Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 130 (02.06.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 130 (02.06.09)
TV On The Radio - DLZ - TV On The Radio to jeden z tych zespołów, które przejściowo otrzymują co pewien czas tytuł najlepszego zespołu świata. W swojej muzyce praktycznie nie popełniają błędów, nikt się na nich nie skarży, umiejętnie łączą brzmienia rockowe z dyskotekowymi wariacjami w rytmach funk i indie. Płytą ''Dea Science'' znów sięgnęli szczytu. ''DLZ'' to trzeci singiel promujący ten zespół na mojej liście. Obecnie uchodzi być może nawet za najlepszy moment ''Dear Science''. Zajadły i gniewny, pełen świszczących klawiszy z agresywnym, wręcz industrialnym beatem łagodzonym przez ironiczne pogwizdywanie czy też wyśpiewywanie ''la, la, la, la'' wokalisty. Czy to...trip-hop? No tak, w sumie dopiero pisząc tę krótką rozprawkę na temat ''DLZ'' dochodzę do wniosku, że można byłoby ich pod to podszyć. W końcu ten numer jest w dużej mierze elektroniczny, w backgroundzie kotłuje się od przeróżnych sampli (najwyraźniej brzmią niedostrojone skrzypce, cool!), jest masakrycznie smutny i przygnębiający, hipnotyzujący i wybija się ponad szarzyznę z niespotykanym impetem. Kiedy takie zespoły jak ten przebiją się do świadomości większej liczby słuchaczy?

Kasabian - Fire - Tu nie mogło być inaczej. W końcu ''Fire'' jest z jednej z płyt roku, promuje ją. Nabiera dodatkowej siły w momencie słuchania ''West Ryder Pauper Lunatic Asylum'' jako całości. Ale co najważniejsze - ma pomysł na siebie. Pisałem, że ''West Ryder'' to trochę angielski western, złożony z dwunastu rozdziałów jakimi są piosenki. W tym rozdziale - jak zresztą w prawie każdym Icon_biggrin - podróżuje przez wypalony step (zwany prerią) od miasteczka do miasteczka, w których to zaznaje krótkich acz intensywnych przyjemności w ramionach tamtejszych kobiet i tamtejszych barmanów. I to krótkie streszczenie odpowiada kolei rzeczy w piosence - zwrotka i refren. Nie wiem czy ktoś ma podobne zwidy jak ja podczas słuchania nowego Kasabian, ale ich nowy album to fantastyczny soundtrack pod tego typu film, a obrazy same malują się przed oczami. Kasabian są zupełnie odcięci od tego co robią ich koledzy z nawet najbliżej spokrewnionych grup. Ich muzyka już jest tak oryginalna na swoim terenie, że nawet trzecia płyta ''Franz Ferdinand'', będąca zupełnym odświeżeniem ich osobowości mzuycznej nie wzbudza tyle emocji. ''I'm On Fire''.

La Roux - Bulletproof - Już ostrze sobie zęby, pazurki i inne tego typu narządy na ten zespół. La Roux to moja mała rewolucja na rynku electropopu. Brytyjski duet, który kocha Depeche Mode, Yazoo, PSB i kilku innych proponuje niezwykle przebojowe i silne brzmienia w rytmach odważnej i bezpośredniej elektroniki (trochę jak Hot Chip, tylko w sferach wokali mniej ulizane i gejowskie - tu mamy charyzmatyczną wokalistkę).
Widać, że nie mają zamiar dać się zaszufladkować jako jednorazowa przygoda na antenie radi BBC, o czym świadczy chociażby przewrotny tekst - niby o tematyce partner-partnerka, ale doskonale sprawdzić się może w odniesieniu do muzycznego biznesu:

Baby, your time is running out,
I won’t let you turn around,
and tell me now I’m much too proud,
All you do is fill me up with doubt,
This time i'll be bulletproof.


Zespół egzystuje trochę na tej samej zasadzie co Goldfrapp. Wokalistka, twarz projektu, powoduje złudzenie bycia artystą solowym, ale mało kto - jeszcze - wie, że nad wszystkim czuwa jeszcze zdolny inżynier dźwięku i współkompozytor płci męskiej. Ich nowa płyta ukaże się 29 czerwca. Aha, i mam jedną uwagę - warto popracować nad wysokimi partiami i wyciąganiu niektórych nut....a może to taki styl?


Archive - Whore - Nie potężne ''Controlling Crowds'', nie progresywne ''Collapse/Collide'' ani nie rapowane ''Quie Time''. Skoro Archive nie jest zespołem
chętnym do wydawania promocyjnych singli, musiałem sam wziąć sprawy w swoje ręcę. ''Whore'' od początku było moim faworytem. Wszędzie brakuje mi dobrego trip-hopu, nie mogłem więc zlekceważyć takiej piosenki - nagranej na dobrą sprawę przez jednych z pierwszych prekursorów trip-rockowych brzmień. Archive maksymalnie nasycili ten numer klimatem Bristolu, ponieważ oprócz smutnej atmosfery, powolnych beatów i jazzowego fortepianu pojawia się specjalnie na tę okazję wokalistka, Maria Q. Jedyny jej ''pełny'' numer na płycie, a jak wspaniały. W swoim czasie to nagranie znaczyło by być może tyle samo co dzisiaj znaczy ''Numb'', ''Pumpkin'' czy ''Gabriel''.

NOWOŚCI NA CHOMIKU:

AP. PP. LT.

01. 03. 05. Kings Of Leon - Revelry
02. 02. 06. Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep
03. 01. 05. Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange
04. 11. 03. Gabriela Kulka - Niejasności
05. 06. 06. Pet Shop Boys - Did You See Me Coming?
06. 32. 02. Eels - My Timing Is Off
07. 13. 08. The Decemberists - The Rake's Song
08. 05. 08. Neko Case - This Tornado Loves You
09. 04. 08. Franz Ferdinand - No You Girls
10. 08. 05. Sonic Youth - Sacred Trickster

11. 23. 09. Pati Yang - Summer Of Tears
12. 07. 08. Arcade Fire - Lenin
13. 12. 07. Bat For Lashes - Daniel
14. 09. 07. Pustki - Niezdrowy Rozsądek
15. 10. 14. Yeah Yeah Yeahs - Zero
16. 16. 06. The Horrors - New Age Ice
17. 15. 06. Morrissey - Something Is Squeezing My Skull
18. 27. 02. Tori Amos - Give
19. 14. 12. Cloud Cult - When Water Comes To Life
20. 20. 10. Nine Inch Nails - Not So Pretty Now

21. 26. 04. U2 - Magnificent
22. 49. 02. The Veils - The Letter
23. 17. 12. …And You Will Know Us By The Trail Of Dead - Isis Unveiled
24. 22. 04. Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong
25. 19. 09. Manic Street Preachers - Jackie Collins Existential Question Time
26. 29. 04. Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon
27. 18. 11. Pet Shop Boys - Pandemonium
28. 24. 11. Keane - Better Than This
29. 30. 09. Kasabian - Vlad The Impaler
30. 21. 10. Depeche Mode - Perfect

31. 34. 07. No Doubt - Stand And Deliver
32. 25. 14. Fanfarlo - Drowning Men
33. NE. 01. TV On The Radio - DLZ
34. 28. 11. Doves - Kingdom Of Rust
35. 31. 14. Deerhunter - Neither Of Us, Uncertainly
36. 38. 17. Pet Shop Boys - Love Etc.
37. 43. 03. Tindersticks - Yesterdays Tomorrows
38. 33. 13. Antony & The Johnsons - Epilepsy Is Dancing
39. 36. 11. Placebo - Battle For The Sun
40. 50. 03. The Killers - The World We Live In

41. 37. 08. Super Furry Animals - Inaugural Trams
42. 35. 14. Strange Attractor - The Best Things Are Left Unspoken
43. NE. 01. Kasabian - Fire
44. 40. 04. Current 93 - On Docetic Mountain
45. 41. 15. Lotus Plaza - Quicksand
46. 39. 09. Röyksopp - The Girl And The Robot
47. 42. 16. Junior Boys - Parallel Lines
48. 48. 05. Ladytron - Burning Up
49. 44. 13. PJ Harvey & John Parish - Black Hearted Love
50. NE. 01. La Roux - Bulletproof
51. 45. 07. Grizzly Bear - Two Weeks
52. 46. 20. UNKLE - Against The Grain
53. 47. 12. Cranes - High And Low
54. 58 02. Les Bigos - Melancholia
55. NE. 01. Archive - Whore
56. 53. 07. Metric - Help I'm Alive
57. 55. 12. Camera Obscura - French Navy
58. 54. 03. The Enemy - No Time For Tears
59. 51. 10. Therapy? - The Head That Tried To Strangle Itself
60. 52. 05. Dan Deacon - Paddling Ghost
61. 57. 15. Depeche Mode - Wrong
62. 56. 15. Armia - Zły Porucznik
63. 60. 18. The Decemberists - A Record Year For Rainfall
64. 59. 13. Soap&Skin - The Sun
65. 64. 18. Guns N' Roses - If The World
66. 63. 10. Phoenix - Lisztomania
67. 67. 17. Archive - Bullets
68. 62. 16. Oasis - Falling Down
69. 61. 08. Silversun Pickups - Panic Switch
70. 65. 16. Guillemots - Clarion

Z listy wypadły:

z 66 - Asobi Seksu - Familiar Light - po 19 tyg. (max: 9)
z 68 - Calexico - Writer's Minor Holiday - 20 tyg. (max: 2)
z 69 - Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką - po 18 tyg. (max: 2)
z 70 - Of Montreal - Nonpareil Of Favor - po 18 tyg. (max: 24)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.06.2009 06:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
Revelry na pierwszym, tego się nie spodziewałem, u mnie już spadło z Top 10. Gaba Kulka tez zaskakująco wysoko (doszukałeś się gdzieś info na temat jej orientacji seksualnej, czy tylko ja sobie to ubzdurałem? Icon_wink) Eels piękne skoczyło, ale utwór rzeczywiście zasługuje nas to. Yeah Yeah Yeahs - Zero zbyt szybko opuszcza Top 10, jak na jeden z przebojów roku. szkoda, że oba Cloud Cult spadają, choć jak zauważyłeś oba są w Top 30, czyli tak jak u mnie (i to chyba tylko na dwóch naszycvh listach tak jest). Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon coś wolno do góry, zresztą podobnie jak u mnie, choć u mnie jeszcze niżej, ciagle w poczekalni. a Pet Shop Boys - Love Etc. u mnie w tym tygodni zdaje się, że wyżej Icon_wink2


ps. długi komentarz? Icon_lol a Ty mnie nie skomentowałeś jeszcze...
02.06.2009 07:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
tego to dawno nie było - komentuję Twoją listę jako drugi Icon_mrgreen .
no i proszę, twierdziłeś, że "Revelry" może wszystko i faktycznie zgarnęło całą pulę! a i u mnie ma teraz drugą młodość i na pewno jeszcze powalczy, a przecież za miesiąc koncert, więc tym bardziej będę sobie ich mocno promować.
"Fire" od kilku tygodni jest blisko mojej listy, ale do tej pory nie daje rady wejść...
La Roux to raczej nie moje granie, ale może jeszcze spróbuję z tym kawałkiem...
Kulka na czwartym! Icon_eek2 przypomnisz jakie polskie nagrania najwyżej dotarły? no i w ogóle trzech polskich wykonawców w pierwszej piętnastce to nie pamiętam czy kiedykolwiek było.
03.06.2009 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Trójka najwyżej notowanych:

- Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką (2 miejsce)
- The Car Is On Fire - Newyorkewr (3 miejsce)
- Lao Che - Drogi Panie (4 miejsce)

Po za tym sporo numerów było w przedziale 4-10. T-Love, Nosowska kilka razy, Lao Che po raz kolejny, Muchy i tak dalej....

A Kulka naprawdę może sporo zwojować. Zachwycony jestem ciągle tym nagraniem Icon_smile...i przydałoby się chyba nowy Psychocukier wprowadzić Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 02:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):A Kulka naprawdę może sporo zwojować. Zachwycony jestem ciągle tym nagraniem
gdyby za tydzień była na podium... Icon_wink2
a mnie ostatnio No Doubt chwyciło, a jak Ty mówiłeś, że jest dobre to się nie zgadzałem Icon_mrgreen ale to się zmieniło Icon_smile2
03.06.2009 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
Cieszy mnie pozycja GK!!! Ciekawe czy stac ją na podium...?

Z nowości muszę posłuchać La Roux - chociaż wydaje mi się, że ich slyszałem...

To, że WRONG nie zrobi furory to wiedziałem, ale że wybrany przez Ciebie PERFECT... szkoda...

Fajny nr 1 !!! no u mnie trochę niżej, ale to nie zmienia faktu, że bardzo mi sie podoba!!! tylko, ze pewnie zmieni go juz niedługo Eels Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.06.2009 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #7
 
Co do Elbow z mojego zestawienia to zauważyłem ich na belgijskiej Liście Przebojów a więc należy traktować to jako singel. Tych utworków jest więcej. Muszę poszperać czy nie ma przypadkiem jakiejś płytki z Orkiestrą BBC.
04.06.2009 01:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
 
Tym razem znam wszystkie Twoje nowości, a to nie zdarza się bardzo często Icon_mrgreen Co do TV on the Radio, u mnie pewnie niedługo pojawi się jakiś remix z epki. La Roux i Kasabian bardzo lubię. Archive też bardzo dobry, ale jakoś mi się szybko znudził ;/
Kulka mocno atakuje. Ja wreszcie posłuchałem jej płyty i musiałoby się duzo wydarzyć, żeby nie zadebiutowała u mnie w ciągu kilku następnych tygodni. I po raz kolejny napiszę, że szkoda Depeche Mode... dubeltowo.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.06.2009 09:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
03. 01. 05. Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange
szkoda zmiany na szczycie, bo ten utwór podoba misie znacznie bardziej.
33. NE. 01. TV On The Radio - DLZ
chyba DLP Icon_wink2
44. 40. 04. Current 93 - On Docetic Mountain
u Ciebie tez nie szaleje.
04.06.2009 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Pati do góry, Gabcia do góry, jest świetnie moim zdaniem Icon_wink2
A nowości TAM jak nie było, tak nie ma...
05.06.2009 07:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
prz_rulez napisał(a):Pati do góry, Gabcia do góry, jest świetnie moim zdaniem Icon_wink2
A nowości TAM jak nie było, tak nie ma...

Jakie TAM? to jakiś zespół?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
furbul napisał(a):Co do TV on the Radio, u mnie pewnie niedługo pojawi się jakiś remix z epki.

A czemu nie DLZ?

furbul napisał(a):I po raz kolejny napiszę, że szkoda Depeche Mode... dubeltowo.

Nie masz wrażenia, że im bardziej narzekasz, tym słabiej sobie DM radzi Icon_lol ?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Jakie TAM? to jakiś zespół?
Wiesz, o co chodzi... Icon_wink2
05.06.2009 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
prz_rulez napisał(a):
saferłel napisał(a):Jakie TAM? to jakiś zespół?
Wiesz, o co chodzi... Icon_wink2

Nie. Coś narzekasz na brak jakiś nowości, nie wiem dokładnie o co chodzi. Rybak pewnie (?)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Nie. Coś narzekasz na brak jakiś nowości, nie wiem dokładnie o co chodzi. Rybak pewnie (?)
Fajnie by było, ale nie o to mi chodziło. Miało coś zadebiutować gdzieś i nie zadebiutowałio... Icon_wink2
05.06.2009 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Nic nigdy nie miało. Dopóki nie ma na potwierdzenia na liście nic nie jest pewny. Ja czasem zmieniam zdanie na kilkadziesiąt minut przed publikacją, więc...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Miało, miało Icon_razz A że zmieniłeś zdanie to inna sprawa Icon_mrgreen
05.06.2009 07:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
prz_rulez napisał(a):Miało, miało Icon_razz A że zmieniłeś zdanie to inna sprawa Icon_mrgreen

Nawet jeśli, to nie wiem czemu się tak tego uczepiłeś, jest 70 innych utworów na DLP Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #19
 
saferłel napisał(a):A czemu nie DLZ?
A czemu akurat DLZ? Icon_razz

saferłel napisał(a):Nie masz wrażenia, że im bardziej narzekasz, tym słabiej sobie DM radzi Icon_lol ?
Nie, ale mam wrażenie, że narzekam tylko wtedy, gdy DM naprawdę sobie słabo radzi Icon_wink2 A kto wie, co by się stało, gdybym nie zrzędził wcale. Pewnie wypadłoby wszystko z repertuaru DM Icon_razz Icon_mrgreen

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
05.06.2009 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
To ja się pytam czemu akurat jakiś remix?, a nie coś z płyty. DLZ robi za przykład Icon_wink

Z tego wniosek, że DM u mnie radzi sobie słabo co tydzień będąc nawet w top 20, 30, 40.... Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.06.2009 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości