Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 100 U2 wg uzi.
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #81
 
spokojnie! dopiero wrócilem do domu Icon_smile2

41, 42, 43, 44, 46, 47, 48, 49, ja mam numerki przy 63 utworach, wiec jakies braki muszą być... Ale Hold Me... to musi się u mnie pojawić... Icon_smile2

Staring at the Sun u mnie 24 - mój ulubiony POP Icon_wink2 wiem, wiem... Icon_razz ale tak mam!
40 - u mnie na ... 40 jak pisałem przy topie na forum.lp3.pl - zupełny przypadek!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.06.2009 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #82
 
Yacy napisał(a):spokojnie! dopiero wrócilem do domu Icon_smile2
ależ ja nie popędzam, myślałam po prostu, że przemknęła bezszelestnie i niezauważalnie na tej samej stronie co 60-50... Icon_razz
Yacy napisał(a):40 - u mnie na ... 40 jak pisałem przy topie na forum.lp3.pl - zupełny przypadek!!!
ale jak to ładnie wygląda Icon_razz i nagle się robi 'ejti' zamiast 'forti' Icon_razz
07.06.2009 11:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
 
uzi napisał(a):
Tomekk napisał(a):Nielubiana :?: u mnie 10/10 Icon_razz . Bardzo dobry numer Icon_exclaim
szczerze mówiąc nie spodziewałam się tak przychylnych opinii na temat Stucka. często spotykam się z tradycyjnym dla popularnych utworów zdaniem, że to jest wyświechtane, nudne i słabe. sądziłam, że i tu się z takimi słowami spotkam, ale skoro nie, to bardzo mnie to cieszy. Icon_smile2
Ja i moje słowa dołączamy się do ciepłych słów o "Stuck In A Moment..." Bardzo możliwe, że u mnie byłby to Top 10.
Ale spośród moich faworytów jak na razie było niewiele, więc optymistycznie nastawiam się na dalszą część topu Icon_smile2
Kciuki trzymam przede wszystkim za dwa utwory, ale żeby nie zapeszać, nie powiem jakie Icon_razz

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.06.2009 12:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
wtf - "Staring At The Sun" na 50.???!!! Icon_eek2 Icon_frown u mnie w piątce...
Boots... no comments Icon_razz
uzi napisał(a):mówcie sobie co chcecie, ale ja wiem, że to jest prześwietne.
mów sobie co chcesz, ale to jest dno Icon_wink2.
08.06.2009 09:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #85
 
mrsap napisał(a):Ja i moje słowa dołączamy się do ciepłych słów o "Stuck In A Moment..." Bardzo możliwe, że u mnie byłby to Top 10.
naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Waszą sympatią dla Stucka. Icon_smile2
ku3a napisał(a):wtf - "Staring At The Sun" na 50.???!!! Icon_eek2 Icon_frown
spokojnie, nie rozpaczaj, jeszcze będzie trochę Popa w tym topie... Icon_cool2
08.06.2009 10:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #86
 
nie ma na co czekać.
czwarta dziesiątka.
killery. the killers. Icon_razz

40. North And South Of The River [Staring At The Sun Single; 1997]
już w wersji studyjnej jest cudowne, ale to, co jest w linku, to po prostu niebo. jedyne wykonanie live tego utworu i zarazem najlepsze możliwe. piękne. urocze, proste klawisze, głośna, przestrzenna perkusja... kocham! do tego cudny tekst i dwie gitary... niezwykłe. ewidentnie najlepszy b-side z lat 90.
39. Sometimes You Can't Make It On Your Own [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
z pewnością nie będzie to nius, ale trzeba napisać: piosenka napisana po śmierci Boba Hewsona, ojca Bono, dedykowana właśnie jemu. tekst wzrusza. i nie wzrusza to, że piosenka jest tak znana, bo jest. już gdzieś pisałam, że to nie ma znaczenia. świetna gitara, rewelacyjny bas... a jak do tego dodamy koncertowe wstawki operowe... fantastyczne.
38. Stateless [The Million Dollar Hotel Soundtrack; 2000]
ciekawe, czy się ktoś spodziewał, że to będzie. Icon_smile2 uwielbiam cały soundtrack do Million Dollar Hotel. a tę piosenkę... za urzekający bas, za tę powtarzającą się partię gitary, za spokój na początku i rozkręcenie akcji po 3 minucie... nieziemski utwór. jak cała ścieżka do MDH. [szkoda, że dużo utworów z tej ścieżki nie należy do U2, bo z chęcią bym jeszcze kilka zawarła w topie.]
37. The Hands That Built America [The Best Of 1990-2000; 2002]
najlepiej się sprawdza jako snippet na koncertach Vertigo Tour. ale i bez tego daje radę. Icon_wink2
ksylofon? u U2? a to dopiero bajer. plus przecudne smyczki... plus niesamowita partia operowa w wykonaniu Bono! to wszystko dzięki ojcu i jego miłości do opery. Bono tę miłość odziedziczył i teraz mamy takie The Hands, Miss Sarajevo czy SYCMIOYO. kto by pomyślał, że taki Bono też może mieć ciągoty do opery...
36. Love Is Blindness [Achtung Baby; 1991]
mroczne. mroczne. mroczne. fenomenalnie przedstawiona atmosfera wówczas panująca w zespole. piękny i smutny tekst, głęboka perkusja i bas... ale na największe owacje zasługuje gitara. nieziemska. niesamowita. mistrzowska. genialna. odzwierciedlająca emocje, jakie siedziały w Edge'u w tym ciężkim okresie [właśnie wtedy miał rozwód...]. Egde potrafi genialnie okazywać emocje przez swoją grę. dlatego też jest moim mistrzem.
35. In A Little While [All That You Can't Leave Behind; 2000]
jedna z moich pierwszych nauczonych partii gitarowych. Icon_wink2 prosta i piękna. 'może prostota, ale jak niezwykła!', cytując wieszcza. prześlicznie lekki utwór. uroczy - to jest idealne słowo do tego kawałka. i taki ludzki, taki zwykły, prościusieńki... ale jak cudowny! urzeka mnie ten tekst. uroczy. po prostu. Icon_smile
34. FEZ - Being Born [No Line On The Horizon; 2009]
wstęp - genialny. gdyby cała piosenka była taka, jak początek, to zaszłaby zdecydowanie wyżej. gdzie tu jest U2? w ogóle jakie U2? co to ma wspólnego z U2? a dalej - można poznać, że to U2 jedynie po Edge'u i Larrym. a całość zupełnie oryginalna. tego jeszcze nigdy nie było. kosmos. istny kosmos. i te krzyki Bono! genialna sprawa. genialny kawałek! i kurczę, tu naprawdę prawie nie ma U2. to nie oni. nie wierzę.
chociaż... kto jest w stanie stworzyć genialny kawałek, jeśli nie oni... Icon_cool2
33. Sunday Bloody Sunday [War; 1983]
każdy zna, każdy wie. nieskomplikowana gitara, ale w wydaniu tego Pana jest wyśmienita. wszechobecna perkusja. cudowny, mocny bas rzucający się w ucho.
wykonania live są mistrzowskie. muszą to zagrać w Chorzowie, innej opcji nie przewiduję. "no more!" powtarzane przez Bono i publiczność - świetne. Vertigo Tour - słynna opaska z napisem "COEXIST" [C w postaci muzułmańskiego półksiężyca, X - gwiazda Dawida i T jako chrześcijański krzyż], której autorem jest nasz rodak, Piotr Młodożeniec. 'Jesus, Jew, Mohammed, it's true', czyli "przedstawianie" opaski. rewelacja.
32. New York [All That You Can't Leave Behind; 2000]
i znowu ta brzydka, nielubiana płyta. ech.
znowu ten ścisk, to stłumienie, jak w Grace. od początku rzucająca się w uszy perkusja. gęsty, mocny bas. aż w końcu mocne uderzenia pałkersa i ostra gitara. i wycie 'New York auuuu!' Icon_mrgreen nie wiem, jak można tego nie lubić. też za dobry tekst. co tu nie pasuje? co tu nie gra? wszystko gra! Icon_wink2 git majonez. Icon_razz
31. Exit [The Joshua Tree; 1987]
cisza... coraz głośniej... coraz głośniej... i coraz lepiej... i w końcu wybucha. niesamowity, mocny, głęboki bas. znowu mrocznie. genialna, przestrzenna gitara. perkusja z każdą chwilą genialniejsza. i tekst. joshuowy motyw "the hands of love". fantastyczne.
08.06.2009 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
 
uzi napisał(a):48. Get On Your Boots [No Line On The Horizon; 2009]
zdaję sobie sprawę, że teraz mnie ukamienujecie. Icon_mrgreen
Ja nie Icon_wink2
uzi napisał(a):bardzo energetyzująca [i tylko w tym jestem w stanie ją porównać do Vertigo, więcej podobieństw nie słyszę]
Ja widzę trochę więcej.
uzi napisał(a):76. Stuck In A Moment You Can't Get Out Of [All That You Can't Leave Behind; 2000]
czyli pieśń dedykowana Michaelowi Hutchence'owi. chyba nielubiana. jak całe ATYCLB zresztą
Ja tam mam wielką sympatię do singli z tego albumu, podobnie jak do utworów z soundtracku "Million Dolar Hotel". Rok 2000 był dla U2 świetny!
08.06.2009 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #88
 
31, 32, 35, 37, 40 - kolejne braki u mnie...

34 nie było... bo być nie mogło, ale w tej chwili jest najbliżej Mojej Listy. Ale kiedy i czy wejdzie? Tego nie wiadomo - ale bardzo mi się podoba Icon_wink2

Stateless, Love Is Blindness, Sometimes You Can't Make It On - na bardzo dobrych pozycjach!!! nie mam większych zastrzerzeń Icon_razz

Sunday Bloody Sunday u mnie w top 15!!! ale też nie będę się specjalnie czepiał tej 33 pozycji Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.06.2009 01:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
 
z tej dziesiątki najbardziej lubię "Love Is Blindness", a na drugim "Sunday Bloody Sunday".
uzi napisał(a):34. FEZ - Being Born [No Line On The Horizon; 2009]
wstęp - genialny.
no pewnie! nawet kilka lat temu był u mnie na pierwszym.
08.06.2009 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #90
 
ku3a napisał(a):34. FEZ - Being Born [No Line On The Horizon; 2009]
wstęp - genialny.
no pewnie! nawet kilka lat temu był u mnie na pierwszym.
Icon_mrgreen
duży cios w moje serce - buty przed Staring at the sun...
dobrze, że chociaż Krwawa Niedziela dała radę FEZowi.
bardzo lubię miejsca 36 i 37.
08.06.2009 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #91
 
prz_rulez napisał(a):Rok 2000 był dla U2 świetny!
cieszę się ogromnie, że się ze mną zgadzasz. Icon_smile2
Yacy napisał(a):Sunday Bloody Sunday u mnie w top 15!!! ale też nie będę się specjalnie czepiał tej 33 pozycji Icon_wink2
i słusznie - nie ma się co czepiać, bo to bardzo wysokie miejsce. Icon_smile2
ku3a napisał(a):34. FEZ - Being Born [No Line On The Horizon; 2009]
wstęp - genialny.

no pewnie! nawet kilka lat temu był u mnie na pierwszym.
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
bear napisał(a):duży cios w moje serce - buty przed Staring at the sun...
duży cios w moje serce, że tak nie lubicie Bootów. Icon_wink2
08.06.2009 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
 
uzi napisał(a):duży cios w moje serce, że tak nie lubicie Bootów. Icon_wink2
I tak bardziej lubią booty niż... parę innych rzeczy Icon_razz
uzi napisał(a):cieszę się ogromnie, że się ze mną zgadzasz. Icon_smile2
Pierwszy raz w życiu Icon_mrgreen
08.06.2009 05:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
 
A ja się z Wami nie zgadzam. Wy normalnie jak PIS przeciwko PO z tym lubieniem ''All That You'' Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2009 05:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #94
 
prz_rulez napisał(a):I tak bardziej lubią booty niż... parę innych rzeczy Icon_razz
a ja i tak bardziej lubię parę innych rzeczy [dokładnie 47 Icon_razz] niż booty Icon_mrgreen Icon_lol
prz_rulez napisał(a):Pierwszy raz w życiu Icon_mrgreen
top U2 jednoczy ludzi! Icon_smile2
[prawie 'coexist'! Icon_lol]
saferłel napisał(a):Wy normalnie jak PIS przeciwko PO z tym lubieniem ''All That You'' Icon_wink2
a Ty jesteś naszą Achtungową opozycją, tak? Icon_razz Icon_lol
08.06.2009 05:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #95
 
U Ciebie jak dobrze wyliczyłem z mojego topu takze zostały tylko 8 ,9 , 10.
Identycznie jak u saferłela . Zmówiliscie sie czy co??? Icon_mrgreen
A najwiekszy wysyp moich ulubionych utworów pojawił sie w siódmej i szóstej dziesiątce Twojego Topu. A do tego dobiłas mnie tymi Buciorami które sa wyzej...

No nic pozostaje mi trochę pocierpieć , i wierzyc w ostatnie Twoje cechy człowieczeństwa Icon_wink2
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch...” Icon_lol
All I Want Is You oraz Heartland niech zajdą jak najwyzej .
08.06.2009 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #96
 
Aro napisał(a):Zmówiliscie sie czy co??? Icon_mrgreen
no jasne. Icon_cool2 w ogóle to robiliśmy swoje topy na zebraniu i ja sprawdzałam top saferłela [ciężko mi było zaakceptować to Vertigo na 1, no ale jakoś to przebolałam], a saferłel mój. Icon_cool2
Icon_lol
Aro napisał(a):A do tego dobiłas mnie tymi Buciorami które sa wyzej...
ja bym nigdy nikogo nie pobiła buciorami Bono [wielkie byczyska na 10-centymetrowych koturnach]! nie jestem taka okrutna! Icon_eek2 Icon_razz
Aro napisał(a):No nic pozostaje mi trochę pocierpieć , i wierzyc w ostatnie Twoje cechy człowieczeństwa Icon_wink2
wiara może czynić cuda... Icon_cool2
[a czy tym razem uczyni - to się okaże. Icon_wink2]
08.06.2009 05:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
 
Aro napisał(a):i wierzyc w ostatnie Twoje cechy człowieczeństwa Icon_wink2
Krótko mówiąc - Icon_lol
08.06.2009 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #98
 
masz coś do mojego człowieczeństwa? Icon_evil


Icon_cool2
08.06.2009 06:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #99
 
uzi napisał(a):44. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me [Batman Forever Soundtrack; 1995]

Pamiętam "Batmana", i to w dużej mierze dzięki temu obrazowi lubię ten utwór, który jest lepszy niż film Icon_razz
Buty w Top 50 Icon_mrgreen
08.06.2009 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #100
 
uzi napisał(a):czwarta dziesiątka.
z której najbardziej lubię:
* Sometimes You Can't Make It On Your Own
* Sunday Bloody Sunday
* The Hands That Built America

kolejność ma znaczenie Icon_razz
08.06.2009 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości