Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topy EVENa: Tuzin
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #21
RE: Topy EVENa: Tuzin
(13.05.2020 12:12 AM)Kalypson napisał(a):  To ja dam 38. Ale nie do końca rozumiem ideę tego zestawienia. Będziesz dodawał rozbudowane komentarze autorskie?

Sprawdzę co to jak wrócę do domu Icon_wink

Rozbudowane może niekoniecznie, ale bez komentarza raczej niczego nie zostawię. Zależy ile będę miał do powiedzenia Icon_wink O Adamsie i moich odczuciach co do niego to akurat jeszcze będzie okazja pogadać przy Topie.

Radio Epsilon
13.05.2020 06:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #22
RE: Topy EVENa: Tuzin
EVENo napisał(a):Sprawdzę co to jak wrócę do domu
... i się wyśpię Icon_wink

38 to James Brown.

Z kolei zapomniałem też dodać, że przez nazwę zespołu z numeru 37 cały czas mylę nazwę zaprzyjaźnionego sąsiedniego forum. Może ktoś zgadnie? Icon_wink

Radio Epsilon
13.05.2020 06:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Topy EVENa: Tuzin
Bella i Sebastos?
13.05.2020 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #24
RE: Topy EVENa: Tuzin
Wybieram... tuzin, czyli 12 Icon_wink
13.05.2020 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #25
RE: Topy EVENa: Tuzin
kajman napisał(a):Bella i Sebastos
Eee... raczej nie.

Kuba1201 napisał(a):12
Korn.

Radio Epsilon
13.05.2020 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #26
RE: Topy EVENa: Tuzin
Zdecydowanie bliżej mi do tej kapeli, gdyż:
EVENo napisał(a):Monotematycznie się nam trochę zrobiło - The Offspring.
Z tym zespołem (który trafiłem) jakoś nie czuję się emocjonalnie związany, choć kilka kawałków na pewno bardzo lubię (i to zapewne będzie czołówka tegoż topu). Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
13.05.2020 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #27
RE: Topy EVENa: Tuzin
Wkrótce ruszam. Już miało być, ale przez aferę z Kazikiem cały tydzień przesiedziałem na forum LP3. Pogrzeb Listy już jednak za nami, trzeba zapomnieć że trwa komuna i żyć dalej Icon_razz2 W niedzielę postaram się przedstawić Tuzin Radiohead.

Swoją drogą, ten zespół przez który cały czas mylę nazwę sąsiedniego forum to Sabaton Icon_razz2

Radio Epsilon
23.05.2020 02:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Topy EVENa: Tuzin
EVENo napisał(a):trzeba zapomnieć że trwa komuna
W żadnym wypadku nie należy o tym zapominać. To woda na młyn wiadomo kogo.
EVENo napisał(a):ten zespół przez który cały czas mylę nazwę sąsiedniego forum to Sabaton
No przecież to pisałem: Belle & Sabaton. Icon_wink
23.05.2020 09:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #29
RE: Topy EVENa: Tuzin
TUZIN RADIOHEAD

01. CREEP

02. KARMA POLICE
03. PARANOID ANDROID

04. NO SUPRISES
05. HIGH AND DRY
06. FAKE PLASTIC TREES
07. STREET SPIRIT (FADE OUT)
08. THERE THERE
09. PYRAMID SONG
10. GO TO SLEEP
11. NUDE
12. LOTUS FLOWER


Bywa tak, że swój największy hit wydajesz już na samym początku kariery, a później nie potrafisz już powtórzyć tego sukcesu. Zazwyczaj taka kariera nie owocuje zapisaniem się na kartach historii jako artysta wielki bądź kultowy, ale w przypadku Radiohead jest zupełnie inaczej. Rzesze fanów zrobiły swoje i dziś o Radiohead słyszał każdy. A mimo to, fakty są dla nich okrutne - po wydaniu Creep w 1992 nie stworzyli już niczego lepszego... Czyżby?

Oczywiście... zależy jak spojrzeć. W samej Wielkiej Brytanii wracali na wysokie miejsca list przebojów z utworami No Suprises, Paranoid Android, czy Karma Police. Nigdy nie było to jednak miejsce pierwsze. Wiele ich piosenek cieszyło się umiarkowaną popularnością.

Sprzedaż singli oraz miejsca zajmowane na chartsach nijak mają się jednak do sprzedaży płyt. Radiohead przez lata wskakiwało na szczyty list albumów, a ich największe dzieło, OK Computer, pokryło się imponującą, pięciokrotną platyną w Wielkiej Brytanii oraz dwukrotną w Stanach Zjednoczonych. Każdy kolejny ich album był wielkim, światowym wydarzeniem, choć popularność ich pojedynczych piosenek w ogóle na to nie wskazuje. Właśnie dlatego w statystykach Last.fm na wysokich lokatach znaleźć możemy tak wiele niesinglowych utworów.

I odwrotnie - dajmy na to takie There There. Obecny na listach przebojów na całym świecie, w UK aż czwarta lokata, w Danii i Irlandii był to największy hit grupy od czasów Creep. A jednak na Last.fm zajmuje dopiero... 68. pozycję. Na szczęście na YouTube radzi sobie znacznie lepiej i mogłem go tu umieścić bez zastanowienia.

Ostatnie cztery lokaty to właściwie chronologicznie ułożone najlepsze single z XXI wieku. Według statystyk na listach przebojów to Nude było ostatnim oddechem Radiohead w światowych mediach, ale wydany w 2011 roku Lotus Flower zdobył ogromną popularność na YouTube, gdzie przebija liczbą wyświetleń nawet Karma Police.

Nie jest łatwo stworzyć ranking największych przebojów grupy tak alternatywnej. Wiedziałem, że właściwie tylko Creep sprzedał się na tyle, by pozdobywać certyfikaty ze szlachetnych kruszców (platyna w UK). Nie spodziewałem się natomiast, że jest to zespół aż tak "albumowy" i że tworzenie rankingu pod kątem popularności będzie w jego przypadku... wręcz bezcelowe. Na Last.fm w pierwszej dziesiątce widnieją takie tytuły, jak Airbag, czy 15 Step - piosenki, które nie były singlami, ale fani je uwielbiają, a sam zespół bardzo chętnie gra je na koncertach. Bardzo możliwe, że to są właśnie prawdziwe przeboje Radiohead Icon_wink

Radio Epsilon
01.06.2020 07:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #30
RE: Topy EVENa: Tuzin
Radiohead trzeba akurat zaliczyć do grona takich zespołów, w których może pojedyncze single nie zdobywają dużej popularności, ale za to albumy są doceniane przez fanów i krytyków muzycznych. No i sprzedają się całkiem dobrze.
01.06.2020 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #31
RE: Topy EVENa: Tuzin
No, "przeboje" Radiohead istnieją raczej na listach typu najlepsze kawałki Radiohead tworzonych przez fanów, niż w radiu bądź listach przebojów. Nie wiem, czy uwzględniałeś też oceny na RYM, gdzie oprócz singli pododawane są wszystkie możliwe proma - tam dużo lepiej, niż np. There There czy Lotus Flower, ocenione są How To Disappear Completely i Idioteque (oba pochodzą z Kid A, która nie miała żadnych oficjalnych singli), oba mieszczą się w top 30 najlepiej ocenianych singli w ogóle. Za to pierwsza siódemka jest nie do zaniekwestionowania. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.06.2020 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Topy EVENa: Tuzin
EVENo napisał(a):05. HIGH AND DRY
06. FAKE PLASTIC TREES
07. STREET SPIRIT (FADE OUT)
Dla mnie najmocniejszy fragment zestawienia.
02.06.2020 07:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #33
RE: Topy EVENa: Tuzin
TUZIN DIDO

01. WHITE FLAG

02. THANK YOU
03. HERE WITH ME

04. LIFE FOR RENT
05. HUNTER
06. DON'T LEAVE HOME
07. SAND IN MY SHOES
08. DON'T BELIEVE IN LOVE
09. NO FREEDOM
10. DON'T THINK OF ME
11. ALL YOU WANT
12. TAKE YOU HOME


Najtrudniejsza do zinterpretowania jest popularność Thank You. Zarówno na Last.fm, jak i YouTube jest to najczęściej odtwarzany utwór Dido. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że wiele osób zna to po prostu od Eminema i tylko dlatego tego słucha. A nawet jeśli tak nie jest, to szczyt popularności tej piosenki i tak rozminął się z datą premiery tak bardzo, że w kwestii sprzedaży singli, White Flag i tak bije ją na głowę - platyna w Wielkiej Brytanii, złoto w wielu innych krajach, no i szczyty list przebojów.

Debiutanckie Here With Me jest jedynym utworem, który może się z dwoma najlepszymi równać. Pozostałe utwory zdobyły raczej podobną do siebie popularność. Na przykład takie Sand In My Shoes i Don't Leave Home powinno być ex aequo. Minimalna przewaga jednego nad drugim na Laście, minimalna drugiego nad pierwszym na Tubie, zbliżone miejsca na listach przebojów. Akurat w Polsce (LP3) lepiej poradził sobie Home, ma też lepszą ocenę na RYM-ie. Niechaj więc będzie wyżej Icon_razz2

Na dalszych pozycjach muszę już porzucić Jutubowskie odtworzenia, bo okazuje się, że najpopularniejsze utwory Dido nawet w jakiś amatorskich wstawkach (live lub z tekstem) mają więcej wyświetleń, niż jej niszowe single. Ratują się jeszcze tylko Don't Believe In Love oraz No Freedom. Dziesiątkę uzupełnia Don't Think Of Me - singiel z debiutanckiej płyty artystki został całkowicie przegapiony w mediach (wydany przed Stanem), ale fani najwyraźniej mają do niego sentyment - dziewiąte miejsce na Last.fm. Podobna historia z All You Want, które umieszczam pozycję niżej. Dwunastkę zamyka singiel z najnowszej płyty, którego jednak największym sukcesem było 22. miejsce na niemieckiej liście przebojów.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2020 03:40 PM przez EVENo.)
07.06.2020 01:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Topy EVENa: Tuzin
Ostatnia płyta kapitalna z jednym ewidentnym gniotem, który tutaj niestety się pojawił.
07.06.2020 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #35
RE: Topy EVENa: Tuzin
"All You Want", o dziwo, było dość dużym przebojem w polskich stacjach radiowych: https://web.archive.org/web/200710251101..._2002.html - chociaż tu też nietrudno odnieść wrażenie, że szło trochę na fali "Huntera", który na rotacjach trzymał się bardzo długo.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.06.2020 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #36
RE: Topy EVENa: Tuzin
(07.06.2020 03:34 PM)Artur.O napisał(a):  "All You Want", o dziwo, było dość dużym przebojem w polskich stacjach radiowych: https://web.archive.org/web/200710251101..._2002.html - chociaż tu też nietrudno odnieść wrażenie, że szło trochę na fali "Huntera", który na rotacjach trzymał się bardzo długo.

Ty mi lepiej powiedz czemu ja napisałem "All I Want", a nie "All You Want" Icon_rolleyes Ale już poprawiam.

Jeszcze zdradzę, że następny w kolejce jest The Cure. Po kilku artystach z forumowych Topów przyjdzie kolej na Wasze "wybory" Icon_wink

Radio Epsilon
07.06.2020 03:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Topy EVENa: Tuzin
EVENo napisał(a):Ty mi lepiej powiedz czemu ja napisałem "All I Want"
proste, myślałeś o nagraniu Toad The Wet Sprocket
07.06.2020 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #38
RE: Topy EVENa: Tuzin
thestranglers napisał(a):proste, myślałeś o nagraniu Toad The Wet Sprocket
Oj, to już prędzej o Offspring Icon_razz2

Radio Epsilon
07.06.2020 03:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #39
RE: Topy EVENa: Tuzin
(07.06.2020 03:41 PM)thestranglers napisał(a):  
EVENo napisał(a):Ty mi lepiej powiedz czemu ja napisałem "All I Want"
proste, myślałeś o nagraniu Toad The Wet Sprocket
Znając Eveno to prędzej The Offspring. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.06.2020 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: Topy EVENa: Tuzin
oni mieli taki song, serio? Icon_rolleyes

Wracając do Dido to faktycznie wielka szkoda, że ostatni jej krążek nie dorównał popularnością największym przebojom.
07.06.2020 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Topy EVENa: Extra EVENo 1 012 49 014 14.06.2020 09:20 PM
Ostatni post: kajman
  Topy EVENa: 3x3 EVENo 38 2 634 07.07.2019 08:23 PM
Ostatni post: kajman
  Topy EVENa: 70 Extra EVENo 61 4 165 09.02.2019 10:47 PM
Ostatni post: EVENo
  (Ostatnia taka) Lista EVENa 28 EVENo 9 1 516 19.04.2018 07:46 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 27 (+ podsumowanie marca) EVENo 0 720 06.04.2018 05:21 PM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 26 EVENo 1 1 007 30.03.2018 10:11 AM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 25 EVENo 0 670 23.03.2018 11:22 AM
Ostatni post: EVENo
  Lista EVENa 24 EVENo 1 785 16.03.2018 06:54 PM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 23 EVENo 3 1 076 10.03.2018 08:49 PM
Ostatni post: kajman
  Lista EVENa 22 (+podsumowanie lutego) EVENo 0 623 02.03.2018 11:55 AM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości