Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 623 (07.10.2007.)
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 623 (07.10.2007.)
Czas na kolejne notowanie Icon_smile Pojawia się ono z dwudniowym opóźnieniem, przez co wypada dokładnie w moje urodziny Icon_smile2 Jednak jakichś specjalnych akcentów urodzinowych nie widać, może nie licząc tego że lider Ministry (jeden z debiutów), obchodzi urodziny tego samego dnia Icon_wink2 W każdym razie, dzieje się tym razem sporo:
-- W Top10 tylko dwa utwory utrzymały pozycję sprzed tygodnia, jeden nowy wchodzi a jeden dość sensacyjnie wylatuje Icon_wink2
-- Jest aż 6 nowości, wszystkie w dolnych rejonach listy ale z dobrymi rokowaniami na przyszłość Icon_wink2
- po pierwsze Negatyvne Typy: Icon_mrgreen Wrzesień się skończył a już niedługo Helloween, więc czas na "Helloween In Heaven" Icon_evil Icon_biggrin3
- po drugie nowy singielek FTM, który podobnie jak poprzednie jest skazany na sukces na mojej liście Icon_wink2
- po trzecie trochę bezkompromisowego łomotu w wykonaniu Ministry z gościnnym udziałem wokalisty Fear Factory Icon_smile2
- po czwarte nowy singielek Korna
- po piąte dziwaczny Neurosonic, który gra coś co można określić jako "industrialne emo" :?:
- i po szóste zespół który kiedyś bardzo lubiłem ale którego nowy styl po reaktywacji zupełnie mi nie odpowiadał, czyli Silverchair. Ich nowy singiel jednak niespodziewanie trochę mi się spodobał i postanowiłem dać im jeszcze jedną szansę Icon_wink2
I to tyle na dziś Icon_smile


Notowanie 623
Z dnia 07.10.2007



01 02 PORCUPINE TREE Anesthetize 9 1
02 01 DEVIN TOWNSEND Solar Winds 9 1
03 03 PARADISE LOST Requiem 12 3
04 07 FAIR TO MIDLAND April Fools and Eggmen 8 4
05 08 KATATONIA Unfurl 5 6
06 09 SERJ TANKIAN Empty Walls 4 6

07 06 HURT Ten Ton Brick 9 6
08 05 CLAWFINGER The Price We Pay 11 5
09 11 ANTIMATTER Another Face In the Window 9 9
10 10 SERJ TANKIAN The Unthinking Majority 8 5

11 15 iLiKETRAiNS Spencer Perceval 6 11
12 04 TYPE O NEGATIVE September Sun 27 1
13 12 DEVIN TOWNSEND Hyperdrive 13 1
14 13 FOO FIGHTERS The Pretender 10 10
15 18 AVENGED SEVENFOLD Critical Acclaim 4 15
16 25 SOILWORK Exile 2 16

17 14 QUEENS OF THE STONE AGE 3's & 7's 11 10
18 20 RUSH Spindrift 10 18
19 19 OZZY OSBOURNE Not Going Away 12 16
20 16 FAIR TO MIDLAND Dance of the Manatee 25 1

21 17 TOOL Rosetta Stoned 17 10
22 22 COHEED AND CAMBRIA The Running Free 4 22
23 24 ALTER BRIDGE Rise Today 9 23
24 26 APOCALYPTICA I'm Not Jesus 4 24
25 27 MARYLIN MANSON Putting Holes In Hapiness 7 25

26 23 NEUROSIS Water Is Not Enough 19 10
27 21 RUSH Armor and Sword 15 4
28 30 EVANS BLUE The Pursuit 15 28
29 29 MACHINE HEAD Now I Lay Thee Down 25 7
30 40 AVENGED SEVENFOLD Almost Easy 2 30

31 43 NINE INCH NAILS Meet Your Master 2 31

32 28 THE SMASHING PUMPKINS Tarantula 20 1
33 33 SATELLITE PARTY Wish Upon a Dog Star 27 6
34 31 RED HOT CHILI PEPPERS Stadium Arcadium 19 7
35 35 TOOL Right In Two 49 1
36 36 PORCUPINE TREE Fear of a Blank Planet 26 1
37 38 ANOTHER ANIMAL Broken Again 5 37
38 41 FIVE FINGER DEATH PUNCH The Bleeding 5 38

39 ** TYPE O NEGATIVE Helloween In Heaven 1 39
40 34 TYPE O NEGATIVE These Three Things 32 1

41 ** FAIR TO MIDLAND Tall Tales Taste Like Sour Grapes 1 41
42 46 DOWN N.O.D. 2 42
43 ** MINISTRY Die In a Crash 1 43
44 44 QUEENS OF THE STONE AGE Make It Wit Chu 4 44
45 ** KORN Hold On 1 45
46 32 KORN Evolution 14 28
47 37 INCUBUS Oil and Water 14 20
48 49 ISIS Holy Tears 42 1
49 ** NEUROSONIC So Many People 1 49
50 ** SILVERCHAIR If You Keep Losing Sleep 1 50

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
09.10.2007 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
clawfinger lekko się już u mnie obsuwa, więc czekam na kolejną czadową propozycję Icon_smile
09.10.2007 03:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
W pierwszej dziesiątce 6 utworów jest u mnie: 1 w poczekalni, a 5 w 50, w tym jeden to nowośc i to od razu w 10 i to dokładnie na tym samym miejscu co u Ciebie. Czyli jest już u 3 osób w 10. Dalej oczywiście natykam się na coś znajomego z mojego zestawienia. Co więcej, moje zestawienie w tym tygodniu nie schudnie, bo zarówno Neurosis jak i Machine Head utrzymały się u Ciebie w 30.
Z Twoimi nowościami poczekam, aż okrzepną w walce. Znam tylko 3 nagrania z Nowego Typu, a to trzecie też mi się podobało i mam nadzieję, że na tyle, żeby u mnie namieszać. Ciekawe, skąd kilka miesięcy temu wiedziałem, co z tej płyty powinienem jeszcze poznać :?: Z kolei Fair pochodzi z końca płyty i w związku z tym ma duże szanse powalczyć, bo koniec podobał mi się najbardziej.
09.10.2007 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
Najlepszego. Icon_exclaim
p.u.r.h. napisał(a):10 10 SERJ TANKIAN The Unthinking Majority 8 5
To znam jedynie z TOP 10.
09.10.2007 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):clawfinger lekko się już u mnie obsuwa, więc czekam na kolejną czadową propozycję Icon_smile
Niestety nie mam pojęcia co mogłoby Ci się spodobać, więc musisz sobie sam coś wybrać Icon_wink2

kajman napisał(a):Z Twoimi nowościami poczekam, aż okrzepną w walce. Znam tylko 3 nagrania z Nowego Typu, a to trzecie też mi się podobało i mam nadzieję, że na tyle, żeby u mnie namieszać. Ciekawe, skąd kilka miesięcy temu wiedziałem, co z tej płyty powinienem jeszcze poznać :?:
Faktycznie ciekawy zbieg okoliczności Icon_smile2 Ale czemu akurat tylko te trzy Icon_wink2

Paweł napisał(a):Najlepszego. Icon_exclaim
p.u.r.h. napisał(a):10 10 SERJ TANKIAN The Unthinking Majority 8 5
To znam jedynie z TOP 10.
A szkoda Icon_razz Ale zdaje mi się że już podawałem link do tego drugiego Serja Icon_wink2
(a co ciekawe w sieci jest już trzeci klip! http://www.last.fm/music/Serj+Tankian/+videos/Saving+Us )
P.S. Dzięki Icon_exclaim

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
09.10.2007 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Serj na szostym Icon_smile2 A drugi tez w dziesiatce - super! Icon_smile2
"Critical Acclaim" do gory Icon_smile2 "Almost Easy" jeszcze ladniej do gory, choc na razie 2 razy nizej.
postaram sie zapoznac przynajmniej z nowym FTM i Kornem.
10.10.2007 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
p.u.r.h. napisał(a):Ale zdaje mi się że już podawałem link do tego drugiego Serja Icon_wink2
Tak, wiem że ktoś mi podawał, możliwe że Ty... ale ostatnio mam tak mało czasu że niestety. Icon_smile2
10.10.2007 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ależ sypnęło nowościami Icon_biggrin3
Fair To Midland było zapowiadane, debiut Korna też nie jest niespodzianką. Podobnie Neurosonic i TON. Pozostałymi dwoma będę się musiał zainteresować, szczególnie że pierwszy singiel Silverchair z nowej płyty to niewypał... A przecież to ten sam zespół, który wykonywał takie świetne utwory jak "Israel's Son", "Roses", "Cemetery", czy "Ana's Song (Open Fire)". Niestety nie znam ich całej twórczości, więc może jakieś dobre kawałki są mi jeszcze nieznane. Co byś polecił?
Debiutuje też Ministry, ale po tym zespole wiele się nie spodziewam.

Niestety listę opuszcza Hurt. Pocieszenie jest takie, że kończy z takim samym stażem jak u mnie Icon_biggrin3
Coś cieńko sobie radzi Five Finger Death Punch... Myślałem, że Ci się bardziej spodoba...
Niespodziewanie cały czas do góry pnie się cały czas Evans Blue. Ciekawe jak sobie poradzi następny utwór. Ucieszyłbym się, gdyby to był "Kiss The Flag", bo to jeden z moich ulubionych fragmentów tej płyty.
Alter Bridge też jakoś średnio sobie radzi... A ja już dzisiaj być może wysłucham ich najnowszej płyty, która zbiera całkiem dobre recenzje Icon_biggrin3

Szybko do dwudziestki przedziera się nowy Soilwork. Za pierwszym przesłuchaniem mnie nie zachwycił...
W dziesiątce zmiany są w większości pozytywne. Martwi spadek Hurt na kolejnej liście. U mnie też nie radzi sobie na miarę największych przebojów, ale pierwsze miejsce już raz zaliczył Icon_wink2 Nowa płyta też już czeka do odsłuchania...
Fajnie, że Porcupine Tree wraca na szczyt. Już wkrótce do walki włączą się zapewne: Serj Tankian i FTM Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
10.10.2007 08:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
mrsap napisał(a):Pozostałymi dwoma będę się musiał zainteresować, szczególnie że pierwszy singiel Silverchair z nowej płyty to niewypał...
Tu się zgodzę Icon_wink2 Po tamtym singlu wcale nie miałem ochoty na następny, ale niespodziewanie mi się on spodobał: co prawda to nadal zupełnie inny Silverchair niż ten dawniej, ale jednak ma coś w sobie Icon_smile2
mrsap napisał(a):A przecież to ten sam zespół, który wykonywał takie świetne utwory jak "Israel's Son", "Roses", "Cemetery", czy "Ana's Song (Open Fire)". Niestety nie znam ich całej twórczości, więc może jakieś dobre kawałki są mi jeszcze nieznane. Co byś polecił?
Pierwsze trzy płyty warto poznać w całości, zwłaszcza trzecią (Neon Ballroom) Icon_smile2 Oprócz wymienionych przez Ciebie dużymi hitami były też u mnie "Anthem for the year 2000" (nie sądzę żebyś tego nie znał Icon_wink2), "pure massacre" (z debiutu) "abuse me" (z freak show) i "greatest view" (z diorama)
mrsap napisał(a):Debiutuje też Ministry, ale po tym zespole wiele się nie spodziewam.
Nie to nie Icon_razz Lubię sobie posłuchać takiego łomotu od czasu do czasu, dla odprężenia Icon_mrgreen
mrsap napisał(a):Coś cieńko sobie radzi Five Finger Death Punch... Myślałem, że Ci się bardziej spodoba...
Jeszcze będą wyżej Icon_smile2
mrsap napisał(a):Niespodziewanie cały czas do góry pnie się cały czas Evans Blue. Ciekawe jak sobie poradzi następny utwór. Ucieszyłbym się, gdyby to był "Kiss The Flag", bo to jeden z moich ulubionych fragmentów tej płyty.
Na razie nie wiem jaki będzie następny, bo wciąż najbardziej mi się podoba "pursuit" Icon_wink2
mrsap napisał(a):Alter Bridge też jakoś średnio sobie radzi... A ja już dzisiaj być może wysłucham ich najnowszej płyty, która zbiera całkiem dobre recenzje Icon_biggrin3
Oni też pewnie jeszcze podskoczą. Inna sprawa że te parę innych kawałków z ich nowej płyty które słyszałem, bardziej mi się spodobało od singlowego Icon_razz
mrsap napisał(a):Szybko do dwudziestki przedziera się nowy Soilwork. Za pierwszym przesłuchaniem mnie nie zachwycił...
Mnie za pierwszym tez nie Icon_wink2 Ale szybko się przekonałem. Na pewno nie jest to killer na miarę "stabbing the drama" ale bardzo fajnie się go słucha Icon_cool2
mrsap napisał(a):W dziesiątce zmiany są w większości pozytywne. Martwi spadek Hurt na kolejnej liście. U mnie też nie radzi sobie na miarę największych przebojów, ale pierwsze miejsce już raz zaliczył Icon_wink2 Nowa płyta też już czeka do odsłuchania...
No cóż, jednak nie jest to ich szczytowe osiągnięcie Icon_wink2 Liczę na to że na "vol. 2" są fajniejsze numery Icon_smile2 Czekam też na Twoje wrażenia z odsłuchu Icon_mrgreen
mrsap napisał(a):Fajnie, że Porcupine Tree wraca na szczyt. Już wkrótce do walki włączą się zapewne: Serj Tankian i FTM Icon_smile2
Trudno powiedzieć, ale pierwsza dwójka jest raczej nie do ruszenia, przynajmniej na razie Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
10.10.2007 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
p.u.r.h. napisał(a):01 02 PORCUPINE TREE Anesthetize 9 1
Icon_biggrin3 Faktycznie na krótko odpuścili sobie 1 miejsce.
p.u.r.h. napisał(a):06 09 SERJ TANKIAN Empty Walls 4 6
Moim zdaniem lepszy utwór od poprzedniego singla. Staremu nie udało się wejść, ale ten powinien to wkrótce uczynić.
p.u.r.h. napisał(a):09 11 ANTIMATTER Another Face In the Window 9 9
U mnie na 5 miejscu, u Ciebie i u Kajmana na 9, czyli równe 100 punktów i pewny debiut na forumowej! Icon_smile2
10.10.2007 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
p.u.r.h. napisał(a):No cóż, jednak nie jest to ich szczytowe osiągnięcie Icon_wink2 Liczę na to że na "vol. 2" są fajniejsze numery Icon_smile2 Czekam też na Twoje wrażenia z odsłuchu Icon_mrgreen
a dla mnie to zdecydowanie najlepszy ich kawalek, mimo ze kilka ich wczesniejszych tez mi sie podobalo, a ten ostatnio u mnie mocno polecial.
11.10.2007 02:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
mrsap napisał(a):Martwi spadek Hurt na kolejnej liście. U mnie też nie radzi sobie na miarę największych przebojów, ale pierwsze miejsce już raz zaliczył Nowa płyta też już czeka do odsłuchania...
to już się ukazała część 2? Chyba mi to uciekło... Jestem ciekawy tej płyty bo vol.1 złapała mnie długo, długo po premierze Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.10.2007 07:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 065
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
24 26 APOCALYPTICA I'm Not Jesus 4 24 - nawet niezły kawałek Icon_smile2 Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
11.10.2007 10:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości