Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koncerty, na których byliście niedawno
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Po... RADIU BAGDAD!
Krótka recenzja jutro Icon_smile2
27.11.2009 12:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Okej, no więc...
Po pierwsze, ilość ludzi - ledwie paręnaście, max 20 osób. Konferansjer zażartował wręcz, że ta frekwencja nadawałaby się na demotywatory.
A co do koncertu... Utwory brzmiały bardzo podobnie do wersji studyjnych. Zagrali więcej utworów z pierwszej płyty, co może być pewnym sygnałem, że... druga płyta nie jest tak bardzo koncertowa i przebojowa, jak pierwsza. Zabrakło trochę dzwoniącego londynu, ale wg mnie przede wszystkim "Czasu naszych czasów". Wielkie uznanie dla wokalu Dzikiego - świetnei pasuje do muzyki, jaką gra Radia Bagdad. Szkoda, że nie miałem aparatu, bo pewnie bym podszedł do nich i zapytałbym się, czy nie zgodziliby się na zdjęcie... no, ale cóż. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz zagrają Icon_smile
27.11.2009 09:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #23
 
prz_rulez napisał(a):Okej, no więc...
Po pierwsze, ilość ludzi - ledwie paręnaście, max 20 osób.
Rozumiem, że to był mały klub a nie jakaś wielka sala, jednak taka liczba trochę przeraża.

PS: Koncert był biletowany?

.
27.11.2009 11:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
nie, na last.fmie pisalo, ze to byla impreza studencka i wstep darmowy
fakt, sala mala, no ale 100 osob spokojnie by sie zmiescilo.
Chyba zebrały się na to cztery czynniki:
- Radio Bagdad jest jednym z najbardziej niedocenionych polskich zespołów
- impreza była słabo rozpromowana (nie widziałem żadnych plakatów na mieście)
- w tym samym dniu (i w tym samym budynku!) odbywał się koncert Myslovitz
- ludzie marnotrawią okazje. Od kiedy jestem w Krakowie, głęboko wziąłem sobie do serca zasadę "Jak dają, to bierz, jak biją, to uciekaj"
27.11.2009 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
prz_rulez napisał(a):na last.fmie pisalo
kto? jakieś dziecko?
28.11.2009 01:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
a kto wie? Icon_lol
28.11.2009 09:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #27
 
prz_rulez napisał(a):wziąłem sobie do serca zasadę "Jak dają, to bierz, jak biją, to uciekaj"
A uciekałeś już przed dresami? Icon_razz

W sumie nie wiem czy to marnotrawienie okazji. Ja też bym nie poszedł na Radio Bagdad, nawet gdyby grali budynek obok.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.11.2009 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
o_O
Why?
Jedna ucieczka w gimnazjum się zdarzyła, ale nie wiem już, czy to były(?) dresy.
28.11.2009 04:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
 
Hey w Stodole. Wczoraj.

Bardzo dużo ludzi, co nawet Kaśka zauważyła (że może nigdy tyle nie było na nich w Stodole). Mimo to dość luźno, może dlatego że nieco dalej stałem, a może dlatego że był to dość spokojny koncert. Z racji na materiał ofkoz.
Krótko:
Support ciekawie grał, ale słabą wokalistkę miał, co mnie skłoniło do "siednięcia" sobie gdzieś z piwkiem. Hey wszedł na scenę dość późno (21:50) i niestety to nie była pierwsza zła wiadomość. Druga zła wiadomość była taka, że dość krótko niestety grali (80minut, plus około 15 minut bisów (missy seepy, Je-łe i Luli lali). Trzecia taka, że zagranie całej nowej płyty w jednym bloku na początku koncertu było chyba średnim pomysłem, bo z racji na jej charakter, to wyszaleć się niespecjalnie dało. Jeśli ktoś chciał szaleć ofkoz, bo do wykonania nie można się nic przyczepić, a efekty wizualne nadały koncertowi fajnej atmosfery. Na "Vanitas" (ciekawe - początek zagrany "z taśmy", zespół stopniowo wchodził na scenę, i dopiero ładnie pohulał na końcówce, super wydłużonej, Kaśka na scenie dopiero od drugiego kawałka) były nawet lekkie ciarki na plecach. CO tu dużo mówić - wysoki poziom wykonawczy i dobre zagranie albumu, aczkolwiek bez większych zmian w stosunku do płyty. Gościnnie pan Zalewski na klawiszach, który sam z Kasią został na ostatni kawałek i wspólnie z nią zaśpiewał go.

No i tu nastąpiło ogłoszenie, że płyta zagrana i możemy grać stare kawałki, na co publika, zapewne nieco zniecierpliwiona stonowanym nastrojem zareagowała gromkim "Yeeeee!" Icon_wink2 Ale w kwestii zmian w aranżach - no od tego momentu można powiedzieć krótko - REWELKA! To, co zrobili z "Heledore babe" (szybko zagrane, coś jak "Dreams" na "Unplugged", tylko mocniej), "Antibą" (motoryczny, mocny, rytm "na raz"), albo "Że" - Icon_eek2 . Po prostu nie szło rozpoznać tych kawałków, dopóki nie wszedł wokal (przy "Że" jakimś cudem udało mi się zgadnąć, że to "stukanie" na klawiszach, to ten riff, który gitara gra normalnie Icon_wink2 )! Wszystko miało zdjęte sporo przesteru z gitar, "staroświecki" bas, "echowe, sztuczne" bębny, ogólnie brzmienie z najnowszej płyty zostało utrzymane. No i jeszcze były kawałki, które bardzo rzadko słyszę (np. "Cudownie" - po raz pierwszy w życiu na koncercie!, "Wczesna jesień"), płytami to "echosystem" (wspomniane Luli lali, W imieniu dam), "music music" (muka!, wspomniane missy seepy), sporo z "?" (te wyżej już wymienione), "sic!" (oprócz "Antiby" jeszcze "Cudzoziemka w raju kobiet"). Jeśli dorzucić cover PJ Harvey (także w bisach, zapomniałem o nim) to już chyba wszystko.
Jak widać - mocno "antyprzebojowa", "alternatywna" setlista. I takiż koncert. Może dla tych, którzy chcieli poszaleć, to nie bardzo, ale muzycznie - naprawdę spoko, a z dużym plusem dla nowych wersji (czyli coś, o czym niedawno marudziłem, że mało zmieniają). No i tylko z dużym minusem na rzecz długości koncertu (albo to może ja już jestem rozpieszczony przez te 3h koncerty Comy Icon_wink2 ).
Poza tym zespół wyraźnie bawił się koncertem, po początkowym stresie widać było niezły feeling u wszystkich chyba (albo za daleko stałem). Natomiast - pan kierowca Edzio z lewej strony sceny, praktycznie za kulisami - gwiazda wieczoru! (i największe brawa pod koniec dostał Icon_mrgreen ).
No to tyle. Najbliższe plany, nie wiem czy do zrealizowania - Żywiołak (dlaczego zawsze w czasie sesji? Icon_confused ), Coma i Gaba Kulka. Myslovitz niestety odpadł, choć bilety już miałem Icon_confused2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Miszon napisał(a):dlaczego zawsze w czasie sesji?
Trzeba się wcześniej zacząć uczyć Icon_razz
U mnie Myslovitz też odpadł (ze względem finansowym), ale że był w tym samym miejscu i czasie Radio Bagdad, no to... Icon_wink2
12.12.2009 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Miszon napisał(a):Support ciekawie grał, ale słabą wokalistkę miał, co mnie skłoniło do "siednięcia" sobie gdzieś z piwkiem.
ja stałem tylko na pierwszym kawałku, potem już siedziałem pod ścianą Icon_razz.
Miszon napisał(a):zapewne nieco zniecierpliwiona stonowanym nastrojem zareagowała gromkim "Yeeeee!" Icon_wink2
tak, to było dobre Icon_lol
Miszon napisał(a):To, co zrobili z "Heledore babe"
dopiero na refrenie się skapnąłem, że to HB Icon_mrgreen
Miszon napisał(a):No i tylko z dużym minusem na rzecz długości koncertu (albo to może ja już jestem rozpieszczony przez te 3h koncerty Comy Icon_wink2 ).
a ja byłem bardzo zadowolony Icon_razz. bo w środę i czwartek m.in. przez wieczorne wyjścia bardzo późno szedłem spać i nie miałem tyle energii wczoraj. więc dla mnie było w sam raz Icon_wink2. a 3 godziny Comy w środę to było dla mnie za dużo, pod koniec już miałem dość i wcale się nie cieszyłem, że jeszcze grają dalej Icon_wink2.
Miszon napisał(a):Natomiast - pan kierowca Edzio z lewej strony sceny, praktycznie za kulisami - gwiazda wieczoru! (i największe brawa pod koniec dostał Icon_mrgreen ).
Icon_lol rewelacja! Icon_lol obserwowałem go sobie wcześniej i zastanawiałem się kto to Icon_mrgreen . fajnie, że Kasia go przedstawiła.

pewnie więcej ode mnie będzie w Rockiestrze.
12.12.2009 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
 
O własnie - zastanawiałem się, czy też jesteś. Nawet podjąłem próbę nagrania czegoś na swojej mp3 (padło na "chiński urzędnik...", "wczesna jesień + heledore"), ale jednak to nie twój dyktafon i z powodu megaprzesteru nie da się tego praktycznie słuchać Icon_confused2 . Musiałbym chyba schować sprzęt gdzieś głęboko w kieszeni, żeby ciszej nagrywał Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
 
prz_rulez napisał(a):Trzeba się wcześniej zacząć uczyć
To nie szkoła, że przez całe lata uczysz się przedmiotu. Na studiach zaczyna się naukę 3 dni przed egzaminem, najwcześniej tydzień Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
To później nie jęcz, że Cię coś ominie, bo ominie Cię tylko i wyłącznie z własnego lenistwa Icon_wink2
ja chcę zacząć jednak chociaż ciut wcześniej, bo później są tylko nerwy, ból brzucha i letarg w tramwaju...
koniec offtopu.
12.12.2009 02:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
 
ALe zanim koniec offtopu - jak za wcześnie się nauczę, to do egzaminu zapomnę Icon_razz .

No i teraz koniec.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Miszon napisał(a):ALe zanim koniec offtopu - jak za wcześnie się nauczę, to do egzaminu zapomnę Icon_razz .
Icon_razz no właśnie, najwyższej formy nie szykuje się na początek sezonu, tylko na Igrzyska Icon_wink2. z mojej strony też koniec Icon_wink2.

Miszon napisał(a):O własnie - zastanawiałem się, czy też jesteś.
wydało się, że nie słuchałeś jeszcze Rockiestry Icon_wink2.
12.12.2009 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
 
ku3a napisał(a):najwyższej formy nie szykuje się na początek sezonu, tylko na Igrzyska Icon_wink2
Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):wydało się, że nie słuchałeś jeszcze Rockiestry
No dopiero wczoraj sobie ściągnąłem. A jak wróciłem z pracy, to tylko zjadłem obiad, godzinkę odpocząłem i ziuu na koncert. A później lulu. Najbliższa szansa dziś po Liście (albo i przed), a jak nie to jutro.

edit:
Albo nawet teraz. Co właśnie czynię Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #38
 
10,11 luty 2010 HALA ARENA ŁÓDŹ-DEPECHE MODE

czy trzeba cos pisac ? 2 koncerty fenomenalne od a do z, nawet liczac drobne wpadki (dave sie pomylil w tekscie w hold to feed ) fani-rewelacja.
12.02.2010 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
 
10.02 Martin się potknął w Dressed in black i też było miło Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.02.2010 06:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #40
 
Yacy napisał(a):10.02 Martin się potknął w Dressed in black i też było miło Icon_wink2


bylo milo i 10 i 11. a akcje sie udaly Icon_biggrin jak ja sie darlem o tego mastera (i 13 i pol tysiaca ludzi razem ze mna Icon_biggrin)
12.02.2010 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  koncerty on-line neo01 4 798 31.05.2020 11:32 AM
Ostatni post: neo01
  Koncerty 2020 EVENo 14 2 360 25.12.2019 03:35 AM
Ostatni post: jszmiles
  Prz_ zwiedza koncerty - Evanescence prz_rulez 3 1 288 23.06.2017 10:23 AM
Ostatni post: Tomekk
  Darmowe koncerty - INFORMUJMY! prz_rulez 15 3 497 22.06.2017 10:48 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Koncerty płatne - pozostałe prz_rulez 0 959 27.11.2012 12:08 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Anathema - dwa koncerty w kwietniu Rincewind 1 1 514 12.01.2012 04:51 PM
Ostatni post: pabloyd
  Koncerty, Festiwale... Paweł 42 8 695 27.08.2011 11:20 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Voo Voo - koncerty 2011 pabloyd 0 1 084 13.03.2011 11:24 AM
Ostatni post: pabloyd
  Krzak - koncerty 03-06.2011 pabloyd 0 1 076 07.02.2011 03:08 AM
Ostatni post: pabloyd
  Koncerty Live in bis Paweł 3 1 845 17.11.2007 06:44 PM
Ostatni post: Paweł

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości