Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 100 U2 wg uzi.
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #121
 
prz_rulez napisał(a):Chyba lubisz tę frazę... Icon_smile2
chyba lubię wszystkie frazy autorstwa Bono. Icon_wink2 Icon_cool2
09.06.2009 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #122
 
Strasznie mi się podoba TOP Twój... Czekam z niecierpliwością na dalsze ciągi...
Dużo i wysoko z nowej płyty, bardzo dobrej zresztą. Cieszą mnie wysokie pozycje z mojej ulubionej płyty "Pop".
Chyba przez ten TOP Larry & Company zyskają nowego fana w osobie mej. Icon_wink2
09.06.2009 07:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #123
 
Kertoip napisał(a):Strasznie mi się podoba TOP Twój...
to bardzo się cieszę Icon_smile2
Cytat:Chyba przez ten TOP Larry & Company zyskają nowego fana w osobie mej. Icon_wink2
Icon_biggrin3 wow, czuję się jak misjonarz Icon_mrgreen
09.06.2009 07:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #124
 
top tłenti.
przed Państwem 10 z 20 najgenialniejszych utworów najwspanialszego zespołu świata.


20. Until The End Of The World [Achtung Baby; 1991]
miłość od pierwszego usłyszenia. fe-no-me-nal-na gitara! i to jest chyba najmocniejsza strona tego utworu. tyle mocy, tyle energii! czad. trzeba to Achtungowi przyznać, że Edge'a miał prześwietnego. akurat w tak prywatnie trudnym okresie.
tekst. "Jesus, this is Jesus". świetnie opowiedziana historia Judasza i jego relacji z Jezusem. Ostatnia Wieczerza jako fajna impreza. 'nudny' Jezus, który wciąż nawijał o końcu świata. trochę mi ten tekst odstaje od AB. ale to jest plus tej piosenki. Icon_smile
i jeszcze raz: ta gitara! rozwala. można nawet nie słuchać tekstu, tylko upajać się gitarą. ona sama robi z tego rewelacyjny utwór.

19. Zooropa [Zooropa; 1993]
genialne intro. tajemnicze, zaplątane, długie Icon_cool2 [prawie 2 minuty].
prosta gitara, niesamowicie prosta. tylko nóżka lata Edge'owi, co daje niesamowity efekt.
najpierw komentarze do Europy. tekst budują hasła reklamowe różnych "dóbr i usług". genialne.
a później wchodzi to, co kocham najbardziej, czyli perkusja [i ten, którego kocham najbardziej, czyli Larry Icon_mrgreen]. i nastaje niesamowity klimat. i tekst:
and I have no compass
and I have no map
and I have no reasons
no reasons to get back
[...]

kosmos. plus ta 'wirująca płyta' w tle. kozak.

18. If You Wear That Velvet Dress [Pop; 1997]
magiczne. zmysłowe. muzyka wprost z przestrzeni kosmicznej. 'Hewson, we have no problem'. Icon_cool2
niski głos Bono. szept. a jak jeszcze popatrzę na stosowne zdjęcie Larry'ego w książeczce Popa [to pod tekstem tej piosenki]... mrrrrrrrrrrr... odlatuję... mdleję... TO jest seksowne, a nie jakieś TryinToThrow'y. Icon_razz Icon_cool2
już nie wiem co pisać. zaraz zemdleję. Icon_cool2

17. Heartland [Rattle And Hum; 1988]
utwór szczególnie wyróżniony na RAHu, bo tekst pojawia się w książeczce aż dwa razy. Icon_smile wyróżniony i wyróżniający się. niesamowity. piękny. trafia do serca. a może raczej serce słuchacza trafia do owego heartland.
rewelacyjny, głęboki bas. przyozdobiony cudowną gitarą.
wykrzyknienia "in this heartland" powalają na kolana. niezwykłe momenty.

16. One Tree Hill [The Joshua Tree; 1987]
fantastyczne są te amerykańskie, joshuowe klimaty.
utwór napisany dla Grega Carrolla, byłego asystenta Bono, który zginął w wypadku motocyklowym.
znowu pojawia się motyw "hands of love", jak w Exit.
you run like a river on like a sea
you run like a river runs to the sea

o jak ładnie.
niezwykle lekkie instrumenty. szczególnie perkusja i bas. jakby same się grały. [chociaż, nie, same by się tak dobrze nie zagrały.]
rewelacyjna końcówka. odpływamy w siną dal i śpiewamy:
oh great ocean
oh great sea
run to the ocean
run to the sea

morskie opowieści, hej.

15. Mofo [Pop; 1997]
motherfucker. technoU2.
od samego początku genialne, wciągające drums my love. dalej, już praktycznie przez cały utwór, wrażenie, jakby grał komputer. a tu figa, gitara, bas, perkusja plus umiejętne wykorzystanie znajomych efektów. niesamowicie elektryzujące. rozwalający tekst: "lookin` for baby Jesus under the trash" - wtf? niesamowite.
a to wszystko kierowane do matki. kochanej matki, która go zostawiła, gdy dziecięciem 14-letnim był. teraz ten chłopiec ciągle czegoś szuka w zagmatwanym świecie szołbiznesu. i jest zagubiony. i nie wie co robić. i jest 'lookin` for to save my soul' i 'lookin` for the face I had before the world was made'.
słuchając mam wrażenie, że ta piosenka gdzieś jedzie. coś ze mną nie tak? czy to naprawdę jedzie? Icon_lol

14. Acrobat [Achtung Baby; 1991]
ciemne. mocne. po raz kolejny ta przepełniona emocjami gitara Egde'a. re-we-la-cyj-na perkusja! mmmmatko! genialna, zimna perkusja opatulona gorącym basem. wow!
don't believe what you hear
don't believe what you see
if you just zlose your eyes
you can feel the enemy

[fragment bardzo często wykorzystywany w sygnaturach na forach U2. tak nawiasem mówiąc. ale nie ważne.]
słowem: beLIEve. czyli znak firmowy wizualizacji Flaja. ale do Acrobata pasuje idealnie.
w ogóle Acrobat to taki lepszy wspólnik The Fly. dużo lepszy.
and I must be
an acrobat
to talk like this
and act like that

cały ten song, a zwłaszcza przytoczony fragment, ma dla mnie duże znaczenie osobiste.
"don't let the bastards rgind you down".

13. Please [Pop; 1997]
początkowo nie lubiłam wersji albumowej, bo wydawała mi się zbyt dziwaczna i nie pasująca do tego utworu. ale teraz kocham ją bardziej niż każdą inną.
co w tej piosence może się podobać? to chyba sprawa oczywista, że liryki są genialne. nie wytnę cytatu, bo szkoda piosenki.
muzycznie. perkusja. no ja przepraszam najmocniej, ale ten Pan nie pozwala nie podziwiać perkusji. a ja już chyba kiedyś wspominałam, że drumsy mają dla mnie ogromne znaczenie.
a oprócz wiodącej perkusji - cichutki bas, ciężko wyłapać linię.
gitara takoż daje radę wielce.
ale jednak, perkusja i tekst to sztandary tej pieśni.

12. Tomorrow [October; 1981]
wiem, że to się odnosi do pogrzebu matki Bono, ale ja ten utwór odbieram bardzo osobiście. i w trochę innym kontekście. dlatego też tekstu nie skomentuję.
kiedy to pierwszy raz usłyszałam, opadła mi szczęka - dudy?! Icon_eek2 czy to są dudy?! Icon_eek2 wrażenie oczywiście jak najbardziej pozytywne, ale wielce szokujące. dalej - głęboki, mocny, wyrazisty bas. nasuwa mi się dziwne skojarzenie z rozmazanym, niewyraźnym kolorystycznie widokiem szarozielonej, pagórkowatej wyspy i bladego, szaro-pomarańczowego morza okrytego mgłą. może to dziwne, ale właśnie taki obraz mi się maluje przed oczami kiedy słyszę Tomorrow.
spokojny początek jest nieziemski, potem wchodzi gitara akustyczna... i robi się głośniej i ostrzej. ale niezmiennie pięknie.

11. Gone [Pop; 1997]
kolejny numer dedykowany Hutch'owi, tym razem jedynie na koncertach.
podobnie pseudonudna gitara jak w Stay. latająca. falująca. spokojna i lekko smutna, ale elektryzująca.
świetne wstawki klawiszy.
o perkusji ani słowa więcej w tej turze, bo już jestem nudna. wiem.
"going, going, but not gone".
optymistyczne to, czy raczej pesymistyczne?
w każdym razie, genialne. 'gone'ialne'. szkoda, że się nie zmieściło do the very best top 10.
10.06.2009 12:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #125
 
na początek braki u mmnie: 11, 14, 15, 16, 17, 18, 20

Zooropa u mnnie 34, ale to było 1,5 roku temu - dziś pewnie nieco wyżej Icon_wink2

Tomorrow - j.w. z tym, że było u mnie na 26


no i Please - szczęśliwa 13. Bardzo szczęśliwa Icon_smile2 U mnie też Icon_smile2


została dycha! znawcujemy?
nie, nie ... nie mam szans aby trafić... bo pewnie nie będzie wyłącznie singlowo...
ale co tam spróbuję. chociasz jeśli bym trafił połowę to byłoby super Icon_wink2

top10 - alfabetycznie Icon_razz :

All I Want Is You
Beautiful Day
Elevation
Even Better Than the Real Thing
I Still Haven't Found What I'm Looking For
* One
Wake Up Dead Man
* Walk On
When Love Comes to Town
* With or Without You

a Love Comes Tumbling niestety nie będzie ... Icon_frown

* tym daję największe szanse Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.06.2009 08:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
 
Cytat:motherfucker.
Jak ty się wyrażasz? Icon_mrgreen
10.06.2009 08:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #127
 
Yacy napisał(a):została dycha! znawcujemy?
good idea, znawcujcie Icon_smile2
macie na to praktycznie całe dzisiaj. Icon_wink2
prz_rulez napisał(a):Jak ty się wyrażasz? Icon_mrgreen
ja się nie wyrażam, ja tłumaczę tytuł. Icon_cool2
10.06.2009 09:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
 
no w tej dziesiątce to "Please" nie ma sobie u mnie równych.
i 3 pozostałe najbardziej przeze mnie lubiane to "If You Wear...", "Mofo" i "Zooropa", czyli znowu pop_rulez Icon_mrgreen .
10.06.2009 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
 
Jak wysoko numer z ''October''!! Tego się już w tej strefie nie spodziewałem. ''One Tree Hill'' u mnie na 39 i nie liczyłem, że taki popowy numer tu się w ogóle pojawi Icon_razz2 Dopiero jak zaczęłaś narzekać na jego słabe miejsce u mnie. Po za tym jeszcze nic nie powiem, bo już widzę kolejne wspólne części naszych topów Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2009 10:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #130
 
czuję lekki niedosyt, jakoś w tej drugiej dziesiątce nie widzę tych zapowiadanych killerów... przynajmniej z mojego punktu widzenia.
zgodzę się z Ku3ą, Please nie ma tutaj sobie równych.
top 10 - chyba nie było jeszcze Vertigo, Magnificent...
cieawe czy będzie One, bo zdaje się że gdzieś kiedyś czytałem Twoją niezbyt pochlebną opinię o tym utworze...
10.06.2009 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #131
 
bear napisał(a):cieawe czy będzie One, bo zdaje się że gdzieś kiedyś czytałem Twoją niezbyt pochlebną opinię o tym utworze...
no ja własnie nie pamiętam ani pochlebnych, ani niepochlebnych opinii i może się okazać, że dycha którą podałem to ledwo-dycha. Wcale bym się nie zdziwił Icon_wink2
Ale Magni to chyba już za wysokie progi... A Vertigo to chyba jednak druga setka Icon_mrgreen One - nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że na top100 zasługuje, a skoro nie było...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.06.2009 11:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #132
 
Yacy napisał(a):A Vertigo to chyba jednak druga setka Icon_mrgreen
U Uzi to pewnie trzecia.
A covery też wliczałaś do topu czy nie?
10.06.2009 12:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #133
 
saferłel napisał(a):Jak wysoko numer z ''October''!! Tego się już w tej strefie nie spodziewałem.
gdzieś już chyba pisałam, że October jest przerażająco niedocenianą płytą. nie wiem dlaczego.
saferłel napisał(a):''One Tree Hill'' u mnie na 39 i nie liczyłem, że taki popowy numer tu się w ogóle pojawi Icon_razz2
a czy ja Ci przypadkiem nie zdradzałam swojej świętej trójcy? [Obrazek: unsure.gif]
prz_rulez napisał(a):A covery też wliczałaś do topu czy nie?
All Along The Watchtower, chociażby, było... :roll: a czemu pytasz? Icon_cool2
10.06.2009 12:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #134
 
uzi napisał(a):17. Heartland [Rattle And Hum; 1988]
bardzo mnie cieszy wysoka pozycja .
No to teraz moge z czystym sumieniem powiedziec ze klawa i super z Ciebie Dziewczynka Icon_wink2 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_mrgreen
10.06.2009 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
 
uzi napisał(a):All Along The Watchtower, chociażby, było... :roll: a czemu pytasz? Icon_cool2
A nic, tak jakoś...
Czyli teoretycznie cover może się znaleźć w pierwszej dziesiątce? (Ale czysto teoretycznie, oczywiście Icon_wink )
10.06.2009 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #136
 
Aro napisał(a):No to teraz moge z czystym sumieniem powiedziec ze klawa i super z Ciebie Dziewczynka Icon_wink2 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_mrgreen
Icon_mrgreen Icon_lol dziękuję. Icon_wink2 Icon_razz
prz_rulez napisał(a):Czyli teoretycznie cover może się znaleźć w pierwszej dziesiątce? (Ale czysto teoretycznie, oczywiście Icon_wink )
oczywiście, że może Icon_wink2
10.06.2009 02:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #137
 
uzi napisał(a):oczywiście, że może Icon_wink2
No to czekam na "Christmas (Baby Please Come Home)" Icon_mrgreen
10.06.2009 03:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #138
 
jak bjituful dej bedzie w top 10 to tu chyba atom bomb spuszcze Icon_razz2

ogolnie wszystko POP dla mnie cudo tylko rzecz jasna bym kolejnosc zmienil. gone na pewno najnizej a najwyzej if you wear
10.06.2009 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #139
 
Cytat:jak bjituful dej bedzie w top 10 to tu chyba atom bomb spuszcze Icon_razz2
To jest utwór na szczyt. Bomba optymizmu i pozytywnego myślenia!
10.06.2009 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
 
U mnie BD poza top 100 U2 Icon_smile Jego miejsce w top 10 bardzo mnie rozczaruje.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2009 04:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości