Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 132 (14.06.09)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
saferłel napisał(a):Ja mam odmienne zdanie co do tych gatunków, a ty mi tu nie wmawiaj nic country fanatyku Icon_razz2 Country nie lubię i dlatego słucham pop folka jak już powiedziałem Icon_razz2
To jest country czy chcesz czy nie. I jedno i drugie.

A jak już to "pop folku", nie "folka", specjalisto Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.06.2009 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
nie zamieniaj się i nie sprowadzaj do poziomu uzi, proszę. To by było jeszcze gorsze od pop folka Icon_wink

A ja się nadal nie zgadzam. Teraz granice między folkiem,s-s i country są bardzo wąskie, a skoro podobno nie jestem specjalistą to tym bardziej mogę uważać tak a nie inaczej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.06.2009 07:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
chris975 napisał(a):Bulletproof coś słabo jak na razie...

Tam gdzie ''Czy widziałeś mnie wchodzącego Icon_razz2'' u ciebie Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.06.2009 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
saferłel napisał(a):A ja się nadal nie zgadzam. Teraz granice między folkiem,s-s i country są bardzo wąskie, a skoro podobno nie jestem specjalistą to tym bardziej mogę uważać tak a nie inaczej.
Mało to profesjonalne, jeśli zestawić to z Twoimi aspiracjami.
Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak trudno zaakceptować fakt, że to jest odmiana country. Jakkolwiek tego nie nazwiemy, i tak pozostanie to takie samo. To jakaś obsesja redefiniowania gatunków - z popem, wedle Twojej interpretacji, też już były problemy...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.06.2009 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Ależ to faktycznie mało profesjonalnie w zestawieniu z moimi aspiracjami Icon_mrgreen Oj bo ja sobie ciągle żartuje, a ty mi tu wojnę wytaczasz Icon_biggrin

I dokładnie ja mogę to powiedzieć o tobie i stosunku do odmian muzyki popularnej Icon_razz2

Zresztą miał być komentarz do listy teraz, a nie dalsze narzekanie Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.06.2009 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #26
 
saferłel napisał(a):Nigdy się chyba na ''elektrykę'' nie otworzysz Icon_biggrin
Alez ja sie otwieram i słucham, gorzej z zaakceptowaniem Icon_wink2
saferłel napisał(a):a Placebo też nie słyszę już tak wyraźnie jak kiedyś, ale nie ukrywam, że nowa płyta ma momenty.
tylko dllaczego ja nie moge tych momentów jakos dostrzec. Ale OK dam im jeszcze jedna szansę Icon_razz
16.06.2009 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
no dobrze, puszczę parę na temat Twojego Placebo Icon_wink2. to nie "Speak In Tongues" zadebiutowało u mnie, ale to jest jak na razie mój trzeci ulubiony utwór na płycie (nie licząc "Battle" i "For What") z dużymi szansami na drugie miejsce. na pierwsze na razie nie ma żadnych szans Icon_wink2.
spory spadek "Revelry" z pierwszego. ciekawe czy u Ciebie, mimo że nie jedziesz, atmosfera Open'erowa jakoś się odbije na kondycji utworów.
chyba się wkurzyłeś, że napisałem, że Kasabian tak słabo, mimo tego, że tak zachwalasz płytę i teraz "Fire" wystrzeliło do góry Icon_wink2. ciekawe na co ich jeszcze stać.
ale ci Killersi... jak to Ci się może podobać?! :roll:
Billy Talent 5 do góry Icon_mrgreen .
Gunsi się trzymają Icon_smile2. i już są na drugim miejscu po względem staży Icon_razz.
16.06.2009 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
ku3a napisał(a):no dobrze, puszczę parę na temat Twojego Placebo Icon_wink2. to nie "Speak In Tongues" zadebiutowało u mnie, ale to jest jak na razie mój trzeci ulubiony utwór na płycie (nie licząc "Battle" i "For What") z dużymi szansami na drugie miejsce. na pierwsze na razie nie ma żadnych szans Icon_wink2.

Tak patrzę na tracklistę płyty i mam kolejnego ''pewniaka'', ale czy się myliłem lub nie oznajmię dopiero jak zobaczę twoje notowanie. Icon_wink2

ku3a napisał(a):spory spadek "Revelry" z pierwszego. ciekawe czy u Ciebie, mimo że nie jedziesz, atmosfera Open'erowa jakoś się odbije na kondycji utworów.

Jak będą w formie...to będą wysoko. Ja na coś takiego jak koncertowa atmosfera nie zwracam w tym wypadku zupełnie uwagi, tym bardziej, że nie jadę. Mogę być ewentualnie zły i to spowoduje jeszcze większe spadki Icon_lol

ku3a napisał(a):chyba się wkurzyłeś, że napisałem, że Kasabian tak słabo, mimo tego, że tak zachwalasz płytę i teraz "Fire" wystrzeliło do góry Icon_wink2. ciekawe na co ich jeszcze stać.
Trochę się wkurzyłem fakt, ale potem wyjaśniłem co i jak, więc ten skok nie polegał na tym by ''coś'' udowodnić. A ogólnie to zawsze na mojej twarzy pojawia się taki grymas zdziwienia i zniesmaczenia jak ktoś wytyka niskie miejsca....np. w top 40. O taki mix tych buzioli: Icon_confused2 + :roll: + Icon_neutral2 + Icon_confused = Icon_lol

ku3a napisał(a):ale ci Killersi... jak to Ci się może podobać?! :roll:


A jak tobie może się nie podobać? W sumie nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi co i jak tam gra źle, znaczy nie gra. Pisałem, że to najbardziej PSB-owe nagranie na płycie, a ja nowych mentorów The Killers zwykłem kochać. Elektroniczny rock zawsze sobie bardzo ceniłem. Po za tym Flower świetnie śpiewa w tym nagraniu, trochę sympatycznych dęciaków, świąteczne dzwonki, spore zróżnicowania właśnie w obrębie instrumentów, przejścia - nudno nie jest!

ku3a napisał(a):Billy Talent 5 do góry Icon_mrgreen .


I na tym się pewnie nie skończy, heh.

ku3a napisał(a):Gunsi się trzymają Icon_smile2. i już są na drugim miejscu po względem staży Icon_razz.

Właśnie, widzisz jaką karierę tu zrobili ze swoim - w opinii wiele konserwatywnych fanów - hańbiącym honor hard rocka materiałem Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.06.2009 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
saferłel napisał(a):A jak tobie może się nie podobać? W sumie nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi co i jak tam gra źle, znaczy nie gra
wiesz, niespecjalnie chce mi się rozkładać to nagranie na czynniki pierwsze. po prostu to straszne dicho i aż uszy mnie bolą jak to słyszę. i raczej nie mam ochoty się wsłuchiwać, żeby coś mądrzejszego napisać Icon_razz.
16.06.2009 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
No proszę, sam na liście miałeś ''Love Etc'' i słuchałeś dużo ''Yes'', a na Killersów mówisz dicho! Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.06.2009 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
to bardzo subiektywne Icon_smile2.
poza tym PSB zawsze tak grali, a Killersi się totalnie stoczyli.
17.06.2009 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Hehe, czyli PSB słuchałeś, bo łatwiej było przełknąć i zaakceptować zespół, który stoczył się już pierwszym nagraniem w karierze w 1985, a potem jakoś to kontynuował Icon_mrgreen ? Dobra, już się nie będę czepiał. Mi się bardzo podoba, że Killersi eksperymentują, że nie zostali w pawilonie niezależnego rocka. Czuję, że stali by się wtedy zespołem jak każdy inny. Próbują wypracować jakieś swoje charakterystyczne brzmienie i np. nowa płyta pokazuje, że są jeszcze bardzo nierówni pod tym względem, ale sądzę że warto im dać szansę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 10:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #33
 
saferłel napisał(a):Placebo - Speak In Tongues - A to za to są stare trepy.
a jaka jest definicja słowa "trep"? Icon_wink2 Icon_razz

Z ciekawości przesłuchałam Twój nr 1. taki sobie przyjemny popowy utworek Icon_smile2
szkoda, ze "Wrong" wypadło... a i "Perfect" nie radzi sobie najlepiej Icon_neutral2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
17.06.2009 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Z tego co wiem, to ''trepy'' to taki rodzaj obuwia. Icon_wink2

Popowy numer? Hmmm ciekawa opinia Icon_wink Popowy, melodyjny charakter pewnie ma - więc COŚ w tym jest Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #35
 
saferłel napisał(a):Z tego co wiem, to ''trepy'' to taki rodzaj obuwia. Icon_wink2
dlatego tez to zdanie nie pasowało mi do Placebo Icon_razz
wiem co to są trepy Icon_wink2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
17.06.2009 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
A nie słyszałaś, że tak się mówi: ''stare trepy'' ? Icon_wink2

No oczywiście ja tego żartobliwie użyłem, chociaż.....swoje lata już mają Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 09:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #37
 
w słowniku nie było takiego określenia, było albo o butach albo o wulgaryzmach żółnierzy Icon_smile2
jak żartobliwie to wybaczam Icon_wink2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
17.06.2009 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Hhehe, o żołnierzach nie słyszałem, ale można się spotkać tutaj - przynajmniej u mnie w regionie - z takim określeniem. I jest ono bardziej humorystycznie stosowane, aczkolwiek porównywanie do buta nie dla wszystkich jest miłe, więc pewnie jakoś to wszystko jest powiązane ze sobą Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
w moich rejonach też się tak mówi, może za kilka lat fala dojdzie i do Polski północnej Icon_wink2
17.06.2009 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #40
 
mnie kiedyś ktoś porównał do trampka, i to nie było miłe Icon_wink2
17.06.2009 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości