Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP MYSLOVITZ
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #1
TOP MYSLOVITZ
Miał być top Placebo, ale uznałem że jeszcze nie czas. Niech utwory z nowej płyty okrzepną, niech jakoś sensownie wkomponują się w ich wcześniejszą twórczość.
Chodził mi po głowie top Marillion, ale po pierwsze chyba musiałbym podzielić go na dwie części, bo trudno mi zestawiać na równi płyty z Fishem i Hogarthem, dla mnie to są dwa zespoły o tej samej nazwie, a po drugie - zapewne tylko garstkę ludzi na tym forum by interesował.
Topu U2 czy The Cure póki co nie widzę sensu robić, ci co mogli zrobić to lepiej już to zrobili, może za jakiś czas się zdecyduję. A poza tym tamte topy uzmysłowiły mi, że jednak nie znam twórczości tych zespołów tak dobrze, jak mi się do tej pory wydawało.
Dlaczego więc Myslovitz? Chyba dlatego, że sam byłem najbardziej ciekaw jego wyników. Właściwie wciąż jestem ciekaw, bo to zestawienie jeszcze się krystalizuje.

Długo byłem człowiekiem bardzo przekornym, zresztą w dużej części nadal taki jestem. Zawsze z dużą podejrzliwością podchodziłem do tego, co wywoływało powszechny zachwyt. A jednak Myslovitz z ery "Miłości w czasach popkultury" to było coś, co dziś nazwalibyśmy chyba mainstream'em. Grany wszędzie, lubiany i akceptowany przez prawie wszystkich...

Taki obrazek z tamtego okresu utkwił mi w pamięci szczególnie. Dni Radomska 2001 lub 2002, park naprzeciwko mojego liceum, gwiazda wieczoru - Myslovitz. Naszą długowłosą brygadą w metalowych koszulkach usiedliśmy sobie gdzieś z boku z zimnym piwkiem w ręku, i dość szybko to miejsce opuśclilśmy. Wtedy jeszcze muzyka tej grupy nie mogła znaleźć drogi do mojej duszy, i sporo czasu musiało minąć, bym odkrył ten zespół dla siebie.

Nie pamiętam dokładnie kiedy to się stało, ale pamiętam kto mi w tym pomógł. Mariusz Owczarek. Ale o tym będzie jeszcze okazja napisać.

A potem był drugi koncert, już całkiem inny. Juwenalia, plac naprzeciwko mojego akademika. Koncert piękny również dlatego, że specjalnie z okazji tego wydarzenia przyjechał do mnie ktoś wówczas bardzo ważny...

Wyniki będą zaskakujące, chwilami może szokujące ze względu na niskie pozycje niektórych wielkich przebojów lub nawet ich zupełny brak. Ale tak już mam, że mój Myslovitz jest trochę inny niż ten znany powszechnie...

rozsiądźcie się wygodnie i czekajcie...

[Obrazek: myslovitz.jpg]

Start jutro.
19.06.2009 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
przeczytałem cały wstęp - bardzo miły Icon_smile2
będę śledził wyniki z zapartym tchem, ponieważ sam nie tak dawno robiłem Top Myslovitz, ciekawe na ile będzie on podobny ???
a ponadto mój Myslovitz jest też nieco inny niż Myslovitz innych ludzi, tak myślę Icon_wink2

też miałem robić Top Placebo, ale ostatnia płyta w ogóle mnie nie przekonuje, a wręcz odpycha, więc jakoś przełożyłem ten pomysł na przyszłość... a co do Marillion, to nagrali taką jedną płytę z Fishem, wybitną, może nawet w TOP 20 moich płyt wszechczasów... z innymi wokalistami nigdy tak nie brzmieli, jak z Fishem w latach 80-tych...
19.06.2009 11:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #3
 
Listoholik napisał(a):sam nie tak dawno robiłem Top Myslovitz
a gdzie on jest? bo nie umiem znaleźć
Listoholik napisał(a):to nagrali taką jedną płytę z Fishem, wybitną
Misplaced czy Fugazi?
19.06.2009 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
bear napisał(a):a gdzie on jest? bo nie umiem znaleźć

sam sie dziwię, że go tu nie ma, a był. widocznie adminowie wyrzucili Icon_confused2
ale będę komentował na bieżąco Twój TOP i wklejał swoje kolejne 10-tki dla porównania, JAK CHCESZ?

bear napisał(a):Misplaced czy Fugazi?

Misplaced Childhood
19.06.2009 11:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):będę komentował na bieżąco Twój TOP i wklejał swoje kolejne 10-tki dla porównania, JAK CHCESZ?
nie ma problemu, u mnie będzie top50 plus nieszczęśliwa
Listoholik napisał(a):Misplaced Childhood
tak myślałem Icon_razz
u mnie chyba nawet w dziesiątce płyt wszech czasów
19.06.2009 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #6
 
to zanim pójdę spać, wkleję pierwszy odsiew.

Nieszczęśliwa 18:
68. Zwykły dzień (Z rozmyślań przy śniadaniu)
67. Dla ciebie (Miłość w czasach popkultury)
66. Przebudzenie (Z rozmyślań przy śniadaniu)
65. Historia jednej znajomości (Sun Machine)
64. Siódmy koktajl (Acidland)
63. Pocztówka z lotniska (Acidland)
62. Acidland (Acidland)
61. Spacer w bokserskich rękawicach (Happiness is easy)
60. Fikcja jest modna (Happiness is the road)
59. Głosy (Z rozmyślań przy śniadaniu)
58. Zawód fotograf (Z rozmyślań przy śniadaniu)
57. Ty i ja to wszystko co mamy (Happiness is easy)
56. Książka z drogą w tytule (Miłość w czasach popkultury)
55. Peggy Sue nie wyszła za mąż (Miłość w czasach popkultury)
54. Sprzedawcy marzeń (Acidland)
53. Do utraty tchu (Z rozmyślań przy śniadaniu)
52. Zgon (Myslovitz)
51. Blue velvet (Sun Machine)
20.06.2009 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
bear napisał(a):67. Dla ciebie (Miłość w czasach popkultury)
62. Acidland (Acidland)


ups, u mnie oba te utwory znalazły się w TOP 20 Icon_confused2
20.06.2009 12:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
bear napisał(a):Wyniki będą zaskakujące, chwilami może szokujące ze względu na niskie pozycje niektórych wielkich przebojów
bear napisał(a):54. Sprzedawcy marzeń (Acidland)
Co prawda ten wynik dla mnie szokujący nie jest, bo przez bardzo długi czas nie mogłem słuchać tego utworu, ale udało mu się przetrwać próbę czasu i dlatego na pewno znalazłby się u mnie w ścisłej czołówce.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
20.06.2009 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
bear napisał(a):Miał być top Placebo
ja zrobiłem swój, ale bez otoczki Icon_wink2
tu do wglądu: http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...0296#80296
bear napisał(a):Chodził mi po głowie top Marillion, ale po pierwsze chyba musiałbym podzielić go na dwie części, bo trudno mi zestawiać na równi płyty z Fishem i Hogarthem
no zdecydowanie! Z Fishem to dla mnie jedno popołudnie Icon_wink2 Ale Hogartha ciągle poznaję ...

Myslovitz - super!!! Icon_smile2

bear napisał(a):67. Dla ciebie (Miłość w czasach popkultury)
62. Acidland (Acidland)
56. Książka z drogą w tytule (Miłość w czasach popkultury)
54. Sprzedawcy marzeń (Acidland)
uuu Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.06.2009 03:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
 
zastanawiam ile utworów z nieszczęśliwej 18 poupychałbym w swojej 50-tce :roll:
na pewno Dla Ciebie, Zgon, Blue Velvet, Książka z drogą w tytule; czy coś więcej? muszę chyba pomyśleć o swoim topie Icon_biggrin3

[Obrazek: kleschko.png]
20.06.2009 08:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
"Dla ciebie" i "Sprzedawcy marzeń" jak nisko...
u mnie w pierwszej dziesiątce by były Icon_smile2.
20.06.2009 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #12
 
ho ho, ile komenatrzy, aż się chce ten top robić Icon_razz
mrsap napisał(a):ten wynik dla mnie szokujący nie jest, bo przez bardzo długi czas nie mogłem słuchać tego utworu, ale udało mu się przetrwać próbę czasu i dlatego na pewno znalazłby się u mnie w ścisłej czołówce.
we mnie do dzisiaj nie wzbudza większych emocji
Yacy napisał(a):Miał być top Placebo
ja zrobiłem swój, ale bez otoczki
ja wychodzę z założenia że jak już robić top, to z "otoczką", bo jest większa satysfakcja Icon_wink2
kleschko napisał(a):zastanawiam ile utworów z nieszczęśliwej 18 poupychałbym w swojej 50-tce
muszę chyba pomyśleć o swoim topie
byłoby fajnie
Listoholik napisał(a):ups
Yacy napisał(a):uuu
ku3a napisał(a):jak nisko...
ups, uuu i jak nisko to dopiero się zacznie Icon_razz
20.06.2009 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #13
 
50. Z twarzą Marylin Monroe (Sun Machine)
49. Długość dźwięku samotności (Miłość w czasach popkultury)
48. Kilka uścisków, kilka snów (Happiness is easy)
47. Amfetaminowa siostra (Sun Machine)
46. Papierowe skrzydła (Myslovitz)
20.06.2009 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
bear napisał(a):49. Długość dźwięku samotności (Miłość w czasach popkultury)
47. Amfetaminowa siostra (Sun Machine)

i kolejne utwory z mojego TOP 20....
20.06.2009 11:29 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
3 utwory są spoza mojego topu 30... więc to dla nich dobre miejsce Icon_razz

Marylin...
bear napisał(a):50. Z twarzą Marylin Monroe (Sun Machine)
moje podium...

bear napisał(a):49. Długość dźwięku samotności (Miłość w czasach popkultury)
no tak... tu ... będą bęcki, ale ja nie mam zastrzeżeń Icon_wink2
u mnie nieco wyżej - 1,5 roku temu na 19, ale dziś na pewno ... niżej Icon_smile2 może nawet poza top30 ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.06.2009 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #16
 
Z twarzą MM, cóż ta twarz Myslovitz nigdy nie była moją ulubioną, i już raczej mnie nie przekona.
Pamiętam, że jak miałem 11-12 lat to bardzo śmieszył mnie teledysk, teraz gdy obejrzałem go po latach też się kilka razy uśmiechnąłem Icon_wink2
Długość dźwięku samotności, dałem temu nagraniu kilka szans... przesłuchałem kilka razy, w róźnych wersjach (w linku koncertowe wykonanie z Raz Dwa Trzy), niestety...
Choć może wcale nie 'niestety', początkowo wydawało mi się że w ogóle nie załapie się ten utwór do 50-tki, a jednak dał radę.
Pozostała trójka jak napisał Yacy bez większych kontrowersji, więc nie będę się rozpisywał. Szersze komentarze powinny pojawić się gdzieś od 30 miejsca.
20.06.2009 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
"Kilka uścisków, kilka słów" zdecydowanie za nisko Icon_wink2
"Długość dźwięku samotności" - dla mnie utwór absolutnie kultowy, głównie ze względu na tekst.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
20.06.2009 01:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #18
 
brakuje mi tu jakiejś fotki zespołu, np. z ostatniego łódzkiego koncertu Icon_wink2

Łódź, 17.05.2009.

[Obrazek: 32567.3.jpg]
20.06.2009 02:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #19
 
fakt, najzwyczajniej w świecie zapomniałem... Icon_redface2
w pierwszym poście już się pojawiło.
20.06.2009 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #20
 
w tej piątce raczej obyło się bez większych niespodzianek...

45. Czytanka dla niegrzecznych(Happiness is easy)
44. Nigdy nie znajdziesz sobie przyjaciół jeśli nie będziesz taki jak wszyscy (Acidland)
43. Gdzieś (Miłość w czasach popkultury)
42. Bar mleczny Korova (Acidland)
41. W sieci(Skalary, mieczyki, neonki)
20.06.2009 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości