Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top The Prodigy
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mychartsowy Top The Prodigy
Od teraz do poniedziałku 27 stycznia zgłaszamy tu po dwa utwory ww. zespołu. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2020 10:57 AM przez thestranglers.)
20.01.2020 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Mychartsowy Top Prodigy
Firestarter
Out of Space
20.01.2020 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
No skoro z dwóch znanych mi i nie odrzucających zbyt daleko utworów jeden mi zabrano to pozostaje mi tylko jeden:
Nasty
20.01.2020 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 422
Dołączył: Aug 2017
Post: #4
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Breathe
Timebomb Zone
20.01.2020 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #5
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Smack My Bitch Up
Girls
Fajny, ciekawy wybór podmiotu
20.01.2020 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Omen
Diesel Power

Radio Epsilon
20.01.2020 09:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
No coraz ciekawsze wybory...
Zespół, który nagrał zaledwie dwie niezłe płyty, a właściwie dwie płyty, na których jest po kilka dobrych rzeczy, czasem nawet bardzo dobrych, wręcz kultowych (te oczywiście zostały już zgłoszone). Ja wybiorę z tej wcześniejszej:

Their Law
Voodoo People

Coś czuję, że może to być top z najmniejszą liczbą zgłoszeń od dawna.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2020 09:44 PM przez neo01.)
20.01.2020 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 644
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #8
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
No Good (Start The Dance)
Poison

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
20.01.2020 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 644
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #9
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
neo01 napisał(a):Their Law
Voodoo People
przecież to utwory z drugiej płyty a nie z debiutu.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
20.01.2020 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Jakoś zawsze myślałem, że to debiut. Widać ktoś mnie kiedyś wprowadził w błąd. Ale poprawiłem już, zauważyłem na Spotifaju, że nagrali coś wcześniej Icon_smile

A Twoje wybory to były moje dwa kolejne typy, więc super, że je zgłosiłeś Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2020 09:50 PM przez neo01.)
20.01.2020 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #11
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Znowu neo01 powie że "tak jak zwykle wiem lepiej, niech sobie myślę", ale przecież Experience jest równie klasyczna i kultowa, co dwie późniejsze. I raczej miała największy wpływ na muzykę też. Za to zgodzę się, że w sumie bardziej pojedyńcze kawałki błyszczą, niż całokształt (chociaż czasem puszczam sobie losowe kawałki z Fat of the Land i też fajnie brzmią czasami, kiedy były czasy).
Dotychczasowe propozycje mi się podobają Icon_cool poczekam jeszcze chwilkę ze zgłoszeniami.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.01.2020 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #12
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
No niee, niczego takiego nie powiem, bo tu właściwie opieramy się na swoim guście. Jedyne co do czego mam jakąś wątpliwość, to status kultowości pierwszej płyty... ale ja tu na pewno nie jestem żadnym znawcą, być może tak jest, chociaż ja się z tym nie spotkałem.

WOLNE MEDIA!!!
20.01.2020 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
EVENo napisał(a):Diesel Power
Zgłoszony wcześniej na Sebastosie.
Przy okazji także stamtąd:
Spitfire
20.01.2020 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Ale mówiąc o kultowości i wpływie danej płyty akurat nie opieram się na swoim guście. Icon_razz2
Gdzieś kiedyś czytałem dłuugi tekst o muzyce rave, hardcore techno, o wpływie Prodigy na to, i o paru innych powiązanych rzeczach. Dawno straciłem linka niestety. Natomiast The Prodigy wywodzi się z ówczesnej brytyjskiej sceny hardcore - prężnie działającej i dobrze wspominanej przez fanów elektroniki, oczywiście u nas, jak wiele innych rzeczy, nie jest ona zbytnio znana - i bardzo szybko stał się najbardziej rozpoznawalnym wykonawcą gatunku, który wprowadzał kolejne single na najwyższe pozycje narodowej listy singli ("Charly" #2, "Everybody In The Place" #3, "Out of Space" #5). Typowe u nich były różnorodne zabawy samplami - wokale nieraz przetwarzane tak, aby brzmiały "jak dzieci" - ostro połamane rytmy i nieraz mocno przećpane kompozycje (to akurat wówczas norma). Część z tego przejęło potem niemieckie, hm, "techno", wciskając przetworzone wokale brzmiące jak małe dzieci, oraz połamane bity jako interludia.
Typowe przykłady:
The Prodigy - https://www.youtube.com/watch?v=cSTBFZ-To2E
Niemcy - https://youtu.be/TMFDdv7zVWY?t=143 (ostrzegam, ciężkie do strawienia)

Natomiast potem oczywiście mody się zmieniały, a Prodigy zmieniło styl na "Music..." - gdzie już mniej jest naleciałości hardcore'owych, zmienia się paleta dźwięków, i jeszcze raz na "Fat of the Land", kiedy doszły do mieszanki wpływy industrialne i rockowe; wtedy stali się już megagwiazdami. Ale gdzie nie spotkam ludzi interesujących się elektroniczną muzyką taneczną, to "Experience" stale jest na propsie. Co ciekawe, angielska Wikipedia jako certyfikacje tej płyty wymienia wyłącznie platynę w Wielkiej Brytanii oraz... złotą płytę w Polsce (oba przyznane w 1997 roku).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.01.2020 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
jeśli był to zmienię:

Weather Experience
Charly

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.01.2020 12:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #16
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Artur.O napisał(a):Gdzieś kiedyś czytałem dłuugi tekst o muzyce rave, hardcore techno, o wpływie Prodigy na to, i o paru innych powiązanych rzeczach. Dawno straciłem linka niestety.
O tym mówisz? http://www.bogacz.pl/teksty/rave.htm Ja Ci to podsyłałem, wygrzebałem z naszej konwersacji na fb sprzed 5 lat. Icon_biggrin

Generalnie słuchajcie Artura, bo mądrze prawi. Ja też na razie się powstrzymam z typami, może będzie brakować czegoś wartego uwagi to akurat uzupełnię. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
21.01.2020 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Tak, dzięki wielkie! W tym artykule jest naprawdę WSZYSTKO. Dzięki jeszcze raz.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2020 12:44 AM przez Dobromiera.)
21.01.2020 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
kajman napisał(a):Od teraz do poniedziałku 27 stycznia zgłaszamy tu po dwa utwory ww. artysty. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.
Może lepiej więcej czasu na zapoznanie się z piosenkami a mniej na zgłoszenie - wszak już wszystko zostało zgłoszone, zbyt duża ilość zniechęca do odsłuchu - a jednak czujność też powinna być nagradzana.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.01.2020 07:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Przecież można już słuchać, a nawet głosować. Nie chciałbym byśmy przy każdym topie lawirowali terminami.
21.01.2020 07:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
zdecydowanie. stałe terminy to coś co powoduje, że nie trzeba patrzeć na kalendarz czy zegar. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.01.2020 08:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości