywiście musieli skasować po zniesieniu 30 ton z anteny Icon_confused2
To co, chcecie, żebym skanował archiwalne notowania? Icon_wink2
24.06.2009 03:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Chcemy Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.06.2009 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #23
 
Według strony 30Ton pierwsze notowanie było 7 lutego 1995. Nie wiem, czy wcześniej były jakieś notowania - ale raczej nie, a jeśli były, to nie w ogólnopolskiej publicznej TV. Wydaje mi się, że notowanie z 7 lutego było pierwszym, które ja oglądałem i zapisałem w zeszyciku, ale dla pewności musiałbym w domu poszukać archiwalnych zapisków.

30 TON - 7 lutego 1995
1. Big Day - Przestrzeń
2. Oddział Zamknięty - Gdyby Nie Ty
3. Cranberries - Zombie
4. Kasia Kowalska - Jak Rzecz
5. Various Manx - Piosenka Księżycowa
6. Edyta Górniak - Jestem Kobietą
7. Madonna - Take A Bow
8. East 17 - Stay Another Day
9. Bon Jovi - Always
10. Elektryczne Gitary - Serce Jak Pies
11. Banda Mikołaja - Kolor Nadziei
12. Mafia - Ja
13. Closterkeller - Scarlet
14. Varius Manx - Mój Przyjaciel
15. Simple Minds - She's A River
16. Kasia Kowalska - Kto Może To Dać
17. Guns n'Roses - Sympathy For The Devil
18. Nirvana - About The Girl
19. Tomek Lipiński & Tilt - Moje Serce Pełne Ciebie
20. Cranberries - Ode To My Family
21. Siouxsie & The Banshees - Oh Baby
22. R.E.M. - Bang And Blame
23. Edyta Bartosiewicz - Żart W Zoo
24. Elton John - Circle Of Life
25. Aerosmith - Blind Man
26. Wilki - A Moje Bóstwa Płaczą
27. Proletaryat - Przemijanie
28. De Mono - Ostatni list
29. Hey - Ho
30. De Mono - Dwa Proste Słowa
24.06.2009 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #24
 
Wikipedia podaje, że pierwsze notowanie to marzec 1995.
Jeszcze jakiś rok temu (może dwa) trafiłem na spis absolutnie wszystkich notowań 30 ton na cgm.pl. Jednak szukałem tego jakiś czas temu i już nie mogłem znaleźć;/
Obejrzałem jeden z fragmentów na YT i pamiętam Szwagierkolaskę z 'U cioci na imieninach' na tej liście. To był 1996 rok. Musiałem mieć zaledwie 6 lat Icon_eek2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.06.2009 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
[Obrazek: imgpnc.jpg]
15 (+) 23 Roxette - Wish I Could Fly
30 (-) 22 Members Of Pozytywne Wibracje - 07 zgłoś się
24.06.2009 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
[Obrazek: img0005ril.jpg]
24.06.2009 03:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
[Obrazek: img0001mww.jpg]
24.06.2009 03:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
[Obrazek: img0003iar.jpg]
24.06.2009 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
30 ton, 31.08.2002

50 Christina Milian - When You Look At Me
49 Kylie Minogue - Love At First Sight
48 Moony - Dove (I'll Be Loving You)
47 Eskobar & Heather Nova - Someone New
46 Enrique Iglesias - Love To See You Cry
45 Ronan Keating - I Love It When We Do
44 Big Cyc - Każdy facet to świnia
43 Anastacia - Why d'You Lie To Me
42 Bryan Adams - Here I Am
41 Sophie Ellis-Bextor - Get Over You
40 Mad'House - Holiday
39 Elvis vs. JXL - A Little Less Conversation
38 Chad Kroeger & Josey Scott - Hero
37 t.A.T.u - Nas nie dogoniat
36 Ile jesteś w stanie dać
35 Here To Stay*
34 System Of A Down - Aerials
33 Edyta Bartosiewicz - Niewinność
32 Edyta Górniak - Słowa jak motyle
31 Shakira - Underneath Your Clothes

30-3 Varius Manx - Moje Eldorado
29 P Kobranocka - Ela, czemu się nie wcielasz (po 3 t.)
28 P A-Ha - Lifelines (po 2 t.)
27-6 Pezet/Noon - Seniorita
26-3 Wilki - Baśka
25-1 Vanessa Carlton - A Thousand Miles
24-2 Golec uOrkiestra - Zwierzenie pewnego cienia
23-3 Brainstorm - Maybe
22+8 Peja/Slums Attack - Jest jedna rzecz
21-2 Linkin Park - Pts. Of Athrty
20 N Ira - Bez Ciebie znikam
19-7 Sweet Noise & Anna Maria Jopek - Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz
18-5 Bruce Springsteen - The Rising
17+1 Anna Maria Jopek - O co tyle milczenia
16 0 Celine Dion - I'm Alive
15 0 Natalia Kukulska - Nikt nie będzie żył za Ciebie
14+3 Łzy - Ja nie lubię nikogo
13-2 Budka Suflera - Mokre oczy
12+17 Kasia Klich - Lepszy model
11-6 Garou - Seoul
10+4 Urszula - To, co było raz
9+1 Morcheeba - Otherisde
8+1 Lady Pank - 7-me niebo nienawiści
7 0 Eminem - Without Me
6+2 Raz, Dwa, Trzy - Czy te oczy moga kłamać?
5+1 t.A.T.u - Ya soshla s uma
4 0 Myslovitz - Acidland
3 0 Ich Troje - Zakochaj się
2 0 Red Hot Chili Peppers - By The Way
1 0 Alicja Janosz & Przyjaciele - Może sie wydawać

Pomoc w przypadku pozycji 36 i 35 mile widziana...

* - prawdopodobnie Korn, ale New Order wydał w tym roku singla o tym samym tytule
24.06.2009 04:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
[Obrazek: img0007iex.jpg]
24.06.2009 04:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #31
 
W 2002 roku utwór 'Hero' mogli wykonywać Chad Kroeger i Josey Scott. Była to piosenka promująca Spider Mana.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.06.2009 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
[Obrazek: img0011u.jpg]

furbul napisał(a):W 2002 roku utwór 'Hero' mogli wykonywać Chad Kroeger i Josey Scott. Była to piosenka promująca Spider Mana.
No przecież... [Obrazek: sciana.gif]
Skleroza nie boli.
24.06.2009 04:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
[Obrazek: img0016kvu.jpg]
24.06.2009 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
[Obrazek: img0017iry.jpg]
24.06.2009 04:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
[Obrazek: img0018tml.jpg]
24.06.2009 05:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
koniec 2004 (jak sądzę...)

1. Wilki - Bohema
2. Leonard Cohen - Go No More A-Roving
3. Monika Brodka - Ten
4. Kazik - Polska płonie
5. D' Angelo - Brown Sugar
6. Paweł Kukiz i Piersi - Nie gniewaj się Janek
7. Rod Stewart & Steveie Wonder - What A Wonderfull World
8. Grzegorz Turnau - O Kutno!
9. składanka - Tylko wiekie przebojw we dwoje
10. składanka - Smooth Jazz Cafe 6
11. Janusz Radek - Serwus Madonna
12. Kombi - Sen się spełni
13. Tina Turner - Opern Arms
14. Krzysztof Krawczyk & Piasek - Przytul mnie życie
15. Leszek Możdzer - Piano
16. Tymon & Transistors - Wesele
17. Robbie Williams - Radio
18. Kasia Kowalska - To co dobre
19. Celine Dion & Anne Geddes - Miracle
20. Pudelsi - Dawna dziewczyno
21. Rammstein - America America
22. Kasia Groniec - Emigrantka
23. Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
24. Ania - Inna
25. Borixon - Trwam w tym
26. Depeche Mode - Enjoy The Silence 04
27. Marcin Rozynek - Nie pasuje
28. Ray Charles & Norah Jones - Here We Go Again
29. U2 - Vertigo
30. Abra dAb - Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)

Poczekalnia

31. Sidney Polak Feat. Pezet - Otwieram wino
32. Eric Prydz - Call On me
33. składanka - Chillout Cafe
34. Mandaryna - Here I Go Again
35. Behemoth - Demigod
36. Lady Pank - Stacja Warszawa
37. Alcazar - Physical
38. Atb - Ecstacy
39. Shania Twain - Party For Two
40. Nelly Feat. Jaheim - My Place
41. Gregorian - Dark Side
42. Anastacia - Sick And Tired
43. Dido - Sand In My Shoes
44. R.E.M - Leaving New York
45. Eminem - Just Lose It
46. Gwen Stefani - What You Waiting For?
47. Christina Aguilera feat. Missy Elliott - Car Wash
48. Maroon5 - She Will Be Loved
49. Killer - Liar
50. Cortez vs X-Ray feat. Lemon Juice - What Y Get Id What U C
24.06.2009 05:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
[Obrazek: img0019goz.jpg]
24.06.2009 05:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
[Obrazek: img0020e.jpg]
24.06.2009 05:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
[Obrazek: img0021pez.jpg]
24.06.2009 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Notowania ze strony tvp.pl (jeszcze, o dziwo, istniejącej...)

14 maja 2005

1 1 Leona – „Arguments”

2 –1 Krzysztof Kiljański / Kayah – „Prócz Ciebie, nic”
Kayah nie śpieszy się z nagrywaniem nowej płyty. „Muzyka, jak każda sztuka, jest dzieckiem pewnej weny. Dzieckiem dystansu do codziennego życia” – tłumaczy artystka.

3 2 Kombii – „Pokolenie”
Wiele osób zarzuca Kombii, że „kiwająâ€ fanów, występując z playbacku. Okazuje się, że są w błędzie... „Zawsze woleliśmy żywe granie i wszystko co gramy na koncertach jest w 100% na żywo” – zapewnia Grzegorz Skawiński.

4 2 Shnappi – „Das ist kleine krokodil”
Za naszą zachodnią granicą Schnappi jest prawdziwą gwiazdą. Praktycznie nie ma tam rzeczy, której nie zdobi podobizna sympatycznego krokodyla. Przypomina się stara anegdota: „Otwieram lodówkę a tam”... Tak, tak – Schnappi.

5 –1 Maciej Maleńczuk – „Proste historie”
Maciek przynaje, że miewa myśli o założeniu własnej wytwórni fonograficznej. „Wtedy znalazłbym się po drugiej stronie barykady. Czy mógłbym dalej grać, czy byłoby to uczciwe?” – zastanawia się muzyk. Ot, dylemat...

6 1 Pokahontaz – „Za szybcy za wściekli”
MaxFloStudio – to tam powstała spora część płyty Pokahontaz. Początkowo mieściło się w... pokoju Rahima. „Niedawno pojawiło się fajne lokum, więc przeniosłem tam cały sprzęt i powstało „nowe”, bardziej profesjonalne M.F.S” – opowiada raper.

7 –4 Stanisław Soyka – „Tryptyk Rzymski”
Staszek Soyka może pochwalić się znajomością angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego. O ile po angielsku nawet śpiewa, to niemiecki tylko rozumie. „Z mówieniem jest już totalna słabizna turystyczna” – śmieje się artysta.

8 0 D'Angelo – „Brown Sugar”
Słowo „aniołâ€ pochodzi od greckiego „angelos”, co oznacza „posłaniec”. Obecność w polskim słowniku zawdzięczamy misji Cyryla i Metodego, za którymi słowo to przybyło z języka... czeskiego.

9 [nowość] Kayah – „Jutro rano”
Kayah nie byłaby sobą, gdyby do dwupłytowej kolekcji największych przebojów nie dołączyła nowych piosenek: „Wybacz kochanie” i „Jutro rano”. Tę drugą wykonuje razem z Andrzejem Smolikiem. Będą przeboje?

10 [nowość] Fisz / Envee – „Fru!”
Początkowo nowy album Fisza miał być owocem jego współpracy z szerszym gronem producentów. Skończyło się na pracy z Enveem, którego muzyk poznał podczas nagrywania albumu „Wielki ciężki słoń” Tworzywa Sztucznego.

11 –1 Moby – „Lift me up”
Moby nie mógł nie zostać artystą. „Mama była malarką, grała na fortepianie, obie moje babki i prababki uczyły muzyki, wujek był fotografikiem, drugi wujek rzeźbiarzem” – wylicza twórca albumu „Hotel”.

12 5 Maria Isabel – „Ante Muerta Que Sencilla”
Pełne nazwisko zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji to Maria Isabel Lopez Rodriguez. Im dłużej je czytamy, tym mniej zastanawia nas dlaczego podpisuje się tylko imionami.

13 –2 Jan Paweł II– „Pokój Mój Wam Dam – Śpiew Ojca Świętego”
Janowi Pawłowi II niemało zawdzięczają polscy cukiernicy. Po jego pamiętnej wizycie w Wadowicach w 2002 roku gwałtownie wzrosła sprzedaż kremówek. Powstała nawet specjalna „polewana” odmiana ciastka, o wdzięcznej nazwie „kremówka papieska”.

14 [nowość] 2cztery7 – „Dwa cztery siedem”
Muzycy 2cztery7 raczej nie są entuzajstami darmowej dystrybucji muzyki w Internecie. Zapytani o wydanie darmowego materiału odpowiadają: „Dodamy jeszcze próbki DNA oraz pukle włosów i zdjęcia rentgenowskie klatek piersiowych”. Sarkazm aż kapie...

15 –6 Lech Janerka – „Rower”
Lech Janerka nie wartościuje swoich albumów. „Moje płyty to jak kartki z pamiętnika. Brzmi to banalnie, ale tak to wygląda. I wszystkie są dla mnie cenne” – zapewnia artysta.

16 –3 Różni Wykonawcy – „Pieśni Polaków dla Papieża”
Pierwszą audiencję dla Polaków Jan Paweł II zakończył żartem: „Więcej już nic nie mówię, bo jeszcze bym coś takiego powiedział, że później Kongregacja Nauki Wiary musiałaby się do mnie dobrać”. Rychło okazało się, że nie był to ostatni dowcip papieża...

17 5 Papa Dance – „Czarny śnieg”
Jak zdradził Paweł Stasiak, tytuł nowej płyty Papa Dance był inspirowany pomysłem grupy Bon Jovi. W amerykańskim oryginale na okładce nie myliło się miliard fanek. No, ale też Polska dużo mniejsza...

18 2 Lao Che – „Powstanie Warszawskie”
Lao Che mają już parę pomysłów na nowe albumy. „Jeden z nich dotyczy kosmosu i wizji przyszłości Polski. Będziemy snuć futurystyczne refleksje o społeczeństwie i kulturze polskiej. To będzie prawdopodobnie płyta punkowa i antysystemowa” – zdradzają muzy

19 –4 Ive Mendes – „Ive Mendes”
Przed laty Ive pobierała lekcje śpiewu, choć nie wytrzymała na nich długo. „Zwiałam, bo nauczyciel starał się nauczyć mnie śpiewać w sposób zupełnie niezgodny z moją naturą, a dla mnie spontaniczność to podstawa” – opowiada wokalistka.

20 –8 Jan Paweł II – „Nauczyliśmy się naszej Ojczyzny”
Mały Karol Wojtyła marzył by zostać lotnikiem. Przyszłego papieża fascynowały ówczesne wyczyny Charlesa Lindbergha, który w 1927 roku samotnie przeleciał samolotem nad Atlantykiem.

21 –3 Ewelina Flinta– „Nie znasz mnie”
O swojej nowej płycie Ewelina mówi, że jest dojrzalsza od wydanego dwa lata temu debiutu. „Muzyka w niektórych utworach jest bardzo liryczna, refleksyjna, a w innych – wręcz punkowa. Ale to jest spójne!” – zapewnia piosenkarka.

22 –6 Michael Buble – „It's time”
Dziadek Michaela kibicuje jego występom a nawet... sam staje przed mikrofonem. „Po kolejnym udanym koncercie we Włoszech, dziadek nie wytrzymał, wszedł na scenę i zaczął dziękować publiczności” – wspomina z uśmiechem wokalista.

23 100 Różni Wykonawcy – „Chopin: Polonez A–Dur Entremont”
Chopin był nie tylko genialnym kompozytorem ale i doskonałym nauczycielem. Biografiści podkreślają, że oprócz znakomitego słuchu posiadał także umiejętność taktownego ośmielania uczniów, którym brakło odwagi, aby grą wyrażać siebie samych.

24 0 Wilki – „Słońce pokonał cień”
Robert Gawliński lubi pisać w nocy, kiedy jest cicho i spokojnie. Przyznaje jednak, że wena „zaczepia” go także za dnia. „Tak było z tekstem do Beniamina, Baśki, a ostatnio do Bohemy” – wylicza lider Wilków. Może w nocy lepiej spać?

25 100 Adam Makowicz / Leszek Możdżer – „Rosemary's baby”
Adam Makowicz porównuje muzykę do kuchni. „Jeden lubi kuchnię chińską, inny tajską czy francuską. Jednemu smakuje to, innemu tamto. I to jest w porządku. Podobnie jest z muzyką, nie wszystkim to samo musi smakować!” – tłumaczy artysta.

26 –7 Sarah Connor – „From zero to hero”
Wkrótce Sarah rozpoczyna występy promujące jej nowy album. Na tournee wokalistka zabierze swego rocznego synka i mamę. Dzięki temu Tyler za dnia będzie miał mamę, a wieczorami zajmie się nim babcia. Sprytne...

27 [nowość] Jan Paweł II – „Tu es Petrus”
Aktor, dramaturg, pedagog – to nie jedyne „cywilne” umiejętności, jakimi mógł pochwalić się Jan Paweł II. Był też utalentowanym oratorem i poliglotą – swobodnie rozmawiał aż w dziesięciu językach.

28 0 U2 – „Sometimes You Can't Make It On Your Own”
Do grona przyjaciół lidera U2 dołączył... Bill Gates. Komputerowy potentat, podobnie jak Bono, walczy o poprawę losu Trzeciego Świata. Gates szalał na niedawnym koncercie grupy w Seattle – podobno wcale nie w loży dla VIP–ów...

29 100 Natasha Bedingfield– „Unwritten”
Natasha studiowała w Akademii Sztuk Pięknych, jednak nie ma dyplomu tej uczelni. Przez dwa lata starała się pogodzić muzykę i naukę, w efekcie wybrała inne studia. Nagraniowe.

30 –1 Makowiecki – „Między nocą a dniem”
Ze swojej debiutanckiej płyty Tomek nie jest dziś zadowolony. „Męczyłem się z zaśpiewaniem tekstów, które niekiedy były pisane na godzinę przed sesją, bo coś musiałem zaśpiewać...” – wspomina wokalista, dodając, że nowego albumu nie musi się wstydzić.


21 maja 2005

1 8 Kayah – „Jutro rano”

2 –1 Leona – „Arguments”
Pierwszym kontaktem z muzyką były dla Leony zajęcia w kółku baletowym. Później przyszedł czas na szkołę muzyczną i występy w różnych częściach Europy. Mało kto pamięta, że kilka lat temu Leona koncertowała w Polsce...

3 –1 Krzysztof Kiljański / Kayah – „Prócz Ciebie, nic”
Krzysztof Kiljański po raz pierwszy stanął na scenie w... 1979 roku. Na popisach uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowej Soli zagrał gruziński standard ludowy „Suliko”. Na akordeonie.

4 6 Fisz / Envee – „Fru!”
Sporo osób zarzuca Fiszowi, że nie rapuje ściśle do rytmu. „U mnie jest „pływanie” obok tego rytmu, dopiero w taką formę staram się pakować komunikat. To nie przeszkadza w rozumieniu” – wyjaśnia muzyk.

5 0 Maciej Maleńczuk – „Proste historie”
Maciek Maleńczuk uwielbia odpoczywać i nudzić się. „Uważam nudę za najbardziej twórcze zajęcie” – tłumaczy muzyk, dodając, że w osiąganiu pełni tego stanu pomaga mu... wrodzone lenistwo.

6 [nowość] Nine Inch Nails – „With Teeth”
Trent Reznor słynie z konsekwencji, która wyraża się między innymi w jego... fryzurze. Lider Nine Inch Nails farbuje swe włosy na czarno regularnie co sześć tygodni. Niektóre panie mogą mu pozazdrościć...

7 –4 Kombii – „Pokolenie”
Jak zdradza Grzegorz Skawiński, Kombii jest sporym zastrzykiem adrenaliny dla wszystkich muzyków zespołu. Ale są też obawy o przyszłość. „W tej branży nigdy nie ma pewniaków” – mówi frontman zespołu.

8 4 Maria Isabel – „Ante Muerta Que Sencilla”
Zanim Maria Isabel została zwyciężczynią „Dziecięcej Eurowizji” w Lillehammer, musiała stawić czoła trudom hiszpańskiemu „Eurojunior Festiwal”. Udało się jednak i nie przeszkodziły w tym nawet trzy tysiące konkurentów z całego kraju.

9 –1 D'Angelo – „Brown Sugar”
D'Angelo zajmuje się muzyką właściwie od zawsze. Już jako trzylatek podpatrywał ojca, który był organistą. Sam ledwo się powstrzymywał, aby nie pomagać mu swoimi dziesięcioma palcami, bo już wtedy pobierał lekcje gry na pianinie...

10 –3 Stanisław Soyka – „Tryptyk Rzymski”
Staszek wiernie kibicuje grupie... Radiohead. „To muzyka niezwykle inteligentna. Olbrzymia siła emocji, wiary, uczuć, która sączy się z każdej frazy” – opowiada Soyka.

11 –7 Shnappi – „Das ist kleine Krokodil”
Piosenka Schnappiego to przykład na wielki hit z prostym, żeby nie powiedzieć banalnym, tekstem. Kilka lat temu taka sztuka sztuka udała się niejakiemu MoDo, który na listy przebojów wprowadził wyliczankę „Eins, zwei, polizei”...

12 –6 Pokahontaz – „Za szybcy za wściekli”
Rahim stara się nikogo nie naśladować. „Obserwuję, a w sumie raczej słucham, zachodnich wykonawców w celu podnoszenia poziomu brzmienia i realizacji własnych produkcji” – wyjaśnia raper.

13 [nowość] Muzyka Filmowa – „Gwiezdne Wojny: Epizod III Zemsta Sithów”
Muzykę do „Epizodu III” stworzył John Williams – ten sam, który jest autorem ścieżek dźwiękowych pozostałych części sagi. Nad oprawą „Zemsty Sithów” pracował przez trzy miesiące, nagrywając ją – ja zwykle – w studiu Abbey Road.

14 –1 Jan Paweł II – „Pokój mój Wam daję”
W swoją pierwszą pielgrzymkę Jan Paweł II wyruszył już w pierwszym miesiącu pontyfikatu. Watykaniści prognozowali wtedy, że będzie sporo podróżował i być może uda mu się odwiedzić nawet dziesięć krajów. Odwiedził „nieco” więcej, bo 135.

15 3 Lao Che – „Zrzuty”
Lao Che lubią dobudowywać do swej muzyki fabularną otoczkę. Na płycie „Koli” był to klimat gangsterów z lat 20–tych, teraz zaś Powstanie Warszawskie. „Taka mamy sztampę” – śmieją się muzycy, dodając, że ich „światy” wciąż się rozwijają...

16 0 Różni wykonawcy – „Pieśni Polaków dla Papieża”
Jan Paweł II w trakcie swojej posługi w Watykanie złamał sporo reguł i zwyczajów, rządzących Stolicą Piotrową. Chwilę po wyborze na papieża wygłosił mowę w języku włoskim, mimo że tradycja nakazywała, by uczynił to po łacinie.

17 –2 Lech Janerka – „Rower”
Lech Janerka nie lubi, gdy traktuje się go jak wybitnego muzyka. „Nigdy nie twierdziłem, że jestem nie wiadomo kim. Krótko mówiąc jestem cieniasem” – upiera się artysta. Nadmiar skromności nie jest dziś w cenie...

18 [nowość] 2cztery7 – „Dwa cztery siedem”
Zespół 2cztery7 powstał trzy lata temu. W skład grupy wchodzą trzy osoby: Pjus, Stasiak, a także znany już hiphopowej publiczności Mes. O swojej muzyce wolą mówić krótko: albo „hit–hop”, albo „funk–hop”.

19 –8 Moby – „Lift me up”
Płytę „Hotel” Moby traktuje jak kontynuację krążka „18”. Jak mówi, jest lepsza od poprzedniczki, bo przed wydaniem dał ją do przesłuchania paru osobom. „Wcześniejszą tworzyłem sam i wyszła za mało agresywna” – tłumaczy muzyk.

20 0 Jan Paweł II – „Nauczyliśmy się naszej Ojczyzny”
Tegoroczni maturzyści mogliby pozazdrościć ocen Karolowi Wojtyle. 14 maja 1938 roku przyszły papież odebrał swoje świadectwo dojrzałości z oceną celującą. Dzięki temu na Uniwersytet Jagielloński dostał się bez egzaminów wstępnych...

21 1 Michael Buble – „It's time”
Krytycy zarzucają Michaelowi, że swoim śpiewem nadmiernie upodabnia się do Franka Sinatry. Co ciekawe, ci sami krytycy uznają tę cechę Buble za największy atut młodego piosenkarza. I jak tu wierzyć pismakom?

22 1 Różni wykonawcy – „Chopin: Polonez A–Dur Entremont”
Bad Reinerz – to właśnie w tej miejscowości zaczęła się kariera szesnastoletniego wówczas Fryderyka Chopina. Nie, nie, niczego nie pokręciliśmy. Bad Reinerz to pierwsza nazwa miasteczka znanego dziś jako Duszniki–Zdrój...

23 [nowość] 50 Cent – „Disco Inferno”
Tytuł „Disco Inferno” może brzmieć znajomo – szczególnie dla fanów Tiny Turner. Ortodoksyjnych wielbicieli talentu „rockowej babci” uspokajamy – utwór 50 Centa nie jest coverem, to jedynie zbieżność nazw...

24 [nowość] Limp Bizkit – „Unquestionable Truth”
„Unquestionable Truth” to – jak zdradził Fred Durst – dopiero połowa nowego materiału przygotowanego przez grupę. Za kilka miesięcy czeka nas oznaczona dwójką kolejna „dostawa towaru” , a na niej siedem dodatkowych utworów.

25 –8 Papa Dance – „Czarny śnieg”
Papa Dance nie zamierzają wypierać się swoich piosenek sprzed lat. ”Nagraliśmy parę utworów, które można nazwać koszmarkami, ale będziemy je wykonywać dla fanów, bo je kochająâ€ – mówi Paweł Stasiak. Klient – nasz pan?

26 4 Makowiecki Band – „Między nocą a dniem”
Tomek starał się, by jego nowa płyta była dojrzalsza – także od strony słowa. „Nie uważam się za dobrego tekściarza, przeczytałem pewnie za mało książek, ale starałem się, żeby to nie było infantylne...” – mówi.

27 –8 Ive Mendez – „If you leave me now”
„Brazylia to nie tylko samba i bossa nova!” – zapewnia Ive Mendes. „Mamy własną muzykę, we własnym stylu. A ja jestem do niej wystarczająco seksowna i uduchowiona” – dodaje wokalistka, której jak widać kompleksy są zupełnie obce. Tak trzymać!

28 –7 Ewelina Flinta – „Nie znasz mnie”
Ewelina jeszcze nie myślała o karierze filmowej ale też nie skreśla takiej drogi. „Nie wiem, czy się nadaję na duży ekran. Ale kto wie, może spróbowałabym swoich sił... Tylko w jakim gatunku?” – zastanawia się wokalistka.

29 100 George Michael – „The first time I saw your face”
Wprawdzie nagrania z „Wham!” przysporzyły George'owi popularności, jednak prawdziwą „przepustkąâ€ do sławy był dlań inny duet – z Arethą Franklin. Piosenka „I knew you were waiting”, jak się okazało, była strzałem w dziesiątkę. W pierwszą dziesiątkę

30 100 Monika Brodka – „Dziewczyna mojego chłopaka”
„Słowo pop źle mi się kojarzy i raczej go unikam” – deklaruje Monika, pytana o kondycje tego nurtu muzycznego w Polsce. Wokalistka woli nie pozostawiać niedomówień: „Moja płyta jest inna” – dodaje.


28 maja 2005

1 0 KAYAH – „Jutro rano”

2 0 Shnappi– „Das ist kleine Krokodil”
Wspominaliśmy już o parodii przygód Schnappiego z głównym bohaterem Schrödim – czyli odpowiednikiem Gerharda Shrödera, kanclerza Niemiec. Oto jego kompania: Joschi czyli Joschka Fischer oraz Edi alias Edmund Stoiber. Obsada przypomina nieco „Polskie zoo”

3 –1 Leona – „Arguments”
Kilka lat temu na jednym z internetowych czatów Leona pochwaliła się, że pisze piosenki. Przeczytał to pewien nieznajomy i nie tylko uwierzył, ale nawet zaproponował współpracę. Krótko potem utwór „Sięgnęli gwiazd” nagrała grupa Refleks, a na Leonę posy

4 0 Fisz / Envee – „Kryminalny bluez”
Envee nie jest w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o to, czego słucha na co dzień. „Dwa razy w tygodniu jestem w sklepie z płytami i za każdym razem przesłuchuję około 50 płyt” – wyjaśnia. Grunt to być na bieżąco...

5 –2 Krzysztof Kiljański / Kayah – „Prócz Ciebie, nic”
Pierwsza grupa, w której Krzysztof Kiljański udzielał się wokalnie nosiła nazwę „Łolaboga”. Zespół powstał w 1983 roku tuż przed konkursem piosenki turystycznej. Po konkursie – rozwiązał się. Kroniki nie podają, które zajął miejsce, ale raczej niezbyt wysokie.

6 1 Kombii – „Pokolenie”
Przed laty zespół Kombi słynął z eksperymentów z techniką. Publiczności – jak i wielu muzykom – imponowało przede wszystkim zaprzęgnięcie do pracy na scenie domowego mikrokomputera Commodore C–64.

7 2 D'Angelo – „Brown Sugar”
Jak się okazuje, D'Angelo nie jest wcale aniołem. Muzyka przyłapano na prowadzeniu samochodu po pijanemu, do tego w aucie znaleziono marihuanę i kokainę. Aniołem okazał się sędzia – zabrał na rok prawo jazdy, zasądził grzywnę i jedynie 90 dni aresztu. W

8 –3 Maciej Maleńczuk – „Proste historie”
Swego czasu bliski sercu Maćka był ruch hippisowski. Muzyk przyznaje, że była to tylko fascynacja. „Powiedziałbym, że akurat mnie można było nazwać dzieckiem chwastem” – śmieje się Maleńczuk.

9 –1 Maria Isabel – „Ante Muerta Que Sencilla”
Swoim występem na finale Dziecięcej Eurowizji Maria Isabel wzbudziła zachwyt jurorów. Za wykonanie „Antes Muerta Que Sencilla” dostała maksymalną liczbę 12 punktów od ośmiu krajów i cztery razy po 10 punktów. Nie trudno zgadnąć, że wygrała...

10 0 Stanisław Soyka – „Tryptyk Rzymski”
Staszek kibicuje także hip–hopowi. Jego zdaniem długo będzie się bronił i ewaluował. „Nie wiem jednak, co stanie się z rapem. Może się przekształcić w slang poetycki” – roztacza wizje Soyka.

11 1 Pokahontaz – „Za szybcy za wściekli”
Brak mobilizacji – to główna bolączka muzyków Pokahontaz, jaka objawiła się podczas nagrywania płyty „Receptura”. „W momencie gdy już się zebraliśmy do kupy, napisaliśmy i nagraliśmy ponad połowę płyty w kilka miesięcy” – opowiada Rahim.

12 –6 Nine Inch Nails – „With Teeth”
Trent Reznor pozwał do sądu swojego menedżera Johna Malma. Lider Nine Inch Nails ma mu za złe to, że umieścił w umowie zapis, w myśl którego 20% zysków artysty trafia do kieszeni menedżera. Warto czytać także to, co napisano drobnym drukiem...

13 [nowość] Robert Plant – „The mighty rearranger”
Życzeniem rodziców Planta było, aby syn został księgowym. Przez pewien czas Robert starał się bardzo, by ich marzenie spełnić. Nie udało się – mając 13 lat poznał muzykę Presleya, która nijak nie przystawała do rachunków...

14 –1 MUZYKA FILMOWA – „Gwiezdne Wojny: Epizod III Zemsta Sithów”
„Zemsta Sithów” została ciepło przyjęta przez fanów „Gwiezdnych Wojen”, choć w recenzjach nie brakło też cynizmu. „Po dnie, jakiego sięgnęło 'Mroczne widmo', każda inna część siłą rzeczy będzie lepsza” – stwierdził po premierze jeden z widzów.

15 4 MOBY – „Lift me up”
Moby od 17 lat jest wegetarianinem. „Nie byłem osobą poszukującą nowych wrażeń kulinarnych. Obecnie ściśle przestrzegam diety, a co za tym idzie, cały czas eksperymentuję” – opowiada muzyk. Jak widać, kombinuje nie tylko w studiu...

16 9 PAPA DANCE – „Czarny śnieg”
Znakiem rozpoznawczym Papa Dance był „noszony klawisz” czyli klawiatura zawieszona na ramieniu muzyka, podobnie jak gitara. Był, bo dziś nie widać go na scenie. „Jest w muzeum. Bardzo lubiliśmy ten instrument, ale mało komu teraz przypomina on występy

17 1 LECH JANERKA – „Rower”
Płyta „Plagiaty” podoba się, o czym najlepiej świadczą koncerty. „Trzy dni po wydaniu płyty grałem w Kędzierzynie–Koźlu. Byłem bardzo zdziwiony, ponieważ ludzie śpiewali ze mną wszystkie teksty z nowej płyty” – opowiada Lech Janerka.

18 –3 LAO CHE – „Zrzuty”
Nazwę zespołu Lao Che zaczerpnęli z filmu o przygodach Indiany Jonesa. ”Często wracamy i na płytach i prywatnie do tego typu postaci czy wyrażeń z filmów, które pamiętamy z dzieciństwa” – mówią muzycy dodając, że Lao to dla nich postać kultowa.

19 2 MICHAEL BUBLE – „It's time”
Popularność nie doskwiera Michaelowi. „Tak naprawdę tylko moją rodzinę ekscytują artykuły w prasie. Ja zaś godzinami udzielam wywiadów i nie mam czasu czytać tego, co wypisują. Mam więc wrażenie, że żyję pod kloszem” – śmieje się wokalista.

20 –2 2CZTERY7 – „Dwa cztery siedem”
Co oznacza 2cztery7? „Cały czas, dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. A taki zapis wymusza prawidłową wymowę eliminując dwieście czterdzieści siedem” – tłumaczą muzycy.

21 –5 RÓŻNI WYKONAWCY – „Pieśni Polaków dla Papieża”
Definicja mnicha benedyktyna według Jana Pawła II: „Kupa kości owiniętych w czarny materiałâ€. Adresat tych słów, ojciec Leon z Tyńca, przyjmował ze spokojem papieskie docinki...

22 –5 RӯNI WYKONAWCY – „Chopin: Polonez A–Dur Entremont”
Tradycja Festiwalu Chopinowskiego wiąże się ze zdarzeniem z 1826 roku. Zmarł wtedy ubogi sukiennik z Dusznik–Zdroju, osierocając czwórkę dzieci. Kompozytor wziął udział w dobroczynnym koncercie na ich rzecz. Fakt ten upamiętniono, po latach organizując Fe

23 –9 JAN PAWEŁ II – „Pokój mój Wam daję”
Podczas pierwszej pielgrzymki do Niemiec zebranym na mszy tak spodobały się cytowane przez Papieża słowa św. Pawła, że przerwali mu i zaczęli bić brawo. „Dziękuję w imieniu świętego Pawła” – powiedział nie tracąc rezonu Jan Paweł II.

24 [nowość] PINK MARTINI – „Hang on little tomato”
Pink Martini pochodzą z Oregonu. Napisać o nich grupa – to za mało. W skład nietypowej formacji, inspirującej się latynoskimi dźwiękami, wchodzi bowiem aż czternastu muzyków.

25 –5 JAN PAWEŁ II – „Nauczyliśmy się naszej Ojczyzny”
Podczas wizyty w hiszpańskiej Avili, szum czyniony przez rozradowane zakonnice stał się po kilku minutach nie wytrzymania. Jan Paweł II skwitował sytuację krótko: „Te siostry, które ślubowały milczenie, hałasują tu najgłośniej”...

26 0 MAKOWIECKI BAND – „Między nocą a dniem”
Podbój Europy? Czemu nie? „Obecnie jestem w trakcie tłumaczenia wszystkich tekstów na język angielski. Chociaż nie wiem, z jakim skutkiem” – zdradza Tomek Makowiecki. Może po prostu zatrudnić muzykalnego tłumacza?

27 [nowość] The Black Eyed Peas – „Don't Phunk With My Heart”
Już niebawem premiera nowego albumu The Black Eyed Peas. Na „Monkey Business” znajdzie się 14 premierowych nagrań, w tym dwa z udziałem gości – Justina Timberlake'a z N'Sync oraz Stinga. Warto czekać...

28 –5 50 CENT – „Candy shop”
”Bulletproof” – to tytuł gry komputerowej, w której główną rolę zagra 50 Cent. Na ekranie monitora pojawią się także jego kumple z G–Unit. Gracz będzie mógł m. in. odwiedzić studio nagraniowe i miksować ich bity...

29 –5 LIMP BIZKIT – „Unquestionable Truth”
Limp Bizkit nie byłoby bez... zamiłowania Freda Dursta do tatuaży. Lider grupy miał przyjemność zdobić w ten sposób ciała kilku muzyków Korna i przy okazji „wcisnąłâ€ im kasetę demo swojej kapeli. Pomogli...

30 –2 EWELINA FLINTA – „Nie znasz mnie”
Muzyka za darmo z Internetu? Ewelina nie popiera. „Jestem przeciwniczką piractwa, przegrywarek i wszystkiego, co się z tym wiąże, ponieważ to doprowadziło do pogorszenia się sytuacji na polskim rynku muzycznym” – argumentuje wokalistka.


4 czerwca 2005

1 [nowość] Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”

2 –1 Kayah – „Jutro rano”
Dla wielu osób Kayah to synonim twardej kobiety. „Wbrew pozorom, daję się bardzo łatwo zadeptać” – mówi tymczasem o sobie wokalistka. „Ale czasami, jak mam dobry dzień to młotem pneumatycznym mnie nie dobijesz!” – dodaje. Uff...

3 [nowość] Amel Bent – „Ma Philosophie”
Amel jest Francuzką, choć i tego do końca nie można być pewnym. Wprawdzie urodziła się w Paryżu, jednak rodzice pochodzą z zupełnie innych stron – jej tata jest Algierczykiem a mama pochodzi z Maroka...

4 3 D'Angelo – „Brown Sugar”
Czym różnią się Tina Turner i D'Angelo? Tina często wydaje płyty, by potem dawać 10–minutowe koncerty. D'Angelo rzadko nagrywa, za to na scenie potrafi popisywać się nawet półtorej godziny.

5 0 Krzysztof Kiljański / Kayah – „Prócz Ciebie, nic”
Obok Krzysztofa, współautorem krążka „Stay” jest Witold Cisło. Obaj muzycy doszli jednak do wniosku, że tylko jedno nazwisko będzie firmowało płytę. „Uznaliśmy, że wokalistę widać jednak lepiej, bo stoi z przodu” – śmieje się Kiljański.

6 [nowość] System of Down – „Mesmerize”
Płyta Mezmerize została gorąco przyjęta – nie tylko przez fanów. Krążek jest hitem sklepów muzycznych w USA, Francji, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Nowej Zelandii, Niemczech, Kanadzie, Japonii, Grecji i Brazylii. Oby tak dalej!

7 –4 Leona – „Arguments”
Autorem teledysku do piosenki „Argumenty” jest Aleksander Igudin. Oprócz klipów, nakręconych dla wykonawców zza naszej wschodniej granicy, ma on na swoim koncie także produkcje dla grupy London Beat.

8 –2 Kombii – „Pokolenie”
Fani Kombi i KombII zwracają uwagę, że w dyskografii grupy nie było jak dotąd płyty koncertowej. „Na razie takich planów nie ma, ale jest to całkiem realne, bo wydaje nam się, że jesteśmy niezłą kapelą koncertowąâ€ – mówi Grzegorz Skawiński.

9 [nowość] Faithless – „Forever: Greatest Hits”
„Niespodziewana i szalona. Niesłychanie pracowita. Chwilami fantastyczna, a chwilami potwornie nudna” – tak o dotychczasowej karierze Faithless mówi Sister Bliss. W tym roku grupa świętuje dziesiąte urodziny.

10 –6 Fisz / Envee – „Kryminalny bluez”
Fani Kombi i Kombii zwracają uwagę, że w dyskografii grupy nie było jak dotąd płyty koncertowej. „Na razie takich planów nie ma, ale jest to całkiem realne, bo wydaje nam się, że jesteśmy niezłą kapelą koncertowąâ€ – mówi Grzegorz Skawiński.

11 –2 Shnappi – „Das ist kleine Krokodil”
Krokodyle tylko z pozoru są leniwymi gadami. Za dnia w istocie wylegują się w zaroślach, w nocy jednak ruszają na polowanie. Nie brak im zwinności – dorosły przedstawiciel gatunku jest w stanie upolować nawet dużego ptaka.

12 –2 Stanisław Soyka – „Jan Paweł II: Tryptyk Rzymski”
Staszek chętnie zaśpiewałby z Maćkiem Maleńczukiem. „Wprawdzie kojarzy się z anarchią, rebelią i innymi chuligańskimi rzeczami, ale to człowiek zdecydowanie refleksyjny, myślący i prowadzący pracę duchowąâ€ – argumentuje Soyka.

13 100 Cesaria Evora / Kayah – „Embarcacao”
Cesaria śpiewa, odkąd skończyła sześć lat. Jak mówi, raz zdarzyło jej się zerwać z tym „nałogiem”. „Występami na scenach klubowych byłam bardzo zmęczona, więc śpiewałam tylko dla siebie i dla rodziny”. Wytrzymała dziesięć lat.

14 0 Maria Isabel – „Ante Muerta Que Sencilla”
Po „Ante muertas que sencilla” gotowy jest już kolejny teledysk Marii Isabel. Wideoklip powstał do piosenki „No me toques las palmas que me conozco”. Chyba czas zapisać się na lekcje hiszpańskiego...

15 –7 Maciej Maleńczuk – „Proste historie”
Przez pewien czas Maciek Maleńczuk „chorowałâ€ na teatr. Jak mówi, szybko się wyleczył. „Jest to kierat, jest to harówa. Próby od 10 do 16 i od 18 do 22, a na końcu jeszcze się okazuje, że wszyscy są lepsi ode mnie” – opowiada muzyk.

16 –2 Muzyka Filmowa – „Gwiezdne Wojny: Epizod III Zemsta Sithów”
„Gwiezdne Wojny – Epizod 3: Zemsta Sithów” ma szansę stać się sporym kasowym sukcesem. W dwa tygodnie od premiery najnowsza część Sagi uzbierała w kinach na całym świecie ponad 500 milionów dolarów.

17 0 Lech Janerka – „Rower”
Lech Janerka koncertuje, promując swoją najnowszą płytę. Przyznaje, że czasami ma dość trasy. „Wożą mnie z miasta do miasta jak wołek i każą głośno, a z dykcją wrzeszczeć” – skarży się muzyk. Oj, chyba żartuje?

18 –5 Robert Pplant – „The mighty rearranger”
Nie będzie powrotu Led Zeppelin – dementuje plotki Robert Plant. Zdaniem muzyka, jedyną ambicją takiego reaktywowanego zespołu byłoby granie na koncertach swoich największych przebojów. Podobno każdy ocenia własną miarą...

19 [nowość] Anna Jantar / Natalia Kukulska – „Po tamtej stronie”
Ze swojej nowej płyty Natalia Kukulska jest bardzo dumna. „To nie są jakieś tam największe przeboje Anny Jantar – są to piosenki, które ja najbardziej cenię, choć oczywiście są wśród nich także przeboje” – opowiada o albumie wokalistka.

20 –1 Michael Buble – „It's time”
Michael jest dumny ze swojej rodziny. „Zawsze stoją za mną murem, nigdy nie usłyszałem dobrych rad, bym poszedł na studia czy zajął się tym lub tamtym. Po prostu wierzą we mnie i wspierają w stu procentach” – chwali się wokalista.

21 –2 Lao Che – „Powstanie warszawskie”
Początkowo, płyta Lao Che miała mieć premierę w sierpniu 2004 roku. Plany zmieniono. „Nie chcieliśmy, aby wyglądało to na koniunkturę, że jest 60–ta rocznica Powstania i nagle zespół Lao Che wepchnie coś dodatkowego” – tłumaczy Spięty, wokalista i gitarzysta.

22 –11 Pokahontaz – „Receptura”
„Eksperyment Underground” – to marzenie Rahima. „Chciałbym wyprodukować bity, położyć je w sieci i na zasadzie konkursu wybrać najlepsze numery nagrane pod nie” – opowiada. Może kiedyś starczy na to czasu...

23 [nowość] Papa Dance – „Gdzie one sąâ€
Czy Papa Dance są bardziej popularni niż przed 20 laty? „To była inna Polska, zupełnie inny świat, było spokojniej” – mówi Paweł Stasiak. „Właściwie miarę tamtego sukcesu widzimy dopiero w dzisiejszych czasach” – dodaje wokalista.

24 –1 Jan Paweł II – „Pokój mój Wam daję”
Spotkanie z Janem Pawłem II ciepło wspomina Bono. „Przez cały czas wpatrywał się w moje okulary, w końcu je zdjąłem i postanowiłem mu je podarować” – opowiada lider U2. Nie stracił – w zamian dostał... różaniec.

25 –10 Moby – „Lift me up”
„Hotel” to pierwszy album Moby'ego nagrany bez użycia sampli. „Dopiero gdy go kończyłem dotarło do mnie, że całkowicie zrezygnowałem z loopów. Dziwnie nie odczuwałem potrzeby korzystania z cudzych fragmentów” – opowiada muzyk.

26 [nowość] Morcheeba – „Antidote”
Na próbach klasyfikacji muzyki Morcheeby wielu krytyków zjadło już zęby. Magazyn „Mixmag” pokusił się swego czasu o stworzenie nowego terminu, określającego twórczość braci Godfrey: „dub–soul–trip–rock–mediation–trance–pop”...

27 0 The Black Eyed Peas – „Don't Phunk With My Heart”
Po krążku „Monkey Business” czekają nas solowe wydawnictwa muzyków The Black Eyed Peas. „Postanowiliśmy się rozdzielić i pokazać światu, że jako jednostki możemy zaproponować własny styl” – wyjaśnia Taboo. Poczekamy...

28 100 Natalie Imbruglia – „Shiver”
Swoją popularność na kontynencie australijskim Natalie zawdzięcza głównie roli w telenoweli „Sąsiedzi”. Warto wspomnień, że serial ten pomógł wcześniej takim sławom jak Kylie Minogue czy nieco zapomniany już Jason Donovan.

29 [nowość] Arka Noego – „Od rana do wieczora”
Na płycie „Od rana do wieczora” Arka Noego umieściła 13 nagrań – tradycyjnych kościelnych pieśni w nowych aranżacjach. Dodatkowo, na krążku znalazły się wersje instrumentalne, przydatne do domowego śpiewania.

30 0 Różni Wykonawcy – „Chopin: Polonez A–Dur Entremont”
Wieloletnia przyjaźń Fryderyka Chopina i George Sand zaczęła się od spotkania, po którym kompozytor zanotował: „Cóż za antypatyczna kobieta!”. Niechęć z czasem zamieniła się w namiętność, a ta zdaniem niektórych nie sprzyjała wrażliwemu Chopinowi...


11 czerwca 2005

1 0 Flabby / Carla Boni – „Mambo italiano”

2 0 Kayah – „Jutro rano”
Kayah przyznaje, że domowe obowiązki zepchnęły muzykę na nieco dalszy plan. „Kiedy nie miałam rodziny, byłam wolnym ptakiem, to codziennie powstawały nowe piosenki” – mówi artystka. Teraz muzyka jest na trzecim, czwartym miejscu – dodaje.

3 [nowość] POE – „Szum rodzi hałas”
POE to połączenie sił Emade i O.S.T.R.–a. „Działamy na tych samych falach i nasze upodobania muzyczne, jak też muzyka, są gdzieś tam do siebie podobne” – opowiadają muzycy.

4 1 Krzysztof Kiljański / Kayah – „Prócz Ciebie, nic”
W dzieciństwie Krzysztof pilnie uczył się gry na akordeonie. „Oczywiście obowiązkowe były również zajęcia ze śpiewu, ale bardzo ich nie lubiłem. Do głowy mi nie przyszło, że ze śpiewaniem zwiążę swoje życie” – śmieje się wokalista.

5 2 Leona – „Arguments”
Przez krótki czas z Leoną współpracował Iwan Szapowałow, twórca sukcesu duetu Tatu. „Szybko okazało się, że mamy zupełnie różne spojrzenie na muzykę” – mówi piosenkarka. Od producenta Tatu „pożyczyła” jednak szkolny mundurek, w którym występuje.

6 [nowość] Papa Ap – „Gasolina”
„Gasolina” oznacza tyle co benzyna. U nas „gas” kojarzy się raczej z gazem, co nie przeszkadza właścicielom stacji umieszczać przy drogach tabliczek „Gaz Tank”. Cudzoziemcy muszą się pewnie zastanawiać ile czołgów jeździ po Polsce...

7 1 Kombii – „Pokolenie”
Powrót na scenę po latach to spore wyzwanie – przyznaje Waldemar Tkaczyk. „Zmierzyć się z własną legendą z tamtymi wielkimi przebojami i z tamtą popularnością nie było rzeczą łatwą ani prostąâ€ – dodaje basista Kombii.

8 0 D'Angelo – „Brown Sugar”

9 [nowość] Audioslave – „Out of Exile”
W skład Audioslave weszli muzycy Rage Against The Machine oraz Soundgarden. Basista pierwszej grupy cieszy się ze zmiany kapeli. „Pracuje mi się dużo lepiej, bo wiem, jakie korzyści płyną z pracy z ludźmi, którzy szanują się nawzajem” – mówi.

10 [nowość] Gorillaz – „Demon Days”

11 11 Amel BENT – „Ma Philosophie”
Wprawdzie o wieku kobiet mówić nie wypada, ale dla fanów Amel Bent ta informacja z pewnością będzie cenna. Dokładanie za trzy dni, 21 czerwca piosenkarka skończy 20 lat. Pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego...

12 0 Stanisław Soyka – „Tryptyk Rzymski”
Jedną z ulubionych wokalistek Staszka Soyki jest Bjork. „Wspaniała jest. Kochana” – zachwyca się artysta. „Ona przecież traktuje swój głos, jako kolejny instrument!” – dodaje muzyk. Ech, zafundować im wspólną sesję nagraniową...

13 1 Maria Isabel – „Ante Muerta Que Sencilla”
Zapytana o sympatię, Maria czerwieniąc się mówi, że na razie nie ma chłopaka. „Zawsze będę szczęśliwa tylko wtedy, kiedy będę śpiewać” – wyjaśnia z powagą wokalistka. Nie za wcześnie na takie deklaracje?

14 [nowość] Jeden Osiem L – „Pytam kiedy?”
Mało brakowało, a jeden Jeden Osiem L nie wystąpiliby w tegorocznym opolskim konkursie premier. Piosenka, z którą startują, pojawiła się bowiem przedwcześnie w radiu. Sprawcą zamieszania okazał się pewien niecierpliwy DJ...

15 4 Anna Jantar / Natalia Kukulska – „Po tamtej stronie”
Doborem piosenek Anny Jantar na płytę „Po tamtej stronie”, podobnie jak śpiewaniem, zajęła się Natalia. „Wybierając piosenki, jak i zdjęcia, kierowałam się tylko i wyłącznie swoim gustem, wrażliwością. To będzie moje spojrzenie na mamę” – mówi wokalistka

16 13 Arka Noego – „Od rana do wieczora”
Arka Noego we wrześniu powiększy się. Lider formacji, Robert Friedrich, we wrześniu po raz siódmy zostanie ojcem? jego żona Dobrochna urodzi syna. Jeżeli plany się nie zmienią, najmłodszy na „pokładzie” otrzyma imię Urban.

17 [nowość] Vanilla Ninja – „Blue tattoo”
Estończycy żyli w ostatnich dniach plotką, że jedna z wokalistek, Triinu Kivilaan powiększyła sobie biust. „Jest za młoda, rodzice by jej nie pozwolili” – szybko skomentowały rewelacje gazety „Kroonika” koleżanki z zespołu.

18 [nowość] Domisie – „Domisiowe piosenki”
Domisie mieszkają w Domisiowej Krainie. Amelka, Pysia, Magda, Bazyli i Eryk mają takie same problemy, jak dzieci – podobnie jak one czasami leniuchują, a czasami wymyślają dziwne zabawy. Lubią bajki i naturalnie piosenki...

19 –4 Maciej Maleńczuk – „Proste historie”
Jesienią Maciek Maleńczuk znowu będzie zajęty koncertowaniem – tym razem z zespołem Homo Twist. Wtedy też ukaże się nowy album grupy. Czekamy!

20 –14 System of Down – „B.O.Y.B.”
Nazwę grupy System Of Down wymyślili równo dziesięć lat temu jej założyciele. „Wymyślili” to może za dużo powiedziane – zwrot został zaczerpnięty z poematu „Victims Of A Down”, autorstwa Darona Malakiana.

21 [nowość] Muzyka Filmowa – „Zakochany Aniołâ€
„Zakochany aniołâ€ jest kontynuacją filmu Artura Więcka i Witolda Beresia „Anioł w Krakowie” z 2002 roku. Druga część ? jak informują twórcy – jest bardziej „komercyjna”. Czy zatem gorsza? Odpowiedź znajdziemy zapewne w kinach...

22 0 Pokahontaz – „Za szybcy za wściekli”
Pokahontaz byli w USA, ale to nie znaczy, że usłyszymy ich u boku amerykańskich raperów. „Pojechaliśmy do ludzi, a nie po to, żeby szukać znajomości w branży muzycznej. Nie ma sensu za tym ganiać” – mówi Fokus.

23 100 Michael Buble – „It's time”
Amerykanie nie wahają się nazywać młodego Buble nowym Sinatrą. „Uwielbiam, gdy tak mówiąâ€ – mówi wokalista. „Wiem, że to trochę nieskromne, ale z drugiej strony cieszę się, że nie porównują mnie do Michaela Jacksona...” – dodaje.

24 [nowość] Monika Brodka – „Miałeś być”
„Miałeś być” to zupełnie nowa piosenka Moniki. Wokalistka przygotowała ją na tegoroczny koncert „Premiery” festiwalu w Opolu. Utwór znajdzie się także na kolejnym albumie piosenkarki, który ukaże się jeszcze przed wakacjami.

25 1 Morcheeba – „Antidote”
Muzykom Morcheeby – do niedawna nieznanego zespołu – popularność czasem przeszkadza. „Jesteśmy otoczeni sztabem ludzi, których jedynym zadaniem jest sprawdzanie, czy niczego nam nie brakuje. Czasami lepiej by było, gdyby się odczepili”

26 0 The Black Eyed Peas – „Don't Phunk With My Heart”
Tytuł „Don't Phunk With My Heart” to efekt cenzury, przez jaką przeszedł w USA album The Black Eyed Peas. W oryginalnej pisowni zamiast słowa „Phunk” widniało pewne nieparlamentarne określenie, często słyszane w filmach akcji.

27 –18 Faithless – „Why go”
Nuda w Faithless? Sister Bliss wspomina, że takie właśnie były początki grupy. „Kiedy założyliśmy Faithless, byliśmy po prostu trzema osobami w studiu. Koncertów absolutnie nigdy nie mieliśmy w planach!” – opowiada.

28 [nowość] Hunter – „T.E.L.I.”
W tym roku Hunter obchodzi... 20–lecie działalności. Przez ten czas grupa wydała zaledwie 4 płyty. „To po części wina rynku, a po części tego, że nigdy nie mieliśmy wydawcy, bo robiliśmy wszystko sami” – tłumaczy Drak.

29 –19 Fisz / Envee – „Kryminalny bluez”
Fisz ceniony jest za teksty swoich utworów. Envee nie dziwi się temu: ”Od zawsze interesowała go lingwistyczna strona tekstów. Inspiruje się poezją Mirona Białoszewskiego” – opowiada muzyk. Kto wie, może powstanie „Karuzela z raperami”?...

30 –17 Cesaria Evora / Kayah – „Embarcacao”
„Królowa morny” – to nie jedyny przydomek jakim określana jest Cesaria. „Na wyspach nazywają mnie grog viella, czyli stara wódka. Bo podobno im starsza, tym lepsza” – śmieje się wokalistka
24.06.2009 05:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wakacyjna Lista Przebojów / Energetyczna Lista Przebojów (Radio RSC) kacper130700 54 1 533 02.08.2021 06:58 PM
Ostatni post: kacper130700

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości