Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP notowanie 643
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
LPGP notowanie 643
[Obrazek: 1e6875e0.jpg]

EDYCJA 21 NOTOWANIE 643 DATA 24-05-2009

[glow=blue] L /01/04 LA FEMME D'AUJOURD-HUI - Sofia Essaidi[/glow]

01/02/05 LA NOCHE ES PARA MI - Soraya Arnelas
02/ L /05 DÜM TEK TEK - Hadise
03/03/04 FAIRYTALE - Alexander Rybak
04/04/02 ALWAYS - AySel & Arash
05/06/02 MË MERR NË ËNDËRR/CARRY ME IN YOUR DREAMS - Kejsi Tola


06/07/02 LOSE CONTROL - Waldo's People
07/05/04 DID YOU SEE ME COMING - Pet Shop Boys
08/12/02 RÄNDAJAD - Urban Symphony
09/09/22 HOT STUFF - Elize
10/13/02 THIS IS OUR NIGHT - Sakis Rouvas


11/NE/01 VULNERABLE - Pet Shop Boys
12/NE/01 WHENEVER YOU NEED ME - Infernal
13/10/03 LOVE GAME - Lady GaGa
14/08/13 LOVE ETC - Pet Shop Boys
15/11/10 STAY THE NIGHT - Alcazar


Po wysypie eurowizyjnych nowości czas na okrzepnięcie stawki. I tak też jest, choć na najważniejszej pozycji nastąpiła znacząca zmiana. Na czele listy znalazła się francuska piosenkarka Sofia Essaidi z przebojem z musicalu o Kleopatrze. Jest to zarazem piąty utwór francuskojęzyczny na czele listy - po utworach wykonywanych przez GO Culture, Ilonie Mitrecey, Carol i Kate Ryan. Na czele listy znajdował się także Jean-Michel Jarre z kawałkiem RENDEZ-VOUS'98, no ale to był utwór instrumentalny. Po chwilowym kryzysie awansowała z powrotem Soraya Arnelas. To ciekawa wokalistka - już dziś mogę powiedzieć (a raczej napisać), że będzie częstym gościem na mojej liście. Z jej najnowszej płyty SIN MIEDO pochodzi kilka ciekawych utworów, które będą tutaj sukcesywnie wprowadzane. Rybak oraz duet AySel & Arash utrzymali pozycje sprzed tygodnia, ale są to mocne utwory i na pewno tak łatwo nie oddadzą pozycji w czołówce, a może nawet awansują. Awansują Kejsi Tola i Waldo's People. LOSE CONTROL jest utrzymany w klimacie Masterboya, choć partie wokalne i rapowe mogłyby w tym utworze być trochę bardziej dopracowane. Do dziesiątki awansują Urban Symphony i Sakis Rouvas.
Aż trzy utwory w tym notowaniu ma grupa Pet Shop Boys. Pierwszy singiel LOVE ETC spada poza dziesiątkę, spadek odnotowuje także drugi singiel formacji DID YOU SEE ME COMING. Trzeci utwór to kawałek jak na razie niesinglowy, choć moim zdaniem ciekawy i zasługujący na uwagę. VULNERABLE to jedna z dwóch nowości tego tygodnia i moim zdaniem ma dużo większe szanse na wejście do czołówki niż poprzedni utwór zespołu. Druga nowość to formacja Infernal z utworem WHENEVER YOU NEED ME. Jeśli chodzi o notowania to jest to debiut tej formacji, choć w zestawieniu rocznym za rok 2006 kiedy to notowań nie było znalazł się ich utwór FROM A TO THE B.
24.05.2009 08:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
''Vulnerable'' zostało podchwycone już przez Miohała. Widzę, że ty lubisz tę słoneczną stronę PSB, szkoda, bo ja planuje zainwestować w nagranie ''The Way It Used To Be'', a potem jeszcze letniego singla....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 08:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Mała prośba, dodaj proszę do tytułu Kejsi Toli wersję po angielsku to będzie liczona do wspólnej listy.

A propo listy, to najbadziej mi przeszkadza na liście Sakis (jeżeli chodzi o eurowizyjne kawałki )

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
24.05.2009 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #4
 
Generalnie nie należę do zwolenników nagrywania wersji anglojęzycznych. Jeżeli istnieje wykonanie w rodowym języku wykonawcy, to na listę wprowadzane jest właśnie wersja krajowa, a nie wersja angielska. Taką przyjąłem zasadę. Niemniej na większości list na których utwór Kejsi Toli się znajduje to widnieje pod angielskim tytułem (w dodatku na Eurowizji była wykonywana wersja angielska). Dlatego zdecydowałem, że w notowaniach będą funkcjonowały obie wersje tego utworu, ale w zestawieniu rocznym i w moich prywatnych archiwach (oraz ewentualnie w zestawieniu wszechczasów - jak utwór zgromadzi co najmniej 70 punktów - w co nie wątpię Icon_wink2 ) będzie tylko wersja albańska.
26.05.2009 02:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości