Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 124
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Nie jest to miłe, bo albo coś się pisze tak żeby wszyscy widzieli albo nie pisze się wcale, no takie jest moje zdanie przynajmniej. Przeoczyłem to na telefonie myśląc, że po prostu jest taka duża przerwa.
02.03.2020 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #42
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
thestranglers napisał(a):czemu to jest takim kolorem, że słabo widać?
Żeby nie było tak łatwo dotrzeć do tej informacji. A kto będzie chciał ten (tak jak Ty) ją odczyta. Icon_arrow

W poprzedniej rundzie w ogóle nie były podawane pozostałe głosy, ale uznałem że zmniejszę Wam fatygi i po prostu w ten nieco ukryty sposób będę te informacje podawał.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.03.2020 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 124
Dołączył: Dec 2014
Post: #43
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
No jak tam uważasz, w sumie ja sobie poradzę. Ty tu w tym wątku za to odpowiadasz. Icon_smile
02.03.2020 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #44
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
mnie to nie przeszkadza, nie jest to informacja, której jakoś szczególnie mi potrzeba Icon_smile
dzisiaj-jutro dosłucham jeszcze katalog zespołu i wtedy zdecyduję, na co zagłosuję

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.03.2020 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #45
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
No to ja może z innej beczki:

[12] Reveal (2001)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.03.2020 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 124
Dołączył: Dec 2014
Post: #46
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
No to posłuchałem dwa razy kasety z Up i doszedłem do wniosku, że spokojnie mógłby ten album stać się Out Of Tajmem swoich czasów. Oczywiście, jeśliby zamienić kolejność w jakiej obie płyty powstały w głowach muzyków. Po swoistym intro w Airportmanie dostajemy od razu wiodący singiel Lotus będący kontynuacją starych, jeszcze przedwarnerowskich czasów. Suspicion uderza w strunę, która najbardziej mnie rozczula na tym albumie, czyli słyszalne napięcie, czekanie na wydobycie z siebie tego co najgłębiej ukryte. At My Most Beautiful przynosi tylko pozorne ukojenie, lecz z ciepłej melodii wydobędziemy zapamiętywalne solo na kontrabasie.
Downside otwiera największy banger płyty, utwór, który powinien stać się stadionowym kilerem, czyli Walk Unafraid. Po chyba akurat najbardziej nieudanym singlu w całym dorobku grupy mamy grande finale: Diminished z czystym sumieniem mógłbym ustawić nastrojem w jednej linii ze słynnym Drive. Does she know I sing that song? i jestem kupiony przez ten album. Koniec jest nieśpieszny, podniosły, aczkolwiek wspaniały i pozostawiający nas z masą nadziei. Parakeet zachęca do podjęcia próby życia mimo wszystko:
Open the window
To lift into our dreams
Baby, baby
You can start to breathe

W kończącym całość Falls To Climb Michael zostawia nas z najważniejszym przesłaniem na całe życie: Me, I am free, free.
Up to album wielce niedocenionych melodii, niespełnionych nadziei twórców, ale i umiejętności pogodzenia się z porażką i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Pamiętamy, że rodził się w bólach po opuszczenia zespołu przez Billa, na zawsze jednego z nich. Dla mnie to wielki, a może i podsumowując to wszystko największy ich triumf.
02.03.2020 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #47
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Przykro mi, ale kompletnie nie słyszę większości tego, o czym piszesz.
Ciekawe, że traktujesz Airportman jako intro Icon_razz2 bo dla mnie to akurat sam w sobie jeden z najmocniejszych fragmentów płyty (może dlatego, że 1. w kolejności) - faktycznie słychać tu coś innego niż zwykle u R.E.M. Słychać tu dużo napięcia, sposób, w jaki kompozycja i sprawy brzmieniowe się tu przenikają - to wibrowanie, punktowane klawiszami - kojarzy się z bardziej ambientową i IDMową elektroniką. Niestety minus jest taki, że utwór się kończy po 4 minutach... i to tyle, utwór ani się nie rozwinął, ani do niczego nie wprowadził, a tylko stał w miejscu. "Lotus" brzmi raczej jak kolejny singiel z "Reveal" tylko z "dziwnym" wokalem, a z czasami IRS nie ma nic wspólnego - ani tu dżanglujących gitar, ani nie ta rytmika, a wokale są wysunięte na 1. plan bardziej niż w przeciętnej produkcji pop. To zresztą mój ulubieniec z płyty, ponieważ jest bardzo wyrazisty i jak większości płyty nie pamiętam pomimo wielokrotnych powtórek, tak ten pamiętałem od 1. usłyszenia. "Walk Unafraid" może byłoby stadionowym killerem, gdyby kompletnie przearanżować ten kawałek - w obecnej postaci to jest straszny smęt.
A większość płyty jest po prostu nudna - właśnie brakuje tym kawałkom wyrazistości, naprawdę fajnych partii instrumentalnych (pomimo iż słychać wiele różnych instrumentów), dobrych melodii (co u R.E.M. rzadko bywało problemem), wiele jest za długa - w takim "Falls To Climb" zupełnie nic się przez te 5 minut nie dzieje, utwór jak się kończy tak się zaczyna.
Gdyby zamienić kolejność wydawania "Out of Time" i "Up", to pierwsze stałoby się kultowym powrotem do formy zawierającym największy przebój zespołu, a drugie dziwacznym eksperymentem, kompletnie zapomnianym pomiędzy przebojowymi "Green" i "Automatic...".

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.03.2020 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
A jednak... Wiedziałem, że to co dla jednych jest gniotem od zespołu dla innych może się okazać kultowym zestawem. Icon_twisted
Nawet jak sam przesłuchuję ich albumy, to w mojej skali ocen różnice są tak minimalne, że trudno pojąć, który album jest na którym miejscu w szeregu ważności! I być może duże znaczenie ma moment, w którym się je słucha.... Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.03.2020 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
thestranglers napisał(a):No to posłuchałem dwa razy kasety z Up
Tyle utworów wymieniłeś, a mojego ulubionego Profesora pominąłeś.
02.03.2020 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
O nie, zaczęły się pierwsze głosy na "Collapse Into Now" Icon_razz2

[14] Accelerate (2008)

poza singlowymi utworami nie ma dla mnie na tej płycie czegoś, do czego bym chciał wracać.
02.03.2020 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #51
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Collapse Into Now
03.03.2020 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 124
Dołączył: Dec 2014
Post: #52
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Tomekk napisał(a):[14] Accelerate (2008)

poza singlowymi utworami nie ma dla mnie na tej płycie czegoś, do czego bym chciał wracać.
a tam poza moim numerem 1 na liście (!) były w ogóle jakieś inne single? Icon_wink
03.03.2020 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #53
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Nie wiem co było u Ciebie na pierwszym, ale singlami były na pewno "Hollow Man" (chyba nawet na Lp3 było) i "Man-Sized Wreath".
03.03.2020 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 124
Dołączył: Dec 2014
Post: #54
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Tomekk napisał(a):zaczęły się pierwsze głosy na "Collapse Into Now"
wywołałeś wilka... Icon_wink
03.03.2020 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 124
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Tomekk napisał(a):Nie wiem co było u Ciebie na pierwszym, ale singlami były na pewno "Hollow Man" (chyba nawet na Lp3 było) i "Man-Sized Wreath".
żadne z nich... trochę się zdziwiłem jak sobie przypomniałem o tym fakcie, ale to naprawdę banger po dziś dzień!

jak nie odpowiesz to poleci w pewnym wątku zaraz... Icon_twisted
03.03.2020 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Wiadomo, że chodzi o "Supernatural" Icon_razz2
03.03.2020 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 124
Dołączył: Dec 2014
Post: #57
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
No na szczęście zaistniał w 'eterze' więc trochę czuję się usprawiedliwiony tym gapiostwem. Icon_biggrin
03.03.2020 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #58
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Accelerator to płyta, która obok "New Adventures..." najwięcej u mnie straciła po powrocie. Prawie nigdy nie wracałem do niczego innego poza właśnie "Supernatural Superserious" i teraz już wiem, dlaczego. W ogóle mi nie pasuje ich punkowe wcielenie, chociaż chwalę ich za taką zmianę stylu po tylu latach. Collapse Into Now za to akurat lubię najbardziej z płyt z XXI wieku. Byłem zaskoczony, ile piosenek z tej płyty pamiętam (choć fakt, że swego czasu chyba z 5 z nich miałem na liście), nawet jeśli bronią się trochę przez sentyment - i do 2011 roku, i do... wcześniejszych dokonań R.E.M. (niektóre utwory bardzo wyraźnie do nich nawiązują).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
03.03.2020 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
elton1985 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 60
Dołączył: Nov 2019
Post: #59
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Skoro nie ma szans pozbyć się teraz wczesnych płyt, to Collapse Into Now
03.03.2020 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #60
RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M.
Collapse Into Now

Podczas pierwszej rundy przesłuchań wywarła na mnie wrażenie raczej średnie, ale stwierdziłem też, że jednak nie zasługuje, żeby wypaść jako pierwsza. Teraz sytuacja się zmieniła - zdecydowanie dużo bardziej nie zasługuje, żeby być w rankingu wyżej niż "Around the Sun". Co prawda w drugiej rundzie przesłuchań jak na razie trzy płyty wypadły nieco gorzej, ale ponieważ oceniam, że dwie z tych trzech to dość silni kandydaci do podium, może nie będę się na razie z nimi wygłupiał...
03.03.2020 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 48 106 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 5 936 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 5 659 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 4 827 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 8 161 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 10 111 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 583 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 10 358 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 060 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 9 909 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości