Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski top wszechczasów
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #41
RE: Polski top wszechczasów
To super wiadomość, bo dotąd w sierpniu praktycznie nie miałem czasu na słuchanie muzyki. A od września będę go miał znacznie więcej.
kajman napisał(a):Wykonawców i tytuły będę wytłuszczał, co może poprawić oglądalność.
Zdecydowanie tak, mam nadzieję.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
24.08.2020 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Polski top wszechczasów
Sundrajta napisał(a):A od września będę go miał znacznie więcej.
ooo, ale to dobrze? Chytry
24.08.2020 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #43
RE: Polski top wszechczasów
No raczej. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
24.08.2020 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: Polski top wszechczasów
no wiesz, wolałem dopytać Icon_twisted
24.08.2020 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Polski top wszechczasów
Za dwie godziny z hakiem chcę ruszyć z prezentacją więc jeżeli ktoś ma jeszcze ochotę poodpowiadać to proszę bardzo. Przy czym na wszystkie pytania poza pierwszym pozostawię trochę więcej czasu (w przypadku jednej osoby dopuszczę odpowiedź na pierwsze, ponieważ ją już mi zgłoszono, a osoba, która to zgłosiła ma problemy z dostępem do netu).
Ostatecznie przeszła wersja pierwsza prezentacji z tym, że wykonawcę i tytuł oraz miejsce będę wytłuszczał (choćby dla osób, które opisami zainteresowane nie będą).
W pierwszej grupie znajdą się w większości wykonawcy reprezentowani przez jeden utwór (ale znajdą się też dwa utwory tego samego wykonawcy). I właściwie tylko do pięciu utworów mam wątpliwości, czy faktycznie powinny znaleźć się w tym topie (ale utwór raz zakwalifikowany nie zostawał wyrzucony).
29.08.2020 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Polski top wszechczasów
Gdzieś tam zaznaczałem, że w pytaniu pierwszym nie biorę pod uwagę utworów, które trafiły do topu w drugiej dogrywce (nawiasem mówiąc całkiem dobrze sobie radzą) w związku z czym prawidłowa odpowiedź to 675. Miejsca 431-679 mam już ustalone, co wyżej to w przybliżeniu także, chociaż pewnie niektóre utwory jeszcze sporo awansują).
679. 1One - Calling Up Stars 2015 03:08 (brak danych)
Przyznam się, że to zespół, który raczej słabo kojarzę i nie przypuszczałem, że coś z jego repertuaru się pojawi. Jednak akurat ten utwór zaprezentował się bardzo dobrze przy wstępnych przesłuchaniach, ale jak widać siły mu starczyło tylko na nie. Ale jak teraz go słuchałem to zabrzmiał mi naprawdę dobrze.
678. Kim Nowak - Skrzydła 2012 03:16 (Kim Nowak; Fisz)
Jak dla mnie zdecydowanie najciekawsze wcielenie młodych Waglewskich. Pierwsza płyta mnie nie przekonała, drugą uważam za bardzo dobrą (z wyjątkiem jednego utworu). Zaskoczyło mnie trochę, że przy przesłuchaniach akurat ten (i tylko ten) przebił się do topu, bo kilka innych święciło zdecydowanie większe sukcesy na mojej liście. Na koncercie Voo Voo, na który pojechałem do Włocławka siedziałem przed trzecim członkiem zespołu, Michałem Sobolewskich i nie pamiętam już dlaczego nawiązaliśmy rozmowę. Żałował, że nic więcej się nie pojawi, ale w przeciwieństwie do FET zainteresowanie zarówno mediów jak i słuchaczy jest bardzo małe. A bardzo sobie cenił dokonania z tym zespołem i tak jak ja najmniej był przekonany do ich największego radiowego przeboju.
677. Patrycja Zarychta - Slowly 2017 03:39 (P. Zarychta; P. Zarychta)
Na mojej liście była z zupełnie innym utworem, ale w czasie przesłuchań właśnie ten zabrzmiał mi znakomicie.
676. Stare Dobre Małżeństwo - Topielica 2013 06:28 (K. Myszkowski; B. Loebl)
Pierwszy w tym topie utwór SDM, ale będzie ich znacznie więcej, więc zdążę jeszcze sporo napisać.
675. Wilki - Beniamin 1992 04:01 (R. Gawliński; R. Gawliński)
674. Argus - Bal masek 1983 04:08 (brak danych)
O zespole niewiele wiadomo, bo nagrał tylko kilka utworów, z których jeden trafił na LP3. Wtedy kompletnie się ze mną minął. Jednak przy jakiejś zabawie na forum LP3 utwór mi się spodobał, więc zarejestrowałem jego obecność i dzięki temu miał szansę pojawić się w tym topie. W sumie to kawałek ciekawego i dobrze zagranego rocka. A że jest tak nisko? Po prostu inne utwory były wyżej.
673. Mikromusic - Świat oddala się ode mnie 2008 04:47 (N. Grosiak, D. Korbaczyński; N. Grosiak)
Natalia przekonuje mnie swoimi zdolnościami wokalnymi i głosem, jednak zdecydowanie gorzej odbieram wykonywane przez zespół utwory. Że jeden w tym topie się pojawi to byłem w zasadzie pewien, jednak ten drugi jest niespodzianką.
672. Pink Freud - Red Eyes, Blue Sea And Sand 2010 04:16 W. Mazolewski, T. Ziętek
Kiedyś miałem na ten zespół bardzo mocną fazę. Rządził na mojej liście, byłem nawet na ich koncercie w Gdyni (a nie jestem zwierzęciem koncertowym i już w ogóle wyjazd w tym celu jest świętem). Dotyczyło to jednak przede wszystkim jednej płyty, a przedtem i potem już nie potrafili mnie tak zachwycić. Z tejże płyty właśnie pochodzi jedyny w tym topie utwór (zresztą jeden z dwóch największych przebojów zespołu na mojej liście).
671. Wilki - Nic zamieszkują demony 1992 04:24 (R. Gawliński; R. Gawliński)
Debiutancką płytę zespołu uważam za znakomitą i kilka utworów z niej się jeszcze pojawi. Na razie dwa z nich łapią się do samej końcówki topu.
Po każdej prezentacji będę karmił zwierzaka (no chyba że zapomnę). Utwory będą w folderze PTWC. Jeżeli ktoś będzie potrzebował na ten temat dodatkowych informacji to zapraszam na PW.
29.08.2020 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Polski top wszechczasów
No i już jest pierwszy wspólny utwór - "Beniamin" Icon_smile2 Większość musiałem poznać, albo przypomnieć.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.08.2020 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Polski top wszechczasów
Przypomnienie tylu utworów zajęło Ci dwie minuty? Szybki jesteś.
No i cieszy wspólnik.
29.08.2020 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #49
RE: Polski top wszechczasów
Co do Wilków to za wyjątkiem dobrze znanych mi utworów wypowiem się dopiero gdzieś może w połowie przyszłego roku, bo liczę na ich top na forum LP3.
29.08.2020 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Polski top wszechczasów
(29.08.2020 04:06 PM)kajman napisał(a):  Przypomnienie tylu utworów zajęło Ci dwie minuty? Szybki jesteś.
Nie no, w zasadzie wtedy zacząłem. Faktycznie źle się wyraziłem. Miało być "musiałbym poznać abo przypomnieć"

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2020 06:19 PM przez tadzio3.)
29.08.2020 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #51
RE: Polski top wszechczasów
Fajnie, że już na starcie dwie piosenki z debiutu Wilków, to może być nasz najmocniejszy punkt wspólny.

Radio Epsilon
29.08.2020 06:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Polski top wszechczasów
Wolny dzień powoduje, że mogę wrzucić dwie porcje utworów z mojego topu. Utworów, które bardzo lubię i cenię (no dobrze niektóre trochę mniej lubię, inne trochę mniej cenię, ale ta druga rzecz równoważy z nawiązką tą pierwszą).
670. Snowman - Don't Stop Me! 2011 04:44 (brak danych)
Kolejny wykonawca, którego cenię w zasadzie tylko za jedną płytę. Zespół nagrywa płyty, a popularność ma raczej przeciętną i możliwe, że najbardziej jest znany z tego, że wokalista zastąpił Rojka w Myslovitzu. Szkoda, bo przynajmniej na tej płycie (z której pojawi się jeszcze jeden utwór) mamy kawał ciekawego, dobrego rockowego grania.
669. Kamil Wasicki - Modlitwa poety 2011 07:28 (K. Wasicki; K. Wasicki)
Przedstawiciel piosenki poetyckiej. Ten utwór okazał się być moim ulubionym, a byłby jeszcze bardziej, gdyby był nieco krótszy.
668. Anna Maria Jopek - Jej portret 1998 03:45 (W. Nahorny; J. Kofta)
W czasach, kiedy zacząłem słuchać radia można było posłuchać dwóch wersji tego utworu niewiele różniących się słowami. Miał także dwa odmienne tytuły. Jedną śpiewał Bogusław Mec (który w tym topie nie będzie reprezentowany), drugą (o tytule Twój portret) Łucja Prus, która w tym topie pojawi się kilka razy, ale nie w tym utworze. Przyznam się, że przez wiele lat nie wiedziałem, która wersja jest podstawowa, ale już wiem, że Meca. Żeby było ciekawiej, na żadnej płycie studyjnej pana Bogusława ten utwór się nie ukazał, natomiast pojawił się na debiutanckiej płycie Prus. W obydwóch tych wersjach nie zachwyciła mnie aranżacja (chociaż wersja pani Łucji była bardzo blisko mojego topu).
Jako ciekawostkę dodam, że inna wersja tego utworu pojawiła się na kasecie (w radiu też często była prezentowana i pojawiła się kilka lat po tamtych). Zresztą nie wiem, czy wersja to najlepsze określenie, bo była to zdecydowanie parodia. Miała tytuł Żaba story, a wykonywał to ze smakiem (przynajmniej w moim odczuciu) Andrzej Rosiewicz.
Anna Maria poza tym, że wykonywała piosenki napisane dla niej bardzo chętnie sięgała do dorobku polskich artystów, czasem sięgając po znane hity, czasem przypominając piękne, lecz zapomniane nagrania (i takie i takie pojawią się w tym topie). Tutaj wzięła się za klasyka i tą wersję w chwili obecnej odbieram jako najlepszą do czego przyczyniła się jazzująca aranżacja i świetni instrumentaliści. Dodam jeszcze, że tytuł utworu w tym wypadku jest nieco mylący, gdyż AMJ śpiewa tutaj wersję pani Łucji.
667. Proces - Paranoja 2017 03:50 (Proces; P. Połać)
Zespół chyba tylko jednej płyty, którą zresztą bardzo lubię, a najbardziej ten oto utwór, którego słowa wpisują się w nurt walki z nietolerancją. I nie jest to jedyna piosenka w tym topie, której tytułem jest choroba umysłowa (pewnie ktoś się domyśli, jaka będzie ta druga).
666. Stare Dobre Małżeństwo - Wojtka Belona ostatnia ziemska podróż do Włodawy 1992 02:22 (K. Myszkowski; A. Ziemianin)
665. Stare Dobre Małżeństwo - Do przyjaciela 2010 03:20 (K. Myszkowski; J. Rybowicz)
Dwie piosenki SDM obok siebie. Jak widać pochodzą z zupełnie innego okresu działalności zespołu. I stylistycznie bardzo się od siebie różnią. I ten drugi okres lubię zdecydowanie bardziej, chociaż jak sobie patrzę na wyniki topu zaczyna się to trochę wyrównywać. Ale do tych największych hitów zespołu się nadal nie przekonałem.
664. Pat Jacob & Maria Peszek - Całkiem nowy człowiek 2020 04:34 P. Jacob
Pat Jacob to nowe zjawisko w polskiej muzyce i mam nadzieję, że na jednej płycie się jego dorobek nie skończy. Może wtedy pojawi się w moim topie z czymś więcej niż tytułową piosenką z albumu.
663. Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach - Kropki 2006 04:10 (M. Dziekan, P. Koprowski, P. Walorski, T- Brażewicz-Dosiółko; M. Zagański)
Polski rockowy (ponoć alternatywny) zespół, który wydał trzy bardzo dobre płyty, z których każda kolejna w moim odczuciu jest lepsza od poprzedniej, a potem zniknął. Niespodziewanie jednak do topu załapał się utwór z drugiej i to taki, który na mojej liście się nie pojawił (ale to pewnie z powodu zasad).
662. Kari - I Surrender 2013 05:02 (K. Amirian; R. Amirian)
Kari pojawi się raz jeszcze i wtedy coś tam skrobnę.
661. Cochise - Black Summer 2015 05:09 (?; P. Małaszyński)
Więcej ich nie będzie więc teraz trochę sobie popiszę. Z tego co twierdzą znane mi osoby, lider zespołu jest aktorem. Możliwe, ale nie znam. Byłem swego czasu na ich koncercie w Toruniu. Jako czołowy specjalista do robienia wiochy i na tym koncercie ją zrobiłem. Siedziałem przy stoliku z jakimś facetem, którego ani wcześniej ani później nie spotkałem, do którego przysiadł się na jakiś czas inny, który był kolekcjonerem pałeczek perkusyjnych. Musiał wyjść wcześniej więc po koncercie podszedłem do perkusisty, powiedziałem mu o tym kolekcjonerze, po czym otrzymałem od niego pałeczkę, którą potem przekazałem siedzącemu ze mną, żeby przekazał dalej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2020 08:59 AM przez kajman.)
29.08.2020 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Polski top wszechczasów
tadzio3 napisał(a):Nie no, w zasadzie wtedy zacząłem. Faktycznie źle się wyraziłem. Miało być "musiałbym poznać abo przypomnieć"
Cieszy mnie, że posłuchasz sobie tego, co tutaj się znalazło.
EVENo napisał(a):to może być nasz najmocniejszy punkt wspólny
Dobrze, że w ogóle mamy jakiś punkt wspólny. Ale liczę na to, że jeszcze kilka innych będzie, chociaż może nie tak mocnych.
29.08.2020 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Polski top wszechczasów
No i tym razem będę musiał część utworów odtworzyć.
kajman napisał(a):661. Cochise - Black Summer 2015 05:09 (?; P. Małaszyński)
Bardzo dobry kawałek, akurat znałem. Zespół lubię, tym bardziej, że jest w Białegostoku Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.08.2020 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Polski top wszechczasów
tadzio3 napisał(a):Bardzo dobry kawałek, akurat znałem.
No tego to nie musisz mi mówić, skoro jest w moim topie. Ale cieszę się, że go lubisz.
tadzio3 napisał(a):No i tym razem będę musiał część utworów odtworzyć.
Pewnie sporo tego będzie, bo sporo będzie utworów masło znanych i to może nawet w czołówce.
29.08.2020 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #56
RE: Polski top wszechczasów
Spróbuję nie pominąć niczego...
I zamiast ocen wprowadzę skalę skróconą:
G ^ gniot
Ż ^ żart
Ś- ^ poniżej średniej
Ś+ ^ powyżej średniej
K ^ killer
Ad ^ arcydzieło Icon_cool

679. 1One - Calling Up Stars 2015 ^ *** no dobra; Ś+
678. Kim Nowak - Skrzydła 2012 *** takoż samo; Ś+
677. Patrycja Zarychta - Slowly 2017 *** otarło się o granicę, ale niech będzie; K
676. Stare Dobre Małżeństwo - Topielica 2013 *** to jakoś nie moja bajka, chociaż w sumie lubię takie klimaty; Ś-
675. Wilki - Beniamin 1992 *** to oczywiście bardzo mi znana rzecz, więc i niżej ocenić nie mogłem; K
674. Argus - Bal masek 1983 *** rozumiem, bo oni są z Torunia; Icon_wink Ż
673. Mikromusic - Świat oddala się ode mnie 2008 *** tego dotąd w ogóle nie znałem, więc taka ocena na początek jest wręcz rewelacyjna; K
672. Pink Freud - Red Eyes, Blue Sea And Sand 2010 *** a tu mamy do czynienie z takim klasycznym jazzem i tego ja nie znoszę; G
671. Wilki - Nic zamieszkują demony 1992 *** a to faktycznie jedna z najmniej docenianych piosenek Wilków; Ad

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
29.08.2020 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 384
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Polski top wszechczasów
Sundrajta napisał(a):rozumiem, bo oni są z Torunia
Tego to nie wiedziałem.
Ogólnie zaskakująco dobre oceny. PF nie dziwi.
A Wilków to co najmniej pół płyty będzie, więc te dwa do najbardziej przeze mnie docenianych nie należą.
29.08.2020 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Polski top wszechczasów
kajman napisał(a):Pewnie sporo tego będzie, bo sporo będzie utworów masło znanych i to może nawet w czołówce.
W sumie to cieszę się, bo będzie co odkrywać Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
30.08.2020 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #59
RE: Polski top wszechczasów
Dokładnie, ja też z takim założeniem tutaj zamierzam być częstym gościem. Icon_cool
kajman napisał(a):Tego to nie wiedziałem.
Jednak coś źle przeczytałem, bo gdy wszedłem w temat głębiej, to okazało się, że pochodzą z Łodzi. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.08.2020 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #60
RE: Polski top wszechczasów
(29.08.2020 07:43 PM)kajman napisał(a):  662. Kari - I Surrender 2013 05:02 (K. Amirian, J. Headley, M. Ułanowski; R. Amirian)
skąd to info o kompozytorach?
bo w oryginalnej książeczce jest tylko Kari.
nie to, że sprawdzam wszystkie utwory, ale akurat z Marcinem Ułanem Ułanowskim miałem okazję grać. Icon_wink2 i nie podejrzewałem go o takie zdolności. okazało się, że źle myślałem, bo na płycie Kari to trio jest, ale przypisani są tylko do utworu FIREPROOF. pewnie ktoś podciągnął ich pod kompozycje na całej płycie. Icon_wink2

a jeśli chodzi o Ułana to widziałem jak zaczynał swoją przygodę z perkusją Icon_wink2 siedział po parę godzin i wystukiwał jeden rytm Icon_razz opłacało się , bo daleko zaszedł!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.08.2020 12:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 131 7 250 02.03.2024 03:12 PM
Ostatni post: kajman
  Namiastka namiastki topu wszechczasów kajman 115 3 599 30.12.2021 11:51 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 272 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 197 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości