Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 59 z 6 października 2007 roku
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 59 z 6 października 2007 roku
Wprawdzie na 1 miejscu bez zmian, ale to tylko taki pozorny ruch, bo dalej jest sporo zmian. Przede wszystkim jest aż 7 nowości, przy czym aż 4 z nich debiutuje od razu w pierwszej trzydziestce. Jak pisałem już o miejscu pierwszym to pora na miejsce drugie. A zajmuje je najwyższa nowość w tym notowaniu i to po polsku Icon_exclaim Pierwsza piosenka tego zespołu z ich najnowszej płyty była dla mnie wielkim rozczarowaniem, bo wiele się po niej spodziewałem. To spowodowało, że nie chciało mi się sięgać po całą płytę. Jednak druga piosenka Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu zespołu Raz, Dwa, Trzy okazała się znakomita! Icon_smile2 Pewnie byłby debiut od razu na 1 miejscu, gdybym dotarł do niej wcześniej niż ubiegły wtorek. Myślę, że wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że Boss znajdzie się w wielkich opałach.

O pozostałych nowościach trochę później, bo teraz kilka słów o pierwszej dziesiątce. Katie Melua miała atakować pozycję lidera, a tymczasem doznała dość bolesnego spadku na 6 miejsce. Ale tu chyba jeszcze nic nie jest przesądzone, w którą stronę pójdzie w następnych notowaniach. Za to ciągle świetnie radzi sobie Babyshambles i ich piosenka "Delivery", która jest już na 4 miejscu. W dziesiątce pojawia się Arctic Monkeys, natomiast boleśnie wypada z niej Blackfield. A zapowiadało się na hit na miarę "1000 people". Po 20 tygodniach wypada z niej Muse, ale tu jednak czuje pewien potenciał, który nie pozwala do końca przesądzić ich dalszego losu. Podobnie, a nawet bardziej widać to w przypadku "Icky Thumpa", który mimo spadku na 9 miejsce nadal wykazuje świetną formę. Icon_mrgreen

Jeśli już tematycznie przeszedłem do drugiej dziesiątki to przede wszystkim jest w niej druga nowość. To 4 piosenka Bloc Party, ale coś mi podpowiada, że Song For Clay (Dissapear Here) zrobi z nich wszystkich największą karierę. Co poza tym? Powraca "Lights", które tydzień temu było już w trzeciej dziesiątce, a także pojawia się "Stokrotka" w sosie jagodowym Icon_wink2 , która powoli zaczyna się rozkręcać.

W trzeciej dziesiątce pojawiają się 3 nowe utwory, w tym dwa znikąd. Pierwszym jest Happysad z piosenką "Długa droga w dół", który od pierwszego przesłuchania zdominował "Milowy las", któremu nie wyszło to na dobre, gdyż wyleciał z listy. Kolejną nowością jest....i tu wchodzimy w etap nowości "naszolistowych 3" Icon_wink2 Główna dawka przesłuchań do tego konkursu odbyła się w zeszłym tygodniu co nie mogło być bez wpływu na listę, a trzem piosenkom udało się zadebiutować w tym tygodniu. Są nimi w kolejności California Stories Uncovered, Ceti i Gogol Bordello. A przyznać muszę, że kilka jeszcze się czai tuż za listą. Icon_smile2 Żeby już dokończyć wątek nowości to na deser pozostawiłem sobie nowość ostatnią. Zespół to już dość wiekowy, całkiem niespodziewanie nagrał nowy materiał, piosenkę poznałem w piątek po południu i to wystarczyło, aby już w sobotę zadebiutować na miejscu 38. Po prostu New Model Army! Icon_biggrin3

To może byłoby na tyle, bo czasu ciągle brak na pisanie.
Oto, już teraz choć z lekkim poślizgiem:







Notowanie 59 z 06.10.2007r.



01 01 04 RADIO NOWHERE - Bruce Springsteen
02 NE 01 PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz, Dwa, Trzy
03 03 16 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
04 08 05 DELIVERY - Babyshambles
05 04 12 ANOTHER FACE IN THE WINDOW - Antimatter
06 02 06 IF YOU WERE A SAILBOAT - Katie Melua
07 07 07 AN END HAS A START - Editors
08 05 12 PIONEER TO THE FALLS - Interpol
09 06 23 ICKY THUMP - The White Stripes
10 11 04 OLD YELLOW BRICKS - Arctic Monkeys

11 10 22 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse
12 14 03 I HAD A DREAM - Gary Moore
13 NE 01 SONG FOR CLAY (DISSEAPEAR HERE) - Bloc Party
14 17 02 INDIAN SUMMER - Manic Street Preachers
15 13 16 BROKEN PROMISE - Placebo feat. Michael Stipe
16 09 06 END OF THE WORLD - Blackfield
17 12 03 BOY WITH A COIN - Iron & Wine
18 22 02 STOKROTKA - Radosław Rakocz
19 21 20 LIGHTS - Archive
20 19 06 IMPERIAL BODYBAGS - Manic Street Preachers

21 15 17 RAG AND BONE - The White Stripes
22 16 16 AUTUMNSONG - Manic Street Preachers
23 25 03 HARD SUN - Eddie Vedder
24 33 01 THAT'S THE WAY (MY LOVE IS) - The Smashing Pumpkins
25 18 09 LONDYN DZWONI - Radio Bagdad
26 NE 01 DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad
27 20 07 IT MEANS NOTHING - Stereophonics
28 27 03 SUBURBAN KNIGHT - Hard-Fi
29 29 02 THE ANGRY MOB - Kaiser Chiefs
30 NE 01 THE FIRST PINK YELL - California Stories Uncovered

31 30 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
32 40 CHARMER - Kings of Leon
33 23 MAKE YOU FEEL BETTER - Red Hot Chili Peppers
34 32 AS GUILTY AS YOU ARE - Pretty Maids
35 26 THE PRICE WE PAY - Clawfinger
36 NE CIAŁO I KREW - Ceti
37 38 TRUE LOVE WILL NEVER FADE - Mark Knopfler
38 NE WIRED - New Model Army
39 NE START WEARING PURPLE - Gogol Bordello

40 37 JEŻOZWIERZ - Lipali


Wypadły:

24. FIRST TIME - Lifehouse
28. SURRENDER - Billy Talent
31. THE BEAUTY IN UGLY - Jason Mraz
34. SHADOW OF THE DAY - Linkin Park
35. STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers
36. MILOWY LAS - Happysad
39. SENTIMENTAL - Porcupine Tree
08.10.2007 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
02 NE 01 PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz, Dwa, Trzy - Taki rockowiec Gary i ta odrobina melanholii, nieżle Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
08.10.2007 08:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Konrad napisał(a):Taki rockowiec Gary i ta odrobina melanholii, nieżle
Ja bym powiedział, że potężna dawka melancholii. Icon_wink2
08.10.2007 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Gary napisał(a):
Konrad napisał(a):Taki rockowiec Gary i ta odrobina melanholii, nieżle
Ja bym powiedział, że potężna dawka melancholii. Icon_wink2
Może się nie znam, ale dla mnie ta melancholia jednak gdzieś w okolicach rocka krąży.
08.10.2007 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
nowość na 2 - no nieźle, u mnie pojawią się pewnie w poczekalni
Milowy sobie nie posiedział Icon_frown Zobaczymy co będzie z Drogą ?
Gary napisał(a):30 NE 01 THE FIRST PINK YELL - California Stories Uncovered
bardzo mnie cieszy ten widok. Polecam zresztą całą OFFENSYWĘ 2. Jest tam kilka naprawdę fajnych kawałków.
Gary napisał(a):38 NE WIRED - New Model Army
Jestem ciekawy jak u Ciebie sobie poradzą. Na razie nie widzę dużego zainteresowania tym nagraniem, widać tylko mnie złapało Icon_wink2
Gary napisał(a):06 02 06 IF YOU WERE A SAILBOAT - Katie Melua
kolejne nagranie które ma u mnie podobną tendencję. Czyżby miała podzielić los TARANTULI? Sam jestem ciekawy jak to będzie u mnie?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.10.2007 09:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
Re: Notowanie 59 z 6 października 2007 roku
Gary napisał(a):30 NE 01 THE FIRST PINK YELL - California Stories Uncovered
ale się porobiło. Icon_mrgreen Wprawdzie napisałem Yacy'emu, że skomentuję obecność na jego liście tej piosenki później, ale u Ciebie pojawiła się na miejscu 30 i za dwa, góra 3 dni i tak by wyszło, co ja o tym sądzę. zaglądam do metryczki, czy utwór nie jest za stary, żeby trafić na moją listę i w tym momencie szczęka mi opada. Sprawdzam jeszcze tak na wszelki wypadek New York Crasnals. Szczęka leży już na podłodze, a ja się zastanawiam, czy ja coś pokręciłem, czy jestem w czymś niedoinformowany. Otwieram forum.lp3, wątek NL3 i zaglądam do komentarza Yacy'ego na temat jego piosenek (poprzedniu nie zapamiętałem, co napisał). A jednak nie pomyliłem się, czyli szok pozostał i co więcej powiększył się znacznie, bo potwierdziło się, że nie dość, że to są polskie zespoły, to jeszcze Peter Pan to też Polacy. A ja myślałem, że u mnie w 10 jest tylko 1 polski utwór.
Dobrze się stało, że pewien debiut jest u Ciebie dopiero na 36, bo bym miał nie rewolucję, a trzęsienie ziemi.
Bloc Party pewnie u mnie zawalczy, ale jeszcze nie w tym tygodniu. Jestem zbyt wysoko w pierwszym przesłuchaniu, żeby umieć umiejętnie go ustawić.
Co jeszcze - bardzo podoba mi się debiut na 2, ale u mnie zadebiutuje znacznie niżej.
08.10.2007 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Yacy napisał(a):
Gary napisał(a):30 NE 01 THE FIRST PINK YELL - California Stories Uncovered
bardzo mnie cieszy ten widok. Polecam zresztą całą OFFENSYWĘ 2. Jest tam kilka naprawdę fajnych kawałków.
Gary napisał(a):38 NE WIRED - New Model Army
Jestem ciekawy jak u Ciebie sobie poradzą. Na razie nie widzę dużego zainteresowania tym nagraniem, widać tylko mnie złapało Icon_wink2
No i Gary wszystko rozwalił. Teraz mogę powiedzieć, że wszystkie 3 Twoje kawałki załapały się u mnie na 10 i były polskimi numerami 1,2 i 3 (ogólnie jednak niżej). Zresztą numer Gary'ego też był u mnie w czołówce, co można zobaczyć w ostatnim kajman30. Bardzo możliwe, że zainteresuję się OFFENSYWĄ 2. Czy to ta sama, na której były niezłe Muchy i przeciętny Renton?
A New Model Army jest gdzieś tuż poza setką u mnie, dwa razy przymierzał się do poczekalni i jakoś nic z tego nie wyszło.
08.10.2007 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Jak zobaczyłem w tagu, że to z Offensywy 2 to też mi szczęka opadła, ale Peter Pan, aż tak bardzo mnie nie zagiął. Co innego krasnale. Icon_wink2 Ale muszę zdobyć całą tą płytkę.
kajman napisał(a):Zresztą numer Gary'ego też był u mnie w czołówce, co można zobaczyć w ostatnim kajman30.
Przez te zaległości jeszcze nie zaglądałem. Icon_smile2
kajman napisał(a):Dobrze się stało, że pewien debiut jest u Ciebie dopiero na 36, bo bym miał nie rewolucję, a trzęsienie ziemi.
Myślę, że to będzie nieuniknione, choć mam wrażenie, że tą piosenkę już wcześniej znałem. Icon_smile2
08.10.2007 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
kajman napisał(a):Czy to ta sama, na której były niezłe Muchy i przeciętny Renton?
Prawie Icon_smile2 Bo te dwa utwory są z części nr2 - mi osobiście o wiele bardziej sie podoba właśnie "2". A Peter Pan wydał płytę właśnie pt. DAYS. Też niezła Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.10.2007 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
Bruce na pierwszym. Icon_smile2
08.10.2007 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):Dobrze się stało, że pewien debiut jest u Ciebie dopiero na 36, bo bym miał nie rewolucję, a trzęsienie ziemi.
Myślę, że to będzie nieuniknione, choć mam wrażenie, że tą piosenkę już wcześniej znałem. Icon_smile2
Ale to oznacza debiut u mnie dopiero za tydzień, a nie teraz, czyli bedą 2, a nie 3 wysokie nowości, a po poprzednim tygodniu trzeba dać obserwatorom nieco odpoczynku.
08.10.2007 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):Czy to ta sama, na której były niezłe Muchy i przeciętny Renton?
Prawie Icon_smile2 Bo te dwa utwory są z części nr2 - mi osobiście o wiele bardziej sie podoba właśnie "2".
Oj, bo się pogubię. To wyszły 2 płyty Offensywa 2?
08.10.2007 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Jeśli chodzi Ci o :
MUchy - Miasto doznań i Renton - Hey girl to były na OFFENSYWIE 1.

Muchy - 21 dni są na OFFENSYWIE nr 2

ale..

Renton - What's Not Growing - ukazał sie na singlu a właściwie EPce wydanej przed OFF 2

więc sobie wybierz Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.10.2007 11:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Lider bez zmina i BDB. Dwójki nie znam. Trójka świetna ale nie na charta...tzn ja tak sądzę w stosunku do DLP, więc absolutnie nie jest to minus tego notowania Icon_wink
Szkoda, że Interpol spada. Małpki w top 10 i...zrobiły nam psikusa bo wcale nie ten kawałek będzie nowym singlem (cofnęli) tylko Teddy Picker Icon_smile
Najwyższa nowość i u mnie ma szanse na świetny wynik. BP powinno się przełamać bo dość przeciętnym występie Hunting For The Witches (przeciętnie biorąc pod uwage 1 miejsce I Still Remember chociażby)
Wczoraj przypominałem sobie nowe MSP album i doszedłem do wniosku że Imperial to chyba jeden ze słabszych ich kawałków tam. Brak przebojowości, choć fajna linia melodyczna w zwrotce. Mam nadzieję że TSP podskoczy jeszcze bardziej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.10.2007 11:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #15
 
W zasadzie chciałem coś napisać o debiucie Raz Dwa Trzy Icon_smile2 spadku Katie Icon_confused czy też o awansie Stokrotki Icon_smile2 ale i tak to blednie przy tym:
Gary napisał(a):36 NE CIAŁO I KREW - Ceti
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

.
09.10.2007 12:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
Gary napisał(a):13 NE 01 SONG FOR CLAY (DISSEAPEAR HERE) - Bloc Party


hoho, jaka nowa nowość, cud miód Icon_smile2
09.10.2007 03:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Yacy napisał(a):Jeśli chodzi Ci o :
MUchy - Miasto doznań i Renton - Hey girl to były na OFFENSYWIE 1.
Muchy - 21 dni są na OFFENSYWIE nr 2
ale..
Renton - What's Not Growing - ukazał sie na singlu a właściwie EPce wydanej przed OFF 2
więc sobie wybierz Icon_mrgreen
Myślałem o pierwszych Muchach i Rentonie, więc dzięki za szczegółowe informacje. 21 dni jak dla mnie to przeciętny utworek i do Miasta startu nie ma.
09.10.2007 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):1. BP powinno się przełamać bo dość przeciętnym występie Hunting For The Witches (przeciętnie biorąc pod uwage 1 miejsce I Still Remember chociażby)
2. Wczoraj przypominałem sobie nowe MSP album i doszedłem do wniosku że Imperial to chyba jeden ze słabszych ich kawałków tam. Brak przebojowości, choć fajna linia melodyczna w zwrotce. Mam nadzieję że TSP podskoczy jeszcze bardziej.
1. Akurat Hunting... to dla mnie najlepszy z poprzednich singli, A I Still... to przeciętniactwo i totalna nuda.
2. Tutaj znam więcej u tworów niż BP, a Imperial to według mnie najlepszy po Underdogs utwór.
09.10.2007 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 750
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
stavanger napisał(a):W zasadzie chciałem coś napisać o debiucie Raz Dwa Trzy Icon_smile2 spadku Katie Icon_confused czy też o awansie Stokrotki Icon_smile2 ale i tak to blednie przy tym:
Gary napisał(a):36 NE CIAŁO I KREW - Ceti
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Ciekawe dlaczego Icon_mrgreen
09.10.2007 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Małpki w top 10 i...zrobiły nam psikusa bo wcale nie ten kawałek będzie nowym singlem (cofnęli) tylko Teddy Picker Icon_smile
A to szkoda, bo "teddy Pickera" jakoś w ogóle nie kojarzę, a ten wpada w ucho od pierwszego przesłuchania.
saferłel napisał(a):BP powinno się przełamać bo dość przeciętnym występie Hunting For The Witches (przeciętnie biorąc pod uwage 1 miejsce I Still Remember chociażby)
No ja też spodziewałem się więcej po "HFTW", choć "ISR" kariery u mnie nie zrobiło. Natomiast ten nowy sądzę, że ma szansę nawet na podium, czyli lepiej niż "Prayer", który dotarł tylko do 6 miejsca. Icon_smile2
09.10.2007 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 114 z 25 października 2008 roku Gary 12 2 086 02.11.2008 01:56 AM
Ostatni post: tadzio3
  Notowanie 113 z 18 października 2008 roku Gary 6 1 459 23.10.2008 12:58 PM
Ostatni post: tadzio3
  Notowanie 112 z 11 października 2008 roku Gary 11 1 834 16.10.2008 05:17 PM
Ostatni post: Paweł
  Notowanie 111 z 4 października 2008 roku Gary 17 2 630 09.10.2008 12:54 PM
Ostatni post: saferłel
  Podsumowanie 2007 roku Gary 79 21 299 25.01.2008 04:08 PM
Ostatni post: stavanger
  Notowanie 67 z 1 grudnia 2007 roku Gary 15 2 602 09.12.2007 08:56 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 66 z 24 listopada 2007 roku Gary 11 2 207 03.12.2007 07:23 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 65 z 17 listopada 2007 roku Gary 2 1 023 27.11.2007 07:45 PM
Ostatni post: drwycior
  Notowanie 64 z 10 listopada 2007 roku Gary 12 2 954 25.11.2007 08:39 PM
Ostatni post: Gary
  Notowanie 63 z 3 listopada 2007 roku Gary 15 2 954 06.11.2007 10:52 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości