Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polish Singles Chart
By Gaspard
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #1
Polish Singles Chart
Zareklamowałem się już na innym forum to pomyślałem, że może zrobię małą autopromocję mojego projektu i tutaj... może komuś akurat się spodoba

Słowem wstępu... już od dzieciństwa na bieżąco śledzę zagraniczne listy przebojów, od Billboardu przez UK Charts, Sverigetopplistan, listy francuskie, włoskie, australijskie i wiele wiele innych. I od dawna trochę smucił mnie fakt, że Polacy takowej nie posiadają. Jakieś trzy lat temu postanowiłem to zmienić i stworzyć własną listę, mającą być czymś na kształt polskiego Billboardu. Niestety, na skutek braku wielu danych skazany byłem na długie poszukiwania i prowadzenie własnych wyliczeń, a dodatkowo YouTube notorycznie ściągał ze swojego serwisu wideoprezentacje moich notowań z powodu roszczeń autorskich. Po kilku tygodniach na skutek braku czasu odpuściłem i dałem sobie z tym spokój.
Mniej więcej po roku wróciłem do projektu, praca była dla mnie znacznie łatwiejsza dzięki temu, że wiele serwisów streamingowych zaczęło regularnie publikować swoje statystyki dla każdego kraju, co bardzo mi pomogło w uzyskaniu odpowiednich składowych. Przeliczałem wszystkie dane na bieżąco przez ostatnie dwa lata, ciągle ulepszając formuły i proporcje składowych tak aby uzyskać w miarę stabilne i bliskie zagranicznym listom notowania. Dodatkowo kwarantanna dała mi trochę więcej wolnego czasu, który spożytkowałem na zakupienie odpowiedniego programu do obróbki wideo i reaktywowanie mojego kanału na Tubie.

Tak więc do rzeczy... Polish Singles Chart to cotygodniowe notowania aktualnych stu największych muzycznych przebojów w naszym kraju. Zestawienia oczywiście są nieoficjalne, a prezentowane pozycje raczej przybliżone niż superdokładne. Niemniej jednak, bazując na oficjalnych danych od ZPAVu oraz najpopularniejszych serwisów streamingowych jestem w stanie zaprezentować całkiem (w mojej opinii) wiarygodne zestawienie, które (jak mi się wydaje) w dość dokładny sposób przybliża aktualne trendy w naszym kraju.

Jako że forum zasadzie obraca się tematycznie wokół muzyki i list przebojów to pomyślałem, że kogoś z was taka tematyka mogłaby zaciekawić, więc wrzucam najnowszy filmik z zeszłotygodniowym notowaniem. Termin pojawiania się nowych jest zbliżony do billboardowych - w poniedziałki pierwsza dziesiątka, we wtorki lub środy całe notowanie. W przyszłości planuję również dedykowane playlisty na Spotify oraz jakieś zestawienia podsumowujące ostatnie dwa lata.

Tak więc... z góry dzięki za poświęcenie mi czasu na obejrzenie, przeczytanie czy chociaż rzucenie okiem. Ostatnio nad projektem spędzam dosyć dużo czasu, więc każda, nawet najmniejsza pochwała, bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy. Jeśli macie jakiegoś znajomego, którego taka tematyka mogłaby zainteresować to śmiało polećcie - każde wsparcie i każdy nowy zainteresowany jest dla mnie na wagę złota. A jeśli macie jakieś uwagi to piszcie śmiało, jeśli tylko będę w stanie to postaram się wyplenić wszystkie oznaki amatorszczyzny i rażące błędy Icon_wink



Ps: Proszę, nie miejcie mi za złe kopiuj-wklej z innego forum, ale nie chciało mi się drugi raz tej ściany tekstu pisać Icon_lol
27.05.2020 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Polish Singles Chart
Fajny pomysł, świetne wykonanie.
Popieram i będę tu zaglądać.

Co do samego notowanie - to oczywiście za dużo hip-hopu, no ale taka jest chyba moda wśród nastolatków Icon_razz2

Może lepiej streamingi liczyć jako 30%, a oficjalne notowania (OLIS, ZPAV) jako 70%.
Chociaż w sumie Ty tutaj rządzisz i decydujesz.
27.05.2020 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 666
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #3
RE: Polish Singles Chart
Widzę, że Gaspard tutaj nie wrzucił, dlatego ja to zrobię Icon_smile

Podsumowanie roku 2019




Podsumowanie roku 2020



Podwójna Gorąca 20
04.01.2021 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #4
RE: Polish Singles Chart
O kurczę! Podziwiam za profeskę - genialna robota!
04.01.2021 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 666
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #5
RE: Polish Singles Chart
Polish Singles Chart | Top 100 | 2021.08.01

Podwójna Gorąca 20
06.08.2021 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 666
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #6
RE: Polish Singles Chart
Podsumowanie roku 2022



Podwójna Gorąca 20
31.12.2022 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Most Streamed Polish Songs on Spotify Szymek79 5 599 15.09.2021 03:19 PM
Ostatni post: meni
  Steps Chart History | Official UK Singles (1997 - 2020) Szymek79 0 356 09.12.2020 06:58 PM
Ostatni post: Szymek79
  Celine Dion Chart History | Quebec & France | Singles Szymek79 0 287 11.11.2020 02:51 AM
Ostatni post: Szymek79
  Spice Girls Chart History | Billboard Hot 100 & Official UK Singles Szymek79 4 890 03.08.2020 10:39 AM
Ostatni post: AKT!
  NZ Musicians Singles Chart, 25 SEPTEMBER 2017 prz_rulez 0 770 24.09.2017 12:19 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Irish Singles Chart, week ending 10 March 2017 prz_rulez 0 970 16.03.2017 05:19 AM
Ostatni post: prz_rulez
  ARIA Singles Chart, 29 May 2016 prz_rulez 0 851 28.05.2016 11:37 AM
Ostatni post: prz_rulez
  Polish Airplay TOP 100 (3.07.2011) mike 0 2 053 05.07.2011 02:28 PM
Ostatni post: mike

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości