Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Wszechczasów dannara
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #61
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 09:53 PM)Artur.O napisał(a):  Podstawówka!
Czyli jesteś tylko trochę starszy ode mnie i EVENo Icon_wink
06.01.2020 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #62
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 09:51 PM)thestranglers napisał(a):  Perfect Strangers?
Chodziło mi o EVENo, które kojarzy się z Pearl Jam i thestranglers, który kojarzy się z The Stranglers. Icon_wink Na parzystych miejscach.

5. Kate Bush - Cloudbusting

4. The Stranglers - Golden Brown

3. The Police - Every Little Thing She Does Is Magic

2. Pearl Jam - Black

1. The Cure - Disintegration

Po wszystkim.
06.01.2020 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #63
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):Chodziło mi o EVENo, które kojarzy się z Pearl Jam
Icon_eek
A to niby w jaki sposób?

Radio Epsilon
06.01.2020 10:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #64
RE: Top Wszechczasów dannara
Even Flow, też nie wpadłem.
No to szok, że lubisz Golden Brown bardziej ode mnie Icon_smile
Lubię Kate, PJ i tego Kjura, więc bardzo pozytywnie na koniec. Dziękuję za miłe chwile.
06.01.2020 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #65
RE: Top Wszechczasów dannara
Mi się Pearl Jam z wieloma rzeczami kojarzy, ale na pewno nie jest to Even Flow. Aż mnie to zaintrygowało i sprawdziłem na Last.fm... i to faktycznie jest ich największy hit?! Icon_eek No to nieźle, fajnie się dowiedzieć Icon_razz2 Dla mnie najsłabszy utwór na debiucie Icon_razz2 Nie to co Black, obecny również w moim pierwszym TWC. A czy będzie w drugim, to się dopiero dowiecie Icon_wink

Intrygujący wybór Policów. Jakiś konkretny powód dlaczego akurat ta piosenka, czy po prostu Ci się podoba? Icon_razz2

Radio Epsilon
06.01.2020 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #66
RE: Top Wszechczasów dannara
No podobać się musi stawiam. Icon_smile
06.01.2020 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #67
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 10:36 PM)EVENo napisał(a):  Mi się Pearl Jam z wieloma rzeczami kojarzy, ale na pewno nie jest to Even Flow. Aż mnie to zaintrygowało i sprawdziłem na Last.fm... i to faktycznie jest ich największy hit?
Nie pisałem, że wielki hit. To było abstrakcyjne skojarzenie.

(06.01.2020 10:36 PM)EVENo napisał(a):  Intrygujący wybór Policów. Jakiś konkretny powód dlaczego akurat ta piosenka, czy po prostu Ci się podoba? Icon_razz2
Gdyby spojrzeć na sam tytuł, to jest konkretny powód.
Gdyby wsłuchać się w cały tekst, to powodu nie ma, po prostu mi się podoba. Icon_razz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.01.2020 10:44 PM przez dannar.)
06.01.2020 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):1. The Cure - Disintegration
To dla mnie jeden z lepszych utworow na płycie, którą uważam za jedną ze słabszych w ich dorobku.
dannar napisał(a):2. Pearl Jam - Black
Jakoś na debiucie przekonują mnie mniej znane i mniej lubiane przez większość utwory.
dannar napisał(a):3. The Police - Every Little Thing She Does Is Magic
Jeden z najsympatyczniejszych utworów zespołu.
dannar napisał(a):4. The Stranglers - Golden Brown
Nie przeszkadza, ale z tego czasu na LP3 zawsze wolałem Dziewczynkę (a później jeszcze bardziej ją polubiłem w wersji Tori).
dannar napisał(a):5. Kate Bush - Cloudbusting
To samo już wystarcza (przy braku koszmarów) żeby uznać tą piątkę za bardzo dobrą. Przepiękna rzecz.
06.01.2020 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #69
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 10:36 PM)EVENo napisał(a):  Dla mnie najsłabszy utwór na debiucie Icon_razz2
Dla mnie najlepszy. xD A najsłabsze są wszystkie po "Jeremy". Płyta z 50 razy słyszana, a nie pamiętam jak one w ogóle brzmią, jak na takie proste rockowe granie to raczej słabo.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.01.2020 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #70
RE: Top Wszechczasów dannara
Pearl Jam i znowu nieoczywisty wspólny i to tak wysoko Icon_smile
Jak dla mnie to taki top złożony z wielu zupełnie odmiennych światów, ale cieszę, się, że świat grunge'u zajął tak zacną pozycję Icon_smile

A druga połowa debiutu Perłowych nie jest gorsza od pierwszej. "Garden" jest świetne", "Oceans" niewiele mu ustępuje, a "Release" jest wybitne. "EF" jeden ze słabszych, zawsze się zastanawiałem, co ludzie w nim słyszą.

WOLNE MEDIA!!!
06.01.2020 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #71
RE: Top Wszechczasów dannara
neo01 napisał(a):"Release" jest wybitne. "EF" jeden ze słabszych, zawsze się zastanawiałem, co ludzie w nim słyszą.
Nie mógłbym się bardziej zgodzić. Dla mnie Release jest równie dobrym zwieńczeniem płyty, co sławetne Brothers In Arms Icon_wink

Radio Epsilon
06.01.2020 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #72
RE: Top Wszechczasów dannara
No, "Release" faktycznie było najlepsze z tej drugiej połowy z tego co pamiętam, głównie przez ładunek emocjonalny.
A co słyszą w "Even Flow"? Najlepsze riffy na płycie, mocno determinujące charakter całej piosenki, dużo energii (musiało to dobrze dawać na koncertach) i charakterystyczny, melodyjny refren. Na ten rodzaj muzyki to wszystko, co potrzeba. Icon_razz2 Poza tym jest dość zwarte, podczas gdy np. "Jeremy" zawsze wydawało mi się trochę przeciągane.
A w "Brothers in Arms" to z kolei ja nie rozumiem, co w tym ludzie słyszą. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2020 12:09 AM przez Dobromiera.)
07.01.2020 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #73
RE: Top Wszechczasów dannara
Artur.O napisał(a):dużo energii (musiało to dobrze dawać na koncertach)
Tu masz rację, na koncertówkach wychodzą zalety tego utworu, ale z pozycji słuchacza, który nie pogował pod sceną we wczesnych latach 90. nie jestem w stanie polubić Even Flow w wersji studyjnej.

Radio Epsilon
07.01.2020 12:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #74
RE: Top Wszechczasów dannara
To z całą resztą nie mam racji? Icon_sad I energia w ciężkim rocku nie jest dla ciebie plusem, jeśli nie na koncercie zespołu? Naprawdę?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2020 12:32 AM przez Dobromiera.)
07.01.2020 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #75
RE: Top Wszechczasów dannara
Arcyciekawy i nieoczywsty top, z dużą liczbą całkiem świeżych rzeczy, które rzadko pojawiają się u innych!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.01.2020 02:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #76
RE: Top Wszechczasów dannara
Artur.O napisał(a):I energia w ciężkim rocku nie jest dla ciebie plusem, jeśli nie na koncercie zespołu? Naprawdę?
A to słuchając płyty mam sobie wyobrażać jak to brzmi na żywo, żeby bardziej mi się podobało? Icon_razz2 Sory, ale na pozostałych piosenkach, takich jak Why Go nie mam problemu z wyłapaniem energii, a w EF naprawdę muszę się jej doszukiwać Icon_wink

Radio Epsilon
07.01.2020 04:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #77
RE: Top Wszechczasów dannara
No ja jakoś nie mam problemu z czuciem jej w "Even Flow"... Co innego w jakimś "Deep" czy "Garden" (które zresztą nie wyróżniają się w ogóle niczym). A "Why Go" chyba byłoby moim 2. albo 3. ulubionym z Ten, zresztą za to samo co "Even Flow". Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2020 05:41 AM przez Dobromiera.)
07.01.2020 05:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Top Wszechczasów dannara
neo01 napisał(a):A druga połowa debiutu Perłowych nie jest gorsza od pierwszej.
Dla mnie zdecydowanie lepsza. Trzy utwory, które tam się znajdują to moje ulubione na płycie, a Deep to w ogóle mój ulubiony Pearl Jam.
07.01.2020 08:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #79
RE: Top Wszechczasów dannara
(07.01.2020 04:22 AM)EVENo napisał(a):  A to słuchając płyty mam sobie wyobrażać jak to brzmi na żywo, żeby bardziej mi się podobało? Icon_razz2 Sory, ale na pozostałych piosenkach, takich jak Why Go nie mam problemu z wyłapaniem energii, a w EF naprawdę muszę się jej doszukiwać Icon_wink
A tak z czystej ciekawości, to jaka jest geneza Twojego nicka? Bo ja od kilku lat jestem przekonany, że to z piosenki Even Flow. A jedna z okładek PJ na avatarze jakiś czas temu jeszcze mnie w tym utwierdziła. Icon_cool
07.01.2020 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #80
RE: Top Wszechczasów dannara
(07.01.2020 02:11 PM)dannar napisał(a):  
(07.01.2020 04:22 AM)EVENo napisał(a):  A to słuchając płyty mam sobie wyobrażać jak to brzmi na żywo, żeby bardziej mi się podobało? Icon_razz2 Sory, ale na pozostałych piosenkach, takich jak Why Go nie mam problemu z wyłapaniem energii, a w EF naprawdę muszę się jej doszukiwać Icon_wink
A tak z czystej ciekawości, to jaka jest geneza Twojego nicka? Bo ja od kilku lat jestem przekonany, że to z piosenki Even Flow. A jedna z okładek PJ na avatarze jakiś czas temu jeszcze mnie w tym utwierdziła. Icon_cool
Kiedy spojrzałem na tytuł tego kawałka też miałem takie skojarzenia Icon_wink Zaskoczyło mnie to, jak później w którymś z tematów EVENo dał tej piosence 5/10. Myślałem, że on jest jej fanem Icon_lol
07.01.2020 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości