Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Boy
October
War
The Unforgettable Fire
The Joshua Tree
Rattle And Hum
Achtung Baby
Zooropa
Pop
All That You Can't Leave Behind
How To Dismantle An Atomic Bomb
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 TOP 50
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #121
 
saferłel napisał(a):Wiem, że to może zburzyć twój świat...ale nie odgadłaś Icon_eek2 Icon_lol
dobra dobra, wiem, że kręcisz, żeby później niby zaskoczyć... Icon_cool2
10.06.2009 07:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #122
 
no to pojawił się mój nr2 z Pop, nr1 mam nadzieję usłyszeć po 21.
With or without you to też moja najściszlejsza czołówka U2.
11 jakoś nigdy nie lubiłem, 14 i 15 są mi obojętne.
a z niższych nieskomentowanych jeszcze miejsc - fajnie że Where the streets have no name tak wysoko, choć u mnie pewnie byłoby trochę wyżej.
10.06.2009 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
 
1. 13 - With Or Without You (The Joshua Tree)
2. 12 - Please (Pop)


3. 11 - Even Better Than The Real Thing (Achtung Baby)
4. 15 - Until The End Of The World (Achtung Baby)
5. 14 - Sometimes You Can't Make It On Your Own (How To Dismantle An Atomic Bomb?)

3 niższe lubię/bardzo lubię, a pierwsza dwójka to moja trzydziestka wszech czasów Icon_exclaim
10.06.2009 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
 
bear - ''Please'' - wiedziałem ! Icon_smile

Ale mam wrażenie, że twojej 1 nie będzie :/...chociaż po 21 pop zabrzmi Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2009 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #125
 
jak Cię znam to pewnie będzie Discoteque Icon_wink2
cóż, przeboleję...
10.06.2009 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #126
 
saferłel napisał(a):13 - With Or Without You (The Joshua Tree)

właśnie tu zajrzałem, a dawno tego nie robiłem Icon_wink2
i zawiodłem się tą niską pozycją tego utworu........


zaraz czołówka na antenie RadiaOrbit, będę słuchał, choć miałem sie obrazić, że powyższy utwór poza Top 10 Icon_razz
10.06.2009 09:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #127
 
Who's gonna ride... nie tak dawno były u mnie w odkurzonych, uwielbiam ten numer, na pewno w okolicach mojej dziesiątki U2
10.06.2009 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
 
Chociaż jeden który wie co dobre Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2009 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #129
 
nie podlizuj się, i tak powinienem walnąć focha że Staring at the sun nie ma nawet w top50 Icon_wink2
10.06.2009 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
 
bear napisał(a):Staring at the sun nie ma nawet w top50 Icon_wink2

Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2009 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #131
 
dzięki za TOP, miło się słuchało przez te półtorej godzinki przez radyjko Icon_smile2
ale zainteresowanie, jak widzę, jak cholera... normalnie w trakcia programu przybyło tu 1000 komentarzy, wszyscy żywo komentowali kolejne odsłony topu Icon_razz
a na poważnie, to forum śpi, jak niedźwiedzie na zimę Icon_razz



... ale teraz, jak tak się mocniej zastanawiam, to mamy szanse na 2-3 wspólne utwory w TOP 10, jeśli kiedykolwiek bym sie zdecydował na swój TOP U2...
10.06.2009 11:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #132
 
O kurcze, 2,3 w top 3 Icon_biggrin? To by było wielkie ;P
Dzięki. Wyniki wstawię za chwilę, wszystko było w audycji, więc bez większej celebracji będzie...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2009 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #133
 
sorry, oczywiście w TOP 10, już poprawione Icon_razz
10.06.2009 11:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #134
 
UWAGA. JAK KTOŚ CHCE SŁUCHAĆ AUDYCJI POWTÓRKOWEJ I NIE CHCE ZNAĆ WYNIKÓW NIECH NIE PATRZY W TEN POST. SPECJALNE ROBIĘ KROPECZKI Icon_mrgreen
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

10 - Who's Gonna Ride Your Wild Horses (Achtung Baby)

09 - Daddy's Gonna Pay For Crashed Car (Zooropa)

08 - Bullet The Blue Sky (The Joshua Tree)

07 - Starring At The Sun (Pop)

06 - Discotheque (Pop)

05 - One (Achtung Baby)

04 - Your Blue Room (Pop, B-side)

03 - Lemon (Zooropa)

02 - Mysterious Ways (Achtung Baby)

01 - The Fly (Achtung Baby)


Płyty:

Achtung Baby - 336 pkt.
Pop - 316 pkt.
Zooropa - 185 pkt.
The Joshua Tree - 167 pkt.
The Unforgettable Fire - 96 pkt.


How To Dismantle An Atomic Bomb - 63 pkt.
Rattle And Hum - 49 pkt.
War - 29 pkt.
All That You Can't Leave Behind - 21 pkt.
Boy - 19 pkt.
No Line On The Horizon - 11 pkt.
October - 0 pkt.

[Obrazek: U2+All+that+you+cant+leave+behind.jpg]

''No to koniec...zmywamy się, baj''

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2009 11:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #135
 
saferłel napisał(a):''No to koniec...zmywamy się, baj''

gdy wykona się kawał dobrej robty, to najlepiej się zmyć Icon_wink2


a ja niebawem ruszę z Topem The Cure, na razie na potęgę słucham wszystkiego co wydali, wiele rzeczy poznałem jeszcze w latach 80-tych i na przełomie 80-tych i 90-tych, ale odświeżyć wszystko należy, by rzetelnie podejśc do sprawy Icon_smile2
10.06.2009 11:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #136
 
zacznę od braków - 3, 9 i 15. Wg mnie wygląda, że całkiem niezłe będzie to Twoje top15 Icon_wink2

Your Blue Room - dobrze, że nie tylko ja mam taką jazdę na ten utwór Icon_wink2 u mnie nr 7!!!

Who's Gonna Ride Your Wild Horses - jak dla mnie za nisko... u mnie na 16 Icon_mrgreen ale u mnie też za nisko Icon_mrgreen tylko wyżej nie ma nic co mogłoby być niżej Icon_wink2

Mysterious Ways - no niestety u mnie całe 20 niżej i jakoś nie ma szans aby być wyżej...

Even better u Ciebie otwiera drugą :10:, a u mnie trzecią Icon_wink2 Bullet ..., Sometimes You Can't Make It On u mnie też dużo niżej - 33.

One - a już się bałem... Icon_wink2 u mnie oczko niżej Icon_smile2

With Or Without you i Please - wreszcie coś podobnie choć mamy zamienione miejsca 12 i 13! Ja jednak wolę WOWY niż PL Icon_smile2

No. 1. !!! The Fly !!! POP nie jest moim ulubieńcem, ale to i Staring at the sun - świetne - u mnie odpowiednio nr 17 i 24. Z Dyskoteką dużo gorzej u mnie właciwie zamyka top50...


Szkoda, że już koniec... Icon_frown Fajnie sie ogląda top zespołu, który się dobrze zna... Niestety np. z The Cure mam duuuże braki Icon_wink2

Dzięki bardzo za U2, a co teraz? Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.06.2009 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #137
 
O ''One'' sam się bałem, na antenie wspomniałem, że jeszcze 2,3 tygodnie temu ta piosenka była poza top 30 Icon_smile


Co do pytania ''co teraz?'' - A teraz wakacje Icon_smile Nie wiem kompletnie jaki top zrobić, przyznam, że koniec topu nadszedł w odpowiednim momencie, bo miałem już trochę dosyć wałkowania dzień w dzień U2 - wystarczy spojrzeć jak na last.fm skoczyli Icon_smile

Teraz skupię się na poznawaniu kilku ważnych zespołów w historii muzyki, na początek Pavement. Dokończę dyskografie Becka i .... pomyślę o topie.
Najbardziej ''przyjemna'' dla wszystkich ekipa to mógłby być R.E.M., ale kto wie czy nie zaszaleje z jakimś dziwactwem Icon_smile

Dzięki za komentarze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.06.2009 03:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #138
 
fajna ta lista. gratuluje pawel
11.06.2009 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #139
 
no dobrze, tak jak już pisałem w wątku z audycją, top przesłuchałem. na początek kilka zdań o poszczególnych utworach:

10 - Who's Gonna Ride Your Wild Horses (Achtung Baby)

nigdy nie było u mnie przebojem, ale nic nie straciło z uroku i zawsze słucham z przyjemnością.

09 - Daddy's Gonna Pay For Crashed Car (Zooropa)

jeden z moich ulubieńców z "Zooropy", która jako całość była wielkim przebojem u mnie na liście Icon_smile2.

08 - Bullet The Blue Sky (The Joshua Tree)

wciąż się podoba, choć mam wrażenie, że kilka lat temu o wiele bardziej...

07 - Starring At The Sun (Pop)

"Staring" Icon_wink2. dzieło! wielkie! piosenka roku u mnie na liście! piosenka roku na LP3! nie wiem czy od tamtej pory się zdarzyło, żebym miał z elpetrójką wspólny nr 1 podsumowania roku.

06 - Discotheque (Pop)

uwielbiam! Icon_biggrin3 każdy zna, więc nie ma się co nad tym rozwodzić. szokiem tylko jest dla mnie to, że tak zerżnęli tą piosenkę! Icon_eek2 . chyba nie słyszałem wcześniej "oryginału". to chyba cud, że nikt ich za to nie pozwał!

05 - One (Achtung Baby)

tu nie trzeba nic pisać. number one. na zawsze!

04 - Your Blue Room (Pop, B-side)

ale sensacja Icon_smile2. mi się podoba, ale bez przesady Icon_wink2. no ale cieszę się, że mam ten singielek u siebie na półce Icon_smile2. swoją drogą to nie wiem co to znaczy, skoro z jednej strony robisz top zespołu, i to top 50, więc niby znasz zespół bardzo dobrze i chyba bardzo lubisz, a jednak jakaś piosenka jest w stanie w 2 tygodnie dostać się znikąd na czwarte miejsce topu. u mnie dostanie się na czwarte miejsce prywatnego topu U2 jest niemal niemożliwe, no chyba że ktoś by z 5. albo 6. miejsca zaatakował.

03 - Lemon (Zooropa)

też niespodzianka, ale wiem, że jest sporo osób które uwielbiają to nagranie. ja się nigdy nie zachwycałem, choć, jak prawie całą "Zooropę", lubię.

02 - Mysterious Ways (Achtung Baby)

jak to możliwe - nigdy nie było u mnie w dziesiątce! wyjaśnić mogę to tylko tym, że właśnie wtedy dopiero poznawałem U2, to były też pierwsze miesiące mojej listy i jakoś tak wszystko się dopiero kształtowało. "One" też wtedy jakimś ogromnym hitem nie było, na granicy dwudziestki podsumowania roku. i dopiero po latach stało się mi tak ogromnie bliskie.

01 - The Fly (Achtung Baby)

i tu ten sam przypadek co przy miejscu drugim. obydwie piosenki bardzo lubię.

----------------
a na koniec moja kolejność tej najlepszej dziesiątki:

05 - One (Achtung Baby)

07 - Staring At The Sun (Pop)
06 - Discotheque (Pop)

02 - Mysterious Ways (Achtung Baby)
01 - The Fly (Achtung Baby)
08 - Bullet The Blue Sky (The Joshua Tree)
10 - Who's Gonna Ride Your Wild Horses (Achtung Baby)
09 - Daddy's Gonna Pay For Crashed Car (Zooropa)
03 - Lemon (Zooropa)
04 - Your Blue Room (Pop, B-side)

"One" to moja pierwsza dziesiątka wszech czasów, 2 następne miejsca to 50-ka, a resztę również bardzo lubię.
17.06.2009 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
 
ku3a napisał(a):nigdy nie było u mnie przebojem, ale nic nie straciło z uroku i zawsze słucham z przyjemnością.

No właśnie, bo to taka ''urokliwa'' piosenka, a fani chyba nie czują tego popowego, sielankowego klimatu Icon_smile

ku3a napisał(a):06 - Discotheque (Pop)- szokiem tylko jest dla mnie to, że tak zerżnęli tą piosenkę! Icon_eek2 . chyba nie słyszałem wcześniej "oryginału". to chyba cud, że nikt ich za to nie pozwał!
Mówisz o ''Begging You''? Ja aż tak super-bardzo tych podobieństw akurat nie widzę, utwory z taką post-techniawą w tle się zdarzają, masywne, ciężki etc...Chociaż skoro sam zespół się przyznaje. Co można dodać...

ku3a napisał(a):05 - One (Achtung Baby)

tu nie trzeba nic pisać. number one. na zawsze!

Tu mało brakło bym go nie wpuścił do top 20 nawet Icon_biggrin3


ku3a napisał(a):04 - Your Blue Room (Pop, B-side)

ale sensacja :-)swoją drogą to nie wiem co to znaczy, skoro z jednej strony robisz top zespołu, i to top 50, więc niby znasz zespół bardzo dobrze i chyba bardzo lubisz, a jednak jakaś piosenka jest w stanie w 2 tygodnie dostać się znikąd na czwarte miejsce topu.
Ja nie znałem b-sidów od U2 przed słuchaniem topu, przynajmniej większej ich części. ''Your Blue Room'' mnie zupełnie zaskoczyło.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 10:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości