Ankieta: Twoja ulubiona p
Love (1992)
Sen (1994)
Szok'n'Show (1995)
Dziecko (1997)
Wodospady (1998)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Edyty Bartosiewicz
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
 
60. Clouds... They Block My Way


Często coś nam przeszkadza - w tym przypadku są to chmury. Icon_wink2 Uciekamy przed deszczem, ale on i tak nas w końcu złapie. Musimy pokonać trudności. Mimo wszystko...


"I'm running
Still I'm running
But clouds in the dark
Block my way..."
24.05.2009 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Do angielskich numerów też mój stosunek jest podobny jak u ciebie. Słucha się, miło jest, ale szybko wypadają z pamięci mimo swojej teoretycznie piosenkowej formuły.
Zaskoczyłeś mnie tą liczbą utworów. Chyba wszystkie płyty wziąłeś od początku do końca pod uwagę Icon_razz2 Ja liczyłem na jakieś najsilniejsze top 30...i trochę minie zanim do tej emocjonującej strefy dojdziemy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 04:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
 
saferłel napisał(a):Zaskoczyłeś mnie tą liczbą utworów. Chyba wszystkie płyty wziąłeś od początku do końca pod uwagę Icon_razz2

nie tylko płyty Icon_razz

saferłel napisał(a):trochę minie zanim do tej emocjonującej strefy dojdziemy

ta strefa też jest emocjonująca przecież Icon_wink2
24.05.2009 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
 
59. Move Over


Zmiana płyty, ale nie zmieniamy języka. Jeden z dwóch coverów Edyty, które znalazły się w moim Topie. Różni się od nagrania Janis Joplin i bardzo dobrze. Po co nagrywać cover, który jest kopią oryginału :?:


"You say, that it's over baby
You say, that it's over now
Still you hang around - now come on -
Won't you move over..."
24.05.2009 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Za nisko Icon_razz2 Ta piosenka jest lepsza 1/3 płyty ''Wodospady'' Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
 
saferłel napisał(a):Za nisko Icon_razz2 Ta piosenka jest lepsza 1/3 płyty ''Wodospady'' Icon_razz2

No nie powiedziałbym... Icon_cool2 "Wodospady" są dojrzałą płytą i bardzo liryczną. Spokojnieszą niż pozostałe, przez co wcale nie najgorszą...
24.05.2009 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Za dużo liryki za mało muzyki, jak to lubię mówić Icon_wink Chociaż są tam trzy nagranie, które sam bym dał np. do top 20 (NAWET!) jej zestawienia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 04:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
 
saferłel napisał(a):Za dużo liryki za mało muzyki, jak to lubię mówić Icon_wink
Słowa też są ważne, szczególnie kiedy niosą jakieś przesłanie Icon_exclaim Wiem, że muzyka to nie poezja, ale tekst jest integralną częścią piosenki Icon_wink2
24.05.2009 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Tak, ale akurat nie koniecznie podobają mi się wszystkie przemyślenia Edyty na tej płycie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 04:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
 
58. If

Co by było gdyby, czyli piosenka "If". Icon_mrgreen Te przemyślenia są akurat bardzo piękne Icon_cool2


"My love is crying
'Cause my love
My love is dying..."
24.05.2009 04:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
 
57. Mandarynka


Pierwsza piosenka w ojczystym języku Icon_wink2 . Na każdej płycie Edyta umieszcza piosenkę-żart. Ten utwór znalazł się na albumie "Wodospady". Mandarynki są bardzo smaczne... ta smakuje mi najbardziej Icon_razz


"Mandarynką chcę być dziś
W twym mandarynkowym śnie
Będę kusić twój wzrok
Byś ze skórki obrał mnie..."
24.05.2009 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Mandarynki to ja nie lubię, za kwaśna w tym wypadku Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
 
56. Ty Rozumiesz


Czy muszę pisać, że to piękna ballada :?: Edyta ma lepsze, ale i ta jest zgrabnie i przyzwoicie wykonana. Icon_wink2
Czasem tak trudno zrozumieć drugą osobę...


"Ty rozumiesz mnie
Tak już przecież jest
Tak już musi być
Ty rozumiesz mnie..."
24.05.2009 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #34
 
normalnie chyba zaraz sobie odświeżę całą jej dyskografię, żebym wiedział o czym piszesz Icon_wink2
24.05.2009 05:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
 
55. Mistrz


Nagranie pochodzi z płyty "Dziś są moje urodziny" (czyli The Best Of).
Mieć swojego mistrza, który poprowadzi i wskaże właściwą drogę to marzenie wielu z nas.
Mistrz może być utożsamiany z autorytetem, idolem czy wzorem. My sami możemy być dla kogoś mistrzami i to jest piękne. Icon_biggrin3



"Każdy z nas kiedyś miał swego mistrza
Czerpał z niego, utożsamiał się z nim
Każdy mistrz kiedyś miał swego mistrza
Mistrzem możesz być i Ty..."
24.05.2009 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
 
Listoholik napisał(a):normalnie chyba zaraz sobie odświeżę całą jej dyskografię, żebym wiedział o czym piszesz
Zachęcam, na pewno się nie zawiedziesz Icon_mrgreen
24.05.2009 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #37
 
liczę na to Icon_mrgreen
24.05.2009 05:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Kurcze, ''Mistrza'' nie znam, zresztą nagranie XXI wiek, bo są na płycie, której nie zgrywałem.....Ale i tak mnie dziwi, że jak na singla tak słabo notowany jest. Chyba mały przebój z tego był.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #39
 
'Mistrza' bardzo lubiłem swego czasu, jak prowadziłem jeszcze swoją polską listę, to pamiętam, że był u mnie w czołówce
24.05.2009 05:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
 
54. Pomyśl O Mnie


Utwór ten pochodzi z koncertu Edyty na festiwalu w Opolu. Nie został wydany na żadnej płycie, a szkoda, bo jest naprawdę niezły.



"Jeśli bronisz się przed sobą
A tak naprawdę jednak chcesz
Pomyśl sobie o mnie czasem..."
24.05.2009 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości