Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#kogoniesłychać: o politycznym rozmontowywaniu PR3
Gacek zwolniona, Mann i Niedźwiedzki odchodzą
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
#kogoniesłychać: o politycznym rozmontowywaniu PR3
Zdziwiłem się bardzo, że nie znalazłem rozmowy na ten temat na forum, a to przecież bliska nam sprawa!

W poniedziałek Anna Gacek poinformowała, że po 19 latach Polskie Radio zakończyło z nią współpracę.

Dziś Wojciech Mann ogłosił, że odchodzi ze stacji po 55 latach.

"Dla szefostwa Polskiego Radia Wojciech Mann jest niewygodny, ale nikt go nie ma odwagi zakończyć z nim współpracy. Dlatego uderzono w niego za pośrednictwem Anny Gacek" - mówią nieoficjalnie dziennikarze radiowej Trójki.

Sytuacja najwyraźniej komentuje się sama. Szkoda, że na politycznej "dobrej zmianie" ucierpią słuchacze i antena.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2020 12:12 PM przez AKT!.)
11.03.2020 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
elton1985 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 60
Dołączył: Nov 2019
Post: #2
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Z tego co wiem to szczegóły odejścia Gacek nie są jasn. Wszystko łatwo zrzucić na dobrą zmianę że względu na poprzednie zachowania szefowstwa stacji. Decyzja Manna ma bardziej formę happeningu.
11.03.2020 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Mann już raz odszedł, jak zakładał Radio Kolor.

Ale wywalenie Gacek wyglądało jak działanie aby w ten sposób zmusić do odejścia Manna.
Radio twierdzi że skończyła się jej umowa, zaproponowali odejście z anteny i pracę zza biurka, na co się Gacek nie zgodziła. Podobno nie jest to prawda.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.03.2020 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #4
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
elton1985 napisał(a):Decyzja Manna ma bardziej formę happeningu.
Czego? Icon_eek
Może pan Wojtek też ma już dość całego tego politycznego magla? Zresztą co ja tam wiem, od tego roku już praktycznie Trójki nie słucham (jedynie raz na miesiąc posłucham listy), w sumie więc nawet nie powinienem się wypowiadać?
Aha i z tego co czytałem to Annie Gacek skończyła się umowa na czas określony(?) i kierownictwo PR3 jej zwyczajnie nie przedłużyło!

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.03.2020 02:50 PM przez Sundrajta.)
11.03.2020 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
AKT! napisał(a):Zdziwiłem się bardzo, że nie znalazłem rozmowy na ten temat na forum, a to przecież bliska nam sprawa!
Ja się dopiero dzisiaj dowiedziałem.

Chciałoby się żeby jakiś Solorz wyłożył trochę hajsu, pozatrudniał tych zwolnionych i zrobił nowe radio, które starałoby się nawiązać do dawnej Trójki. A zamiast tego mamy Polsat Disco Polo.

Kiedyś to były poziomy, dzisiaj nie ma poziomów.

Radio Epsilon
11.03.2020 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #6
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Dużo komentarzy na ten temat jest na forum LP3.
Ponoć trójkowi redaktorzy szykują jakąś akcję... ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie.

WOLNE MEDIA!!!
11.03.2020 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
nic.

w sensie nic czego byśmy oczekiwali.

jaki problem zwolnić lub nie przedłużyć umowy z kilkoma lub kilkunastoma osobami?

nie wierzę już, że uda się przywrócić Program Trzeci do poziomu jaki był jeszcze kilka lat temu.

za obecnej władzy nie ma na to co liczyć, a jak/jeśli kiedyś się zmieni to już nie będzie czego zbierać.
i nie bez znaczenia jest fakt, że ludzie którzy odeszli w ten czy inny sposób z Trójki, urządzili lub urządzą swoje życie zawodowe w taki sposób, że już nie będą mieli możliwości powrotu.

zdaje się, że to taki trochę symboliczny koniec Programu Trzeciego Polskiego Radia. [11.03.2020]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.03.2020 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Przykro patrzeć, jak obecna władza rozmontowuje jedną z nielicznych wartych słuchania stacji radiowych w Polsce. Niestety, wrogiem władzy absolutnej zawsze jest kultura...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.03.2020 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #9
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Nie słuchałem ich audycji, ale i tak wielka szkoda Icon_sad
Mam wrażenie, że za tej władzy to wyjątkowo dużo ludzi pochodziło, albo zostali zwolnieni z Trójki.
11.03.2020 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Kuba1201 napisał(a):Mam wrażenie, że za tej władzy to wyjątkowo dużo ludzi pochodziło, albo zostali zwolnieni z Trójki.
To nie wrażenie tylko fakt.
11.03.2020 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #11
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
A wraz z ulubionymi redaktorami, odchodzą słuchacze:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ra...owy-spadek

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.03.2020 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #12
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Poza LP3 nie słucham tego radia. A nawet w sumie mogę powiedzieć, że rozważam rezygnację ze słuchania i tego...
12.03.2020 10:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #13
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
A ja chyba zrezygnuję - przynajmniej na jakiś czas - ze słuchania w Trójce wszystkiego poza lp3. Chociaż i to może nie przetrwać próby czasu. Icon_sad
12.03.2020 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Na szczęście już wogóle nie słucham radia. Żadnego. Choć duet Gacek / Mann - to jak Wellman / Prokop - niepowtarzalny i szkoda, że zniknie. A może odrodzi się gdzie indziej? Może LP3 jako marka zostanie wykupione przez inny podmiot radiowy? Dużo pytań, ale na szczęście już nie muszę na nie odpowiadać.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.03.2020 11:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 465
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Smutno Icon_sad

Spośród wszystkich trójkowych prowadzących pasmo 9-12 to o właśnie Annę Gacek i jej przedpołudnie uważałem za najciekawsze muzycznie (Hirek też dawał radę) i bardzo chętnie włączałem wtedy radio.
Mann zawsze będzie mi się kojarzył z piątkowymi porankami - petardami, które dawały mi kopa i wprowadzały w doskonały humor na ostatni dzień w szkole przed weekendem.

Szkoda, że nie ma i raczej nie będzie bardziej zdecydowanej akcji trójkowych dziennikarzy wspierającej Gacek i Manna, bo laudacje Stelmiego na cześć Ani Gacek na fb i Nick Cave w tonacji czy puszczenie "Anna tu już nie mieszka" przed Niedźwiedzia w poniedziałek na końcówkę "Do południa" to zdecydowanie za mało.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.03.2020 03:02 PM przez piotreklp3.)
12.03.2020 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #16
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Cała sytuacja jest bardzo smutna i, niestety, ja się już do takich przyzwyczaiłem.

Przestrzegałbym jednak przed wyklinaniem pozostałych jeszcze w Trójce dziennikarzy za brak lub zbyt małą reakcję. Są wśród nich tacy, którzy wcale nie muszą być pewni, że, po opuszczenie programu trzeciego, inne rozgłośnie będą się o nich bić. Wojciech Mann, ze względu na swoją rozpoznawalność, ale również wiek, może sobie pozwolić na piękny gest solidarności z Anną Gacek. Nie wszystkim będzie jednak tak łatwo porzucić wieloletnie miejsce pracy, źródło utrzymania całej rodziny. Tym bardziej, że sami w swoich audycjach od polityki stronią.

Sytuacja jest beznadziejna, a złość należy kierować w ostatniej kolejności w kierunku pozostałych w Trójce osób.
Włączanie Trójki o 19:00 w poniedziałek chyba straciło sens. Jednak wciąż mogę to robić w pozostałe dni tygodnia dzięki Waglewskim, Szydłowskiej, Metzowi i LP3.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.03.2020 03:34 PM przez dannar.)
12.03.2020 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #17
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
(11.03.2020 11:27 PM)Artur.O napisał(a):  A wraz z ulubionymi redaktorami, odchodzą słuchacze:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ra...owy-spadek
Już mogę to powiedzieć. Odejdzie kolejny słuchacz.
Dzisiejsze notowanie LP3 jest ostatnim, które słucham.
Wyleciała tylko jedna piosenka. Niby dobrze, bo była szansa na wylot jakiegoś słabego kawałka...
Była...
Prawdopodobnie wyleciał z notowania utwór zespołu Coldplay pt. "Everyday Life". To jeden z moich ulubionych kawałków na liście w ostatnich miesiącach. Jest jeszcze niewielka szansa na wylot Piotra Bukaryka, ale patrząc na to, co się dzieje w Trójce, to zapewne mocno awansuje.
Poza tym dwa największe koszmary ostatnich notowań, czyli Fisz Emade Tworzywo oraz Lao Che dalej na liście. Uwiera mnie w szczególności pierwszy przypadek. Jest to beznadziejny utwór, który bardzo mi przypomina disco polo. Ale to jeszcze nic. Uwaga! Jeśli chodzi o historię LP3, to numerem jeden wśród polskich utworów w podsumowaniu jest... właśnie ta piosenka... Na dodatek siedzi w notowaniu już 50 notowań.
A najgorsze jest to, że... miałem ten utwór w propozycjach do mojej listy...
W połączeniu z tym, co się tam dzieje... decyzja może być tylko jedna.

PS: piszę tego posta pod wpływem emocji... Negatywnych emocji... więc nie wiadomo, czy np. jutro zmienię zdanie Icon_wink
13.03.2020 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #18
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
No to jest przykre, co mówisz, bo Trójka naprawdę ma do zaoferowania dużo więcej niż tę listę przebojów, która jaka jest, to już i ja, i wielu z nas przez ostatnie 10 lat pisało obszerne paragrafy i niewiele się pod tym względem zmieniło, więc w sumie masz żal o coś, co każdzien inien znał od dawna, a mogłeś poznawać tą stację z zupełnie innej strony i nadal być słuchaczem Trójki. Poza tym tym porównaniem z disco polo to już odpłynąłeś w kajmanowe klimaty.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.03.2020 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #19
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
(13.03.2020 11:00 PM)Artur.O napisał(a):  No to jest przykre, co mówisz, bo Trójka naprawdę ma do zaoferowania dużo więcej niż tę listę przebojów, która jaka jest, to już i ja, i wielu z nas przez ostatnie 10 lat pisało obszerne paragrafy i niewiele się pod tym względem zmieniło, więc w sumie masz żal o coś, co każdzien inien znał od dawna, a mogłeś poznawać tą stację z zupełnie innej strony i nadal być słuchaczem Trójki. Poza tym tym porównaniem z disco polo to już odpłynąłeś w kajmanowe klimaty.
Fakt, może faktycznie przesadziłem z disco polo. Jednak dla mnie to jest niewyobrażalny koszmar. Pomyśleć, że po pierwszych odsłuchach to nawet lubiłem... No ale to co się dzieje z tym utworem to jakiś absurd. Nie wiem, czy kiedykolwiek będzie w PTWC. A w podsumowaniu punktowym za top 20 to jest najlepszy polski utwór w historii tej listy. Dziś wyprzedził Perfect czy Voo Voo.
13.03.2020 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: #kogoniesłychać: Gacek zwolniona, Mann odchodzi z PR3
Co do Anny Gacek. Osoba na pewno sympatyczna, na pewno o dobry guście muzycznym i pewnie radiowa dusza. Tylko akurat w jej przypadku niewyraźne wymawianie „r” bardzo mnie irytowało. Są ludzie, dla których takie kwestie są jednak ważne.
Wielki szacuj natomiast za determinację w dążeniu do celu. Praca w radiu na pewno była uwieńczone szeregiem wyrzeczeń: wyjazd z rodzinnego miasta, zamieszkanie w Warszawie, długi staż przed zdobyciem etatu.
Co do odejścia Pana Wojtka to pewnie kiedyś wróci jak i Marek Niedźwiecki, bo niby gdzie można grać przez siebie wybieraną muzykę jak nie w polskim radiu. Radia komercyjne jednak nie dają takiego komfortu a poza tym Radio traci słuchaczy, bo młodzież woli sobie serwis streamingowy zapuścić i nie potrzeba im guru muzycznego, żeby im „pitolił” pół godziny wszystkie historie o powstaniu płyty czy też anegdoty z życia artysty. Ja, Yacy, Artur O, kajman, ku3a i wielu innych wychowywaliśmy się na radiu. Ja słuchałem Trojki w latach 90-tych całe wakacje, żeby nudę zabić. Tylko dla młodego pokolenia nasze zachowanie jest już zachowaniem „dziadersów”.
Jest wiele trendów jakie mi się obecnie w Trójce nie podobają
Artyści prowadzący programy muzyczne: Brodka, Zalewski, Waglewski, Kulka. Nie oznacza to, ze robia to źle, ale ja wolałbym słyszeć nowych prezenterów z miłym głosem
Śpiewający redaktorzy na LP3. Od Andrusa się zaczęło. Myślałem, że to będzie taki incydent, a tu się facet rozkręcił. I ten projekt Przyjaciele Karpia już tak nie łapie jak kiedyś. Powinni sobie dać z tym spokój.
Ograniczona play lista nowości. Nie wiem, kto to wybiera ale zarówno Pan Marek jak i pan Piotr już dawno rozminęli się z dzisiejszymi trendami. Powinien być jakiś redaktor muzyczny między 30 a 40 lat.
Yacy, Artur i Konrad mówią o sytuacji politycznej. A sytuacja jest taka, że abonamentu nikt nie płaci, a w dodatku słuchalność spada. To jak tu można robić radio na poziomie jeśli jeszcze pracujący tam dziennikarze maja staże po 20, 30 lat i chęci do zmiany i wymyślenia czegoś nowego świeżego nie mają. Według was niech maja „etaty dożywotnie” i żeby „było tak jak było”. W każdym innym miejscu pracy taka sytuacja jest nierealna.
Od czasu do czasu podsłuchuję też Radio Rzeszów ze względów sentymentalnych. Tam od 29 lat skład dziennikarski się nie zmienił. Przybyły 3, może 5 osób, ale wymiany kadr na szerszą skale nie ma. I to oczywiście nie jest zarzut z mojej strony, bo wielu dziennikarzy lubię tylko zwracam uwagę na to aby nie popadać w skrajności. Trzeba pamiętać, że nie każdy się nadaje do pracy w radiu i jest to praca specyficzna.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2020 01:22 AM przez Konrad.)
15.03.2020 01:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości