Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 100 U2 wg uzi.
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #41
 
uzi napisał(a):86. Electrical Storm [The Best of 1990 - 2000 & B Sides; 2002]
Nisko, no ale cóż Icon_cool2 Ważne , że jest w Top 100 Icon_razz
05.06.2009 12:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #42
 
wiecie, tak sobie przejrzałam ten top... i doszłam do wniosku, że wszystko jest za nisko. Icon_wink2
ale przecież ja kocham nad życie wszystkie te piosenki i to, że coś się pojawia w dziewiątej a nie drugiej dziesiątce, to nie znaczy, że to słabo cenię. Icon_wink2
właśnie dlatego zrobiłam top 100 [właściwie 111 Icon_cool2], bo chcę wyróżnić jak najwięcej utworów. Icon_smile2
i niech też nie wyjdzie, że nie lubię tych, które się nie zmieściły. Icon_wink2 wszystkie ogromnie cenię, dlatego też jestem fanką tych Panów. Icon_wink2 ale przecież nie będę się wydurniać i robić top 200, broń Boże 300. Icon_razz

powinnam dać wszystkie kawałki ex aequo na 1 i by było po kłopocie. Icon_cool2 a mi się zachciało rozkładać wszystko na pojedyncze miejsca, pf... Icon_razz Icon_wink2
05.06.2009 05:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Ok, czekamy więc na dalsze odsłony.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #44
 
saferłel napisał(a):Ok, czekamy więc na dalsze odsłony.
jak Ty to robisz, że piszesz takie teksty właśnie wtedy, kiedy mam zamiar zapostować?

80. Twilight [Boy; 1980]
takie małe, 19-20 letnie chłoptasie ze śmiesznymi fryzurami, a już potrafili zrobić tak świetny kawałek. Boy raczej nie należy do ulubionych płyt, ale ja mam tak niekonwencjonalne upodobania, że go bardzo lubię. Icon_biggrin
79. Indian Summer Sky [The Unforgettable Fire; 1984]
świetny basowo kawałek. i taka sympatyczna gitara. kiedyś, nie wiedzieć czemu, bardzo nie lubiłam tego utworu. sama się sobie dziwię.
78. Into The Heart [Boy; 1980]
proste, krótkie, prawie bez tekstu, ale przeurocze. bas cudownie współpracuje z tą świetną gitarą. pięknie. na dodatek ta słodka akcja z chłopcem [imieniem Gareth]... Icon_smile
77. Promenade [The Unforgettable Fire; 1984]
następny krótki utwór. ale to nie umniejsza jego świetności. od pierwszego usłyszenia TUF jeden z moich ulubionych na tym albumie.
76. Stuck In A Moment You Can't Get Out Of [All That You Can't Leave Behind; 2000]
czyli pieśń dedykowana Michaelowi Hutchence'owi. chyba nielubiana. jak całe ATYCLB zresztą. ale ja wiem swoje i uwielbiam zarówno piosenkę, jak i [nawet bardziej niż piosenkę] cały album. i nikt mnie już nie zdoła przekonać, że jest słaby. Icon_smile
75. Silver And Gold [Rattle And Hum; 1988]
w wersji[/-ach] live zdecydowanie lepsze niż w 'normalnej'. świetny klimat. 'jesteśmy w Ameryce! Icon_cool2 Amerika, ju noł! ha.' i Edż plejący de blus... miodzio.
74. Shadows And Tall Trees [Boy; 1980]
zdecydowanie najlepszy numer na Boy'u. i znowu: nie lubiłam niegdyś, ale nasłuchałam się przez niemalże 2 lata i z najbardziej nielubianego zmienił miano na ulubiony kawałek na ich pierwszej płycie.
73. Your Blue Room [Passengers: Original Soundtracks 1; 1995]
chciałabym, żeby U2 nagrało jeszcze taką płytę, jak OS1. może OS2? może kiedyś w końcu będzie ta druga część? oby.
tyle w tym temacie.
72. Wild Honey [All Taht You Can't Leave Behind; 2000]
powiedzcie mi, proszę, co z tym jest nie tak. bo nie łapię. a tak tego albumu nie lubicie... tej piosenki pewnie też, więc wątpię, czy ktoś się zmartwi 'niską pozycją'. Icon_lol
bardzo mi się ten utwór kojarzy z wakacjami. i przez klimat, i przez czas poznawania ATYCLB. świetna sprawa.
71. Where The Streets Have No Name [The Joshua Tree; 1987]
TAK się to śpiewa! Icon_lol
prosta, nudna gitara, ale ręce Edge'a czynią cuda, więc brzmi znakomicie.
wykonanie z jednego z najlepszych koncertów U2 ever. i jak mi tego nie zagrają w Chorzowie... to już ja się do nich przejdę. Icon_lol
05.06.2009 06:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #45
 
uzi napisał(a):71. Where The Streets Have No Name [The Joshua Tree; 1987]
jeśli buty albo magni będą wyżej od tego, to nie wiem co Ci zrobię Icon_wink2
05.06.2009 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #46
 
bear napisał(a):jeśli buty albo magni będą wyżej od tego, to nie wiem co Ci zrobię Icon_wink2
Icon_lol Icon_lol Icon_lol Icon_wink2 Icon_cool2
05.06.2009 07:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
Założę się o wszystko, że będą Icon_wink

Też mnie trochę dziwi to miejsce dla ''Where The Streets''. Widać, że to taki typowy fanowski zestaw, wyrównany i klasyki są na równi ze wszystkimi innymi nagraniami. Ciężko to ustawić. Spodziewam się ''Stuck'' i to nawet wyżej, eh...ciągle jak o tym myślę, to mam w głowie kadry z klipu (tego US oczywiście), jednego z najgorszych jakie w życiu widziałem. ''Indian Summer'' tuż tuż poza top 50 u mnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #48
 
saferłel napisał(a):Widać, że to taki typowy fanowski zestaw
a jaki ma być w moim wykonaniu, jeśli nie fanowski? Icon_cool2
saferłel napisał(a):wyrównany i klasyki są na równi ze wszystkimi innymi nagraniami.
bo ja nie oceniam kawałka po popularności tudzież jej braku, tylko po tym, czy jest dobry, czy nie. były zarówno słabe i przejadające się popularne piosenki, ale wiele tych znanych jest naprawdę świetnych, niektóre są total killerami, więc nie wiem dlaczego miałabym je jakoś, nie wiem, dyskwalifikować za popularność. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Ciężko to ustawić.
oj bardzo ciężko. Icon_wink2
saferłel o Stuck'u napisał(a):ciągle jak o tym myślę, to mam w głowie kadry z klipu (tego US oczywiście), jednego z najgorszych jakie w życiu widziałem.
co prawda to prawda, klip nie był dobry. ale przecież klip nie świadczy o piosence. Icon_wink2
05.06.2009 07:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
ad.1 Po prostu stwierdziłem jak jest. Fanowski i tyle, nie stawiałem żadnych innych tez.

ad.2 I też o tym piszę. Brawo. Tym bardziej podoba mi się to zestawienie, że mogę obserwować top osoby, której edukacja w temacie U2 nie zakończyła się na składance The Best Of.

ad. 4 Zgadza się, ale jeśli tego jeszcze nie pisałem to teraz napiszę - ''Stuck'' jest dość średnie, a ten klip na pewno na żadnym pou nie poprawia jego wizerunku....w sumie jest drugi, ale mało go kojarzę w tym momencie....jak kupię DVD.... Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #50
 
saferłel napisał(a):ad.1 Po prostu stwierdziłem jak jest. Fanowski i tyle, nie stawiałem żadnych innych tez.
dobrze, spokojnie, zrozumiałam. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Tym bardziej podoba mi się to zestawienie, że mogę obserwować top osoby, której edukacja w temacie U2 nie zakończyła się na składance The Best Of.
hehe, moja edukacja w temacie U2 się akurat na TBO nie skończyła, a zaczęła... Icon_cool2
05.06.2009 07:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #51
 
Ciekaw jestem, co tak wielka fanka umieściła na szczycie. Domyślam się, że musiał to być dla Ciebie bardzo trudny wybór Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
05.06.2009 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #52
 
furbul napisał(a):Ciekaw jestem, co tak wielka fanka umieściła na szczycie.
Vertigo Icon_cool2
furbul napisał(a):Domyślam się, że musiał to być dla Ciebie bardzo trudny wybór Icon_wink
o tym się wypowiem, kiedy przyjdzie czas na prezentację szczytu. Icon_wink2
05.06.2009 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #53
 
uzi napisał(a):Vertigo
mam nadzieję że to żart jest Icon_wink2
tak kiedyś zastanawiałem się nad jedną rzeczą, a Ty wiesz o U2 prawdopodobnie więcej niż oni sami o sobie więc zapytam Ciebie: wiesz może kim jest chłopiec z okładek Boy i War?
05.06.2009 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #54
 
bear napisał(a):wiesz może kim jest chłopiec z okładek Boy i War?
Peter Rowan, młodszy brat przyjaciela Bono, Guggi'ego. Icon_wink2
05.06.2009 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #55
 
no tak 4 utworow u mnie w topie nie ma - 74, 75, 78 i 80. I brak Twilight mnie samego zadziwił... Jakieś niedopatrzenie...

Wild Hone i Indian Summer na właściwych miejscach Icon_razz Stuck in ... mogło być ciut wyżej...

No ale The streets... , które u mnie są na 15 i Promenade które u mnie na 19 trochę mi szkoda... Też staram sie nie brac pod uwage popularności, ale może jednak nie zawsze sie da. Na a poza wszystkim to świetny utwór!!! No a Promenade pochodzi z płyty gdzie wszystko było świetne!!!

Jednak z tej 10 u mnie najwyżej jest In Your Room, znaczy oczywiście Your Blue Room Icon_mrgreen utwor, który u mnie na ... 7. W top 10 wiele znanych utworów i potencjalnie lepszych sie nie załapało. Ale jak słuchałem OS1 to zawsze mnie zachwycał i jak przyszło mi ułożyć top to inaczej być nie mogło... Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.06.2009 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
 
uzi napisał(a):76.Stuck In A Moment You Can't Get Out Of [All That You Can't Leave Behind; 2000]
czyli pieśń dedykowana Michaelowi Hutchence'owi. chyba nielubiana.
Nielubiana :?: u mnie 10/10 Icon_razz . Bardzo dobry numer Icon_exclaim
Nawet nie wiedziałem, że utwór ten został zadedykowany wokaliście INXS, czasem fajnie poczytać coś mądrego Icon_cool2
05.06.2009 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #57
 
Tomekk napisał(a):Nielubiana :?: u mnie 10/10 Icon_razz . Bardzo dobry numer Icon_exclaim
szczerze mówiąc nie spodziewałam się tak przychylnych opinii na temat Stucka. często spotykam się z tradycyjnym dla popularnych utworów zdaniem, że to jest wyświechtane, nudne i słabe. sądziłam, że i tu się z takimi słowami spotkam, ale skoro nie, to bardzo mnie to cieszy. Icon_smile2
05.06.2009 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #58
 
kolejna dziesiątka:

70. Pride (In The Name Of Love) [The Unforgettable Fire; 1984]
wyświechtany i trochę 'like an old shoe', ale nadal świetny kawałek. i zawsze dobrze się sprawdza na koncertach. bo 'love' jest zawsze w modzie. Icon_razz i tekst o MLK też jest zawsze w modzie. nie nudzi się, mimo wszechobecności.
69. Miss Sarajevo [Passengers: Original Soundtracks 1; 1995]
piękny utwór, do tego z Pavarottim... klasyka! ale bez Pavarottiego też sobie radzą. dzięki ojcu Bono, dzięki jego zamiłowaniu do opery. koleś ma naprawdę silny głos. o głowie do tworzenia tekstów nie wspominając.
68. October [October; 1981]
jesień. czuć tę jesień. melancholia, nostalgia... i magiczne palce Edge'a tańczące na klawiszach. bez względu na to, kiedy się tego słucha, nagle robi się zimno i przychodzi ten październik.
płyta October jest bardzo niedoceniana. za bardzo.
67. In God's Country [The Joshua Tree; 1987]
Ameryka. kolejny wyraźny powiew amerykańskiego klimatu. takie proste, takie zwykłe... a takie niezwykłe.
66. Breathe [No Line On The Horizon]
no jaka szkoda, że nie 666. pasowałoby. pokręcone, zwariowane, Bono może nie nadążać... ale i tak będzie wychodzić świetnie. już wychodzi. rewelacyjna grzałka. byłaby w sam raz na rozpoczęcie koncertu na Śląskim... Icon_wink2 zobaczymy jak to będzie. Icon_wink2
ah, no i Dżu Dżu Men! Dżu Dżu Men wymiata równo. Icon_lol
w odniesieniu do filmu "Linear" - wizualnie najgorszy fragment. the motorbike is on fire... i to wszystko. ale muzyka rekompensuje nieciekawy obraz. Icon_wink2
65. Dirty Day [Zooropa; 1993]
słowo 'dirty' bardzo pasuje do tego utworu. bas, bas, bas... jak ja uwielbiam bas... zwłaszcza w takiej dawce... Icon_cool2 tym razem gitara ma niewiele do powiedzenia... bas przejmuje pałeczkę... i bardzo dobrze! nie żebym coś miała do gitary Edge'a Icon_lol, po prostu miło czasem usłyszeć dominującego Adama. Icon_cool2
64. Miami [Pop; 1997]
bardzo dziwna piosenka. ale jako że ja lubię dziwne rzeczy, to i ten utwór darzę dużą sympatią. stosunkowo niedługo, bo kiedyś za nim nie przepadałam. ale kiedyś wolałam 'normalniejsze' piosenki. a teraz doceniam też te nienormalnie, takie jak ta. Icon_cool2
63. A Man And A Woman [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
wiecierozumiecie. Icon_wink2 wiadomo o co się rozchodzi. jeden z niewielu Bomb'owców z dobrym, ludzkim tekstem. i do tego bardzo przyjemna gitara i bas. perkusja ciut nudnawa, ale ujdzie. Icon_wink2
62. Numb [Zooropa; 1993]
nooooo to teraz będą bęcki. Icon_lol "CO TAK NISKO?!", tak? Icon_lol przecież jest bardzo wysoko. Icon_wink2
czasem sobie knuję takie herezje, że Edge poradziłby sobie w U2 bez Bono. oczywiście to totalna bzdura, bo wiadomo, że U2 bez któregokolwiek z Panów byłoby jak człowiek bez głowy. ale gdyby tak, odpukać, Bono nam nagle zachorował... :roll: to Edge dałby radę pociągnąć trasę bez kolegi singera. Icon_wink2
61. Angel Of Harlem [Rattle And Hum; 1988]
jeden z moich pierwszych-późniejszych [czyli tych zaraz po znajomości jedynie WOWY czy innych pRajdów i Łanów]. ładna, zgrabna historia owinięta w uroczą muzyczkę. i sound of an angel. angel of Dublin. Icon_wink2
06.06.2009 02:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #59
 
uzi napisał(a):69. Miss Sarajevo
67. In God's Country
65. Dirty Day
na odpowiednich miejscach Icon_wink2
u mnie uznania w moim topie nie znalazły: miejsca 66, 64, 63 i ... to za co
uzi napisał(a):teraz będą bęcki.
Icon_smile2 nie nie będzie bo mnie jakoś NUMB nie przekonał ! Teraz mi się pewnie dostanie Icon_razz ale tak jest Icon_wink2 Za to pozostała trójka to moje Top10!!! I tak:
61. Angel Of Harlem - u mnie na ósmym, a mogło być jeszcze oczko dwa wyżej Icon_wink2
70. Pride (In The Name Of Love) i 68. October - odpowiednio 4 i 3 !!! Pride było nawet moim nr 1, ale to już przeszłość. A October własnie 1,5 roku temu mnie zaskoczyło i u mnie zaskoczyło Icon_wink2 Ale raczej ciągle ma pewne podium!

Ciekawe czy w kolejnej "10" bedą moje nr 1 i 2...? A może już ich nie będzie? Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.06.2009 10:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
uzi napisał(a):62. Numb [Zooropa; 1993]
nooooo to teraz będą bęcki. Icon_lol
a pewnie, że będą Icon_wink2.
ciekaw jestem co będzie dalej i mam nadzieję, że nie za wysoko to co nie powinno być Icon_razz.
06.06.2009 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości