Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Boy
October
War
The Unforgettable Fire
The Joshua Tree
Rattle And Hum
Achtung Baby
Zooropa
Pop
All That You Can't Leave Behind
How To Dismantle An Atomic Bomb
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 TOP 50
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #141
 
saferłel napisał(a):05 - One (Achtung Baby)
Tu mało brakło bym go nie wpuścił do top 20 nawet
a skoro wyladował w TOP 5 , to wydaje sie że decydowały drobne szczegóły w obrebie kilkudzieiseciu utworów. tak więc stawka wyrównana, i dzis mogło by się to inaczej ułozyć.

saferłel napisał(a):01 - The Fly (Achtung Baby)
utwor wręcz genialny , zajeżdza psychodelią Icon_mrgreen Moj nr 1 z AB.
17.06.2009 10:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #142
 
Nie, na antenie mówiłem o co chodzi z tym U2....dla mnie to był kiedyś radiowy numer, nie za bardzo lubiłem go słuchać gdy np. miałem na playliście ''Achtung Baby''. Opuszczałem go, myślałem, że znam go ''zbyt dobrze''. A jednak nie, ostatnie tygodnie, mobilizacja maxymalna przed topem zrobiły swoje. Wsłuchałem się....i dodatkowo zadziałał na mnie jeszcze jeden czynnik, bardziej humorystyczny... Icon_lol Ale to (na razie) tajemnica wielka.


''The Fly'' psychodeliczne? W sumie coś w tym jest, raczej bym szukał tego pod adresem industria;/electro-rock. Ale szczególnie w latach 90-tych psychodelia nabrała trochę cech w/w gatunków. Fajnie, nie spodziewałbym się, że to twój numer 1 - chociaż pewnie daleko w osobistym rankingu u ciebie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 11:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #143
 
saferłel napisał(a):Chociaż skoro sam zespół się przyznaje.
nie to co Coldplay...
17.06.2009 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #144
 
Nie znam pierwszych dwóch płyt Coldplay, to się nie wypowiem. Ta nowa jednak jakoś w ogóle mi pod skojarzenia z U2 nie pasuje.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #145
 
saferłel napisał(a):Fajnie, nie spodziewałbym się, że to twój numer 1 - chociaż pewnie daleko w osobistym rankingu u ciebie Icon_wink
Dokładnie sobie sprawdziłem, na forum LP3, glosy oddałem 20.02.2008 r. i The Fly zajęło u mnie miejsce 12.
Podejrzewam, ze dzis mogłoby byc wyzej. Icon_smile2
17.06.2009 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
 
saferłel napisał(a):Nie znam pierwszych dwóch płyt Coldplay, to się nie wypowiem. Ta nowa jednak jakoś w ogóle mi pod skojarzenia z U2 nie pasuje.
Icon_razz o co innego mi chodziło Icon_wink2.
o to, że U2 do ściągnięcia się przyznało (i za to szacunek), a Coldplay twardo obstaje przy tym, że "Viva La Vida" nie jest z niczego zerżnięte, a przecież słychać że jest.
17.06.2009 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
 
Gdybym ja nagrał utwór, który z czegoś ''korzysta'', a nie miał o tym pojęcia i dowiedział się dopiero w momencie gdy ktoś mi to zarzuci, to nadal bym obstawiał, że nic złego nie zrobiłem. Tak jest w tym wypadku. Wiadomo przecież, że co tydzień wychodzą nagrania, które ''coś'' w sobie mają z innych kawałków. Tak to już jest. Wiele rzeczy zostało wymyślonych, nagrać coś super oryginalnego to sztuka....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 02:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #148
 
saferłel napisał(a):Tak jest w tym wypadku.
możesz tak twierdzić Icon_razz.
ale dobra, to jest off topic Icon_wink2.
17.06.2009 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
 
Ty też możesz ''tak'' twierdzić, i kto ma rację Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 02:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #150
 
wg oficjalnych informacji póki co Ty, ale na szczęście każdy z nas może mieć swoje zdanie Icon_wink2.
17.06.2009 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #151
 
tak mi się teraz rzuciło w oczy
Cytat:04 - Your Blue Room (Pop, B-side)
przecież to jest starsze od Popa... :roll: OS1 jest z '95... :roll:
saferłel o Konikach napisał(a):fani chyba nie czują tego popowego, sielankowego klimatu Icon_smile
oj, nie uogólniaj. Icon_wink2 'odmian' fanów jest tyle, że ho ho. fani AB z pewnością uwielbiają ten kawałek i bronią go jak niepodległości.
saferłel napisał(a):'Your Blue Room'' mnie zupełnie zaskoczyło.
dobra, przyznaj, że masz to tak wysoko, bo tam braciszek Tennanta śpiewa Icon_lol
saferłel o One napisał(a):Wsłuchałem się....i dodatkowo zadziałał na mnie jeszcze jeden czynnik, bardziej humorystyczny...
no ładnie.
to moja wina, tak?
fajnie. doprowadziłam do awansu One.
<ściana>
Icon_lol
ku3a napisał(a):saferłel napisał/a:
Chociaż skoro sam zespół się przyznaje.

nie to co Coldplay...
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
17.06.2009 03:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #152
 
Ale nie liczyłem Passangers jako płyt, podpiąłem to pod ''Pop'', skoro pojawił się na singlu. Zwykle w tego typu przypadkach nie ''rozdrabniam'' się na inne pozycje w dyskografii, tylko ewentualnie nawet pod ery jakiś konkretnych krążków przypisuje - tak samo zrobiłem chociażby jeszcze w typ topie, że Sweetest Thing doliczając pkt. do TJS, chociaż miejsce na liście zajęła nowsza wersja.


Co do YBR, to jeśli już o jakimś śpiewie warto wspomnieć to chyba o Bono, a nie o Adamie. To po prostu kapitalny klimatyczny utwór, totalnie inny od reszty repertuaru U2.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 03:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #153
 
saferłel napisał(a):Ale nie liczyłem Passangers jako płyt, podpiąłem to pod ''Pop'', skoro pojawił się na singlu.
a, no chyba, że tak, to się nie wtrącam. Icon_wink2
saferłel napisał(a):To po prostu kapitalny klimatyczny utwór, totalnie inny od reszty repertuaru U2.
ba. własnie dlatego tłumy czekają na powrót do takiego absolutnie niejutowego stylu i dopytują "kiedy w końcu się pojawi OS2??"
[pewnie już nie ma szans... :roll: Icon_frown ale to by był odlot totalny.]
17.06.2009 03:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #154
 
sorry, że post pod postem, ale to ważne Icon_lol

czekaj czekaj... jak to było o Magni? "najlepsze nagranie U2 w 21 wieku"? chyba coś takiego.

14 - Sometimes You Can't Make It On Your Own (How To Dismantle An Atomic Bomb?)
25 - Original Of The Species (How To Dismantle An Atomic Bomb?)
...
42 - Magnificent (No Line On The Horizon)

coś mi tu nie gra Icon_mrgreen
17.06.2009 04:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #155
 
W czasie top U2 przypomniałem sobie te dwie piosenki i okazało się, że są lepsze - może dlatego, że jeszcze bardziej ograne niż świeże ''Magnificent''? Nie wiem. Na mojej liście też nie radzi sobie tak wybitnie jak na top U2 w tym wieku. W każdym razie skoro jest w trójce, a raczej czwórce tych najlepszych nagrań 21 wieku, to nie ma wielkiego przekłamania.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 04:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #156
 
Sam nie wiem, który z topów U2 bardziej mi się podoba. U Ciebie jest bardzo silna druga i trzecia dziesiątka, ale pierwsza uzi wydaje się być lepsza. Niezrozumiała jest dla mnie pozycja "Lemon" zarówno na jednym, jak i na drugim topie. Twój otrzymuje ogromny plus ze względu na obecność "Two Shots Of Happy, One Shot Of Sad". Tyle, że u mnie byłoby ok. 20 miejsc wyżej Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
17.06.2009 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
 
Ja wiem, że ty jesteś z tych konserwatystów rockowych, ale takie ''Lemon'' to naprawdę genialny experyment Icon_wink Elektronika u U2 zawsze była na wysokim poziomie ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2009 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #158
 
mrsap napisał(a):Twój otrzymuje ogromny plus ze względu na obecność "Two Shots Of Happy, One Shot Of Sad".
muszę się przyznać, że... jakby... trochę... yyy... zapomniałam o TSOH OSOS. Icon_redface2 Icon_razz Icon_mrgreen [no co? mi też się zdarza Icon_mrgreen] ale i tak jeśli bym pamiętała, to nie wiem, czy by się zmieściło. Icon_razz
17.06.2009 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #159
 
uzi napisał(a):muszę się przyznać, że... jakby... trochę... yyy... zapomniałam o TSOH OSOS.
No tak, pewnie gdybym nie słuchał LP3 w czasach, kiedy to było na liście, to teraz nie piałbym z zachwytu nad tym utworem (prawdopodobnie bym go w ogóle nie znał). Bardzo dużą rolę w moim stosunku do niego odgrywa sentyment. Zresztą przecież bardzo podobnie było z "All I Want Is You" na Twoim topie Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
17.06.2009 08:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #160
 
mrsap napisał(a):No tak, pewnie gdybym nie słuchał LP3 w czasach, kiedy to było na liście, to teraz nie piałbym z zachwytu nad tym utworem (prawdopodobnie bym go w ogóle nie znał)
ja go lubię i to bardzo, ale tak jakoś mi umknęło. Icon_razz i, jak rzekłam, pewnie by się do top100 nie dostało, a jeśli nawet, to gdzieś w dolne rejony. są lepsze. Icon_razz
17.06.2009 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości