Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#kogoniesłychać: o politycznym rozmontowywaniu PR3
Gacek zwolniona, Mann i Niedźwiedzki odchodzą
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #61
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Trzeba podrążyć. Są pomysły by wejść w spór, jeśli marka nie jest zarejestrowana albo nie jest określona formalnie jej specyfikacja. Różne są opcje.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.04.2020 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #62
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Yacy napisał(a):w moim wieku powinienem sobie już oszczędzać takich "przyjemności"
I dlatego takiego "badziewia" nawet nie próbuję otworzyć. Icon_wink
dannar napisał(a):Współczuję ludziom, którzy zajmują sobie myśli takimi artykułami.
Dokładnie. Ja nie pamiętam czy w tym roku słuchałem Trójki dłużej niż godzinę?
Aha 1 stycznia w TWC się przydarzyło. Icon_redface
neo01 napisał(a):Tymczasem zebrano już dobrze ponad 400 tysięcy zł
I to w tm przypadku bez mego udziału (a brałem ich pod uwagę). Icon_rolleyes
dziobaseczek napisał(a):Może iść tą drogą.
Niedźwieciu, nie idź tą drogą. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
21.04.2020 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #63
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Też bym chętnie wszedł w spór, żeby zdobyć coś na co ktoś inny pracował przez lata, tylko nie pomyślał, żeby to zarejestrować.
Jakieś propozycje co do przedmiotu sporu? Czekam na dochodowe pomysły.


Sorry, nawet gdyby Niedźwiedź się pożegnał z Trójką po 2000 LP3 (czy bardziej prawdopodobne) zakończył przygodę z LP3, zostając przy Markomanii, to jakoś nie wyobrażam sobie przeniesienia LP3 do innego radia i słuchania tam Listy nr 2001... No i niestety raczej bym się wycofał z patronowania. Pewnie nikt by tego i tak nie zauważył Icon_razz
Ale mam nadzieję, że to po prostu zwykły fake.

I jakoś nie wierzę, że MN podąży do Nowego Świata Icon_wink2 zabierając ze sobą LP3.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.04.2020 04:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Moim skromnym zdaniem Wojciech Mann najlepiej sprawdzał się w satyrze. Jako siostra w programie MDM. Nie mogę powiedzieć, że uznaję go za muzycznego guru. Nigdy nie słuchałem jego audycji

Co do Anny Gacek to najwyraźniej została kozłem ofiarnym całej sytuacji. Tak po ludzku mi jej szkoda. Do jej głosu się niestety nie przekonam

Jeżeli chodzi o te wszystkie przypadki tak zwanych Tajnych Współpracowników to źle się stało, że w Polsce nie zrobiono tak jak w Czechach. Teraz mamy sytuację taką jaka mamy. Nie możemy kogoś oceniać bez konkretnych dowodów winy. Tak jak powiedział Yacy dopóki jest chęć ze strony słuchaczy na słuchanie danego prezentera to powinien dalej pracować. Jego przeciwnikom pozostaje wyłączenie radia.

Ja do Niedźwiedzia mam na przykład wielki szacunek za stworzenie LP3, za uksztaltowanie moich gustów muzycznych (Def Leppard). Gdybym nie słuchał LP3 nie prowadziłbym swej listy personalnej, a gdyby nie ona i poszukiwanie nowych inspiracji muzycznych nie powstałoby mycharts.pl czyli forum liściarzy. Lubie jego głos i mogę nawet słuchać go jak zapowiada nawet disco polo. Mając 41 lat sądzę, że to się nie zmieni, choć do dzisiejszej listy trójki mam sporo uwag.

Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że beatyfikować nikogo nie zamierzam, bo są teraz inne media, internet i wiele innych rozrywek i ja się zmieniłem. Co innego w latach 90-tych. Wówczas nie dawałem się w żaden piątek wyciągnąć na imprezę tudzież gdzie indziej, czym wprawiałem w zdumienie wiele osób. No co Ty...? Radia będziesz 3 godziny słuchał Icon_lolIcon_wink?

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
21.04.2020 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #65
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
kajman napisał(a):bo po to iść do banku nie mam ochoty
Nie jestem pewien czy da się to załatwić w tradycyjnym banku.

neo01 napisał(a):beatyfikować nikogo nie zamierzam
Uwielbiam jak się używa słów nie mających kompletnie związku z zamierzonym znaczeniem (oczywiście nie Ty to zacząłeś, ale powielanie tego jest równie słabe). Tak więc proponuję jednak używać np. słowa "gloryfikować".

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2020 04:42 PM przez neo01.)
21.04.2020 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
neo01 napisał(a):Nie jestem pewien czy da się to załatwić w tradycyjnym banku.
Inne opcje dla mnie nie istnieją, a nawet gdyby istniały to i tak bym nie potrafił.
21.04.2020 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #67
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
neo01 napisał(a):Uwielbiam jak się używa słów nie mających kompletnie związku z zamierzonym znaczeniem
Krytykujesz sam siebie? Icon_twisted

elton1985 napisał(a):muzyki granej przez takich redaktorów jak Niedźwiedzki
Uwielbiam takie skróty myślowe. Plotki

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
21.04.2020 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #68
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Słowo beatyfikować zostało użyte z przekąsem.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.04.2020 08:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #69
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Ale dyskusja Icon_smile Ja jestem gdzieś pośrodku. Jak już gdzieś wspominałem, Trójki nie słucham i nie czuję się z nią związany, ale kibicuję redaktorom, którzy odeszli z tego radia i chcą spróbować swoich sił. To artyści eteru, więc jestem w stanie uwierzyć, że jak to artystów łączy ich rzeczywista solidarność i więzi trwalsze niż chęć zarobienia jakichś pieniędzy, pozostania na kontrakcie za wszelką ceną czy korzystania z faktu, że pojawiają się w ramówce popularnej audycji i dzięki temu są (jeszcze bardziej) rozpoznawani. To tak w związku z tą falą odejść, bo to zauważalne zjawisko. Koniec końców to właśnie oni, ludzie, tworzą magię radia. Przywiązanie do nazwy Trójka czy Lista Przebojów Programu 3 to jedynie zawierzenie totemowi. Oczywiście przeciętnemu człowiekowi ciężko się uwolnić od totemów codzienności, ale na końcu liczy się co innego. Dlatego życzę wszystkim dobrze, tym bardziej że tego końca nie widać Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2020 08:07 PM przez Kalypson.)
21.04.2020 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #70
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Sundrajta napisał(a):Krytykujesz sam siebie?
Cóż, mycharts postanowił mi zrobić małego psikusa.

dziobaseczek napisał(a):Słowo beatyfikować zostało użyte z przekąsem.
Ty może tak. Ale już trzecia kolejna osoba - wątpię, a nawet gdyby, to robi się to męczące, miast zabawne.

WOLNE MEDIA!!!
21.04.2020 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #71
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
neo01 napisał(a):Ty może tak. Ale już trzecia kolejna osoba - wątpię, a nawet gdyby, to robi się to męczące, miast zabawne.
No właśnie na tym polega problem tego forum dziś i dlatego wchodzenie w dyskusję zaczyna przypominać komentarze na Interii czy plemiennych fanpejdzach (niezależnie od zabarwienia). Przestaliśmy rozmawiać, zaczęliśmy tutaj myśleć w sposób globalny - i myślimy cały czas szablonowo i sekciarsko. Kolega napisał "robi się to męczące, miast zabawne" "w moim wieku powinienem sobie już oszczędzać takich "przyjemności" - Na tym polega problem, że męczymy się wolnością słowa, komentarze to uwydatniły ponad wszelką wątpliwość. Jedyny konstruktywny komentarz dał Kajman, który odniósł się do aspektu rozliczenia dzieci za grzechy rodziców i Konrad (w temacie braku dekomunizacji). Nie podjęto dyskusji innych aspektów pozamuzycznych, np. kwestii kastowości, jaka miała miejsce w Mediach. Dziwi mnie to, mając na względzie, że większość ludzi tu to ludzie z wyższym wykształceniem, którzy powinni świecić przykładem w debacie i unikać emocjonalnych dygotań. Skrajność reprezentuje elton1985, który nie dorósł do debaty z oponentami (Strony niegodne, dziwisz moim mocnym słowom, które kiedyś pod twoim adresem padły czy inne tego typu). Nie mam żalu i z złudzeń - to forum właściwie jest już tylko do wklejania list i komentowania nieinwazyjnych kwestii. Post oczywiście miał spory rezonans negatywny, do tego stopnia, że doczekał się ciągu dalszego A komentarze po nim są tak samo sekciarskie tylko z drugiej strony. Co się z nami stało? Rozmawiam z wyznawcami PIS - jestem Komunistą, lewakiem i onucą (bo zadaję niewygodne pytania dot. PIS), Rozmawiam z Platfusami - jestem PISiorem (bo zadaję niewygodne pytania dot. lewicy/PO), Rozmawiam z wyznawcami Konfederacji (jestem Socjalistą PiSiorem i lewakiem) Mowię o transparetności w kwestiach szczpionek - jestem antyszczepionkowcem, wychodzę z tezą, że szczepionki są dobre - jestem proszczepionkowcem. Spieranie się - jest częścią debaty. Ta plemienność jest jest bardziej mecząca niż używanie słowa "beatyfikować"
Konrad napisał(a):Moim skromnym zdaniem Wojciech Mann najlepiej sprawdzał się w satyrze.
No i Bingo.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2020 06:06 AM przez dziobaseczek.)
22.04.2020 05:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Ten artykuł robi wrażenie, że sprawa jego bohatera jest tylko pretextem do ataków na przeciwników politycznych i ideowych. Jest równie niesmaczny co poprzedni, żerując przy okazji na fobiach części Polaków.
22.04.2020 07:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #73
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
(22.04.2020 05:58 AM)dziobaseczek napisał(a):  Dziwi mnie to, mając na względzie, że większość ludzi tu to ludzie z wyższym wykształceniem, którzy powinni świecić przykładem w debacie i unikać emocjonalnych dygotań.
Nie napisałem konstruktywnego kontraargumentu, bo to co miałem na myśli, kilka postów wyżej zawarł już kajman:
(21.04.2020 10:34 AM)kajman napisał(a):  Mnie rozwaliło jedno - typowo komunowe rozliczanie dzieci za grzechy rodziców. Totalna żenada.


Odwrócę pytanie - czy naprawdę nie ma w internecie żadnego artykułu/komentarza/opinii negatywnie oceniającej Wojciecha Manna, jednocześnie niekorzystającego z ad personam? Nie mogłeś takiego znaleźć, jako zalążka do dyskusji? Dla mnie wyciąganie przysłowiowych "dziadków z Wehrmachtu" jest końcem rozmowy. Powtórzę - szkoda mi takich ludzi. Łatwo jest rzucać kamieniami w drugiego, bo pozwala to jednocześnie nie myśleć o własnych przywarach.

PS. Uwielbiam dyskusję. Jeden z moich najbliższych znajomych należy do neokatechumenatu, drugi chodzi na marsze równości. Jednak gdy ktoś zaczyna ją od tego typu artykułów/komentarzy albo tak jak często słyszę w realu ("młody jesteś, kiedyś jeszcze przyznasz mi rację", "za młody jesteś, żeby zwracać mi wprost uwagę na moje błędy), to dla czystości umysłu wolę posłuchać muzyki. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2020 10:54 AM przez dannar.)
22.04.2020 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Cytat:"o właśnie na tym polega problem tego forum dziś i dlatego wchodzenie w dyskusję zaczyna przypominać komentarze na Interii czy plemiennych fanpejdzach"

To wynika z faktu, iż Trójka podobnie z resztą jak Radio Maryja odczuwa spadek słuchaczy. W wyniku tego, ci, którzy zostali są swego rodzaju największymi radykałami. A dla radykała jakiekolwiek zmiany oznaczają zamach na jego radykalizm. Nie wolno niczego zmieniać, bo to zamach na demokrację. Nie bo nie. Z resztą wypowiedź pana Wojtka o tym, że jakim prawem ktoś w ogóle chce i ma czelność ingerować w jego koncepcję audycji i gościnię Anną Gacek. I oczywiście z jeden strony ma rację, ale pod jednym wszakże warunkiem. Gdyby pracował w radiu, które jest jego prywatna rozgłośnią to wówczas rzeczywiście nie ma prawa nikt ingerować. Bo o tym decyduje rynek, słuchalność, inne względy. Wtedy mogę się z tym zgodzić. Trójka jest radiem publicznym i ma swoich szefów, które wybiera partia rządząca wybrana w demokratycznych wyborach. I tutaj pan Wojtek musi się stosować do wytycznych dyrekcji niezależnie od sensowności decyzji.

Co do kastowości to była ona odczuwalna na początku lat 2000 w szczególności znalezienia pracy w tamtym czasie. Lekceważenie tej kastowości i układów tych czy innych w firmach, urzędach i innych instytucjach doprowadziło do gromadzenia się coraz większej ilości szamba, które teraz eksplodowało, a efektem tego są właśnie takie skrajne profile na facebooku. Ja mimo bardzo radykalnie odmiennych opinii na tym forum w wielu różnych sprawach za wartość nadal uważam możliwość dyskusji.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2020 11:31 AM przez Konrad.)
22.04.2020 11:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #75
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Ja myślę, że to jest słaby punkt wyjścia do konstruktywnej rozmowy. Cokolwiek piszą na tym peju daje się czytać jako prowokacja i woda na młyn propisowskich żołnierzyków. Owszem, Trójka miała swoje problemy, zanim jeszcze obecny rząd zaczął ją demontować -- tak, była zabetonowana muzycznie i personalnie, ale rozpoczynanie dyskusji od wypominania dziennikarzom, że w PRL-u ich krewni byli częścią systemu? To jest ta sama wojenka, przez którą nie da się nic sensownego w Polsce zrobić od 30-tu lat, bo na każdym szczeblu jest spór, o to kto gdzie siedział przy okrągłym stole, a kto komu ręki nie podał w 87. A wypominanie Mannowi, że teraz jest odważny, a wtedy pracował? Sytuacja jest diametralnie różna -- Mann ma inną pozycję, jest w innym wieku, ma inne priorytety, inny ogląd świata. Nie wiem, czy takie trudne, żeby to zrozumieć i nie pisać obrzydliwego paszkwila, w najlepszym razie tylko po to, żeby wsadzić kij w mrowisko, w bardziej prawdopodobnym, żeby zrobić władzy dobrze. Tak, dekomunizacja nam nie wyszła, podobnie jak reprywatyzacja i sporo innych elementów transformacji. Dlatego z pełną świadomością tego, powinniśmy spojrzeć w przyszłość, zamiast wciąż oglądać się za siebie. Historia ma to do siebie, że krzywdy nie zostają naprawione, a jedynie zapomniane. Taka jest kolej rzeczy. Zresztą każdy ma prawo do własnych poglądów politycznych, do własnych wyborów życiowych, w których poświęca coś na rzecz czegoś innego i to, że ktoś był w PZPR czy zajmował w ustroju jakieś stanowisko, ba!, to że podpisał, co mu podsunęli, nie czyni z niego złego człowieka. Skrawki czyjegoś życia pozlepiane pośpiesznie pod tezę przy braku jakichkolwiek konkretów to żaden dowód. Co najwyżej dowód złych intencji piszącego tego typu tekstu. Realia były jakie były. Byli strajkujący i krzyczący i tacy, którzy chcieli zwyczajnie żyć. Byli karierowicze i kaci, i byli ideowcy, specjaliści, którzy mimo wszystko chcieli się realizować i robić coś dobrego. Nie wiem, dlaczego trzeba to tłumaczyć...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.04.2020 11:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #76
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Yacy napisał(a):no cóż ja Go będę beatyfikował (sam bym tego słowa nie użył, ale skoro padło...), bo brakuje mi tego GŁOSU w piątkowe i w niedzielne poranki.
jak się czyjś głos nie podoba można wyłączyć.
haha, no to ja wyłączałem go właśnie

Niestety, żeby posłuchać Ani muszę już płacić. U niej podoba mi się serce do tego co robi, a głos mi nie przeszkadza w tym.
22.04.2020 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #77
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Konrad napisał(a):I tutaj pan Wojtek musi się stosować do wytycznych dyrekcji niezależnie od sensowności decyzji.
Na szczęście już nie musi.
A takimi działaniami dałoby się pewnie udowodnić działanie na szkodę spółki, jaką jest Polskie Radio, które notorycznie traci słuchaczy.

WOLNE MEDIA!!!
22.04.2020 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #78
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Masz jakieś statystyki, że trójka traci słuchaczy? Nomobile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.04.2020 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Nie wiem, gdzie ich szukać, ale na forum LP3 były przedstawiane i wygląda to coraz gorzej.
22.04.2020 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Online
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 007
Dołączył: Sep 2017
Post: #80
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3

Radio Epsilon
22.04.2020 05:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości