Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sunset Rubdown - Dragonslayer
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Sunset Rubdown - Dragonslayer
[Obrazek: 2205796.jpg]

Hehe, wszyscy niezbyt orientujący się w dyskografii tego kanadyjskiego indie-rockowego projektu, mogliby po tytule płyty pomyśleć, że to jakiś pieprzony death matalowy album Icon_biggrin Nic - na szczęście - bardziej mylnego Icon_wink Sunset Rubdown to dojrzewający z każdym rokiem, muzyczny kolektyw, specjalizujący się w bardzo osobliwej odmianie swojego rzemiosła. Można ich określić jako eksperymentatorów, którzy jednak bardziej skupiają się na robieniu zamieszania wewnątrz utworów pod względem budowy danej kompozycji. Nie mają tak porażającego zaplecza instrumentalnego jak ich kuzyni z Arcade Fire (do których nomen omen można ich porównać), ale tworzą muzykę barwną i niezwykle przyjemną w odsłuchu. Nie starają się za wszelką cenę wprawić w osłupienie nagrywając dźwięki z innej planety nienadające się do słuchania, ujmują za to swoim przestrzennym klimatem i pozorną prostotą. Wokalista śpiewa w charakterystycznym, zawodzący nieco sposób i od razu przyjdzie Wam na myśl kilku mu podobnych Icon_wink ''Dragonslayer'' to następca ciepło przeze mnie przyjętego ''Random Spirit Lover''. Już wtedy zwrócili na siebie uwagę bardzo energetycznymi, długimi i zakręconymi numerami. Utwór ''The Mending Of The Gown'' zaszedł nawet do 3 miejsca na DLP. ''Dragonslayer'' jest jak na moje ucho tak o 35% Icon_biggrin wolniejszy, ale i lepszy! Polecam!

....kurcze, no chyba mam płytę roku, ale jeszcze trochę posłucham.

Tracklista:

1. "Silver Moons" – 4:45
2. "Idiot Heart" – 6:09
3. "Apollo and the Buffalo and Anna Anna Anna Oh!" – 5:23
4. "Black Swan" – 6:54
5. "Paper Lace" – 3:48
6. "You Go On Ahead (Trumpet Trumpet II)" – 5:43
7. "Nightingale/December Song" – 5:34
8. "Dragon's Lair" – 10:28

Jakby kogoś to interesowało, to co prawda ''wielki'' Rolling Stones dał tej płycie 3'5/5, ale alternatywne wyrocznie postąpiły już bardziej hojnie:
- pithfork 8.9/10
- consequence of sound 4'5/5
- drowned in sound 10/10 (kiedy ostatni raz tyle dali!!! i komu!!!?)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.07.2009 11:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Wrzucę na chomika, co wy na to Icon_smile?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.07.2009 12:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
z 4 dotychczasowych płyt Sunset Rubdown, ta najnowsza najwyżej oceniona na RYM, muszę to sprawdzić
i w ogóle odświeżyć wszystkie płyty!
09.07.2009 01:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Wrzucę na chomika, co wy na to Icon_smile?
Jestem za!!!
09.07.2009 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
No to proszę bardzo Icon_smile Można ściągać Icon_smile W najbliższym czasie dam też chwilę na zgrywanie płyt za darmo, ale wtedy proszę się śpieszyć bo bardzo dużo osób ode mnie ściąga w czasie gdy jest free transfer.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.07.2009 08:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości