Ankieta: Twoja ulubiona p
Love (1992)
Sen (1994)
Szok'n'Show (1995)
Dziecko (1997)
Wodospady (1998)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Edyty Bartosiewicz
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Top Edyty Bartosiewicz
Postanowiłem zrobić pierwszy top konkretnego wykonawcy. Padło na Edytę. Powodów jest wiele Icon_wink2
Przede wszystkim jest to genialna wokalistka, jedna z najlepszych, a według mnie najlepsza w naszym kraju Icon_smile2 Wydała 6 solowych płyt, w tym jedną "the best of" oraz jeden album z zespołem Holloee Poloy. Wyniki nie będą się ukazywać regularnie, jednak postaram się je prezentować tak, aby nie przedłużać Icon_cool2
Każdy utwór tej artystki jest ważny. Edyta nie ma słabych piosenek. Wszystkie są na bardzo wysokim poziomie. Nie będę brał pod uwagę duetów, ale ułożę je wkrótce osobno - od najlepszego Icon_wink2

Jak sama Edyta przyznała: "Muzyka była i jest czymś, co przynosi mi ukojenie". Zgadzam się z tym zdaniem, jej muzyka na pewno przynosi ukojenie.

Jej zniknięcie ze sceny muzycznej jest niewyobrażalną stratą, nie wiadomo czy jeszcze kiedyś coś nagra...

Edyto wróć Icon_exclaim , bo "bez Ciebie nic nie jest już...
Tak jak kiedyś"
.


Wyniki wkrótce...

[Obrazek: bartko.jpg]
23.05.2009 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #2
 
pamiętając Twoje głosowanie na sąsiednim forum na polski top, wcale mnie nie dziwi że wziąłeś się za Edytę (zagłosowałeś chyba na wszystkie jej piosenki które były w zestawie, wiem bo liczyłem Icon_wink2
Tomekk napisał(a):Każdy utwór tej artystki jest ważny. Edyta nie ma słabych piosenek. Wszystkie są na bardzo wysokim poziomie.
ib bardzo jestem ciekaw jak to poukładaszIcon_wink
23.05.2009 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
bear napisał(a):zagłosowałeś chyba na wszystkie jej piosenki które były w zestawie, wiem bo liczyłem
Icon_biggrin3 jednak oko wielkiego brata czuwa Icon_wink2


EDIT: dodano ankietę Icon_razz
23.05.2009 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Super. Sam niedawno chciałem zrobić top Edyty, ale z braku czasu zrezygnowałem Icon_biggrin Znam jednak już dobrze całą dyskę i będę śledził na bieżąco!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.05.2009 05:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Sam niedawno chciałem zrobić top Edyty, ale z braku czasu zrezygnowałem

szkoda Icon_confused2
może jeszcze "znajdziesz dla niej czas..."
23.05.2009 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Kurcze, w ankiecie wybrałem ostatecznie opcję: ''Dziecko'', ale blisko numeru 1 był ''Sen''

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.05.2009 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #7
 
ja zagłosowałem na "Sen", bez wahania Icon_razz
23.05.2009 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Ja też skorzystam ze swojego prawa do głosu.

Niewielką przewagą, ale jednak, wygrała płyta "Dziecko" Icon_wink2
23.05.2009 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ciekawe czy numer jeden będzie pochodził właśnie z tej płyty....bardzo bym chciał Icon_razz2

Kiedy start?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.05.2009 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Kiedy start?

może dziś późną nocą... albo jutro. Icon_smile2
23.05.2009 07:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
ojoj, to będzie się działo!
23.05.2009 07:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #12
 
Głos w ankiecie na: "Szok'n'Show"

.
23.05.2009 07:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
 
To może w oczekiwaniu na wyniki przedstawię top duetów z udziałem Edyty. Icon_biggrin3


1. MOJA I TWOJA NADZIEJA - Hey & Edyta Bartosiewicz

Nie mogło być inaczej, pierwsze miejsce w duetach od dawna pozostaje niezmienione.
To nagranie szczególnie zapadło mi w pamięć po tragicznych wydarzeniach z lipca '97, kiedy ten utwór został nagrany w nowej wersji. Nosowska i Bartosiewicz, czyli czołówka polskiej muzyki w najlepszym wydaniu...

"nic, naprawdę nic nie pomoże,
jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości..."


2. CZTERY POKOJE - Kazik & Edyta Bartosiewicz

Zaskakująca współpraca artystów zupełnie różnych, ale jednak się udała. Piosenka jest bardzo dobra, a Kazik docenił Edytę zapraszając ją do wspólnego śpiewania Icon_wink2

"cztery pokoje, cztery pokoje,
pokażę wszystko wam, póki jeszcze prosto stoję..."


3. TRUDNO TAK - Krzysztof Krawczyk & Edyta Bartosiewicz

Wiele osób krytykowało Edytę za ten utwór, nie jest on przecież zły. Edyta w jednym z wywiadów powiedziała, ze chciałaby być panem Krawczykiem i mieć tak liczną publiczność... Icon_razz "Trudno tak" jest ostanim oficjalnym wydawnictwem z jej udziałem.

"trudno tak razem być nam ze sobą, bez siebie nie jest lżej..."

4. CHCIAŁBYM UMRZEĆ Z MIŁOŚCI - Myslovitz & Edyta Bartosiewicz

To duet koncertowy, ale jaki piękny Icon_smile2 Ta wersja jest lepsza od oryginalnej. To jeden z ostatnich publicznych występów Edyty, więc jeszcze bardziej porusza. Chociaż sam tekst jest genialny...

"wiesz, ja też, chciałabym umrzeć z miłości...
a kto by nie chciał..."



5. JEDWAB - Róże Europy & Edyta Bartosiewicz

W tym nagraniu słychać tylko chórki Edyty, ale to właśnie nadaje urok tej piosence. Icon_wink2

"tylko ona jest jak jedwab..."


6. EGOIŚCI - Edyta Bartosiewicz & Agressiva 69

Najniżej notowany duet, ale to nie znaczy, że najsłabszy. Po prostu najmniej do mnie przemawia ten utwór

"od grzechu gorsza jest samotność..."
24.05.2009 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Moja kolejność byłaby taka:

Hey
Myslo
Agressiva
Jedwab
Trudno Tak
Kazik

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 11:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #15
 
ja polecam jeszcze "Kolor": http://www.youtube.com/watch?v=oHIjU6-UgSc
mniej znany duet Edyty z Róźami Europy, a moim zdaniem tak samo dobry jak "Jedwab", jeśli nie lepszy.
"Moja i Twoja nadzieja" rzeczywiście poza konkurencją Icon_razz
24.05.2009 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
 
bear napisał(a):ja polecam jeszcze "Kolor" - mniej znany duet Edyty z Róźami Europy "
a tego to nie znałem, dzięki Icon_razz
24.05.2009 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
No to czas zacząć odliczanie.
Sklasyfikowano 64 utwory.


64. Will You Get Back Home Again

Wojciech Mann zapytany o polskich wokalistów, którzy najlepiej śpiewają po angielsku wymienił między innymi Edytę Bartosiewicz. Faktycznie, bardzo dobrze włada tym językiem, co owocuje wspaniałymi tekstami. Ja jednak osobiście wolę, gdy śpiewa ona po polsku. Chociaż wśród anglojęzycznych nagrań znajdziemy kilka perełek Icon_razz
Ta piosenka jest poprawna i otwiera moje zestawienie.


"I know what you are,
And I know what you feel,
It's like a big scar..."
24.05.2009 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
63. Emmilou

Opowieść o pewnej dziewczynie. Nie jest to zbyt zaskakujący czy odkrywczy numer, ale bardzo tajemniczy...


"Emmilou is pretty,
Emmilou's fine,
And I wonder I wonder,
What's on her mind..."
24.05.2009 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
 
62. All That Lost Time

Tak jakoś wyszło, że piosenki z płyty "Love" są nisko (ale nie wszystkie Icon_razz )
Edyta z płyty na płytę odkrywa przed nami coś nowego i ukazuje inne oblicze i to daje siłę jej muzyce. Ten utwór jest o minonych latach czy wydarzeniach, do których nie chce się wracać...Każdy ma jakieś złe wspomnienia, o których chce zapomnieć...


"I don't wanna think of all that lost time
I don't wanna think of all that long time
I don't wanna miss all that long time..."
24.05.2009 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
 
61. Take My Soul With You

To nagranie kończy "nieszczęśliwą czwórkę", która znalazła się poza finałowym Top 60 Icon_razz


"Oh take my soul with you,
I'm going away,
Take my soul with you..."
24.05.2009 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości