Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#kogoniesłychać: o politycznym rozmontowywaniu PR3
Gacek zwolniona, Mann i Niedźwiedzki odchodzą
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #21
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Konrad napisał(a):Ograniczona play lista nowości. Nie wiem, kto to wybiera ale zarówno Pan Marek jak i pan Piotr już dawno rozminęli się z dzisiejszymi trendami.
Ale nową Lady Gagę dodali nawet jej nie słuchając Icon_mrgreen

Dzisiaj z nudów zajrzałem na forum LP3 co by poczytać co tam właśnie na ten temat pisali i Yacek zamieścił tam bardzo fajny wywiad z Mannem, warto poczytać.

Jeśli chodzi o mnie - ja na radiu bardziej się zatrzymuję, niż go słucham. Bo nigdy nie załączałem go z powodu konkretnej audycji, zawsze wychodziło to z przypadku. Ale jak już się trafiło na jakiś konkret, to człowiek słuchał z zaciekawieniem. Duet Gacek & Mann rzadko kiedy do mnie przemawiał, często byłem rozczarowany ich audycjami. Niemniej jednak były to audycje, które przypominały klasyczne radio.

Mann już jest w takim wieku, że może dać sobie po prostu spokój. Taka kolej rzeczy. Gdy Murray Walker, legendarny komentator Formuły 1 odchodził ze stanowiska, ludzie też nie mogli sobie wyobrazić relacji bez niego. Oczywiście powody jego odejścia były zupełnie inne, po prostu starość. Audycje Manna stały się niszą, podobnie jak Podróże Kulinarne Roberta Makłowicza. Ten znalazł swoje miejsce, lecz nie w komercyjnej stacji z ogromną oglądalnością. No, ale nadal można śledzić Pana Makłowicza w podróży, kto chce, niech ogląda.

Pytanie jednak, kto tych ludzi zastąpi, gdy już odejdą trochę konkretniej, niż teraz. Czy podobnie jak rockowi giganci nie znajdą następców? Czy świat posunie się w kierunku, który pozwoli nam nadal cieszyć się takimi programami, takimi audycjami? Cóż... szczerze wątpię Icon_sad

Radio Epsilon
15.03.2020 01:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #22
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  A sytuacja jest taka, że abonamentu nikt nie płaci, a w dodatku słuchalność spada.
Ale to bzdura. Media publiczne przecież i tak są dofinansowywane wedle woli partii - o tych 2 miliardach to już nikt nie pamięta? A Trójka miała stale świetną słuchalność, dopóki nie nastały "nowe porządki" - sorry ale chyba po prostu nie za bardzo wiesz, o czym mówisz.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.03.2020 01:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  Tylko akurat w jej przypadku niewyraźne wymawianie „r” bardzo mnie irytowało. Są ludzie, dla których takie kwestie są jednak ważne.
no cóż, wg mnie to dyskryminacja, tym bardziej, że spotkałem się ostatnio z pytaniem "a jaką ona miała wadę" Icon_wink2
nie wyobrażam sobie, żeby u mnie w firmie zwolnili kogoś w podobny sposób jak Anię Gacek. i nie ma tu nic do rzeczy specyfika pracy.
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  Co do odejścia Pana Wojtka to pewnie kiedyś wróci jak i Marek Niedźwiecki, bo niby gdzie można grać przez siebie wybieraną muzykę jak nie w polskim radiu.
serio myślisz, że ktoś kto ma 72 lata może jeszcze wrócić tu "za parę lat"? z tego co słyszałem, to miał plany jeszcze na 2-3 lata za mikrofonem. poza tym jeśli ktoś mu pomoże to spokojnie może robić audycje "z domu". i na to liczę Icon_smile2
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  Jest wiele trendów jakie mi się obecnie w Trójce nie podobają
ale akurat to co wymieniłeś raczej ciągnie w górę słuchalność Icon_wink2 Taki Andrus sprzedaje jakieś kosmiczne ilości płyt. Wagle, których ja nie słucham, to wręcz mają fancluby Icon_smile2 ale bym się nie zdziwił gdyby wkrótce oni podziękowali za współpracę...
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  Yacy, Artur i Konrad mówią o sytuacji politycznej. A sytuacja jest taka, że abonamentu nikt nie płaci
od sytuacji politycznej nie da rady uciec, bo to po prostu fakt. a my (z Gosią) płacimy abonament, bo skoro jest takie prawo to dlaczego nie mielibyśmy tego robić? ale teraz dostali kasę, więc powinno być lepiej Icon_razz

jeszcze jedno: playlista.
nie do końca rozumiem jako to teraz tam jest, bo za playlistę radia odpowiedzialny jest Metz, a za zestaw nowości LP3 chyba nie. a on raczej ma pewną posadę i zdecydowanie szybciej odejdą w ten czy w inny sposób Niedźwiecki, Kaczkowski czy nawet Stelmi. o ile oczywiście opcja nadal będzie taka jaka jest. a skoro tak to nie ma co liczyć na jakieś zmiany, które dla mnie nie są konieczne Icon_razz ale rozumiem, że jeśli mają przyjść nowi słuchacze czyli młodzi to musiałoby się tu trochę zmienić.

a wzrost słuchalności łatwo można zrobić. kilka konkursów z kasą na telefon w "Do południa" i w zd3 i spokojnie 10% by było...Icon_lol ale to już by nie był PR3. chociaż teraz też już nie jest, ale może te 50/50 jeszcze tak.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.03.2020 01:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Konrad napisał(a):Nie wiem, kto to wybiera ale zarówno Pan Marek jak i pan Piotr już dawno rozminęli się z dzisiejszymi trendami.
Raczej obecne trendy minęły się ze słuchaczami Trójki. Jak się przejrzy zestaw to jest tam sporo muzyki na czasie, ale nikt na nią nie głosuje. Więc po co mają wrzucać jeszcze mniej trójkowych artystów? Żeby zniechęcić słuchaczy?
Konrad napisał(a):abonamentu nikt nie płaci
Płaci, a jak nie to potrafią zabrać z odsetkami. Mi w zeszłym miesiącu odciągnęli 1600kilkadziesiąt zł z pensji.
Konrad napisał(a):chęci do zmiany i wymyślenia czegoś nowego świeżego nie mają
Popatrz na kilka ostatnich lat. Gdzie wylansowano Podsiadłę, Organka, Koteluk, Zaleskiego, Zawiałow? A z zagranicznych Gretę i Cigarettes? No i chociażby w ostatnim roku, czy dwóch: Limboskiego, Sosnowskiego, Mortasa, teraz Sochackąno i przede wszystkim Króla. Jest tego sporo, a że nie są po linii światowych trendów komercyjnych? To jeszcze zapytam, czy Modern Talking, Kylie Minogue przed gościną i Nicka lub Kelly Family na LP3 się pojawili? Czyli zawsze Trójka pewne rzeczy pomijała, a teraz pomija może nieco więcej.
15.03.2020 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #25
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  Tylko akurat w jej przypadku niewyraźne wymawianie „r” bardzo mnie irytowało. Są ludzie, dla których takie kwestie są jednak ważne.
Muszę przyznać, że długo byłem taką osobą. Wynikało to z faktu, że sam pozbyłem się takiej wady po dwóch latach uciążliwych ćwiczeń. Początkowo u Anny Gacek też mnie to mocno drażniło. Z czasem obroniła się swoim profesjonalizmem.

(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  bo młodzież woli sobie serwis streamingowy zapuścić i nie potrzeba im guru muzycznego, żeby im „pitolił” pół godziny wszystkie historie o powstaniu płyty czy też anegdoty z życia artysty
Myślę, że odpowiedziałeś sobie sam czemu tak jest:
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  Ograniczona play lista nowości. Nie wiem, kto to wybiera ale zarówno Pan Marek jak i pan Piotr już dawno rozminęli się z dzisiejszymi trendami. Powinien być jakiś redaktor muzyczny między 30 a 40 lat.
Na przykład Anna Gacek. Icon_wink Jej audycji słuchało naprawdę sporo moich znajomych. Zaskakująco sporo, bo nie sądziłem, że ktoś jeszcze słucha radia.
Była też szansa na ściągnięcie Mateusza Tomaszuka, dziennikarza Czwórki, który zamiłowanie do psychodeli lat 80. łączy z wyszukiwaniem rewelacyjnych nowości. Taki młodszy, mniej irytujący Piotr Stelmach. Icon_wink Po wakacjach, podziękowano mu.

(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  To jak tu można robić radio na poziomie jeśli jeszcze pracujący tam dziennikarze maja staże po 20, 30 lat i chęci do zmiany i wymyślenia czegoś nowego świeżego nie mają. Według was niech maja „etaty dożywotnie” i żeby „było tak jak było”.
Dla każdego coś miłego i będzie dobrze. Kiedyś Szydłowska przychodziła do trójki, żeby przyciągnąć młodych. Dziś młodych się świadomie odrzuca. Tych, którzy przetrwali Wodeckiego, Led Zeppelin i Beatlesów w playliście promowanych przez Trójkę nowości.
15.03.2020 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #26
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
(15.03.2020 11:53 AM)dannar napisał(a):  
(15.03.2020 01:15 AM)Konrad napisał(a):  Tylko akurat w jej przypadku niewyraźne wymawianie „r” bardzo mnie irytowało. Są ludzie, dla których takie kwestie są jednak ważne.
Muszę przyznać, że długo byłem taką osobą. Wynikało to z faktu, że sam pozbyłem się takiej wady po dwóch latach uciążliwych ćwiczeń. Początkowo u Anny Gacek też mnie to mocno drażniło.
Pierwszy Aksamit, którego słuchałem, był na początku 2017 roku (ogólnie na Trójkę późno się przełączyłem, bo jesienią '16). Wtedy byłem na pierwszym roku studiów i miałem koleżankę z kompleksem "r" i gdy słuchałem Anny Gacek, miałem przekonanie, że to świadczy o... wyższości takiej osoby. Icon_eek
(15.03.2020 11:53 AM)dannar napisał(a):  Była też szansa na ściągnięcie Mateusza Tomaszuka (…) Po wakacjach, podziękowano mu.
Przykro mi, że się robi takie rzeczy. Icon_sad
(15.03.2020 11:53 AM)dannar napisał(a):  Kiedyś Szydłowska przychodziła do trójki, żeby przyciągnąć młodych. Dziś młodych się świadomie odrzuca. Tych, którzy przetrwali Wodeckiego, Led Zeppelin i Beatlesów w playliście promowanych przez Trójkę nowości.
Jeszcze dwa-trzy lata temu, gdy byłem fanem Programu alternatywnego, rzeczywiście zdawała się przyciągnąć mnie jako raczkującego i dobrze rokującego studenta. A w zeszłym roku, gdy we wrześniu wysłuchałem jednego (sic!) odcinka, to było tyle nawiązań do dekady lat 2000., że szok. Teraz ta dekada jest dla mnie mało atrakcyjna - wszak zaczęliśmy chyba (ale nie wiem, ile w tym prawdy Icon_wink) lata 20. Icon_smile
15.03.2020 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Od tego tygodnia nowa audycja Ani Gacek w Audiotece, jej tytuł Don't Give Up.
02.04.2020 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
a do jutra można posłuchać za darmo. polecam! świetna godzina!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.04.2020 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
tylko nie można tego posłuchać na komputerze, trzeba ściągać aplikację Icon_sad
02.04.2020 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
ściągnąłem, przesłuchałem i już jej nie mam Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.04.2020 05:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
byli redaktorzy pr3 pod przewodnictwem jethon szykują się do otworzenia stacji internetowej "nowy świat"; obecnie trwa zbiórka na patronite:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ra...ena-jethon

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.04.2020 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #32
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Świetna wiadomość! Icon_biggrin

WOLNE MEDIA!!!
17.04.2020 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Szkoda tylko, że będzie to radio internetowe.

Ciekawe czy uda się zebrać odpowiednią kwotę na to przedsięwzięcie.
17.04.2020 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Już się udało Icon_biggrin

WOLNE MEDIA!!!
18.04.2020 08:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Udało się, ale to na start.
I to są deklaracje.
Co miesiąc ma być 250000.
Pewnie jak się rozruszają to będą reklamodawcy i będzie łatwiej.
Ciekawy jestem co co będzie. Nie wierzę w przeniesienie atmosfery Trójki 1:1, a z drugiej strony tam już jest kiepska atmosfera I powoli nie ma czego słuchać. Poza 3-4 wyjątkami.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.04.2020 09:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #36
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Mam przeczucie, że podczas 2000. notowania lp3 możemy poznać kolejny transfer do Nowego Świata. Przeczucie tylko.
18.04.2020 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
zależy co wygra: niechęć do zmian czy jednak duszna atmosfera na Myśliwieckiej...

a spekulacje o końcu LP3 po 2000 not. trwają już jakiś czas i pewnie będą trwały do końcówki maja Icon_wink2

"trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść".
kwestia może tyczyć się zarówno prowadzącego jak i samej audycji.
my sobie możemy chcieć, żeby w razie czegoś Listę przejął Stelka czy ktoś inny.
najlepiej oczywiście żeby Pan Marek prowadził ją co najmniej do 2500 not. Icon_biggrin3
niestety oni mają swoje plany, a do tego plany zapewne ma Polskie Radio...
a one nie zawsze muszą się pokrywać. szczególnie z naszymi życzeniami.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.04.2020 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Nie chce mi się wierzyć, żeby Marek przeszedł do tego radia. Najwyżej będzie pracował w Trójce, a tutaj też coś zrobi.
18.04.2020 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
kajman, ale żartowniś z Ciebie Icon_mrgreenIcon_mrgreenIcon_mrgreen

Z C+ nie pozwolili współpracować, innym z TVN, a pozwolą z radiem, które współtworzą osoby zwolnione z Trójki Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.04.2020 01:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #40
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Z C+ to nie wiem czy sam pan Marek nie zrezygnował, tak na wszelki wypadek. Ale tak naprawdę zawsze chodziło o TVN. I tutaj pewnie będzie podobnie.
A Lista myślę że będzie, bo właściwie dlaczego miałoby jej nie być? Jak nie będzie Niedźwiedzia, to może być Baron i Stelka albo Baron i Marcel albo Baron i Metz...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2020 01:24 PM przez neo01.)
18.04.2020 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości