Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Wszechczasów dannara
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: Top Wszechczasów dannara
Uff, dobrze, że udało mi się wejść tu jeszcze w trakcie. Bardzo ciekawe, niesztampowe zestawienie. Jest tu dużo moich ulubieńców, zwłaszcza z ostatnich kilku lat. Myślę, że przy kolejnym notowaniu, gdy te nowe warte grzechu okrzepną, a poznasz jeszcze więcej starej muzyki będzie to jeszcze lepsza lista WC. Generalnie gratuluję gustu!
06.01.2020 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #42
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 11:51 AM)thestranglers napisał(a):  Myślę, że przy kolejnym notowaniu, gdy te nowe warte grzechu okrzepną, a poznasz jeszcze więcej starej muzyki będzie to jeszcze lepsza lista WC.
Problem w tym, że je raczej znam. Tylko odpadły. Poza tym im wyżej, tym jednak starzej się robi.

(06.01.2020 11:36 AM)kajman napisał(a):  Oczywiście, że za Kate wielki plus. Ale mój faworyt z tej płyty to obłędne smyczki i w ogóle całe Cloudbusting.
Nie bądź taki niecierpliwy. To dopiero trzecia dziesiątka. Za nisko. Icon_wink
06.01.2020 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #43
RE: Top Wszechczasów dannara
20. Iron Maiden - Blood Brothers
Coraz trudniej opisywać mi swoje odczucia, bo mowa o coraz ważniejszych utworach. W tym Iron Maiden stonowało trochę swoje darcie i od razu wyszło coś subtelnie wzruszającego.

19. Arcade Fire - The Suburbs
Najlepsze są te piosenki o utraconej młodości.
EDIT: pozwalam sobie dopisać coś pięknego, co znalazłem w komentarzach do tego utworu:
Jakimś cudem ta piosenka sprawia, że w mojej głowie pojawiają się wspomnienia z chwil, których nigdy nie przeżyłem. Icon_cool

18. Massive Attack - Unfinished Sympathy
Utwór, który zapoczątkował nowy gatunek. Ciekawe czy Shara Nelson, idąc tymi ulicami w teledysku, podejrzewała, że bierze udział w czymś tak wielkim. A samo wykorzystanie instrumentów jest tutaj magiczne.

17. Air - Cherry Blossom Girl
Ciary na plecach. Zawsze.

16. Dagadana - Kolir szczastia
Lubię subtelność tej opowieści. Piękne połączenie dwóch pokrewnych języków i czerpanie garściami z pięknej muzyki ludowej (nie mam tu na myśli disco polo).

15. U2 - The Unforgettable Fire
Jeden z nielicznych utworów U2, w którym najlepszy moment to ten, gdy Bono nie śpiewa. Myślę, że wszyscy wiedzą, o który moment chodzi. Nie odbierajac niczego wokaliście, który też jest tu genialny.

14. The Moody Blues - Nights In White Satin
Wiarygodność przekazu jest tu ogromna. Całość kipi od emocji. I o to chodzi.

13. David Bowie - Lazarus
Pierwszy raz słuchałem tego utworu w dniu premiery, trzy tygodnie przez opisywanym w niej wydarzeniem. Już wtedy mnie pochłonęła. Słuchałem 6-minutowej wersji, jeszcze pozbawionej teledysku. Pamiętam tylko, że wideo na YT hipnotyzowało poruszającymi się czarnymi gwiazdami i oczami, które tylko zamykały się, żeby znowu otworzyć w kluczowych momentach utworu. Z czasem coraz mocniej nabiera na znaczeniu. Jak się żegnać, to właśnie tak.

12. Lao Che - Idzie wiatr
Pamiętam pierwszy odsłuch w audycji Agnieszki Szydłowskiej. Zaskoczenie, że "tych od Hydropiekła i Zombi" stać też na taką stylistykę. Do dziś uważam ten utwór za ich najważniejszy. Pamiętajcie, wiatr naprawdę idzie...

11. Genesis - The Musical Box
Całe Genesis. W jednym utworze zawarli pomysły, które wystarczyłyby żeby nagrać dwie płyty. Poza tym rewelacyjna surrealistyczna historyjka, która wydaje się jednak mieć pewien przekaz.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.01.2020 09:40 PM przez dannar.)
06.01.2020 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):Jeden z nielicznych utworów U2, w którym najlepszy moment to ten, gdy Bono nie śpiewa. Myślę, że wszyscy wiedzą, o który moment chodzi.
tak tak, ten gwałtowny w trakcie utworu, i pod tym względem LCT jest podobne Tancze

Pięknie wyglądają tu Arkady, Moody i Air. Brawo.
06.01.2020 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #45
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):Szósta klasa podstawówki. Myślałem, że wyrosnę, ale nic takiego się nie stało.
Czekaj, Ty jesteś w moim wieku? Icon_lol To trochę niespodziewajka Icon_biggrin

Na największe plusy Outkast, Knopfler i The Doors w poprzedniej dziesiątce. W tej wielu moich ulubionych artystów, ale w niezbyt lubianych przeze mnie utworach, może poza Bowiem.

Radio Epsilon
06.01.2020 08:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #46
RE: Top Wszechczasów dannara
Piękne miejsce 20. Będziemy mieli nietypowy wspólny punkt w topie Icon_biggrin

WOLNE MEDIA!!!
06.01.2020 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):14. The Moody Blues - Nights In White Satin
Świetny utwór. Niestety w TWC zawsze go psują doczepiając do tego inny utwór, który kompletnie psuje wcześniejsze wrażenie.
dannar napisał(a):11. Genesis - The Musical Box
Stare (czyli przed odejściem Hacketta) Genesis zawsze u mnie na plusie, chociaż akurat sporo ich utworów cenię i lubię wyżej. No ale ten też świetny.
dannar napisał(a):12. Lao Che - Idzie wiatr
Najbardziej wszechczasowy utwór w dorobku zespołu. Może nawet nie najlepszy (dla mnie), ale ma w sobie coś, czego tym bardziej lubianym brakuje.
06.01.2020 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #48
RE: Top Wszechczasów dannara
To jest najlepsza chwila na mały bonus. Utwór, o którym zapomniałem podczas tworzenia topu. Gdybym o nim pamiętał, na pewno by się pojawił. W następnym topie też się pojawi, jeśli takowy będzie. A tymczasem.

101. Air - La Femme d'Argent
Icon_cool

Najspokojniejsza melodia jaką znam...
06.01.2020 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #49
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 09:03 PM)kajman napisał(a):  
dannar napisał(a):14. The Moody Blues - Nights In White Satin
Świetny utwór. Niestety w TWC zawsze go psują doczepiając do tego inny utwór, który kompletnie psuje wcześniejsze wrażenie.
Teraz to mnie zaskoczyłeś. Też bardzo nie lubię tej wersji, ale myślałem zawsze, że jest to wersja albumowa.
Nawet chciałem napisać w komentarzu, że na moim topie znajduje się utwór mający 4 minuty i 24 sekundy. Icon_wink
06.01.2020 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #50
RE: Top Wszechczasów dannara
Już postanowione jakiś czas temu, że pierwsza dziesiątka obroni się sama. Bez mojego komentarza.

10. Pink Floyd - High Hopes

9. P.O.D. - Youth Of The Nation

8. Dead Can Dance - Amnesia

7. Nick Cave & The Bad Seeds - As I Sat Sadly By Her Side

6. The Smiths - There's A Light That Never Goes Out

Jako ciekawostka - pojawią się dwa zespoły, których nazwy mają bardzo dużo wspólnego z nickami dwójki komentujących. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.01.2020 09:32 PM przez dannar.)
06.01.2020 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):8. Dead Can Dance - Amnesia
To zdecydowanie najlepszy utwór tutaj, ale ta piątka nie powala.
dannar napisał(a):nazwy mają bardzo dużo wspólnego z nickami dwójki komentujących
No i wykonawca, ad którego się to pojęcie wywodzi.
06.01.2020 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #52
RE: Top Wszechczasów dannara
To teraz trzecia dziesiątka od końca i proszę AF ją rozpoczyna. To jest taki zespół, którego niby wypada się wstydzić, a gra przecież tak zaje-fajne kawałki. I pewnie dlatego wciąż nie zagłębiłem się w ich twórczość? Icon_rolleyes Ten utwór pamiętam jednak bardzo dobrze zdaje się z LP3 i kojarzy mi się świetnie.
Yes także w bardzo znanym i przyzwoitym "bujaku". Icon_lol Outkast, to kompletnie nie moja bajka ale i ten numer bardzo dobrze kojarzę. Icon_twisted
Nelly właśnie sobie odsłuchałem dla przypomnienia, bo nie byłem pewny czy znam, ale i owszem, i nawet nie uznaję za gniota.
Marka Knopflera nie znałem i jak dla mnie jest aż za bardzo knopflerowy i tyle w temacie.
Agnes Obel też często była w Trójce z tym utworem także i zupełnie inaczej się go słucha w kontekście wiedzy, że dla kogoś to jest jeden z najważniejszych kawałków w życiu! Oczywiście dzięki temu sporo zyskuje. Spoko Podobnie jest z Björk, tyle że ta artystka wzbudza we mnie dosyć ambiwaletne uczucia i są owszem utwory które bardzo mi się podobają, ale też dużo ma takich, które mnie irytują. Ten (po przesłuchaniu) znalazł się tak pośrodku. Rotfl
Kate Bush wiadomo klasa samo w sobie i ten niepowtarzalny głos, który byśmy z kilometra poznali.
"Jeźdźcy Burzy" to oczywiście najlepszy utwór tej dziesiątki i do tego klasyk (dlatego miał łatwiej).
Najciekawszym (bo dotąd zupełnie nieznanym) odkryciem jest Renaissance i przyznam się, że słucha się ich z wypiekami na twarzy, szczególnie że to taka stara muzyka! Przypomina mi trochę prog-rocka ale myślę, że to duże uproszczenie i zapewne dlatego nie przebili się się do szerszego grona słuchaczy, bo mimo wszystko podobnie w latach siedemdziesiątych grało wiele kapel, a nie każdej dane było wtedy odnieść sukces!?
CDN...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.01.2020 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #53
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 09:38 PM)kajman napisał(a):  No i wykonawca, ad którego się to pojęcie wywodzi.
Ale to odnosiło się kolejnej piątki, tej zwycięskiej. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.01.2020 09:44 PM przez dannar.)
06.01.2020 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #54
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 09:39 PM)Sundrajta napisał(a):  Najciekawszym (bo dotąd zupełnie nieznanym) odkryciem jest Renaissance i przyznam się, że słucha się ich z wypiekami na twarzy, szczególnie że to taka stara muzyka! Przypomina mi trochę prog-rocka ale myślę, że to duże uproszczenie i zapewne dlatego nie przebili się się do szerszego grona słuchaczy, bo mimo wszystko podobnie w latach siedemdziesiątych grało wiele kapel, a nie każdej dane było wtedy odnieść sukces!?
I właśnie z tej części cieszę się najbardziej.
Tym bardziej, że mi przy pierwszym odsłuchu towarzyszyły IDENTYCZNE przemyślenia. Icon_wink A samym zespołem zaraziłem najbliższych znajomych.
06.01.2020 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):6. The Smiths - There's A Light That Never Goes Out
fajnie, że pokaźnie zapunktują u Ciebie Spoko
06.01.2020 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Top Wszechczasów dannara
dannar napisał(a):Ale to odnosiło się kolejnej piątki, tej zwycięskiej.
A ja się zastanawiałem o jaki drugi nick Ci chodzi, bo nie wiem dlaczego Icon_redface pomieszał mi się Smith ze Stranglerem.
06.01.2020 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #57
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 09:49 PM)kajman napisał(a):  
dannar napisał(a):Ale to odnosiło się kolejnej piątki, tej zwycięskiej.
A ja się zastanawiałem o jaki drugi nick Ci chodzi, bo nie wiem dlaczego Icon_redface pomieszał mi się Smith ze Stranglerem.
Drugie skojarzenie jest mniej oczywiste, trzeba dokładniej znać tytuły. Dam jeszcze trochę czasu.
06.01.2020 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Top Wszechczasów dannara
Też ich uwielbiam. Icon_smile
06.01.2020 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Top Wszechczasów dannara
Perfect Strangers?
06.01.2020 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #60
RE: Top Wszechczasów dannara
(06.01.2020 09:24 PM)dannar napisał(a):  101. Air - La Femme d'Argent
Jeden z najlepszych utworów w tym temacie. Icon_smile

(06.01.2020 09:30 PM)dannar napisał(a):  10. Pink Floyd - High Hopes
Gdyby nie ten utwór, nikt by nie miał wątpliwości, że Dzwon to najsłabsze PF. A tak to można się poważnie sprzeczać. ;p

Cytat:9. P.O.D. - Youth Of The Nation
Podstawówka!

Cytat:8. Dead Can Dance - Amnesia
Akurat jak forowy top DCD odżył. Icon_wink Pewnie wybrałbym co innego od nich, ale to wymaga sporo osłuchania z tymi starszymi płytami, a Anastasis i jest łatwa, i bardzo udana, i świeża w pamięci, i dobrze rozpromowana.

Cytat:7. Nick Cave & The Bad Seeds - As I Sat Sadly By Her Side
Nie pamiętam ;x ale Nick to klasa, wiadomo.

Cytat:6. The Smiths - There's A Light That Never Goes Out
Flagowiec z flagowej płyty zespołu. Klasyka klasyki!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.01.2020 09:53 PM przez Dobromiera.)
06.01.2020 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości