Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 100 U2 wg uzi.
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
 
Z drugiej dziesiątki najbardziej cieszy mnie utwór otwierający i zamykający tęże ("Gone" u mnie byłoby na 100% w Top 10, może nawet w Top 5). Z trzeciej - "Stay" i "The Ground Beneath Her Feet" (tutaj z kolei ten drugi to pewniak do Top 10).
Niestety połowy utworów nie znam, co uniemożliwia mi dokonanie obiektywnej subiektywnej oceny. Mam nadzieję, że jak tylko będę miał trochę więcej czasu, zapoznam się z tymi utworami, których nie znam.
Póki co wyczekuję jeszcze mojego faworyta jeśli chodzi o U2. Bez większych nadziei Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
10.06.2009 10:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #142
 
mrsap napisał(a):Niestety połowy utworów nie znam
to po co ja te linki daję? Icon_smile2
10.06.2009 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #143
 
przed Państwem jedno wielkie miejsce pierwsze.
dziesiątka najlepszych [dla mnie] utworów najlepszego i najważniejszego [dla mnie] bandu na świecie.

[Obrazek: band0728.jpg]
do finału
gotowi
start!


10. Lemon [Zooropa; 1993]
bardzo długo się zastanawiałam - o czym to jest? jaki to ma sens? jaka historia? co to w ogóle ma być?
później dowiedziałam się, że to historia natchniona znalezieniem przez Bono starego filmu, na którym nagrana była jego matka, ponoć w sukni koloru cytryny.
aha. no dobra, może być. i od razu ma sens. i się rozumie te emocje, tęsknotę...
piosenka jak lemoniada. trochę słodyczy, smaczna, orzeźwiająca... cudowna "pływająca" gitara. do tego delikatne, lekkie klawisze.
falsety jakich jeszcze nigdzie nie było. genialne!
kocham fragmenty "midnight i where the day begins".
jeszcze jedna kwestia. przy Dyskotece wspominałam, że jest jeden teledysk, który się z nim równa poziomem, albo nawet jest lepszy. to właśnie o Lemon chodzi. rewelacyjny film z opisanymi sytuacjami, co teraz robi 'man'. plus oczywiście MacPhisto. taka postać... taka postać... że nawet posiedzieć.

9. Running To Stand Still [The Joshua Tree; 1987]
piosenka o pewnej narkomance. bardzo przejmujące. podkreślone jest, że nie mozna jej pomóc. smutne. strasznie smutne.
od początku tylko Edge i Bono. tylko smutny, melodyjny wokal i równie smutna, nieporadna gitara. później dołącza prosta, zrównoważona perkusja i bas.
a potem harmonijka. Bono nie uczył się gry. po prostu podczas nagrywania Drzewa Jozuego chwycił harmonijkę i zaczął grać. podobno pierwsze dźwięki, jakie z niej wydobył, brzmiały koszmarnie. ale Bono poradny chłopak, nie straszna mu harmonijka. w ogóle nie słychać, że nie umie się nią posługiwać.
zapraszam do linka. wykonania z Zoo TV są rewelacyjne. więcej i mocniej gitarowo. genialne. i oczywiście, charakterystyczne dla tej trasy, świetne przedstawienie.

8. Wake Up Dead Man [Pop; 1997]
genialny, szczery, otwarty tekst. "Jezu men! wracaj tu i naprawiaj ten głupi świat! jestem sam, nie wiem co robić, no chodźżesz tu! pomóż mi! nie gap się z góry, tylko złaź i zrób coś!" - absolutnie genialne.
zmęczony, znudzony wszystkim wokal, znudzona gitara, znudzony, wyczerpany wręcz bas, niedbała, trochę śpiąca, ale podenerwowana jakby perkusja. i ta perkusja bardzo zwraca na siebie moją uwagę. wychyla się spod gitary, a nawet wychodzi przed nią.

7. Drowning Man [War; 1983]
od samego początku mój ulubiony utwór na War. niesamowicie przygnębiający. smutny tekst. wzruszający. zawsze płaczę, kiedy tego słucham. dlatego nie słucham zbyt często.
take my hand
you know I'll be there if you can
I'll cross the sky for your love
[...]

i to rozpaczliwe "hold on, hold on tightly"...
przepiękna, smutna, iście tonąca gitara. magia. w tej gitarze tkwi magia tego utworu.
mocna, ale nie wybijająca się przed szereg perkusja. szczególnie porusza podczas tego "hold on [...]"
plus niesamowite smyczki. dołujące, płaczliwe.

6. Beautiful Day [All That You Can't Leave Behind; 2000]
o człowieku, który nagle stracił dosłownie wszystko, a mimo to potrafi dostrzegać piękno życia i twierdzi, że jest piękny dzień.
ponieważ: the goal is soul! jedno z najświetniejszych haseł Elevation Tour.
pełnia energii. moc sama w sobie. zarówno w warstwie tekstowej - ku pokrzepieniu serc, 'trzymajcie się! nie przejmujcie się niepowodzeniami! jest piękny dzień! życie jest piękne! doceńcie to!' może ja nie potrafię do końca postrzegać świata w ten sposób, ale na pewno chciałabym i na pewno ten utwór utwierdza mnie w przekonaniu, że powinnam.
"what you don't have you don't need it now". pewnie to prawda. na pewno to prawda. Walizka jest bezbłędna.

5. With Or Without You [The Joshua Tree; 1987]
klasyk nad klasyki. najlepszy z najbardziej oklepanych i wyświechtanych. taki ma być przebój. ma być wszędzie, a mimo to się nie nudzić. takie właśnie jest WOWY.
z oczywistych oczywistości:
piękny tekst. wzrusza. nadal. niezwykłe rozpaczliwe krzyki "oooooooo!" [czy oni muszą robić niezwykłą chwilę z każdego "ooooo"?]
genialna, genialnie prosta gitara. nawet moja koleżanka z ławki jest w stanie rozpoznać ten utwór po gitarze.
jedna z najbardziej znanych partii basowych ever. chyba każdy młody basista ma tę partię w gronie pierwszych do nauczenia. bo jest ładna, nieskomplikowana i mozna zaszpanować, że się umie grać jak Klejton.
dlaczego One nie jest tak pociągające? dlaczego mimo faktu, że jest młodsze, tak się nudzi?...
to chyba magia 80s...

4. Kite [All That You Can't Leave Behind; 2000]
chyba nikt się nie spodziewał. prawda?
no tak, bo to może dziwne. dla antyfanów ATYCLB. ale ja sobie nie wyobrażam czołówki mojego topu U2 bez tego utworu.
kolejna piosenka napisana dla ojca Bono, ale można ją interpretować w różne sposoby. dla różnych sytuacji, różnych osób. ja też mam swoją interpretację, swoją sytuację, którą wiążę z tym utworem. również osobę, która w gruncie rzeczy przekonała mnie do wielkości ATYCLB, również do wielkości tego utworu. będę za to wdzięczna do końca życia. bo ta piosenka naprawdę wiele dla mnie znaczy.
cechy charakterystyczne takie same, jak na całej płycie: tekst jednocześnie prosty i głęboki, chwytający za serce, muzyka lekka, równie wzruszająca, niemal unosząca się w powietrzu, niczym ten 'kite blowing out of control on a breeze'.


3. Bullet The Blue Sky [The Joshua Tree; 1987]
niekwestionowany geniusz. total killer. najmocniejsza i najmroczniejsza strona Drzewa Jozuego. za każdym razem, kiedy tego słucham, przechodzą mi po plecach spore ciary.
od samego wejścia mocna, powalająca perkusja. fenomenalna gitara. jedyny minus tego utworu, to brak rewelacyjnej solówki, która zaczęła się pojawiać dopiero na koncertach. tego mi brakuje. tylko tego.
bas rozgrzewa do czerwoności. wielki, potężny. niewyobrażalna siła.
tekst o ówczesnych wydarzeniach w Salwadorze. wielki.
ogromną 'promocją' dla tego utworu są jego wykonania live. od wydania płyty, od TJT Tour, piosenka pojawia się na każdej trasie. zawsze w zupełnie innej, kolejnej genialnej, aranżacji. modlę się o to, żeby i w tym roku jej nie zabrakło. szczególnie w Chorzowie. po prostu muszą to zagrać. jestem bardzo ciekawa nowej wersji.
a jeśli o wykonaniach live mowa, to bardzo gorąco polecam wersję, do której prowadzi link. to wykonanie z koncertu w Bostonie, Elevation Tour, czyli najlepsza trasa w historii U2. to wykonanie jest... znacznie więcej niż genialne. szczególnie ze względu na monolog... nie powiem czyj. obejrzyjcie sami. naprawdę polecam. obejrzeć i wysłuchać w skupieniu.

2. Walk On [All That You Can't Leave Behind; 2000]
ostatnia, najlepsza strona genialnej Walizki. piosenka... optymistyczna? pocieszająca, na pewno, ale dla mnie nie do końca optymistyczna, bo przypomina mi najboleśniejsze momenty mojego życia. ale chyba właśnie o to chodzi. żeby słuchać, porządnie się wypłakać, a potem zrozumieć, że trzeba zrobić tak, jak śpiewa Bono, trzeba się nie poddawać, wziąć się w garść i 'walk on'!
I know it aches
and your hesrt it breaks
you can only take so much
walk on

i wszystko, co zrobiliśmy, zbudowaliśmy, zburzyliśmy, co mamy, itd... musimy zostawić za sobą i żyć dalej.
no tak, zaraz się ktoś przyczepi, że to takie pseudofilozofowanie, że Bono udaje wielkiego mędrca i proroka... ale czy nie ma racji? czy nie powinno tak rzeczywiście być? leave it behind and walk on!
i właśnie takie myśli zawsze wychodziły ostatecznie z moich największych bólów. nie jest łatwo, nie da się tak po prostu zostawić przeszłość w tyle i nie wracać do niej, 'I know it aches', ale jak się człowiek postara, jak wbije sobie do świadomości tekst "the only baggage you can bring is all that you can't leave behind", to może góry przenosić.
a tak btw, żeby skończyć te mądrości życiowe: mam tekst z tego na zgrabnej animowanej tapecie na komórce. yo. Icon_cool2

1. All I Want Is You [Rattle And Hum; 1988]
to się nie mogło inaczej skończyć.
to ten moment. ten, o którym pisałam na samym początku tego topu. gdyby nie on, to by niczego nie było. nie byłabym tym, kim jestem teraz. nie pozwoliłabym U2 zmienić mojego życia. nie byłoby mnie tutaj. nie miałabym pięknej historii do wspominania i płakania przy tym. nie miałabym żadnej wielkiej wartości do przekazania, daj Boże, potomstwu. nie wiedziałabym, że są tacy czterej panowie, którzy potrafią tak mocno oddziaływać na moje życie. nie miałabym żadnych celów, żadnych marzeń. nic bym nie miała. zdaję sobie sprawę, że to wielkie słowa, ale ja właśnie w ten sposób o tym myślę. gdyby nie to, to nie byłoby uzi.
ta wkręcająca się kaseta, którą znalazłam 3.03.2007r. to The Best Of 1980-1990. na końcu, własnie przy tym utworze, zaczęło się poważnie wkręcać. normalna rzecz, kasety się wkręcają. tylko, że wtedy się je zazwyczaj wyciąga i wyrzuca. co mnie podkusiło, żeby kombinować z tym mechanizmem i za wszelką cenę próbować wysłuchać tej piosenki? przeznaczenie? ale czy ja wierzę w przeznaczenie? może powinnam? może to jest właśnie najlepszy dowód? dowód na to, że all I want is You... Too. all i need is U2. niczego więcej mi nie trzeba. tylko ja i oni. nasz związek.
o samej piosence już nic nie napiszę. całe to wydarzenie sprzed dwóch lat z hakiem świadczy o tym, jak musiał mi się od początku podobać. tak, żeby znaleźć tę płytę, upajać się jej dźwiękami płynącymi z discmana w mieście Bydgoszcz [tak, moje pierwsze odsłuchanie RAHa...], ciułanie pieniędzy na kolejne płyty i zachwycanie się wciąż od nowa.
po to się żyje. Icon_smile po to, żeby mieć w głowie takie piękne chwile, wspominać je i uświadamiać sobie, jak bardzo są ważne.
na koniec: cieszę się i podziwiam, że Kuba pamięta naszą rozmowę w Płocku. Icon_wink2



dziękuję wszystkim za obserwowanie i komentowanie mojego topu, mam nadzieję, że do końca wyniki były nieprzewidywalne. Icon_cool2

kłaniam się Państwu

[Obrazek: 43.jpg]

i raz jeszcze dzięki za obecność. Icon_smile2
dobranoc, 'sleep tonight...' Icon_wink2
11.06.2009 01:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #144
 
uzi napisał(a):"Jezu men! wracaj tu i naprawiaj ten głupi świat! jestem sam, nie wiem co robić, no chodźżesz tu! pomóż mi! nie gap się z góry, tylko złaź i zrób coś!" - absolutnie genialne.
Już wiem, dlaczego lubisz Afromental... Icon_wink2

Końcówka topu jest o tyle ciekawa, że nasza droga Uzi pokazała nam swoje drugie oblicze...
11.06.2009 03:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #145
 
uzi napisał(a):
mrsap napisał(a):Niestety połowy utworów nie znam
to po co ja te linki daję? Icon_smile2
Na pewno nie po to, żebym klikał w nie co 5 minut, podczas gdy jestem zajęty czymś innym (czas na klikanie ostatnio miałem gdzieś tak ok. 2,5 miesiąca temu Icon_wink2 )

W pierwszej dziesiątce najbardziej cieszy mnie drugie miejsce "Walk On" i... znowu połowa jest mi nieznana Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
11.06.2009 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 530
Dołączył: Nov 2008
Post: #146
 
w Twoim top10 dwa utwory które powinny zmieścić się także w moim- With or without you i Wake up dead man.
Poza tym bardzo lubię 1,7 i 9.
dzięki za świetny top.
11.06.2009 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #147
 
braki 10, 9, 8, 7, 4

Beautiful Day - jakoś mnie nie zachwycił te kilkanaście miesięcy temu... Teraz pewnie kilka, kilkanaście oczek wyżej Icon_wink2

With or Without You - bardzo się cieszę, że z tych wielkich hitów właśnie ten jest u Ciebie tak wysoko! U mnie tuż za top10.

Bullet the Blue Sky - u Ciebie 3 u mnie dwie trójki! 33! Nisko? Może i tak...

Walk On - wysoko! Icon_razz
All I Want Is You - wysoko! Icon_razz u mnie tylko/aż 56 Icon_wink2

Dziękuję za możliwość uczestniczenia w Twoim święcie Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.06.2009 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #148
 
prz_rulez napisał(a):Już wiem, dlaczego lubisz Afromental... Icon_wink2
? O.o
prz_rulez napisał(a):Końcówka topu jest o tyle ciekawa, że nasza droga Uzi pokazała nam swoje drugie oblicze...
tzn.? :roll:

bear napisał(a):dzięki za świetny top.
Cytat:Dziękuję za możliwość uczestniczenia w Twoim święcie Icon_smile2
to ja dziękuję za zainteresowanie tym światem Icon_smile2
11.06.2009 04:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
 
uzi napisał(a):tzn.? :roll:
To znaczy to znacznie bardziej pozytywne Icon_wink2
11.06.2009 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #150
 
uzi napisał(a):1. All I Want Is You [Rattle And Hum; 1988]
A czemu nie Vertigo??? Icon_mrgreen
uzi napisał(a):15. Mofo [Pop; 1997]
11. Gone [Pop; 1997]
Jedne z moich ulubionych utworów UDwa. A gdybym robił TOP to z pewnością Mofo byłoby gdzieś w pierwszej piątce.

Bardzo mi się podoba ten TOP i muszę się koniecznie zapoznać bliżej z twórczością U2 bo teraz naprawdę wiem że naprawdę warto.
Myślę, że umieścisz cały Top w jednym poście ze wszystkimi linkami...
11.06.2009 09:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #151
 
Kertoip napisał(a):A czemu nie Vertigo??? Icon_mrgreen
bo Vertigo nie było na składance Best Of 80-90 Icon_frown Icon_frown Icon_frown
[a gdyby było, to raczej kiepsko by było z tą moją miłością do U2 Icon_wink2]
Kertoip napisał(a):Bardzo mi się podoba ten TOP i muszę się koniecznie zapoznać bliżej z twórczością U2 bo teraz naprawdę wiem że naprawdę warto.
bardzo się cieszę, że ten top Cię zmotywował do tak zacnego przedsięwzięcia Icon_smile2 Icon_wink2
Kertoip napisał(a):Myślę, że umieścisz cały Top w jednym poście ze wszystkimi linkami...
myślę, że umieszczę. Icon_wink2 jeśli nie dziś, to jutro na pewno. Icon_wink2
11.06.2009 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #152
 
top 100 w całości, prosz:


1. All I Want Is You [Rattle And Hum; 1988]
2. Walk On [All That You Can't Leave Behind; 2000]
3. Bullet The Blue Sky [The Joshua Tree; 1987]
4. Kite [All That You Can't Leave Behind; 2000]
5. With Or Without You [The Joshua Tree; 1987]
6. Beautiful Day [All That You Can't Leave Behind; 2000]
7. Drowning Man [War; 1983]
8. Wake Up Dead Man [Pop; 1997]
9. Running To Stand Still [The Joshua Tree; 1987]
10. Lemon [Zooropa; 1993]

11. Gone [Pop; 1997]
12. Tomorrow [October; 1981]
13. Please [Pop; 1997]
14. Acrobat [Achtung Baby; 1991]
15. Mofo [Pop; 1997]
16. One Tree Hill [The Joshua Tree; 1987]
17. Heartland [Rattle And Hum; 1988]
18. If You Wear That Velvet Dress [Pop; 1997]
19. Zooropa [Zooropa; 1993]
20. Until The End Of The World [Achtung Baby; 1991]

21. The Groung Beneath Her Feet [The Million Dollar Hotel Soundtrack; 2000]
22. Love And Peace Or Else [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
23. Peace On Earth [All That You Can't Leave Behind; 2000]
24. If God Will Send His Angels [Pop; 1997]
25. Unknown Caller [No Line On The Horizon; 2009]
26. Red Hill Mining Town [The Joshua Tree; 1987]
27. Stay (Faraway, So Close!) [Zooropa; 1993]
28. Discotheque [Pop; 1997]
29. Yahweh [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
30. When I Look At The World [All That You Can't Leave Behind; 2000]

31. Exit [The Joshua Tree; 1987]
32. New York [All That You Can't Leave Behind; 2000]
33. Sunday Bloody Sunday [War; 1983]
34. FEZ - Being Born [No Line On The Horizon; 2009]
35. In A Little While [All That You Can't Leave Behind; 2000]
36. Love Is Blindness [Achtung Baby; 1991]
37. The Hands That Built America [The Best Of 1990-2000; 2002]
38. Stateless [The Million Dollar Hotel Soundtrack; 2000]
39. Sometimes You Can't Make It On Your Own [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
40. North And South Of The River [Staring At The Sun Single; 1997]

41. Luminous Times (Hold On To Love) [With Or Without You Single; 1987]
42. Grace [All That You Can't Leave Behind; 2000]
43. Crumbs From Your Table [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
44. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me [Batman Forever Soundtrack; 1995]
45. 40 [War; 1983]
46. Mothers Of The Disappeared [The Joshua Tree; 1987]
47. Do You Feel Loved [Pop; 1997]
48. Get On Your Boots [No Line On The Horizon; 2009]
49. Walk To The Water [With Or Without You Single; 1987]
50. Staring At The Sun [Pop; 1997]

51. The Fly [Achtung Baby; 1991]
52. The Unforgettable Fire [The Unforgettable Fire; 1984]
53. Springhill Mining Disaster [The Late Late Show; 1987]
54. Daddy's Gonna Pay For Your Crashed Car [Zooropa; 1993]
55. Last Night On Earth [Pop; 1997]
56. New Year's Day [War; 1983]
57. Bad [The Unforgettable Fire; 1984]
58. Cedars Of Lebanon [No Line On The Horizon; 2009]
59. Miracle Drug [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
60. I Fall Down [October; 1981]

61. Angel Of Harlem [Rattle And Hum; 1988]
62. Numb [Zooropa; 1993]
63. A Man And A Woman [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
64. Miami [Pop; 1997]
65. Dirty Day [Zooropa; 1993]
66. Breathe [No Line On The Horizon]
67. In God's Country [The Joshua Tree; 1987]
68. October [October; 1981]
69. Miss Sarajevo [Passengers: Original Soundtracks 1; 1995]
70. Pride (In The Name Of Love) [The Unforgettable Fire; 1984]

71. Where The Streets Have No Name [The Joshua Tree; 1987]
72. Wild Honey [All Taht You Can't Leave Behind; 2000]
73. Your Blue Room [Passengers: Original Soundtracks 1; 1995]
74. Shadows And Tall Trees [Boy; 1980]
75. Silver And Gold [Rattle And Hum; 1988]
76. Stuck In A Moment You Can't Get Out Of [All That You Can't Leave Behind; 2000]
77. Promenade [The Unforgettable Fire; 1984]
78. Into The Heart [Boy; 1980]
79. Indian Summer Sky [The Unforgettable Fire; 1984]
80. Twilight [Boy; 1980]

81. Zoo Station [Achtung Baby; 1991]
82. Ultraviolet (Light My Way) [Achtung Baby; 1991]
83. A Sort Of Homecoming [The Unforgettable Fire; 1984]
84. The Playboy Mansion [Pop; 1997]
85. Mysterious Ways [Achtung Baby; 1991]
86. Electrical Storm [The Best of 1990 - 2000 & B Sides; 2002]
87. Hawkmoon 269 [Rattle And Hum; 1988]
88. The Ocean [Boy; 1980]
89. Deep In The Heart [I Still Haven't Found What I'm Looking For Single; 1987]
90. Original Of The Species [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]

91. All Along The Watchtower [Rattle And Hum; 1988]
92. Moment Of Surrender [No Line On The Horizon; 2009]
93. Like A Song... [War; 1983]
94. Desire [Rattle And Hum; 1988]
95. A Room At The Heartbreak Hotel [Angel Of Harlem Single; 1988]
96. One Step Closer [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
97. Satellite Of Love [Zoo TV Live; 1993]
98. Wire [The Unforgettable Fire; 1984]
99. Gloria [October; 1981]
100. The First Time [Zooropa; 1993]
12.06.2009 02:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
 
Mamy dwa wspólne kawałki w 10-tce w tym falsetowe ''Lemon'' Icon_mrgreen . Sądziłem, że będzie lepiej. Oczywiście ciężko zniosłem ''Beautiful Day'' i ''Kite'' Icon_eek2, ale numer 2 to od święta również moja absolutna czołówka. ''Running'' pozytywnie, u mnie mało brakło, a byłby w tym topie notowany. Lider to jedna z ostatnich poznanych przeze mnie piosenek i niestety nie zachwyciła mnie, u ciebie pewnie byłaby też niżej coś czuję, gdyby nie wyjątkowe więzi emocjonalne Icon_wink

A czyj kolejny top robisz? Ja już wiem co ja przygotuję Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.06.2009 01:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #154
 
saferłel napisał(a):Sądziłem, że będzie lepiej.
że będziemy mieli więcej wspólnych w top 10? Icon_eek2 ja szczerze mówiąc nawet na 2 nie liczyłam Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Oczywiście ciężko zniosłem ''Beautiful Day'' i ''Kite'' Icon_eek2
żebyś Ty wiedział jak ja ciężko zniosłam Twoje One i Horses... Icon_lol
saferłel napisał(a):u ciebie pewnie byłaby też niżej coś czuję, gdyby nie wyjątkowe więzi emocjonalne Icon_wink
muszę powiedzieć, że na początku, jak zrobiłam ten top, to AIWIY było niżej. ale jak już wspomniałam, to się nie mogło inaczej skończyć. Icon_wink2
saferłel napisał(a):A czyj kolejny top robisz? Ja już wiem co ja przygotuję Icon_smile
ja też już chyba wiem, ale na razie ćśśśśśś... Icon_cool2
12.06.2009 01:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #155
 
U mnie na razie też cśśśś Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.06.2009 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #156
 
uzi napisał(a):1. All I Want Is You [Rattle And Hum; 1988]
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
no wiesz, nie musiałas tego dla mnie robić, ale bardzo Ci dziekuję za ten prezent Icon_wink2 Icon_mrgreen
Dzieki za topa.
12.06.2009 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #157
 
Aro napisał(a):no wiesz, nie musiałas tego dla mnie robić, ale bardzo Ci dziekuję za ten prezent Icon_wink2 Icon_mrgreen
polecam się na przyszłość Icon_cool2 Icon_mrgreen
12.06.2009 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #158
 
Nie znam się na U2, ale #5 jest wspaniały Icon_biggrin3 Bardzo lubię ten utwór Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.06.2009 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #159
 
aaktt napisał(a):Nie znam się na U2, ale #5 jest wspaniały Icon_biggrin3 Bardzo lubię ten utwór Icon_wink2

Miejmy nadzieję, że nasze topy skłonią cię to tego byś ich poznał Icon_smile Dla same ''BD'' nie warto żyć, oj nie warto... Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.06.2009 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #160
 
saferłel napisał(a):Dla same ''BD'' nie warto żyć, oj nie warto...
#5 to chyba WOWY... Icon_wink2 Icon_razz
warto znać więcej, ale i dla samego BD czy WOWY warto żyć... Icon_cool2 Icon_razz
13.06.2009 05:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości