Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski top wszechczasów
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Polski top wszechczasów
Postanowiłem, że na 13 pytaniach skończę i teraz wrzucę je hurtem, żeby łatwiej było odpowiadać.
1. Z ilu utworów będzie składał się top? (dotyczy chwili obecnej i chociaż nie wykluczam, że coś się później jeszcze pojawi)
2. Ile podmiotów wykonawczych się pojawi? (przy czym w praktyce interesuje mnie ten, który w ewentualnych kooperacjach pojawi się jako pierwszy, jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę wytłumaczyć dlaczego; w przypadkach gdy wykonawca pojawia się w nazwach w różnych zapisach traktuję go jako jeden podmiot)
3. Proszę podać skład podium (wykonawca i utwór).
4. Jakie dwa utwory pojawią się w trzech wersjach? (być może jest trzeci, który przeoczyłem, ale raczej nie)
5. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany cover?
6. Proszę wymienić trzech wykonawców, którzy będą mieli najwięcej utworów (uwaga, tutaj wykonawcy brani są także we wszystkich możliwych kooperacjach, o ile jego nazwa/isko jest tam wymienione).
7. Ile czasu będzie miał najkrótszy utwór?
8. Ile w top 111 będzie utworów, które mają minimum 10 minut?
9. Zaśpiewanych wierszy jakiego poety pojawi się najwięcej? (chodzi o wiersze, które powstały jako rzecz samoistna, a do których potem dopisano muzykę).
10. Top 333: W ilu utworach w tytułach pojawią się nazwy gatunkowe zwierząt? (sam jeszcze nie wiem, więc można dać odpowiedź, że w żadnym).
11. Top 111: Ile utworów pojaw się tutaj w co najmniej dwóch wersjach? (tzn obydwie lub dwie z trzech muszą pojawić się w top 111).
12. Jaki zagraniczny wykonawca doczekał się największej liczby coverów (dwóch i jeżeli czegoś nie przeoczyłem to jest tylko jeden taki wykonawca)?
13. Proszę podać sumę miejsc trzech najwyżej notowanych utworów z 2020 roku.
Ostatecznie tylko pytanie 10 dotyczy top 333, a 8 i 11 top 111.
05.08.2020 09:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Polski top wszechczasów
12. wykonawca zagraniczny.
13. 345

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.08.2020 10:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Polski top wszechczasów
Na pytanie 12 dałeś na pewno dobrą odpowiedź, ale niestety punktów nie będzie.
05.08.2020 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #24
RE: Polski top wszechczasów
Postaram się dziś odpowiedzieć na pytania. To dwunaste jest dosyć interesujące.

Radio Epsilon
05.08.2020 12:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Polski top wszechczasów
No to jeszcze odpowiem na drugą część pytań:
7. Ile czasu będzie miał najkrótszy utwór? - powiedzmy że 1:50
8. Ile w top 111 będzie utworów, które mają minimum 10 minut? - co najmniej 8!
9. Cały top: Zaśpiewanych wierszy jakiego poety pojawi się najwięcej? - Pawlikowska-Jasnorzewska Icon_cool
10. Top 333: W ilu utworach w tytułach pojawią się nazwy gatunkowe zwierząt? - a to jest ciekawe pytanie, myślę że w siedmiu.
11. Top 111: Ile utworów pojawi się tutaj w co najmniej dwóch wersjach? - liczę na dwa takie przypadki.
12. Jaki zagraniczny wykonawca doczekał się największej liczby coverów - Leonard Cohen
13. Proszę podać sumę miejsc trzech najwyżej notowanych utworów z 2020 roku. - 527.

Aha i ostatnie pytanie też zapewne dotyczy całego topu 333?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.08.2020 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #26
RE: Polski top wszechczasów
I pełne odpowiedzi na pierwsze sześć pytań (bo widzę że wcześniej ich nie dokończyłem):
1. Z ilu utworów będzie składał się top? - Powiedzmy, że 905.
2. Ile podmiotów wykonawczych się pojawi? - Za dużo ich nie będzie, może 340?
3. Proszę podać skład podium (wykonawca i utwór):
1* Republika – Moja krew
2* Dżamble – Wołanie o słońce nd światem
3* Andrzej Zaucha – Dzień dobry mister Blues

4. Jakie dwa utwory pojawią się w trzech wersjach? - nadal nie mam pojęcia?!
5. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany cover? - To jest ciekawe pytanie, niech będzie 18.
6. Proszę wymienić trzech wykonawców, którzy będą mieli najwięcej utworów? - Dżamble, Republika i Skaldowie?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.08.2020 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Polski top wszechczasów
To ja znowu dla przypomnienia, że wątek istnieje i przesłuchania trwają. Czeka mnie ostatnie wstępne i potem już ostateczne ustalanie kolejności od miejsca ostatniego począwszy. A tymczasem takie ciekawostki.
Dwie pierwsze dotyczą wykonawców. Jest taki wykonawca (nie zdradzam czy solista czy zespół), którego przy przystąpieniu do tego topu znałem tylko jeden utwór. Wiedziony ciekawością szukałem kolejnych i nie bez pewnego trudu znalazłem. Drugi to instrumentalista, który wokalnie z tego co mi wiadomo udzielił się dwukrotnie (za każdym razem gościnnie). No i dwa razy się pojawi w tym topie.
Kolejna sprawa to języki, w których są śpiewane piosenki. Oprócz polskiego i angielskiego znalazłem jeszcze trzy języki, przy czym dwa pojawiają się tylko we fragmentach utworów. Jeden to chyba ukraiński, drugiego nie zdradzę, bo jest spora szanse, że pomogłoby to rozszyfrować utwór. A ten, w którym jest zaśpiewany cały utwór pozostaje dla mnie tajemnicą. Pojawia się także gwara lub dialekt (nie jestem fachowcem i nie rozróżniam).
Zdecydowana jednak większość utworów wykonywana jest po polsku. I tutaj wsłuchując się w utwory dokładnie stwierdziłem, że o ile text nadal nie ma wpływu na ocenę utworu to ma ją zgodność słów z może nawet nie muzyką w sensie abstrakcyjną to z jej wykonaniem. Nie we wszystkich utworach, ale w jakiejś ich części od słów jest uzależniony sposób śpiewania, a także (chociaż rzadziej) strona instrumentalna.
A skoro już o tekście mowa to w komentarzach do utworów będę też o nich pisał, bo to dodatek, ale bardzo istotny. Czasem o samych słowach, czasem o moich skojarzeniach z nimi się wiążącymi. Także dlatego, że postanowiłem sobie odkopać wspomnienia, wiążące się z tymi utworami. Nie ze wszystkimi jakieś mam, ale o pewnych napiszę. Na przykład o dwóch utworach, które tutaj pojawią się pod innymi niż oficjalne tytułami. No i będę przy starszych utworach podawał kontext pozamuzyczny.
Ależ się rozpisałem. Ciekawe czy ktoś to przeczyta.
11.08.2020 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Polski top wszechczasów
Znalazłem jeszcze jeden język (bo właśnie słuchałem utworu), który pojawia się w tym topie. Tylko w początkowej części utworu, ale jest. Wiem w jakim języku, ale nie zdradzę. Przypuszczalnie (tak na 99%) nie jest to język, o którym pisałem wcześniej i nie mogłem go rozszyfrować, chociaż przypuszczalnie już wiem, co to jest za język.
12.08.2020 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Polski top wszechczasów
Właściwie już mógłbym ruszać, bo ostatnie 200+ miejsc mam już ustawione, ale postanowiłem odczekać jeszcze jakiś tydzień, bo jak trzeba będzie chodzić do pracy to ustawianie kolejnych będzie szło znacznie wolniej.
A przez ten tydzień może ktoś napisze jak wolałby, żeby był prezentowany ten top (mam dwie koncepcje):
A.
334. xxx - xxx (3:57, A.Acki - B. Becki)
W tym utworze szczególnie...
333. yyy - yyy (9:45, C. Cecki - D. Decki)
Pamiętam jak w 1978...
332. zzz - zzz (5:11, A. Acki - E. Ecki, Ę. Ęcki)
To jedyny utwór tego...
B.
334. xxx - xxx (3:57, A.Acki - B. Becki)
333. yyy - yyy (9:45, C. Cecki - D. Decki)
332. zzz - zzz (5:11, A. Acki - E. Ecki, Ę. Ęcki)
a dopiero po całej grupie utworów:
334. W tym utworze szczególnie...
333. Pamiętam jak w 1978...
332. To jedyny utwór tego...
No i jeszcze mogę to, co w nawiasie umieścić przy opisach lub (jeżeli nikogo to nie interesuje) w ogóle opuścić.
Mi sposób prezentacji jest najzupełniej obojętny, więc chcę wątek jak najbardziej uczynić wygodnym dla czytających.
Oczywiście opisy nie będą dotyczyły wszystkich utworów, bo nie ma to najmniejszego sensu. Będą dotyczyły rzeczy, które uważam za warte zwrócenia uwagi (szczególnie dotyczy to utworów starszych, powstałych w czasach, których większość tutejszych forumowiczów nie pamięta), oraz własnych przemyśleń i wspomnień.
Można nadal odpowiadać na pytania konkursowe (na część nawet po rozpoczęciu prezentacji).
21.08.2020 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #30
RE: Polski top wszechczasów
1. 592
2. 247
3. Dżamble - Naga Rzeka; Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński - Pejzaż z szubienicą; Wilki - Aborygen
4. Sprzedaj mnie wiatrowi; Jeszcze w zielone gramy
5. 7
6. Marek Grechuta; Voo Voo; Anna Maria Jopek
7. 1:17
8. 6
9. Bolesław Leśmian
10. 9
11. 1
12. Leonard Cohen
13. 619
24.08.2020 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #31
RE: Polski top wszechczasów
1. 525
2. 144
3. 1. Dżamble - Wołanie o słońce nad światem, 2. Andrzej Zaucha - Dzień dobry Mr. Blues, 3. Skaldowie - Jaskółka
4. pasuję
5. 18
6. Republika, Breakout, Voo Voo
7. 1,38
8. 8
9. Leśmian Bezradny
10. 7
11. 6
12. Stonesi
13. 888

Ostatnie pytanie bardzo ciekawe, ale oczywiście mega trudne Icon_smile
(Edit, bo zauważyłem, że Yacy podał taką samą liczbę utworów w topie)

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2020 08:33 AM przez neo01.)
24.08.2020 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Polski top wszechczasów
neo01 napisał(a):Edit, bo zauważyłem, że Yacy podał taką samą liczbę utworów w topie
Nie tylko Yacy, bo na Sebastosie też thestranglers.
neo01 napisał(a):chodzi o wiersze, które powstały jako rzecz samoistna, a do których potem dopisano muzykę
Dokładnie o to mi chodzi. Czasami nie jest to oczywiste, ale akurat w przypadku trzech z największą liczbą wierszy wątpliwości nie mam (albo wiem, że to są wiersze albo autor nie żył w momencie ich adaptacji, co już w ogóle jest oczywiste).
24.08.2020 10:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #33
RE: Polski top wszechczasów
kajman napisał(a):Ciekawe czy ktoś to przeczyta
Ja, z ciekawością. Icon_lol
kajman napisał(a):mam dwie koncepcje
Dla mnie lepsza byłaby jednak wersja B. I rozumiem że dodatek w nawiasie, to autorzy utworu? Bo jeśli tak, to ich zostaw, gdyż czasami mogą być ciekawe zaskoczenia i to nie tylko przy starszych piosenkach. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
24.08.2020 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Polski top wszechczasów
Sundrajta napisał(a):Dla mnie lepsza byłaby jednak wersja B.
Musisz załatwić sobie wsparcie, bo na Sebastosie było trzy razy A.
Sundrajta napisał(a):czasami mogą być ciekawe zaskoczenia
Czasem faktycznie są. Dowiedziałem się na przykład, że są dwa utwory z repertuaru pani, której bardzo nie lubię (i nie ma jej w topie) i w jednym wypadku było to kompletne zaskoczenie. Nota bene posłuchałem pierwowzorów i wypadły bladziutko.
24.08.2020 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #35
RE: Polski top wszechczasów
Z racji tego, że niektóre opisy mogą być obszerne również skłaniam się raczej za opcją B.

WOLNE MEDIA!!!
24.08.2020 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Polski top wszechczasów
Niektóre na pewno będą.
24.08.2020 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #37
RE: Polski top wszechczasów
(24.08.2020 11:52 AM)kajman napisał(a):  Musisz załatwić sobie wsparcie, bo na Sebastosie było trzy razy A.
Nawet cztery, rzekłbym. Pozwolę sobie na piąte Icon_wink
24.08.2020 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Polski top wszechczasów
Wykonawców i tytuły będę wytłuszczał, co może poprawić oglądalność.
24.08.2020 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Polski top wszechczasów
A więc czekamy Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.08.2020 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Polski top wszechczasów
Jak już pisałem to w końcu tygodnia ruszę. Pewnie w sobotę.
24.08.2020 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 132 7 268 Dzisiaj 10:55 AM
Ostatni post: kajman
  Namiastka namiastki topu wszechczasów kajman 115 3 611 30.12.2021 11:51 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 272 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 199 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości