Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPF - Notowanie 27
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
LPF - Notowanie 27
Witam.
Dzisiaj wygrywa przedstawiciel największej koalicji na liście, czyli koalicji Dźwięków Wszechświata. Po kilkutygodniowej przerwie na szczyt powraca Depeche Mode. Miejsce drugie zajmuje po obiecującym skoku Eskimo Joe z ambicjami na jeszcze wyższą pozycję. Trójkę uzupełnia duet PJ & John, który wzmocnił się w stosunku do poprzedniego tygodnia. Na uwagę zasługuje wielki skok St. Vincent. Jest już ona na miejscu 7.
Nowości jest mnóstwo. Najwyżej wskoczył Riverside. Nieco dalej zadebiutował Basement Jaxx, po kilku tygodniach spędzonych w poczekalni, a w trzeciej dziesiątce debiutuje bardzo dobry singiel Black Eyed PeasIcon_wink
I jeszcze jedna rzecz. Od dziś formuła listy lekko ulega zmianie. Zwiększyłem liczbę miejsc do 75 i zrezygnowałem z poczekalni. Ciężko było mi się ograniczyć do 30 pozycji w zestawieniu podstawowym i skutkiem tego utwory wypadały bardzo szybko - po kilku tygodniach. Mam nadzieję, że ta forma się sprawdzi Icon_wink
Nowe nagrania postaram się jeszcze dziś dodać do chomika.

Notowanie 27

01 02 10 FRAGILE TENSION Depeche Mode (3)
02 08 04 FOREIGN LAND Eskimo Joe
03 07 08 BLACK HEARTED LOVE PJ Harvey & John Parish
04 01 12 ZERO Yeah Yeah Yeahs (3)
05 20 05 FOR WHAT IT’S WORTH Placebo
06 03 06 JACKIE COLLINS EXISTENTIAL QUESTION TIME Manic Street Preachers
07 30 02 ACTOR OUT OF WORK St. Vincent
08 13 04 FIRE Kasabian
09 04 05 L.E.A.V.E.! VV Brown
10 06 04 HEADS WILL ROLL Yeah Yeah Yeahs

11 10 03 SACRED TRICKSTER Sonic Youth
12 40 01 EGOIST HEDONIST Riverside
13 17 09 NO YOU GIRLS Franz Ferdinand
14 05 06 DETROIT Black Gold
15 14 05 WELCOME TO ENGLAND Tori Amos
16 16 05 MILES AWAY / THE TRUTH IS Depeche Mode
17 09 15 WRONG Depeche Mode (1)
18 12 05 SHOES Tiga
19 22 18 ULYSSES Franz Ferdinand (6)
20 32 01 RAINDROPS Basement Jaxx

21 19 08 ALL OVER THE WORLD Pet Shop Boys
22 11 04 SHE’S GOT ME DANCING Tommy Sparks
23 00 01 I GOTTA FEELIN’ Black Eyed Peas
24 15 08 THE GIRL AND THE ROBOT Röyksopp feat. Robyn
25 18 07 TOO FAKE Hockey (1)
26 24 02 007 IS ALSO GONNA DIE Nephew
27 23 03 MY NIGHT WITH THE PROSTITUTE FROM MARSEILLE Beirut
28 27 02 HAZEL Junor Boys
29 28 09 WON’T WANT FOR LOVE (MARGARET IN THE TAIGA) The Decemberists
30 29 02 BULLETPROOF La Roux

31 21 06 SHEENA IS A PUNK ROCKER Yeah Yeah Yeahs
32 33 01 DID YOU SEE ME COMING? Pet Shop Boys
33 26 17 LOVE ETC. Pet Shop Boys
34 25 05 HEAVI METAL Fisz Emade
35 35 01 21 GUNS Green Day
36 00 01 UP AND DOWN Pet Shop Boys
37 00 01 SUMMERTIME CLOTHES Animal Collective
38 34 01 PEACE Depeche Mode
39 49 01 IRON MAIDEN Fisz Emade
40 41 01 CAROL BROWN Flight of the Conchords

41 36 01 WE’RE FROM AMERICA Marilyn Manson
42 00 01 NEW DIVIDE Linkin Park
43 00 01 KOKAINA Nosowska
44 31 01 BROKEN, BEAT & SCARRED Metallica
45 45 01 DIRT ROOM Blue October
46 44 01 NO ONE SLEEPS WHEN I’M AWAKE The Sounds
47 47 01 SHE LOVES EVERYBODY Chester French
48 00 01 SO HUMAN Lady Sovereign
49 00 01 NOTION Kings of Leon
50 00 01 SUN AND WATER Absent Elk

51 43 01 RUSSIAN MILITARY BADGES The City and Horses
52 37 01 MEET YOU IN THE MIDDLE Joan Osborne
53 46 01 SYSTEM ADDICT Plump DJs
54 39 01 A LONG AND SAD GOODBYE Lenny Kravitz
55 38 01 WE ARE THE PEOPLE Empire of the Sun
56 00 01 YOU ONLY CALL ME WHEN YOU’RE CRYING Black Kids
57 00 01 CAN’T STOP FEELING Franz Ferdinand
58 42 01 LOVE IS A DRUG ABUSER And One
59 00 01 HEARTBREAK (MAKE ME A DANCER) Freemasons feat. Sophie Ellis-Bextor
60 00 01 FIX YOU (LIVE) Coldplay

61 00 01 THE WORLD WE LIVE IN The Killers
62 50 01 BLACK HEART INETRIA Incubus
63 00 01 SO FINE Sean Paul
64 00 01 TAKE ME TO THE HOSPITAL The Prodigy
65 00 01 OMBARROPS The Car Is on Fire
66 00 01 JUST CAN’T GET ENOUGH The Saturdays
67 48 01 POKER FACE Absent Elk
68 00 01 JESTEM JAK MOTYL Andrzej Grabowski
69 00 01 TALK TO ME Peaches
70 00 01 TONIGHT’S TODAY Jack Penate

71 00 01 LOVE Sasha Son
72 00 01 NEW IN TOWN Little Boots
73 00 01 STANDING ON THE SHORE Empire of the Sun
74 00 01 LUBIĘ W KLUBIE Renton
75 00 01 PADDING GHOST Dan Deacon


NOWOŚCI
FOOT OF THE MOUNTAIN a-ha
FRENCH NAVY Camera Obscura
NIEJASNOŚCI Gaba Kulka
JUTRO OBUDŹ MNIE Goya
LEARN TO LOSE Hockey
VLAD THE IMPALER Kasabian
ESPECIALLY TRUE Marillion
DON’T UPSET THE RHYTHM (GO BABY GO) Noisettes
DWOJE NA HUŚTAWCE Reni Jusis
INAUGURAL TRAMS Super Furry Animals
DICK IN A BOX The Lonely Island feat. Justin Timberlake
SHOUT ME OUT (WILLIE ISZ REMIX BY JNEIRO JAREL) TV on the Radio
BARANY Voo Voo

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.06.2009 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #2
Re: LPF - Notowanie 27
Popieram powiększenie listy, nie ma co się ograniczać, jeśli ma się czas i dobrą muzykę do dyspozycji Icon_biggrin3

Cieszy mnie wysoki debiut Black Eyed Peas, a poza tym:
furbul napisał(a):03 07 08 BLACK HEARTED LOVE PJ Harvey & John Parish
04 01 12 ZERO Yeah Yeah Yeahs (3)
08 13 04 FIRE Kasabian
09 04 05 L.E.A.V.E.! VV Brown
10 06 04 HEADS WILL ROLL Yeah Yeah Yeahs
13 17 09 NO YOU GIRLS Franz Ferdinand
20 32 01 RAINDROPS Basement Jaxx
23 00 01 I GOTTA FEELIN’ Black Eyed Peas
27 23 03 MY NIGHT WITH THE PROSTITUTE FROM MARSEILLE Beirut
28 27 02 HAZEL Junor Boys
37 00 01 SUMMERTIME CLOTHES Animal Collective
41 36 01 WE’RE FROM AMERICA Marilyn Manson
54 39 01 A LONG AND SAD GOODBYE Lenny Kravitz
55 38 01 WE ARE THE PEOPLE Empire of the Sun
62 50 01 BLACK HEART INETRIA Incubus
72 00 01 NEW IN TOWN Little Boots
75 00 01 PADDING GHOST Dan Deacon[/color]
Mam nadzieję, że "Heads Will Roll" nie zaczyna jeszcze maratonu w dół, tylko będzie sobie jeszcze trochę w top 10 Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.06.2009 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
furbul napisał(a):Miejsce drugie zajmuje po obiecującym skoku Eskimo Joe z ambicjami na jeszcze wyższą pozycję.
może za tydzień pierwsze :?: Icon_wink2
furbul napisał(a):05 20 05 FOR WHAT IT’S WORTH Placebo
08 13 04 FIRE Kasabian
13 17 09 NO YOU GIRLS Franz Ferdinand
świetnie
furbul napisał(a):35 35 01 21 GUNS Green Day
jeden z moich ulubionych numerów z płyty
furbul napisał(a):9 00 01 NOTION Kings of Leon
50 00 01 SUN AND WATER Absent Elk
bardzo mnie cieszą te debiuty Icon_biggrin3
trzymam kciuki jeszcze za The Killers i Franz Ferdinand. Gdyby u mnie Fix You się pojawiło, to od razu na pierwszym Icon_razz
teraz ta lista jest jeszcze lepsza - tyle świetnych nagrań Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_wink2
07.06.2009 04:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Co to za rozszerzenie listy jak nic z nowej płyty DM nie dodałeś Icon_razz Dobra, nie będę się czepiał tak jak niektórzy znani Wam userzy tutaj Icon_biggrin Cieszę się, że lista teraz wygląda prawie tak jak moja + 5 dodatkowych pozycji. Jeśli jeszcze przy tym zostanie zachowana tendencja do umieszczenia nowych, nieznanych nagrań na chomiku to będzie bardzo dobrze. Nie dziwi mnie pozycja Riverside, chwaliłeś ich mocno, ale BPE to już sensacja. Z tego co pamiętam nazwałeś ich ''nie na najwyższym poziomie, ale całkiem dobrym'', a tu aż 23 miejsce Icon_eek2 Niedługo przeskoczą ''All Over The World'' Icon_razz2 Wow, w ogóle ''Peace'' niżej od ''Up And Down'' (czemu akurat ten metrosexualny numer ;P?) oraz ''Summertime Clothes'' (wakacje coming soon) No, no, no...Żal mi tej La Roux. Dopiero drugi tydzień. U mnie będzie się pięła mocno w górę. Przynajmniej mam taką nadzieję. Spojrzałem szybko na czołówkę i co widzę. Największy hit tego roku JUŻ spada na 10 miejsce. Ok, może i powróci do gry, ale to z pewnością nie będzie już megaprzebój, dziwne....i szkoda Icon_cry Wrong w dół <oklaski> Tuż za ''Miles Away'', o którym myślałem jako drugim singlu z SOTU....a teraz już w ogóle nie myślę o tej płycie. Nowe FF zawodzi. Wybieram inny singiel na swoje potrzeby. Linkin Park mnie tutaj przeraża Icon_cry2 Ja bym ich wysłał na inną planetę jakbym mógł. To najlepszy synonim do słowa PSEUDO. Z trudem do poczekalni wbiłem The Prodigy, ale nie wiem na ile starczy im sił. Podobnie Peaches.
Bardzo szybko podchwyciłem ode mnie Marillon. Wow Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2009 05:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
Cytat:70 00 01 TONIGHT’S TODAY Jack Penate
Trochę nisko, ale przynajmniej w podstawowym zestawieniu Icon_wink2

.
07.06.2009 05:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
"Ulysses" tak długo się trzyma, a "No You Girls" na razie słabiutko...
o rozszerzenie listy Icon_mrgreen Sasha Son, Linkin Park, Nosowska dużo fajnych utworów tam niżej Icon_wink2
07.06.2009 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
aaktt napisał(a):nie ma co się ograniczać, jeśli ma się czas i dobrą muzykę do dyspozycji Icon_biggrin3
Dokładnie!
michal91d napisał(a):jeden z moich ulubionych numerów z płyty
Mój też. Postanowiłem właśnie ten numer dodać do zestawienia, a dopiero później dowiedziałem się, że ma to być drugi singiel
saferłel napisał(a):Co to za rozszerzenie listy jak nic z nowej płyty DM nie dodałeś Icon_razz
no tak. Żarty o DM nigdy nie przestają śmieszyć ;P
saferłel napisał(a):Jeśli jeszcze przy tym zostanie zachowana tendencja do umieszczenia nowych, nieznanych nagrań na chomiku to będzie bardzo dobrze.
A więc będzie bardzo dobrzeIcon_wink
saferłel napisał(a):BPE to już sensacja. Z tego co pamiętam nazwałeś ich ''nie na najwyższym poziomie, ale całkiem dobrym'', a tu aż 23 miejsce Icon_eek2
BEP BEP BEP, albo nie zrozumiałem Icon_razz2 Dokładnie tak nazwałem nowy singiel, a nie ich. Jednak pisałem to w stosunku do ich poprzednich singli. Czyli nie dorównuje moim ulubionym 'Pump It' i 'My Humps', ale jest o wiele wiele lepszy od 'Boom Boom Pow'. Lista to już coś zupełnie innego. Pamiętam, że Ty sam gdzieś pisałeś, że lista rządzi się własnymi prawami. Tak więc wcale nie wykluczam przyszłych sukcesów 'I Gotta Feeling'. Icon_wink
saferłel napisał(a):'Up And Down'' (czemu akurat ten metrosexualny numer ;P?)
A ja myślałem, że wszystkie piosenki PSB są trochę metrosexualne Icon_razz2. Moim zdaniem najlepszy spośród trzech bisajdów. A nie wiem, czy zauważyłeś, koalicja PSB ilościowo dorównuje koalicji DM i są one najliczniejsze w zestawieniu ;D
saferłel napisał(a):Żal mi tej La Roux.
Spadek o jedno miejsce na liście, gdzie największym możliwym jest spadek o 74 miejsca to jeszcze nie taka tragediaIcon_razz2
saferłel napisał(a):Bardzo szybko podchwyciłem ode mnie Marillon. Wow Icon_smile2
A ja zawsze wszystko podchwytuję od siebie szybko.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.06.2009 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
''Lista rządzi się swoimi prawami'' - zgadza się, ale jak zwykle pisałem to w sytuacji gdy jakiś numer nie potrafił przebić się, bo np. pochodzi z genialnej jako całość płyty, ale sam nie broni się tak dobrze, albo z różnych przyczyn nie jest on dostosowany na listę według moich założeń i jest z nim ''problem''.
A tutaj sytuacja jest taka, że dajesz na wysokie miejsce utwór, o którym napisałeś, ze jest całkiem dobry, czyli niezły i to wystarcza na miejsce 23. Czyli coś odwrotnego, już trochę bardziej niezrozumiałego Icon_biggrin Ale skoro teraz prostujesz i piszesz, że porównywałeś to do poprzednich singli BEP to już rozumiem (brakowało mi tego odniesienia właśnie). To wystarczy. Sam kilka tygodni na liście trzymałem ''Wrong'', doszedł on bardzo wysoko jak na swój mierny poziom...mierny jak na DM, chociaż ostatecznie i tak lekko może go przeceniłem, ale teraz to już nie ważne, bo właśnie spadł Icon_razz2

Czy ja wiem czy wszystkie single PSB są metrosexualne? Pewnie większość, ale można by znaleźć kilka z innych półek, w każdym razie metrosexualizm ''Up And Down'' aż razi Icon_biggrin W ogóle jak pierwszy raz to usłyszałem to aż mi się śmiać chciało z wokalu w refrenie. Fajna, mroczna, trochę w stylu ''Positive Role Model'' zwrotka, a tu nagle śpiewanie na takim głębokim westchnieniu ''I go up, i go down'' Icon_biggrin Chociaż wokal w słyszanym przez ciebie ''The Enfant Terrible'' też niczego sobie jeśli chodzi o zaskakujące brzmienie Icon_biggrin
A i tak to wszystko brzmi bardzo dobrze by wokalu w singlu ''Single''. Znam to tyle lat i lubię, i uważam, że Neil śpiewa w nim dobrze, na swoim normalnym poziomie, ale jeszcze nigdy nie zareagowałem pozytywnie na pierwsze linijki w tym numerze, zawsze wypada to jako jeden wielki ''skrzek''. Co ciekawe dalej już brzmi to ok (chyba ucho się przyzwyczaja''. W każdym razie aż się wzdrygam jak to słyszę pierwszy raz po dłuższej przerwie Icon_lol


A ja zawsze wszystko podchwytuję od siebie szybko. - od siebie czy mnie Icon_biggrin? jak to w końcu jest?

Nie wytłumaczyłeś się co prawda ze spadku ''Heads Will Roll'', ale powiedzmy, że poczekam na to co się za tydzień wydarzy Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2009 09:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):A ja zawsze wszystko podchwytuję od siebie szybko. - od siebie czy mnie Icon_biggrin? jak to w końcu jest?
To mial być żart na niewysokim poziomie, gdyż:
saferłel kończąc swą pierwszą wypowiedź napisał(a):Bardzo szybko podchwyciłem ode mnie Marillon.
Wczytaj się Icon_razz

saferłel napisał(a):Nie wytłumaczyłeś się co prawda ze spadku ''Heads Will Roll'', ale powiedzmy, że poczekam na to co się za tydzień wydarzy Icon_biggrin
'Zero' też od razu na szczyt nie wskoczył. Ktoś musi spaść, aby ktoś inny do góry pójść mógł. Ot tak, po prostu Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.06.2009 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Hahaha Icon_mrgreen Icon_mrgreen I tu mnie masz Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2009 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości