Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Boy
October
War
The Unforgettable Fire
The Joshua Tree
Rattle And Hum
Achtung Baby
Zooropa
Pop
All That You Can't Leave Behind
How To Dismantle An Atomic Bomb
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 TOP 50
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #41
 
saferłel napisał(a):Siedzisz w koszulce z ''Rattle And Hum'' teraz :>?
no tak się złożyło :>
saferłel napisał(a):Mówiąc szczerze t o ja też do tej pory nie za bardzo potrafię wymówić pełny tytuł Crazy. Icon_lol
ja już umiem... właśnie od wtedy... Icon_lol Icon_lol Icon_lol
04.06.2009 10:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #42
 
ta piątka 50/50 Icon_smile2

Dancing Barefoot - u mnie dwadzieścia wyżej Icon_wink2

When Love Comes To The Town - prawie tak samo u mnie 5 wyżej Icon_wink2

A brakująca połówka to Two Hearts Beat As One. W moim topie go nie ma, ale bardzo lubię WAR i w tej chwili pewnie by sie zmieścił w top 50... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.06.2009 10:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
to tym razem przyjmę taką taktykę, że będę podane przez Ciebie pozycje podawać wg własnej sympatii, ewentualnie oddzielając pustymi liniami jeśli będzie przepaść między jednym a drugim miejscem. ta piątka wygląda tak:

1. 46 - When Love Comes To The Town (Rattle And Hum)
2. 47 - Dancing Barefoot (Rattle And Hum, B-side)
3. 50 - Some Days Are Better Than Other (Zooropa)
4. 48 - Two Hearts Beat As One (War)
5. 49 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight (No Line On The Horizon)
05.06.2009 09:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Spodziewałem się co najmniej jednej linii w tej piątce Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 02:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
linia to będą naprawdę przepaści. tu są spore różnice, ale przepaści zostawię sobie na później Icon_wink2.
05.06.2009 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
Tak, ciekawe....a może nie będzie żadnej przepaści Chytry?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 03:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
przepaści mogą się pojawić w sensie negatywnym (przy 4 tworach muzycznych), ale też pozytywnym, gdy będę chciał wyróżnić jak bardzo coś mi się podoba Icon_smile2
05.06.2009 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
45 - I Will Follow (Boy)
Tak jak...no nie wiem....DM mają ''Just Can't Get Enough'', a The Police ''Roxanne'' tak U2 mają to nagranie. Świetne, energetyczne z tradycyjnie jak na wczesne U2 skandowanym ''If you walkaway, walkaway, I walkaway, walkaway...I will follow''. Jednak jaki podobnie zbudowany numer od U2 nie był w tamtych czasach hitem? To tak silna piosenka w warstwie muzycznej, że uciec może jej smutne i z lekka przygnębiające wyznanie. Bono w hołdzie swojej mamie.

44 - Sweetest Thing (The Joshua Tree)
W końcu zaliczyłem to nagranie do ery ''The Joshua Tree'', chociaż korciło mnie ''The Best Of''. Wolę ten nowy mix z 1998 roku, bardziej popowy, lepiej wyprodukowany i przyjaźniej brzmiący niż b-side z 1987 roku. W dodatku do tej piosenki w tej nowej wersji nakręcono świetne video. Pomysłowe i z jajem. Co do samego brzmienia kompozycji - oczywiście klawisze przede wszystkim. Odnotować też warto, że to ostatni utwór ''złotej ery U2''.

43 - Angel Of Harlem (Rattle And Hum)
Z samego początku myślałem, że to coś od ''The Jesus And Mary Chain'' z ich eksperymentalnego ''Stoned And Dethroned'', ale gdy wchodzi już sekcja dęta nie ma wątpliwości - ''Rattle And Hum''. Nowe kompozycje z tego krążku rozłożyły się mniej więcej po równo. 50% skocznych i żywych + 50% ''płaczków''. ''Angel'' to przedstawiciel radośniejszej strony życia. Jego odmienność od reszty kompozycji z dyskografii działa oczywiście na plus, no i ta fajna sprzeczność melodii z tekstem. Zgodnie z jedną linijką ''Snow was melting on the ground'' w momencie gdy słyszał takie dźwięki Icon_smile

42 - Magnificent (No Line On The Horizon)
Najnowszy twór chłopaków. Sorry. Musi być bezpiecznie. W drugiej edycji topu jest to jednak pewnie jeden z głównych kandydatów do awansu....w ogóle co ja robię.....a dobra, nie zmienię już tej pozycji. ''Magnificent'' lśni na nowej pycie ''No Line On The Horizon'', prowadzi ją, jest jej mentorem, on w końcu wyznacza tę niewidoczną w tytule linie na horyzoncie dając sygnał, że z tego zespołu coś jednak jeszcze może być. Uwielbiam brzmienie gitar, klimat hymnu i ''jęczenie'' Bono - najlepsze na płycie. Dźwięki się przenikają, a tylko motoryczna perkusja pozostaje twarda i nie drży ani przez chwilę. Lubię takie ''obracające się w zwolnionym tempie'' dźwięki, tworzące magiczną aurę. Istny ''Magnificent'' z kulminacją w swoim moście.

41 - New Year's Day (War)
Dobra, dobra....nie dam się przebłagać. ''New Year's Day'' to bardzo udana ''zimna'' piosenka z sensem co najważniejsze, ale na patriotyzm i sentymenty mnie nie złapiecie. Znów przede wszystkim - jak w wyżej opisanym SS - klimat budują klawisze. Maniera chórków w U2-owym refrenie sięgnęła w tym nagraniu swoich szczytów, równoważy ją jednak świetna partia gitary, tak na pół-gwizdka, szybko i nerwowo. Nie tylko tekstem ale i muzyką, motywami przeszła ta kompozycja do historia i to się liczy.


Płyty:

Rattle And Hum - 17 pkt.
War - 13 pkt.
No Line On The Horizon - 11 pkt.
The Joshua Tree - 7 pkt.
Boy - 6 pkt.

Zooropa - 1 pkt.
October - 0 pkt.
The Unforgettable Fire - 0 pkt.
Achtung Baby - 0 pkt.
Pop - 0 pkt.
All That You Can't Leave Behind - 0 pkt.
How To Dismantle An Atomic Bomb - 0 pkt.

[Obrazek: U2.jpg]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 08:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #49
 
z tej piątki najbardziej lubię 41, na drugim miejscu Angel of Harlem.
Sweetest thing nigdy nie lubiłem, 42 przemilczę Icon_wink2 , 45 do przypomnienia.
05.06.2009 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Chyba 42, a nie 43 przemilczysz, bo linijkę wyżej napisałeś, że Angel lubisz Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #51
 
już poprawione Icon_wink2
05.06.2009 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #52
 
saferłel napisał(a):Świetne, energetyczne z tradycyjnie jak na wczesne U2 skandowanym ''If you walkaway, walkaway, I walkaway, walkaway...I will follow''.
i z rewelacyjnie obleśnym teledyskiem Icon_mrgreen i choreografią podczas rzeczonego "if you walkaway, walkaway..." Icon_lol Icon_lol

OoO the sweetest thing?! Icon_eek2 Icon_surprised Icon_eek2 Icon_surprised Icon_eek2 ojezusiemaryjo. tej wioski to się absolutnie nie spodziewałam. Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):W dodatku do tej piosenki w tej nowej wersji nakręcono świetne video. Pomysłowe i z jajem.
to nie były jaja, to była poważna akcja przeprosinowa dla Ali, żony Bono. Icon_wink2 zapomniał o jej urodzinach, a jak sobie przypomniał, to nagrał dla niej teledysk. Icon_mrgreen w którymś momencie pojawia się u góry napis typu "I'm... sorry". no i te wszystkie 'jaja' są dla niej... Icon_wink2 ach, taki mąż to skarb. :roll: Icon_mrgreen

Angel Of Harlem bardzo mnie cieszy. Icon_smile

Magni... cholera, jak Ty to lubisz... :roll: Icon_wink2

z NYD się spóźniłeś... to powinno być wczoraj Icon_razz Icon_lol
05.06.2009 08:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Akcja może poważna była na gruncie prywatnym, w teledysku trochę się to pojęcie stępiło Icon_lol

Gdyby NYD było wczoraj to by wszyscy narzekali, że nisko, zresztą i tak pewnie będą narzekać Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 08:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #54
 
saferłel napisał(a):Akcja może poważna była na gruncie prywatnym, w teledysku trochę się to pojęcie stępiło Icon_lol
ale Ali musiała być wzruszona Icon_cry2 Icon_razz
05.06.2009 08:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
Ali-baba i 40-stu rozbójników Icon_biggrin?
Skąd on sobie tę żonę wziął Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 08:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #56
 
Magnificent ... hmm... zaskoczyłeś mnie.. Ale raczej pozytywnie Icon_wink2 dla mnie to jest zdecydowanie nr 1 z nowej płyty... Chwilę popatrzyłem na swój Top i wyszło mi takie miesjce 48/49 między 48 - Walk On,a 49 - Discotheque Icon_wink2

I Will Follow (Boy) u mnie tylko 7 wyżej,a Sweetest Thing 1 oczko niżej , więc bardzo dobre to miejsca dla tych utworów!

No ale dwa pozostałe to mój ścisły top... Angel 8, a New - 5 i dla mnie jest tu więcej świetnego utworu niż sentymentu!

No ale każdy ma swój top-ek Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.06.2009 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #57
 
saferłel napisał(a):Ali-baba i 40-stu rozbójników Icon_biggrin?
Ali babą jest, nie da się ukryć. ładną nawet [patrz: początek teledysku]
a rozbójników mają 4 i więcej już chyba nie da rady Icon_lol Icon_lol Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Skąd on sobie tę żonę wziął Icon_razz2
ze szkoły. Icon_cool2
05.06.2009 08:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
Yacy napisał(a):i dla mnie jest tu więcej świetnego utworu niż sentymentu!

Czyli tak jak u mnie Icon_wink Ale napisałem stosowny komentarz, bo pewnie wiele osób może mieć też nieco inne podejście.

uzi napisał(a):a rozbójników mają 4 i więcej już chyba nie da rady Icon_lol Icon_lol Icon_mrgreen
Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
 
saferłel napisał(a):42 - Magnificent (No Line On The Horizon)
ja tam się cieszę z tej pozycji, U2 nie w takiej formie jak dawniej, ale 6/10 by dostało Icon_razz

saferłel napisał(a):41 - New Year's Day (War)
Wczorajsze święto miało wpływ na to, że to nagranie tu się znalazło :?: Icon_cool2
05.06.2009 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Nie, wyżej już pisałem, że lubię ''NYD'' bez względu na okoliczności, na przekaz. Ta piosenka każdego innego dnia byłaby na podobnej lokacie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości