Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Boy
October
War
The Unforgettable Fire
The Joshua Tree
Rattle And Hum
Achtung Baby
Zooropa
Pop
All That You Can't Leave Behind
How To Dismantle An Atomic Bomb
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 TOP 50
Listoholik
Unregistered

 
Post: #21
 
myślę................. za jaki to TOP się teraz zabrać, dla przeciwwagi do Waszych Topów U2.. Icon_confused2 może jakiś Papa Dance czy Kombi, polecę dalej polskimi artystami Icon_mrgreen
03.06.2009 07:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
bear napisał(a):Anioły to bez dwóch zdań byłby mój top 10 U2.
Seconds i I still haven't... to na pewno mój top30, a może załapałyby się do dwudziestki.

Tak jak napisałem, za bardzo POP-owy wypadł mi zestaw Icon_biggrin Przyznam, że ciężko było ustawić ten zestaw, niespodziewałem się tylu problemów przy U2, są naprawdę bardzo równi. Powiedzmy, że miejsca 45-55 to tak naprawdę zależeć mogą od dobrej formy w danym dniu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Listoholik napisał(a):myślę................. za jaki to TOP się teraz zabrać, dla przeciwwagi do Waszych Topów U2.. Icon_confused2 może jakiś Papa Dance czy Kombi, polecę dalej polskimi artystami Icon_mrgreen

A coś ty taki zniesmaczony tym U2? To top U2 czy top płyty ''All That You Can't Leave behind'' Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #24
 
dwa utwory z Pop to na pewno mój top5 U2. Ciekawe jak sobie u Ciebie poradzą Icon_razz
03.06.2009 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #25
 
saferłel napisał(a):To top U2 czy top płyty ''All That You Can't Leave behind'' Icon_lol
wą od ATYCLB Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
03.06.2009 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
bear napisał(a):dwa utwory z Pop to na pewno mój top5 U2. Ciekawe jak sobie u Ciebie poradzą Icon_razz

Rozumiem, że dwa oprócz Angel?

PS - mam swoje typy...w sumie jednego pewniaka Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 07:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #27
 
tak, dwa oprócz Angel Icon_wink2
03.06.2009 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
 
saferłel napisał(a):54 - I Still Haven't Found What I'm Looking For (The Joshua Tree)
za nisko Icon_razz a "The Joshua Tree" to mój drugi ulubiony album zaraz po "Achtung Baby"
03.06.2009 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #29
 
Dużo tych topów się zrobiło ostatnio na forum. Ja nawet myślę, żeby zaprezentować swój top, już nawet czynię pewne kroki w tym kierunku, ale to pewnie potrwa..
W każdym razie będę obserwował zestawienie z uwagą Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.06.2009 09:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
u mnie na pewno "If God Will Send His Angels" znaaacznie wyżej by było Icon_smile2.
04.06.2009 09:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
ku3a napisał(a):u mnie na pewno "If God Will Send His Angels" znaaacznie wyżej by było Icon_smile2.

Chyba 75% osób ma ich wyżej Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.06.2009 03:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
furbul napisał(a):Dużo tych topów się zrobiło ostatnio na forum. Ja nawet myślę, żeby zaprezentować swój top, już nawet czynię pewne kroki w tym kierunku, ale to pewnie potrwa..
W każdym razie będę obserwował zestawienie z uwagą Icon_wink

Pewnie DM Icon_lol

W każdym razie jest teraz taki natłok tych topów, że ho ho ho...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.06.2009 03:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Prośba do admina - dopóki top się nie skończy, proszę go nie przenosić to tematów przyklejonych, no, tych na górze... Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.06.2009 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
saferłel napisał(a):Prośba do admina - dopóki top się nie skończy, proszę go nie przenosić to tematów przyklejonych, no, tych na górze... Icon_wink
A moderator może go przenieść? Icon_lol
04.06.2009 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
saferłel napisał(a):W każdym razie jest teraz taki natłok tych topów, że ho ho ho...
To też muszę zrobić jakiś top, żeby nie być gorszy, tylko zastanawiam się czyj? Może Goryli? Chyba skuszę się na top Woo Boo Doo, bo oni mają najmniej utworów. Icon_wink2
04.06.2009 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #36
 
top Goryli to ja mam wrażenie że widzę u Ciebie co tydzień Icon_wink2
04.06.2009 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #37
 
kajman napisał(a):To też muszę zrobić jakiś top, żeby nie być gorszy, tylko zastanawiam się czyj?

zrób Top Depeche Mode, będzie miał tylko jedną pozycję Icon_mrgreen
04.06.2009 06:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
50 - Some Days Are Better Than Other (Zooropa)
Niewinny basik, typowy dla tamtego okresu w karierze U2 ''mówiony'' wokal...nic nadzwyczajnego, skromniejsza wersja ''Daddy's Gonna Pay..'', aż tu nagle wchodzi bardzo pozytywnie brzmiący refren. To klawisze, to gitara? Pewnie dwa w jednym, a efekt bardzo ''orientalny'' i sympatyczny. Po za tym trochę szumów i taka o to naprawdę zwariowana, z lekka nielogiczna całość na miejscu 50 u mnie. W końcu po pierwsze muzyka, po drugie muzyka i po trzecie...eksperyment Icon_smile

49 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight (No Line On The Horizon)
Jedno z najświeższych nagrań na topie. Dałem mu szansę, bo co mam do stracenia? Icon_mrgreen. Bardzo lubię ten utwór, wyróżnia się na nowej płycie - chociaż początkowo uznałem go za jedno ze słabszych nagrań i po wsłuchaniu się w 30-sekundowy sampel byłem rozczarowany. Nie spodziewałem się wtedy, że usłyszę tak rozbudowane nagranie, sięgające klimatów różnych płyt. Oczywiście najbardziej podoba mi się skandowany refren, rzadki - ale zawsze - falset Bono (więcej, więcej, więcej! Icon_biggrin) i niezwykle klarowny przekaz utworu.

48 - Two Hearts Beat As One (War)
Znów War i znów świetna, jedna z najlepszych piosenek na płycie. Tak, tak. ''War'' to nie jest miłość mojego życia, album przeceniany, którego wielu określa na podstawie ''New Year's Day'' czy ''Sunday, Bloody, Sunday''. Nic...o tym jeszcze będzie okazja napisać. ''Two Hearts'' to chyba najmniej spopularyzowany singiel z tamtego okresu. Jak to singiel zawiera to co najlepsze i reprezentatywne dla płyty. Szybkie, nowofalowe tempo. Utwór jakich wiele, spokojnie można by go pod new wave przypisać. Typowy dla wczesnego U2 refren śpiewany na zasadzie ''hasła'', przeciągany, z chórkami. Perkusja na pierwszym planie. No i co...no po prostu sztandarowy reprezentant tej ery. Tyle.

47 - Dancing Barefoot (Rattle And Hum, B-side)
Kilka dobrych coverów zdarzyło się U2 zarejestrować. Oto jeden z nich. Oryginalnie Patti Smith, U2 w 1989 roku wydali to na kompakcie, który co ciekawe zawierał na stronie ''A'' utwór, który widzicie na 46 miejscu. Jedno z najpóźniej poznanych przeze mnie nagrań U2. Ten utwór to przede wszystkim urocze harmonie wokalne Bono, tworzące faktycznie taki nie-U2-owy klimat, ale jak się później okaże te mniej tradycyjne dla nich nagrania w moim topie zdziałają całkiem sporo Icon_smile

46 - When Love Comes To The Town (Rattle And Hum)
Bono zaczyna z niezłym wigorem, szkoda, że nie jest to ''czysty'' utwór. Kilkakrotnie wspominałem o tym, że nie jestem mega-fanem wkraczania osób trzecich na grunt danego zespołu. Nie żebym był zawiedziony wokalami B.B. King., ale Bono zrobiłby to sam jeszcze lepiej (może to efekt tego iż ogólnie takie gatunki do jakich można podwiązać to nagranie nie leżą mi szczególnie mocno - ale jak widać U2 robi swoje) A taka postawa blues-rocka jest naprawdę na najwyższym poziomie.

Płyty:

Rattle And Hum - 9 pkt.
War - 3 pkt.
No Line On The Horizon - 2 pkt.
Zooropa - 1 pkt.
Boy - 0 pkt.

October - 0 pkt.
The Unforgettable Fire - 0 pkt.
The Joshua Tree - 0 pkt.
Achtung Baby - 0 pkt.
Pop - 0 pkt.
All That You Can't Leave Behind - 0 pkt.
How To Dismantle An Atomic Bomb - 0 pkt.

[Obrazek: U2++by+Kevin+Westenberg.jpg]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.06.2009 08:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #39
 
słowem: kurczę Icon_smile2 Icon_lol
saferłel o Crazy Tonight napisał(a):Bardzo lubię ten utwór
ja go znielubiłam tuż po wydaniu płyty, kiedy koleżanka spytała mnie 'jak się nazywa ten kawałek, coś z Crazy', a ja zaczęłam mówić... i się zawiesiłam, bo nie wiedziałam co dalej. Icon_neutral2 Icon_lol Icon_lol Icon_lol [niech będą przeklęci za te wszystkie długie tytuły. Icon_mrgreen]
a tak na serio, to całkiem miła niespodzianka, że się Crazy dostało na top. Icon_smile2

z RAHa głupio się nie ucieszyć, zwłaszcza mając na sobie reklamę tej płyty. Icon_mrgreen
Dancing Barefoot się nie spodziewałam. Icon_wink2 ale też się cieszę. Icon_wink2 [ Icon_redface2 ]
04.06.2009 09:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Siedzisz w koszulce z ''Rattle And Hum'' teraz :>?

Jedni nie spodziewają się na 85 Mysteriousów, inni Barefootów....fajnie jest Icon_razz Icon_wink2

Mówiąc szczerze t o ja też do tej pory nie za bardzo potrafię wymówić pełny tytuł Crazy. Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.06.2009 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości