Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #61
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Szymek79 napisał(a):NIDERLANDY
Z tego co czytałem na Wiki, skrócona nazwa tego kraju w języku polskim to nadal Holandia.

Radio Epsilon
06.05.2020 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Kuba1201 napisał(a):Ciekawe, czy jeśli chodzi o te dwa utwory mamy na myśli to samo
Podejrzewam, że się nie zgadzamy i ten dla mnie najlepszy może być dla Ciebie jednym z najgorszych. A co do tego szkaradziejstwa to mam nadzieję, że odbierasz go tak samo.
06.05.2020 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 437
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #63
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.05.2020 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #64
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Nono, mój faworyt ledwo co przeszedł. :/
Czyli jednak the Roop.
16.05.2020 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #65
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
To jest taaakaaa niespodzianka! Icon_wink
16.05.2020 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 437
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #66
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.05.2020 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #67
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Wygrało ten półfinał najbardziej mnie irytujące nagranie. Oby tylko nie zostało zwycięzcą całości.
Mój lider zgodnie z przewidywaniami nieco dalej, ale mieć go wspólnego z kajmanem to miłe zaskoczenie. Przy okazji pozdrawiam kolegę axewa. Jeszcze jedna rzecz: wszyscy trzej jako jedyni nie głosowaliśmy na Think About Things.
16.05.2020 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #68
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Nieprawda, wygrało zdecydowanie najlepsze nagranie z tego półfinału. Szkoda tym bardziej tej piosenki,
16.05.2020 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 437
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #69
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Swoje głosy oddali:

Szymek79,
meni,
Kuba1201,
aob80,
kajman,
mr. vingoe,
EVENo,
Tomekk,
Yacy,
kuba015,
Axew,
Sundrajta,
emigrant,
thestranglers,
mike,
kolej_grzesiek,
Gaspard

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.05.2020 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 437
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #70
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE

Swoje głosy przyznali:
Szymek79, meni, Kuba1201, aob80, kajman, mr. vingoe, EVENo, Tomekk, Yacy, kuba015, Axew, Sundrajta, emigrant, thestranglers, mike, kolej_grzesiek, Gaspard.

Dziękuję wszystkim za zabawę w tym roku i zapraszam za rok. Icon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.05.2020 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #71
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Kajman dający 12 punktów Kleopatrze sprawił, że na chwilę zapomniałem, że już nic, co postanowi Kajman mnie nie dziwi. Znowu mnie zaskoczyłeś Icon_wink

Radio Epsilon
16.05.2020 09:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #72
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Teraz boję się komentować wyniki, bo wiem z zeszłorocznych doświadczeń, że mogę komuś coś zaspoilerować Icon_razz2

Dlatego jeśli jeszcze nie widziałeś wyników to

SPOILER ALERT
Na ten i wszystkie posty pod spodem Icon_wink

---

A moje zdanie na ten temat prezentuje się następująco:

Zwycięzca dokładnie ten, który być powinien. Żaden inny kandydat nie wywołał u mnie takiego uśmiechu na twarzy, co propozycja Islandii Icon_biggrin
Jak dla mnie stanowczo za wysoko Rosja i Azerbejdżan, cieszy za to całkiem niezła pozycja Gruzina.

Radio Epsilon
16.05.2020 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Wygrał beznadziejny kawałek (pociesza mnie trochę to, że dno den czyli piosenka niemiecka została bodajże bez punktu).
A co do Cleopatry to myślałem, że wygra w cuglach. Jedyny utwór z jakimś pomysłem, z ciekawym przebiegiem i do tego świetnie wykonany (oczywiście jak na eurowizyjne standardy, bo tak ogólnie to tylko dobry).
16.05.2020 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #74
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
No to czas na wyrażenie mojej opinii na temat wszystkich tegorocznych niedoszłych reprezentantów Icon_wink

UKRAINA: Go_A "Solovey" - przebija wszystko. Niesamowicie przebojowy kawałek, chyba nawet bardziej niż Litwa, ładne kobiety, no i swój język - numer bardzo podobny do zeszłorocznej Polski. Takich utworów w tym roku najbardziej szkoda... 9/10
AZERBEJDŻAN: Efendi "Cleopatra" - wreszcie nie angielsko-szwedzkie granie z tego kraju. Azerbejdżan leży bliżej Egiptu, niż Szwecji, czy Wlk. Brytanii, więc decyzja tego państwa była w tym roku bardzo dobra. 7/10
NORWEGIA: Ulrikke "Attention" - ze wszystkich ballad w tym półfinale ta wypada zdecydowanie najlepiej. Myślę, że top 10 było w zasiegu. 7/10
SŁOWENIA: Ana Soklič "Voda" - nie rozumiem, dlaczego w typowaniach ta piosenka była na dnie zakładów bukmacherskich. Dobra, nie ma tutaj takiego motywu, jak w "On Fire", ale utwór naprawdę jest dobry. No i w narodowym języku 6/10
LITWA: THE ROOP "On Fire" - nie moje klimaty, ale tegoroczny reprezentant Litwy jest bardzo charakterystyczny. Szkoda zwłaszcza tej piosenki, bo miała naprawdę ogromną szansę na wygraną. 6/10
RUMUNIA: Roxen "Alcohol You" - taka rumuńska Selena Gomez. Wyszło niespodziewanie dobrze. 6/10
BELGIA: Hooverphonic "Release Me" - ładny masz głosik kobieto, szkoda tylko, że poza tym numer ten jest strasznie nijaki. 6/10
SZWECJA: The Mamas "Move" - nie wiem czemu, ale to jest moim zdaniem podobne do "Ghost" Elli Henderson. Na dodatek znów się pojawiają bity, które strasznie niszczą ten kawałek. No ale "Move" przynajmniej jest za to chwytliwe i łatwe do zapamiętania. 6/10
MALTA: Destiny "All of My Love" - nie ma tam nic, co mogło mnie złapać, więc dobrze, że przynajmniej utwór zdatny do słuchania. 5/10
IZRAEL: Eden Alene "Feker Libi" - niewątpliwie oryginalny pomysł na piosenkę, choć jakoś takie klimaty mnie nie do końca przekonują. 4/10
CYPR: Sandro "Running" - kolejne nawiązanie do radiowych hitów 2019-20 (w tym przypadku Meduza, czy Topic). 4/10
CHORWACJA: Damir Kedžo "Divlji vjetre" - utwór bardzo łatwy do zapomnienia, ale przynajmniej nie jest tak beznadziejny jak kilka innych numerów w tym roku. Niemniej mam to co kajman z "Love Bites". 2/10
BIAŁORUŚ: VAL "Da vidna" - fajnie, że stawiają na swój język, tylko szkoda, że dano tam jakieś marniutkie bity a'la Major Lazer. 2/10
IRLANDIA: Lesley Roy "Story Of My Life" - na kilometr czuć tutaj inspirację "Hot'n'Cold" Katy Perry, dlatego uważam to za słaby kawałek. 2/10
ROSJA: Little Big "UNO" - straszliwie wkurzający kawałek (szczególnie refren) i jeszcze to liczenie do czterech z pominięciem trójki... Oni naprawdę nie potrafią liczyć? 2/10
AUSTRALIA: Montaigne "Don't Break Me" - cała Australia: wysyła słabiutką piosenkę, a i tak potem przechodzi do finału i w nim znajduje wysokie miejsce. 2/10
MACEDONIA PÓŁNOCNA: Vasil "YOU" - bardzo generyczne granie, na dodatek nie podoba mi się ten taniec. 1/10
ISLANDIA: Daði Freyr "Think About Things" - charakterystyczny układ choreograficzny, przebojowa nuta i to jeszcze na bardzo wysokim poziomie. Rzadko się te dwa ostatnie elementy łączą ze sobą w ogóle, a co dopiero na Eurowizji. To jeden z powodów dlaczego żałuję, że Eurowizja w tym roku została odwołana. Oby w przyszłym roku udało się wystąpić. 9/10
GRUZJA: Tornike Kipiani "Take Me as I Am" - nie spodziewałem się, że to mi się spodoba. Spodziewałem się jakiejś nudnej ballady z elementami etnicznymi. A tu proszę! Bardzo ładnie pokręcony numer. Wokalista śpiewa w kilku językach, na dodatek melodyjnie też jest bardzo dobrze. 8/10
SZWAJCARIA: Gjon's Tears "Répondez-moi" - mamy taką dziwną sytuację: Francja ma utwór po angielsku, choć wśród utworów z ESC 2020 jest francuskojęzyczna piosenka. Pierwsza dziesiątka w finale byłaby pewna. 7/10
BUŁGARIA: VICTORIA "Tears Getting Sober" - nie ma wątpliwości, że artystka wzorowała się na Billie Eilish. Tutaj ta inspiracja została bardzo dobrze wykorzystana. 7/10
ALBANIA: Arilena Ara "Fall from the Sky" - może i szkoda, że zmieniono wersję na angielską, ale w obu mi się ten numer bardzo podoba. 7/10
SAN MARINO: Senhit "Freaky!" - w końcu coś dobrego z tego kraju. Nawiązuje do disco lat 70. i 80. 7/10
AUSTRIA: Vincent Bueno "Alive" - słabsza kalka Justina Timberlake'a, Michaela Jacksona, czy Bruno Marsa. Chociaż w sumie się nieźle broni. 6/10
POLSKA: Alicja "Empires" - bez problemu pasowało by do jakiegoś dobrego filmu, ale wokal jest bardzo polski w niekoniecznie pozytywnym aspekcie. 5/10
DANIA: BEN & TAN "Yes" - refren bardzo chwytliwy, choć utwór oceniam jako strasznie płytki. 5/10
GRECJA: Stefania "SUPERG!RL" - pewniak do finału, choć oceniam ten numer jako przeciętny. Jeden z najbardziej "współczesnych" numerów na tegorocznej ESC. 4/10
ARMENIA: Athena Manoukian "Chains on You" - podobnie jak w przypadku Grecji, no może ciut lepsze. 4/10
FINLANDIA: Aksel "Looking Back" - przypomina mi to "Forgive My Friend" od Smith & Tell i jeszcze coś. To daje wrażenie, że kiedyś już słyszałem. Bez większego potencjału. 4/10
CZECHY: Benny Cristo "Kemama" - nie mogę pozbyć się wrażenia, że brzmi jak piosenka Pitbulla. Dlatego mi się nie podoba. Choć chyba jest trochę lepsze od większości hitów łysego. 3/10
PORTUGALIA: Elisa "Medo de sentir" - urocze, ale strasznie nudne. Kojarzy mi się z Krainą lodu 3/10
SERBIA: Hurricane "Hasta la vista" - niby Serbia, ale numer taki latynoski... Myślałem na początku, że to jest po hiszpańsku. Lubię ten język, ale mam wrażenie, że wzorce są bardzo słabe. Choć tyle dobrze, że kawałek przynajmniej jest choć przebojowy, tylko co z tego? 2/10
MOŁDAWIA: Natalia Gordienko "Prison" - ryczenie o więzieniu dobrego efektu dać nie może. 1/10
ŁOTWA: Samanta Tīna "Still Breathing" - strasznie hałaśliwy utwór. Jestem aż ciekaw co ona nagrywała, kiedy nie udawało się w preselekcjach. Jakie to musiały być badziewia, skoro tego utworu nie da się słuchać... 1/10
ESTONIA: Uku Suviste "What Love Is" - totalnie nijaka produkcja, z pewnością przepadłaby. 1/10
WŁOCHY: Diodato "Fai rumore" - plus za to, że Włochy w tym roku potrzymali tradycję nagrywania utworów w swoim języku. Sama piosenka niezła, jednak nie porywa. 6/10
WIELKA BRYTANIA: James Newman "My Last Breath" - od kilku lat UK wysyła bardzo nudne piosenki. Na szczęście w tym roku trochę się poprawili, choć "Mój ostatni oddech" nie grzeszy oryginalnością. 6/10
NIDERLANDY: Jeangu Macrooy "Grow" - pierwowzorem tego numeru były być może stare piosenki soulowe. Niby nieźle nawet to brzmi, ale mnie ten utwór jakoś odpycha... 5/10
NIEMCY: Ben Dolic "Violent Thing" - słychać wyraźną inspirację latami 90. Mam konkretnie na myśli boysbandy typu Backstreet Boys. 3/10
FRANCJA: Tom Leeb "Mon Alliée (The Best In Me)" - najnudniejszy utwór z Francji od chyba zawsze. 1/10
HISZPANIA: Blas Cantó "Universo" - ten elektroniczny motyw straszny. No i to darcie wokalisty w refrenie. Jedna z najgorszych piosenek w tym roku. 1/10

To są komentarze z momentu głosowania w półfinałach i finałach, więc niektóre opisy się już trochę zdezaktualizowały. Na pewno teraz lepiej bym ocenił Australię, natomiast o wiele gorzej Gruzję.
17.05.2020 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #75
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
I PÓŁFINAŁ:

cieszy takie docenienie Litwy i Belgii - te dwa kraje mogły być w czołówce tegorocznego konkursu. Chociaż z Belgią to zawsze różnie bywa.

Nie wiedziałem, że Szymkowi aż tak podoba się Rumunia Icon_eek
w ogóle dużo osób pozostawiło ją w ścisłym Top 3 Icon_eek

Norwegia też raczej do faworytów nie należała.

"Cleopatra" na pierwszym u kajmana - wow, zaskoczenie.

Australia tak słabo Icon_eek serio?

Generalnie pierwszy półfinał w całości po mojej myśli, jedynie Rumunię bym zamienił z Cyprem, ale to tylko szczegół.


II PÓŁFINAŁ:

Szwajcaria zaczęła mi się podobać z opóźnieniem, więc może coś jeszcze z tego będzie. W sumie w tym półfinale faworytów było dwóch i zajęli pierwsze dwa miejsca. Forum dobrze wybrało Icon_razz2

Najbardziej szkoda wypadku Austrii, ale rekompensuje mi to podium dla Bułgarii.
17.05.2020 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #76
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
FINAŁ:


Finał mnie zaskoczył. Myślałem, że Litwa bez problemu wygra Icon_eek
a tutaj tak znacząca przewaga Islandii!

Po pierwszym półfinale już domyślałem się, że Australia raczej kiepsko sobie poradzi i nie pomyliłem się. Szkoda, że jednak nie spodobała się większej liczbie głosujących.

Mimo wszystko liczyłem też na chociażby Top 10 dla Włoch Icon_sad

Pierwsza dziesiątka całkiem niezła. Zabrakło w niej jednak Szwecji, Australii i właśnie Diodato.

Myślę, że w konkursie właśnie Litwa i Szwajcaria (może Islandia też) walczyłyby o zwycięstwo.


Dzięki Szymek za prowadzenie tej zabawy!
17.05.2020 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #77
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Wygrała piosenka, która zapewne wygrałaby Eurowizję. Moja "12" więc jestem bardzo zadowolony.
Litwa osłuchała mi się niemiłosiernie. Chyba nawet widać to po moich głosach. Utwór totalnie nie radzi sobie z upływem czasu.
Ukraina - to dobra kompozycja ale troche nużąca i po kilku przesłuchaniach męcząca.
Szwajcaria - ładna ballada ale w sumie nie będę do tego wracać.
Bulgaria - to trochę odpowiednik Billie. Widać, że Bułgarzy dalej na poważnie do tego podchodzą.
Rosja - myślę, że byłaby bitwa z Islandią o zwycięstwo, w którym Islandia byłaby górą dzięki jurorom Icon_smile
Azerbejdżan - najbardziej żałuję, że nie zobaczę występu do tego utworu. Myślę, że mogłaby się zbliżyć do królowej - Eleni Icon_smile
Dania - Cieszę się bardzo, że dostali się do top10. Bardzo chwytliwy utwór.
Polska - Serio? Icon_lol Myślę, że nasza przygoda skończyłaby się na półfinale. Strasznie słaby utwór i zmarnowany potencjał wokalistki.
Pozycja Gruzji to również nieporozumienie. Dla mnie to najgorsza kompozycja w tegorocznym konkursie.
17.05.2020 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Eurovision Song Contest 2020 - GŁOSOWANIE
Dzięki Szymku serdeczne za zabawę. Tak sobie myślę, że może organizatorzy zrobią wyjątek i wpuszczą te stare nagrania do konkursu? Icon_rolleyes
25.05.2020 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurovision Song Contest 2023 - GŁOSOWANIE Szymek79 97 13 515 14.05.2023 09:58 PM
Ostatni post: santosz
  Eurovision Song Contest 2022 - GŁOSOWANIE Szymek79 69 4 103 12.05.2023 11:58 PM
Ostatni post: Tomekk
  Płyta roku 2022 - zgłoszenia i głosowanie neo01 87 4 346 18.04.2023 07:51 PM
Ostatni post: neo01
  Przebój roku 2022 - propozycje i głosowanie neo01 123 7 944 18.04.2023 12:39 PM
Ostatni post: AKT!
  Przebój roku 2021 - głosowanie. inżynierek 26 1 547 13.03.2022 01:49 PM
Ostatni post: kajman
  Głosowanie na ULUBIONE ALBUMY 2021 wg słuchaczy rockserwis.fm Yacy 4 876 16.12.2021 01:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Przebój roku 2020 - głosowanie neo01 56 3 856 28.11.2021 09:31 PM
Ostatni post: inżynierek
  Eurovision Song Contest 2021 - GŁOSOWANIE Szymek79 101 5 985 22.05.2021 09:07 PM
Ostatni post: Tomekk
  Eurovision Song Contest 2019 - GŁOSOWANIE Szymek79 96 8 767 14.05.2019 11:52 PM
Ostatni post: Tomekk
  Eurovision Song Contest 2018 - GŁOSOWANIE Szymek79 75 16 208 08.05.2018 11:53 PM
Ostatni post: Tomekk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości