Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Boy
October
War
The Unforgettable Fire
The Joshua Tree
Rattle And Hum
Achtung Baby
Zooropa
Pop
All That You Can't Leave Behind
How To Dismantle An Atomic Bomb
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 TOP 50
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
U2 TOP 50
[Obrazek: main.php?g2_view=core.DownloadItem&a...alNumber=1]

''You were acting like it was the end of the world''


Są. Ciekawe czy więcej osób zareaguje na mój pierwszy osobisty top U2 w taki sposób:
- Icon_biggrin3
a może w taki?
- Icon_eek2
pewnie kilku zrobi taką minę
- Icon_neutral2
nie mówiąc już o...
- Icon_evil

Nie zważając na odbiór postanowiłem jednak zapostować listę 50-ciu najważniejszych nagrań zespołu, który swego czasu śmiało można było określać najlepszym zespołem świata gdy wydawał swoje nowe płyty i ruszał w trasę. Teraz już może od kilku lat pozostają w cieniu artystycznych Himalajów, ale i tak raz po raz potrafią zaskoczyć (co będzie w topie widoczne), a sensacje każdym nowym albumem i swoją osobą budzą nie mniejszą niż 10, 15, 20 lat temu. W swojej karierze nagrali grubo ponad 200 utworów, więc nie trudno zgadnąć, że wybranie tej czołówki sprawiło mi sporo problemów, aczkolwiek nie sądziłem, że w ciągu czasu ponownego zgłębiana ich dyskografii tak bardzo się przywiąże do ich muzyki...znowu. To miłe, tak działa magia topu. Mam nadzieję, że podziała też na Was, czyli odbiorców. Zdaję sobie sprawę, że U2 zna chyba każdy i liczę w związku z tym na burzliwą dyskusje. W międzyczasie przejrzałem kilka topów osób z forum Lp3 (które w dużej mierze urzędują na mycharts) i jestem ciekawy czy po pierwsze, ich typy od momentu oddania tam swoich głosów jakoś się zmieniły, jak ocenią mój zestaw i po drugie, czy odkryje ktoś dla siebie coś nowego dzięki tej liście. Oczywiście top będzie postowany razem z linkami, by każdy mógł zapoznać się z utworem jeśli nie zna, ewentualnie przypomnieć sobie. W dodatku czołówka może chyba liczyć na jakiś większy FLASH ON Icon_wink

Kiedy zaczynam? Może jutro popołudniu? Niech najpierw wszyscy usłyszą, że goście z U2 wstąpili na forum Icon_cool2

Aha, i chyba jasnym jest, że top zainspirowany został głównie koncertem...bo raczej nie nagranie ''Get On Your Boots'' - ŻŻP Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.06.2009 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Chętnie poznam Twoje typy Icon_razz
Brzydkie zdjęcie w poście na górze, przypominają PSB.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.06.2009 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):zespołu, który swego czasu śmiało można było określać najlepszym zespołem świata
ożeszty Icon_cool2 Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Kiedy zaczynam? Może jutro popołudniu?
hola hola! niech się spokojnie wieść rozejdzie... Icon_mrgreen
nie spiesz się kochać U2, bo tak szybko nie odejdą Icon_lol
saferłel napisał(a):bo raczej nie nagranie ''Get On Your Boots'' - ŻŻP Icon_wink
łohoho, jakiś Ty zabawny. Icon_wink2 Icon_mrgreen
02.06.2009 09:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
>> Jaka jest twoja ulubiona płyta U2?

waham sie między Achtung Baby a Pop Icon_smile2
muszę chyba obie sobie lada dzień przypomnieć w całości Icon_smile2
02.06.2009 09:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
uzi napisał(a):łohoho, jakiś Ty zabawny. Icon_wink2 Icon_mrgreen

Jak przystało na ŻŻP Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.06.2009 09:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
aaktt napisał(a):1.Chętnie poznam Twoje typy Icon_razz


2.Brzydkie zdjęcie w poście na górze, przypominają PSB.

1. To miło, przyznam, że nie spodziewałem się pierwszego postu w tym temacie właśnie od ciebie

2. Icon_lol Icon_lol Icon_lol Icon_lol Tak, z pewnością bo coverze ''Where The Streets Have No Name'' chcieli się upodobnić do swoich nowych idoli.


.....kocham zdjęcia ulubionych bandów z lat 90, kocham image U2 i image PSB, dużo okularków, dużo mundurów, dużo patosu, dużo bezczelnego uśmieszku na twarzy....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.06.2009 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Zresztą Konrad, uzi podzieliła się ze mną celnym spostrzeżeniem. Masz rację. W końcu część ekipy U2 i PSB to rodzina, bracia, siostry....


[Obrazek: wswwd.jpg]


Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.06.2009 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
 
zagłosowałem na War, gdyby się ktoś pytał Icon_wink2
03.06.2009 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
a ja nie mogę oddać głosu bo nie ma najnowszej płyty Icon_frown
DYSKRYMINACJA!!!






Icon_razz
oczywiście - The Unforgettable Fire Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.06.2009 08:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Chyba już wiem czemu są problemy z tym jednym albumem :/ Po prostu ankieta nie ma tylu opcji. No cóż, jak ktoś lubi ''No Line'' proszę to deklarować w poście Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 08:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):W międzyczasie przejrzałem kilka topów osób z forum Lp3 (które w dużej mierze urzędują na mycharts) i jestem ciekawy czy po pierwsze, ich typy od momentu oddania tam swoich głosów jakoś się zmieniły
moje nie Icon_razz.

będę śledzić.
03.06.2009 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):W międzyczasie przejrzałem kilka topów osób z forum Lp3 (które w dużej mierze urzędują na mycharts) i jestem ciekawy czy po pierwsze, ich typy od momentu oddania tam swoich głosów jakoś się zmieniły, jak ocenią mój zestaw i po drugie, czy odkryje ktoś dla siebie coś nowego dzięki tej liście.
Jeżeli przejrzałeś mój, to będziesz mógł być może porównać, jeżeli uzi pozwoli mi tam dorzucić mój skromny topik. Myślę, że co najmniej jeden utwór z nowej płyty tam się pojawi.
Na najlepszą płytę wybrałem Rattle and hum i dodam tylko, że dla mnie między nią a pozostałymi jest przepaść.
03.06.2009 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Widziałem twój top kajman, bardzo oryginalny Icon_biggrin U mnie z nowej płyty też być może dwie piosenki się pojawią (no tak wyszło, że do ostatniej chwili utworami z końca walczą o pozycje Icon_biggrin).

Niedługo nieszczęśliwa 5-tka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 01:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
 
U2 Icon_biggrin3
To na pewno będzie ciekawy Top. W ankiecie głos oddałem na "Achtung Baby", bo najbardziej lubię Icon_cool2
Zdjęcie nieładne Icon_neutral2

Czekam na wyniki Icon_wink2
03.06.2009 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Co wy z tymi zdjęciami. Icon_eek2

A jakie jest ładne, może to Icon_eek2


[Obrazek: U2Young.jpg]

Icon_mrgreen

Lata 90 rządza pod każdym względem. U2 all over the world! Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 03:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
55 - Seconds (War)
Eh, i pomyśleć, że to jeden z lepszych momentów ''War''.

54 - I Still Haven't Found What I'm Looking For (The Joshua Tree)
Przez prawie tydzień układania topu znajdowało się w czołowej 50, 10 minut temu już z niej wyleciało.

53 - Indian Summer Sky (The Unforgettable Fire)
Niedobitek z ''The Unforgettable Fire'', ale ta płyta jeszcze pokaże swoje oblicze w tym topie Icon_smile

52 - If God Will Send His Angels (Pop)
Kolejny numer otoczony kultem. W szczytowym momencie był w top 30. Ale co za POP-owo to nie zdrowo. W każdym razie stoi na równej linii z kilkoma kawałkami z początku głównej części zestawienia.

51 - Desire (Rattle And Hum)
Pomyśleć, że kiedyś był spokojnie w moim top 10 tego zespołu...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 06:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #17
 
saferłel napisał(a):Przez prawie tydzień układania topu znajdowało się w czołowej 50, 10 minut temu już z niej wyleciało.
Icon_lol
a mówią, że to kobieta zmienną jest... Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Pomyśleć, że kiedyś był spokojnie w moim top 10 tego zespołu...
i tak jest lepiej niż u mnie Icon_lol
03.06.2009 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
o jaka ładna płyta prowadzi Icon_razz

53 - płyta za moment u mnie poleci Icon_smile2

oj i u ciebie Desire niziutko... I I Still Haven't Found What I'm Looking For Icon_frown to mój top10...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.06.2009 07:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
saferłel napisał(a):54 - I Still Haven't Found What I'm Looking For (The Joshua Tree)

u mnie, jeśli robiłłbym top U2, byłoby zdecydowanie, zdecydowanie wyżej :->
03.06.2009 07:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #20
 
Anioły to bez dwóch zdań byłby mój top 10 U2.
Seconds i I still haven't... to na pewno mój top30, a może załapałyby się do dwudziestki.
03.06.2009 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości