Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP MYSLOVITZ
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #121
 
cudowny numer jeden!!!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 [mam nadzieję, że ta ekspresja zostanie mi wybaczona...]
dzięki bear za ten top! dzięki wielkie między innymi dlatego, że topy zespołów, których utwory są wryte bardzo mocno w serce i emocje, mimo wszystko chyba troszkę tak wypalają wewnętrznie. przez to, że w krótkim czasie, tak intensywnie się tym żyje...

***
mogę swoją pierwszą 5 z topu z końca 2007 roku?...
1. Uciekinier
2. Szklany człowiek
3. Polowanie na wielbłąda
4. Długość dźwięku samotności
5. Myszy i ludzie

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
24.06.2009 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Nov 2008
Post: #122
 
dwie osoby z którymi mam po 3 wspólne utwory w top5, czyli chyba jednak nie jestem aż tak "inny" jeśli chodzi o Myslovitz, jak dotychczas myślałem Icon_wink2
24.06.2009 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #123
 
bear napisał(a):chyba jednak nie jestem aż tak "inny"

chyba nie Icon_wink2
zatem "inni" solidaryzujmy się, zrzeszajmy! zawsze lepiej być w większym gronie "innych", niż tworzyć tę subkulturę samemu w pojedynkę Icon_wink2 Icon_mrgreen
24.06.2009 11:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
 
Przyznam, że w tej chwili nie kojarzę żadnego utworu z pierwszej dwójki. Wiem, że kiedyś bardzo lubiłem "Uciekiniera", ale po latach rozłąki nie potrafię już nawet sobie tego utworu odtworzyć w pamięci. W "Myszy i ludzie" wsłuchiwałem się wraz z całą płytą (a w zasadzie kasetą) "Z rozmyślań przy śniadaniu". Ale kiedy to było? Chyba z 10 lat temu Icon_eek2
Koniecznie muszę sobie odświeżyć dyskografię Myslovitz...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
24.06.2009 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Nov 2008
Post: #125
 
wszystko razem zebrane do kupy wygląda tak:

1. Uciekinier (Z rozmyślań przy śniadaniu)
2. Myszy i ludzie (Z rozmyślań przy śniadaniu)
3. Szklany człowiek (Korova Milky Bar)
4. Good day my angel (Myslovitz)
5. Chciałbym umrzeć z miłości (Korova Milky Bar)

6. Kraków (The best of)
7. Czerwony notes, błękitny prochowiec (Skalary, mieczyki, neonki)
8. Polowanie na wielbłąda (Polowanie na wielbłąda)
9. Wieża melancholii (Korova Milky Bar)
10. James, radiogłowi i żuk z rewolwerem jadą donikąd (Z rozmyślań przy śniadaniu )

11. Noc (Miłość w czasach popkultury)
12. To nie był film (Z rozmyślań przy śniadaniu)
13. Kraków (Miłość w czasach popkultury)
14. Deszcz (Myslovitz)
15. Życie to surfing (Skalary, mieczyki, neonki)

16. Nocnym pociągiem aż do końca świata (Happiness is easy)
17. Wielki błękit (Z rozmyślań przy śniadaniu)
18. W deszczu maleńkich żółtych kwiatów (Happiness is easy)
19. Mieć czy być (Happiness is easy)
20. Fabryczna (Z rozmyślań przy śniadaniu)

21. Złe mi się śni (Happiness is easy)
22. Alexander (Miłość w czasach popkultury)
23. Gadające głowy 80-06 (Happiness is easy)
24. Przemijania (Z rozmyślań przy śniadaniu)
25. Maj (Myslovitz)

26. Krótka piosenka o miłości (Myslovitz)
27. Nienawiść (Miłość w czasach popkultury)
28. Znów wszystko poszło nie tak (Happiness is easy)
29. Scenarusz dla moich sąsiadów (Z rozmyślań przy śniadaniu)
30. Margaret (Z rozmyślań przy śniadaniu)

31. The iris sleep under the snow (... Only your bus doesn't stop here - EP Ścianki)
32. Zamiana (Miłość w czasach popkultury)
33. Za zamkniętymi oczami (Korova milky bar)
34. Ściąć wysokie drzewa (Happiness is easy)
35. Myslovitz (Myslovitz)

36. Przedtem (Myslovitz)
37. Z rozmyślań przy śniadaniu (Z rozmyślań przy śniadaniu)
38. Miłość w czasach popkultury (Miłość w czasach popkultury)
39. Anioł (Z rozmyślań przy śniadaniu)
40. Peggy Brown (Sun Machine)

42. Bar mleczny Korova (Korova Milky Bar)
43. Gdzieś (Miłość w czasach popkultury)
44. Nigdy nie znajdziesz sobie przyjaciół jeśli nie będziesz taki jak wszyscy (Acidland)
45. Czytanka dla niegrzecznych (Happiness is easy)

46. Papierowe skrzydła (Myslovitz)
47. Kilka uścisków, kilka snów (Happiness is easy)
48. Amfetaminowa siostra (Sun Machine)
49. Długość dźwięku samotności (Miłość w czasach popkultury)
50. Z twarzą Marylin Monroe (Sun Machine)
25.06.2009 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
 
Rzeczywiście trochę zaskakująca czołowka. Byłem przekonany, że jednak "Szklany człowiek" będzie na pierwszym, a tutaj... No no. Nigdy zbyt mocno nie ceniłem płyty 'Z rozmyślań przy śniadaniu", ale powinno sie to zmienić. Dwa koncerty Myslobitz, trzeci czeka w Węgorzewie. To jest powód by przyjżeć się temu zespołowi od strony płyt, które mniej lubiłem, bądź też trochę ignorowałem.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.06.2009 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #127
 
bear napisał(a):Jeden z najpiękniejszych polskich utworów o miłości.
I jednak wolę wersję bez Edyty, niedawno pierwszy raz obejrzałem ten koncert i poczułem lekki niesmak gdy Edyta śpiewa "świat wypadł mi z moich rąk" z uśmiechem na twarzy, artystka tego pokroju powinna czuć o czym śpiewa...
ta fraza chyba nie jest pesymistyczna Icon_wink2 a Edyta cieszyła się, że publiczność tak ciepło ją przyjęła (niektórzy przyszli pewnie na koncert, żeby posłuchać Edyty Icon_razz )

Podium bardzo dobre, choć ja muszę jeszcze dużo nadrobić, bo niższych pozycji nie znam.
Nie posiadam płyt Myslovitz, a słuchanie z linków zajmuje dużo czasu. Kiedyś zabiorę się za całą dyskografię i może stworzę swój Top :roll: .
Ucieknier wygrał, na razie za słabo znam to nagranie, by ocenić czy zasłużenie.... Icon_cool2
25.06.2009 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
 
Czas sobie przypomnieć Myslo, naprawdę Icon_smile Widzę, że kilka dni mnie nie było, a cały top za nami.

Z czołówki najbardziej lubię 1,2,6,8,10. 50 miejsce u mnie na pewno wyżej. Komercja - jakby niektórzy napisali - ale jaka Icon_razz2! Widzę, że nie ma mojego numeru 1 z ostatniej płyty. Trochę szkoda.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.06.2009 07:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #129
 
no to "juz" znam wyniki Icon_wink2

5. Chciałbym umrzeć z miłości - super, że tak wysoko!!!

bear napisał(a):Jak ja nie lubię Rojka śpiewającego po angielsku. Angielską wersję Korovy przesłuchałem może ze dwa razy w życiu,
nic dodać, nic ująć... Icon_razz
4. Good Day My Angel - nawet to mnie nie przekonuje...

3. Szklany człowiek - super, super, super!!! Mogło sie okazać, że nie bedzie... eee nie mogło Icon_razz

2. Myszy i ludzie - poza top20... ale kiedyś teraz na pewno wyżej!!! Nasza Lista specjalna to sprawiła Icon_razz

1. Uciekinier - Icon_smile2 hmm... na pewno top30, ale jak wysoko - nie wiem. Może uaktualnię swój top? Icon_smile2

Dziękuję za fajną zabawę Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.06.2009 10:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #130
 
Przeglądając kolejne strony Topu utwierdziłem się, że przede mną cholernie trudne zadanie.
Top piękny, bo to top Myslovitz. Niektóre utwory zdecydowanie za nisko, innych, może jeszcze za dobrze nie poznałem. Ale jestem pozytywnie zaskoczony, że znalazło się tyle utworów z ostatniej płyty Icon_smile
Więcej pisać nie będę, bo chcę żeby było trochę niewiadomych przed moim topem Icon_wink2
26.07.2010 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości