Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Boy
October
War
The Unforgettable Fire
The Joshua Tree
Rattle And Hum
Achtung Baby
Zooropa
Pop
All That You Can't Leave Behind
How To Dismantle An Atomic Bomb
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 TOP 50
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
 
33 - Wake Up Dead Man (Pop)

35 - Sunday Bloody Sunday (War)
34 - Hawkmoon 269 (Rattle And Hum)
31 - Tryin' To Throw Your Arms Around The World (Achtung Baby)
32 - Love Comes Tumbling (B-side, The Unforgettable Fire)

ale wszystkie bardzo lubię! tym razem przerwa mówi o tym jak bardzo lubię "Wake Up Dead Man".
07.06.2009 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
 
Ja wiem, że ty na wszystko spod szyldu ''Pop'' reagujesz entuzjastycznie Icon_wink Tak patrzę na to co zostało mi z ''Pop'' i mogę tylko powiedzieć: no, no, no, zobaczymy Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2009 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #83
 
mój numer jeden właśnie się pojawił. Na miejscu 35.
bardzo lubię Wake up, walczyłoby u mnie o pierwszą trójkę z Pop.
zachwytów na Love comes tumbling nigdy nie podzielałem.
07.06.2009 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
Myślałem, że ''Wake Up Dead Man'' to jeden z tych fragmentów ''Pop'', które cenisz najbardziej, tych dwóch o których wspomniałeś....no to ciekawe co tam w takim razie jest Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2009 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #85
 
po odsłuchaniu stwierdzam, że pokonałoby If God w walce o moje podium tej płyty.
a wyżej są dwa utwory, które zmieściły się w drugiej setce mojego topu wszech czasów.
07.06.2009 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #86
 
z tej piątki 2 sie nie załapały u mnie

Sunday u mnie tuż za top10 Icon_wink2
Bad to mój nr 9 !!!

no a skoro wcisnąłeś TAK to pewnie i tak nie zobaczysz tego co piszę Icon_razz

saferłel napisał(a):32 miejsce. To naprawdę świetna lokata...no chyba, że ktoś nie uważa U2 za świetny band Icon_wink
marna prowokacja Icon_lol
U2 to pewnie mój top10 wykonawców, płyta TUF to pewnie top10 płyt lat 80, a może i lepiej , LCT to utwór nr 7 z mojego TWC. A więc to więcej niż świetny zespół!!! i mimo to napiszę: 32 - ZA NISKO Icon_exclaim
a tak poważnie to bardzo się cieszę, że jednak sie znalazł i z tego co piszesz ma szansę na więcej Icon_smile2

Szkoda, że nie widzisz tego postu...
Pan Marek dodał ten utwor, bo dodawał wiele nie-singli! A dodał go w lipcu 85, bo w maju 85 ukazała sie płytka Wide Awake in America, którą on pewnie otrzymał w czerwcu/lipcu. A że Niedźwiedź zna sie na muzyce, wiec wybrał najlepszą piosenkę z tych 4. A okazał sie nią utwór nr 2 z strony B [przypominam, że to był vinyl Icon_smile2] czyli Love Comes Tumbling! wiele takich nie-singli wrzucał na lp3 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.06.2009 11:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
 
saferłel napisał(a):Myślałem, że ''Wake Up Dead Man'' to jeden z tych fragmentów ''Pop''
hehe Icon_razz. czy wszystko to nie wiem, ale jaką płytę zaznaczyłem w ankiecie to chyba wiadomo Icon_mrgreen .
08.06.2009 09:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
bear napisał(a):po odsłuchaniu stwierdzam, że pokonałoby If God w walce o moje podium tej płyty.
a wyżej są dwa utwory, które zmieściły się w drugiej setce mojego topu wszech czasów.

Jeden kojarzę na pewno i dlatego mam go ciągle na myśli, ale drugiego chyba nie zauważyłem....w każdym razie w tym momencie nie będę podglądał Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2009 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #89
 
Wahałem się między War a Rattle And Hum , ale wybrałem to pierwsze .
Cholerka i juz jest dla mnie po zabawie Icon_lol
ponieważ mój nr 1 jest na 41, nr 2 na 51, trójka dotarła na 35.
08.06.2009 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
 
E tam, mam nadzieję, że zostaniesz z oboma topami do samego końca Icon_wink
W końcu jest szansa, że zobaczysz swoją 4,5 i 6 ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2009 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #91
 
Wklejam swoją dziesiątkę ułozoną na forum LP3 w ubiegłym roku , a za chwilke zweryfikuje co z niej jeszcze pozostało. Icon_razz

1. New Year's Day
2. Desire
3. Sunday Bloody Sunday
4. Pride (In the Name of Love)
5. Angel of Harlem
6. October
7. The Unforgettable Fire
8. All I Want Is You
9. With or Without You
10. Heartland

EDIT : No tak pierwsza piątka pozamiatana, to choć bede trzymał kciuki za utwory z Rattle and Hum Icon_wink2
08.06.2009 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
 
30 - Walk On (All That You Can't Leave Behind)
Pierwszy w topie przedstawiciel płyty ''All That You Can't Leave Behind''. Znakomity, popowy utwór, wyróżniający się na tle reszty jeszcze bardziej ''sPOPularyzowanych'' kompozycji. Ma treść i przekaz, dosyć błahy - jak sporo numerów U2 w tamtym okresie - ale działający na świadomość. Wystarczyło nagrać doskonałą melodię. To w tym wypadku zupełnie mi wystarczy, chociaż może ''Walk On'' byłoby niżej gdyby nie letnia pora tego topu. Cóż, z wiekiem niestety trzeba trochę obniżyć ten próg wymagań Icon_sad

29 - Love Is Blindness (Achtung Baby)
Closer mojego ukochanego ''Achtunga''. Oczywiście jego odmienność od reszty kompozycji od razu rzuca się w oczy. Organy, sporo wibracji (mocny bas!) i bardzo intymny klimat. Gdzie mu tam do rozpędzonych ''The Fly'' czy ''Until The End...'', jest nawet bardziej skryty i szczery niż ''One''. Do tej pory zawsze w imię miłości i pokoju grające U2 zaczyna wątpić i jest to piękne wątpienie:
''Fingers too numb to feel
Squeeze the handle
Blow out the candle
Love is blindness''


28 - Red Hill Mining Town (The Joshua Tree)
Co to tak wysoko robi? Nigdy przecież AŻ tak wielkim miłośnikiem zamerykanizowanego U2 nie byłem. To pozycja, która naprowadziła ich na pewno na tor płyty ''Rattle And Hum'' (chociaż tytuł tego następcy ''The Joshua Tree'' pojawia się na innej piosence z płyty, wie ktoś jakiej? ;P). Chwyta za serce.

27 - The Playboy Mansion (Pop)
Fajny ''płaczek''. Zagrany jakby od niechcenia, w stylu jakiegoś Santany (tylko i wyłącznie w sensie prowadzenia gitary). Oczywiście punkt kulminacji to ten niby refren z ''fake'owymi'' smykami. Do tego kultowy tekst z wieloma słynnymi już stwierdzeniami: o Big Mac'u, o Jacksonie, o OJ Simpsonie itd...Najważniejsze i tak jest ostatnie zdanie ''The will be no time for sorrow''

26 - Wire (The Unforgettable Fire)
Sporo piosenek z ''The Unforgettable Fire'' przewinęło się przez top - teraz kolejna. Mój top trzy jeśli chodzi o ten pierwszy przełomowy album U2. To ma więcej energii niż samo ''Pride''! Zaczyna się od tego świetnego pulsującego motywu, potem nachodzi na to kolejna partia gitary, dużo pogłosu i ''living on the edge'' jednym słowem. Granie na krawędzi, o tak... Podoba mi się to panujące w atmosferze napięcie, rozedrganie i trochę kakofoniczne nutki raz po raz. Ekspresja wokalna - Such a cold heart, Such a cold ma + też niczego sobie. Podium jeśli chodzi o najlepsze momenty z tej płyty, ale to nie jej koniec w tym zestawie.

Płyty:

The Unforgettable Fire - 69 pkt.
Rattle And Hum - 49 pkt.
Achtung Baby - 42 pkt.
The Joshua Tree - 42 pkt.
Pop - 42 pkt.

War - 29 pkt.
All That You Can't Leave Behind - 21 pkt.
Boy - 19 pkt.
No Line On The Horizon - 11 pkt.
Zooropa - 1 pkt.
October - 0 pkt.
How To Dismantle An Atomic Bomb - 0 pkt.

[Obrazek: U2+band1.jpg]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2009 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #93
 
saferłel napisał(a):30 - Walk On (All That You Can't Leave Behind)
jedyny Walizkowiec jakiego się u Ciebie spodziewałam. Icon_wink2 bardzo nisko, ale jak na Twoją miłość do ATYCLB, to i tak dobrze, że się załapało do top30. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Cóż, z wiekiem niestety trzeba trochę obniżyć ten próg wymagań Icon_sad
Icon_lol
mam się spodziewać, że jak przekroczysz ten starczy próg 20 lat, to na szczycie będziesz miał same Bomby? Icon_eek2 Icon_lol Icon_lol Icon_lol

LIB i Red Hill na w miarę odpowiednich pozycjach. Icon_smile2
saferłel napisał(a):chociaż tytuł tego następcy ''The Joshua Tree'' pojawia się na innej piosence z płyty, wie ktoś jakiej? ;P
zdziwisz się jak bardzo wiem... Icon_razz
saferłel napisał(a):Najważniejsze i tak jest ostatnie zdanie ''The will be no time for sorrow''
'then will there be no time for sorrow', no jak słuchasz?! Icon_lol

nie spodziewałam się Wire tak wysoko Icon_smile2
08.06.2009 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
 
Z tym wiekiem miałem na myśli U2, nie udawaj, że nie wiesz...i nie wprowadzaj innych w błąd Icon_lol

Ty w konkursie ''zgadnij gdzie ten cholerny tytuł się pojawia'' udziału nie bierzesz, myślałem, że to jasne Icon_lol Daj szansę innym.

A ja wiedząc jak nisko było u ciebie spodziewałem się tego, że ty nie spodziewałaś się Wire tak wysoko Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2009 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #95
 
saferłel napisał(a):nie udawaj, że nie wiesz...
oj, z Tobą to nigdy nic nie wiadomo... :roll: :roll: :roll: Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Ty w konkursie ''zgadnij gdzie ten cholerny tytuł się pojawia'' udziału nie bierzesz, myślałem, że to jasne Icon_lol
dlaczego? Icon_frown jestem młodą fanką, mogę nie wiedzieć... :roll: Icon_frown
saferłel napisał(a):A ja wiedząc jak nisko było u ciebie spodziewałem się tego, że ty nie spodziewałaś się Wire tak wysoko Icon_lol
... yyy... taaaaak...
co mówiłeś? Icon_lol
[spoko loko, skapowałam. Icon_wink ale z trudem Icon_biggrin]
08.06.2009 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
 
Specjalnie tak kręcę Icon_lol To w ramach zadość uczynienia za ten konkurs ''zgadnij gdzie ten cholerny tytuł się pojawia'' - może się przy innej okazji również pogłowić nieźle Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2009 06:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #97
 
Robi się coraz ciekawiej!

Wire - u mnie oczko niżej Icon_smile2 , a Love Is Blindness - 2 niżej Icon_smile2 super!!!
Walk On - jak dla mnie za wysoko Icon_razz

pozostałych u mnie brak!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.06.2009 06:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #98
 
saferłel napisał(a):chociaż może ''Walk On'' byłoby niżej gdyby nie letnia pora tego topu
tak, takie lato teraz mamy, że aż 18 stopni i troszkę pada, normalnie ukrop Icon_wink2
a "Walk on" jest na odpowiednim miejscu Icon_mrgreen
08.06.2009 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
 
Może w twojej części kraju tak jest Icon_razz2

Łe, prosiłem Pana Admina wyraźnie by nie przyklejał tego wątku jeszcze, ale co tam Icon_wink...niech już będzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.06.2009 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
 
1. 30 - Walk On (All That You Can't Leave Behind)
2. 29 - Love Is Blindness (Achtung Baby)

3. 27 - The Playboy Mansion (Pop)
4. 28 - Red Hill Mining Town (The Joshua Tree)
5. 26 - Wire (The Unforgettable Fire)

pierwsza dwójka odstaje do góry, a nie ostatnia trójka w dół Icon_wink2
08.06.2009 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości