Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #1
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Jako że nieuchronnie zbliża się koniec roku to przychodzi również czas na podsumowanie tego co zdarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy na mojej liście. Tak jak w dwóch ostatnich latach podsumowanie będzie składać się z dwóch części:
  • Hot100 Songs of 2019: sto najlepszych utworów według mojego upodobania (opublikowane: 25-31 grudzień 2019)
  • Top100 Songs of 2019: sto najlepszych utworów według wyników na tegorocznej liście (opublikowane: pierwsze tygodnie 2020)

Hot100 Songs of 2019:
W celu podsycenia niepewności postanowiłem w tym roku wręczyć więcej nominacji. Dzięki temu nie ma pewności, że nominowany utwór znajdzie się w pierwszej setce zestawienia Icon_cool

125 kandydatów na Przebój Roku:
5 Seconds of Summer - Teeth
Allie X - Fresh Laundry
Ally Brooke - Lips Don't Lie (ft. A Boogie Wit Da Hoodie)
Ally Brooke - Low Key (ft. Tyga)
Ania Karwan - Słucham Cię w Radiu Co Tydzień
Ania Karwan - Trzy Kilometry w Linii Prostej
Arisa - Tam Tam
Ava Max - Sweet But Psycho
Ava Max - Torn
Avril Lavigne - Dumb Blonde (ft. Nicki Minaj)
Avril Lavigne - Tell Me It's Over
Bonnie Tyler - Hold On
Bradley Cooper - Alibi
Camila Cabello - Liar
Camila Cabello - Shameless
Celine Dion - Lying Down (ft. Sia)
Ciara - Thinkin' Bout You
Clodie - Devil In Disguise
CNCO - Hey DJ (ft. Meghan Trainor & Sean Paul)
Daria Zawiałow - Hej Hej!
Daria Zawiałow - Szarówka
Delain - Hunter's Moon
Doda - Krakowski Spleen
Doda - Nie Wolno Płakać
Dolcenera - Amaremare
Ed Sheeran - Blow (ft. Chris Stapleton & Bruno Mars)
Edyta Bartosiewicz - Lovesong
Edyta Górniak - Król (ft. Gromee)
Elena Tsagkrinou - Pame Ap Tin Arhi
Elena Tsagkrinou - Paradeisos
Ellie Goulding - Do You Remember?
Ellie Goulding - Sixteen
Emma - Io Sono Bella
Fleur East - Favourite Thing
George Ezra - Pretty Shining People
Giordana Angi - Chiedo Di Non Chiedere
Giordana Angi - Stringimi Piu Forte
Giusy Ferreri - Le Cose Che Canto
Helena Paparizou - Askopa Xenihtia
Hoshi - Femme a la Mer
Hoshi - Ta Mariniere
Indila - Parle a Ta Tete
In This Moment - Black Wedding (ft. Rob Halford)
Irina - Haluun Olla Yksin
Jack Savoretti - Candlelight
Jack Savoretti - Greatest Mistake
Jack Savoretti - Love Is On the Line
Kaija Koo - Pelkkaa Voittoo
Katy Perry - Never Really Over
Kazka - Plakala
Keiino - Spirit In the Sky
Kylie Minogue - Sincerely Yours
Lady Gaga - Always Remember Us This Way
Lady Gaga - Shallow (ft. Bradley Cooper)
Lewis Capaldi - Someone You Loved
Lil Nas X - F9mily (You & Me)
Luca Hanni - Bella Bella
Luca Hanni - She Got Me
Maelle - Toutes les Machines Ont un Coeur
Mahmood - Soldi
Malou Prytz - Left & Right
Marc E Bassy - Treat Me So Bad
Maria Jose - Habito de Ti (ft. Vanesa Martin) (En Vivo)
Maria Jose - Prefiero Ser Su Amante (En Vivo)
Maruv - Black Water
Maruv - Siren Song
Metric - Risk
Męskie Granie 2019 - Sobie I Wam
Ministarke - Mesec Dana (ft. Pedja Medenica)
Misterwives - Whywhywhy
Mylene Farmer - Desobeissance
Naestro - Bella Ciao (ft. Maitre Gims, Vitaa, Dadju, Slimane)
Najoua Belyzel - Le Fleau
Najoua Belyzel - Tu Me Laisses Aller
Natasa Bekvalac - Dodji Mami
Normandie - White Flag
Pale Waves - One More Time
Paulina Rubio - Ya No Me Enganas
Polina Gagarina - Melankholiya
Post Malone - Circles
Priest - Lost Lions
Priest - Our Time Will Come
Rammstein - Auslander
Rammstein - Deutschland
Renate - Ping-Pong
Reni Jusis - Aureola
Rita Ora - Let You Love Me (Acoustic)
Roksana Węgiel - Dobrze Jest Jak Jest
Saara Aalto - Dance Like Nobody's Watching
Sarah Connor - Vincent
Sharon den Adel - Crash And Burn
Shawn Mendes - Senorita (ft. Camila Cabello)
Stand Atlantic - Hate Me (Sometimes)
Stand Atlantic - Lavender Bones
Stand Atlantic - Lost My Cool
Stand Atlantic - Skinny Dipping (ft. Alex Lahey)
Tamta - Replay
Taylor Swift - Lover
Thalia - Lento (ft. Gente de Zona)
The Cranberries - All Over Now
The Cranberries - Wake Me When It's Over
The Goo Goo Dolls - Miracle Pill
The Interrupters - She's Kerosene
The Strumbellas - I'll Wait
The Struts - Dancing In the Street
The Struts - Fire
The Struts - In Love With a Camera
The Struts - Pegasus Seiya
The Struts - Somebody New
The Veronicas - Think of Me
Tiesto - Ritual (ft. Rita Ora & Jonas Blue)
Tiffany - Beautiful
Tiffany - Waste of Time
Tigress - Over Your Love
Tones And I - Dance Monkey
Toni Braxton - Stay
Tove Lo - Glad He's Gone
Tove Lo - Really Don't Like You (ft. Kylie Minogue)
Tulia - Pali Się (Fire of Love)
Within Temptation - Endless War
Within Temptation - Mad World
Within Temptation - Raise Your Banner (ft. Anders Friden)
Within Temptation - Supernova
Within Temptation - Trophy Hunter
Zara Larsson - All the Time


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.12.2019 10:32 PM przez Gaspard.)
21.12.2019 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #2
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Już od jutra zaczynam prezentację stu najlepszych, w mojej opinii, utworów ostatnich 12 miesięcy, a dzisiaj na rozgrzewkę 25 nagrań, którym naprawdę niewiele zabrakło do awansu do pierwszej setki. Część z nich po prostu była zbyt słaba, część się znudziła. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że każdy z tych utworów w pewien sposób umilił mi ostatni rok i bardzo mi miło je tymi pozycjami uhonorować Icon_biggrin

101: CNCO - Hey DJ (ft. Meghan Trainor & Sean Paul)
102: Jack Savoretti - Greatest Mistake
103: Renate - Ping-Pong
104: Tones And I - Dance Monkey
105: Kaija Koo - Pelkkaa Voittoo
106: Avril Lavigne - Dumb Blonde (ft. Nicki Minaj)
107: The Goo Goo Dolls - Miracle Pill
108: The Struts - Pegasus Seiya
109: Priest - Our Time Will Come
110: Shawn Mendes - Senorita (ft. Camila Cabello)
111: Ellie Goulding - Sixteen
112: Keiino - Spirit In the Sky
113: Bradley Cooper - Alibi
114: Ally Brooke - Low Key (ft. Tyga)
115: Dolcenera - Amaremare
116: Najoua Belyzel - Le Fleau
117: Tiffany - Beautiful
118: Lil Nas X - F9mily (You & Me)
119: Doda - Nie Wolno Płakać
120: Thalia - Lento (ft. Gente de Zona)
121: Roksana Węgiel - Dobrze Jest Jak Jest
122: Ministarke - Mesec Dana (ft. Pedja Medenica)
123: Stand Atlantic - Hate Me (Sometimes)
124: Tove Lo - Glad He's Gone
125: Fleur East - Favourite Thing
26.12.2019 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #3
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
(26.12.2019 12:40 AM)Gaspard napisał(a):  104: Tones And I - Dance Monkey
110: Shawn Mendes - Senorita (ft. Camila Cabello)
Jeszcze się nie zaczęło poważne odliczanie, a już dwa fantastyczne kawałki wyleciały Icon_sad
26.12.2019 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #4
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
(26.12.2019 12:51 PM)mike napisał(a):  Jeszcze się nie zaczęło poważne odliczanie, a już dwa fantastyczne kawałki wyleciały
No niestety, w obu przypadkach zmęczenie materiału. Ale świadczy to o tym, że poziom jest w tym roku naprawdę wysoki skoro tak dobre kawałki nie znalazły dla siebie miejsca w pierwszej setce Icon_wink



No to zaczynamy wielkie odliczanie. Na początek dwadzieścia miejsc z końca pierwszej setki


#100
Tiesto & Jonas Blue - Ritual (ft. Rita Ora)


[Obrazek: CmACWOW.jpg]
Tegoroczną najlepszą setkę otwiera jedna z nielicznych "radiówek", jakie w tym roku goszczą w moim zestawieniu. W zasadzie sam nie wiem skąd wzięła się moja sympatia do tego dosyć zwyczajnego nagrania, ale od razu wpadło mi w ucho i po dziś dzień wywołuje we mnie nostalgiczne wspomnienia z tegorocznych wakacji. Bardzo bym chciał by cały dzisiejszy radiowy pop tak wyglądał - mocny wokal, świetna produkcja i przebojowość. Przepis na hit murowany.



#99
The Cranberries - All Over Now

[Obrazek: X73w8f7.jpg]

Śmierć Dolores O'Riordan była zdecydowanie jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w muzycznym świecie w ostatnich latach. Zwłaszcza że Żurawin słuchałem od wczesnego dzieciństwa i byłem bardzo zżyty z niektórymi nagraniami. Dlatego właśnie bardzo ucieszyła mnie zapowiedź pierwszego pośmiertnego albumu grupy. Co prawda obawiałem się trochę o to, że będą to nagrania na słabym poziomie, wyciągnięte z wcześniejszych odrzutów. Na szczęście się nie zawiodłem, a pierwszy singiel, zapowiadający nowe wydawnictwo znalazł się nawet w podsumowaniu końcoworocznym.



#98
The Interrupters - She's Kerosene

[Obrazek: MLhkGmE.jpg]

Potrzebowałem trochę czasu aby do tego nagrania się przekonać, ale ostatecznie się udało, a The Interrupters zadebiutowali z przytupem na mojej liście. Charakterystycznym elementem ich wszystkich kompozycji jest niesamowity wokal Aimee (bez bicia przyznam się, że początkowo wziąłem ją za mężczyznę xD) oraz niesamowita energia, która wręcz bucha z ich nagrań. Pierwszy singiel z ich najnowszego wydawnictwa zdecydowanie umilił mi zeszłą zimę i do dzisiaj chętnie do niego wracam.



#97
Tiffany - Waste of Time

[Obrazek: c7GFHvI.jpg]

Znana ze swojego megahitu sprzed ponad 30 lat amerykańska wokalistka powróciła ostatnio z dużą dawką nowego materiału i załapała się również do tegorocznego podsumowania. Jest to stosunkowo świeże nagranie, które bardzo szybko wspięło się do pierwszej trzydziestki mojego cotygodniowego zestawienia i już od pewnego czasu ciągle chodzi mi po głowie. Liczę że Tiffany już niedługo zaprezentuje nam jeszcze więcej nowych potencjalnych przebojów, a ich poziom nadal będzie tak wysoki jak dotychczas.



#96
Arisa - Tam Tam

[Obrazek: Qv2vAHQ.jpg]

Aktualnie jedna z najpopularniejszych wokalistek z Półwyspu Apenińskiego powróciła ostatnio z porcją nowego materiału, a to jeden z singli zapowiadających nowe wydawnictwo. Prawdziwa energetyczna bomba, która umiliła mi niejeden letni dzień, a charakterystyczny i bardzo szybko wpadający w ucho rytm chodził mi po głowie przez wiele godzin.



#95
Within Temptation - Endless War

[Obrazek: XTwc5nW.jpg]

Moje zdanie o najnowszym albumie Within Temptation pewnie znacie - nie ma chyba większego fana tego zespołu ode mnie. Sam album uważam za jeden z najlepszych ostatnich lat (jeśli nie nawet wszechczasów!), a kolejne utwory z niego pochodzące po kolei podbijały szturmem moją listę. "Endless War" ze wszystkich nominowanych poradził sobie najsłabiej, ale i tak może pochwalić się niemałymi sukcesami, w tym między innymi pozycją w końcoworocznym zestawieniu.



#94
Mahmood - Soldi

[Obrazek: AkcMSua.jpg]

W mojej opinii jeden z najciekawszych utworów tegorocznego konkursu piosenki Eurowizji. Pochodzący z Egiptu Mahmood doskonale połączył charakterystyczne dla kultury arabskiej rytmy z włoskim językiem i stworzył jeden z największych przebojów tego roku w Italii, zajął drugie miejsce w konkursie, a jego utwór jest (z tego co kojarzę) najczęściej streamowanym utworem w historii całego festiwalu. Kolejnym sukcesem dla wokalisty jest również obecność na mojej liście 100 największych przebojów roku 2019. Liczę, że Mahmood jeszcze nie raz pokaże na co go stać i dalej będzie w tak niezwykły sposób łączył wpływy dwóch, tak pozornie od siebie różnych, kultur.



#93
Sharon den Adel (My Indigo) - Crash And Burn

[Obrazek: A4xxkBN.jpg]

Wokalistka Within Temptation, Sharon den Adel dała się poznać szerszej publiczności jako solistka, występując ponad 10 lat temu u boku Armina van Buurena. W zeszłym roku, pod pseudonimem My Indigo, wydała swój debiutancki, solowy album, który zupełnie mnie oczarował swoim marzycielskim i magicznym klimatem. "Crash And Burn" to w mojej opinii najlepsze nagranie na całym albumie, które porwało mnie do tego stopnia, że udało mu się zawędrować do końcoworocznego zestawienia. Mam nadzieję że pomimo aktywności w zespole, Sharon będzie miała kiedyś jeszcze chęć nagrania kolejnego solowego albumu. Czekam z niecierpliwością :3



#92
Irina - Haluun Olla Yksin

[Obrazek: zUwk6IK.jpg]

Jedno z najnowszych nagrań tej bardzo znanej w całej Finlandii wokalistki zaproponował mi kiedyś Spotify i mogę szczerze przyznać, że trafił bezbłędnie. Irina znakomicie udowadnia, że pop-rock jako gatunek jeszcze nie umarł i wciąż ma się dobrze. Dodatkowym atutem jest również język fiński, który prywatnie bardzo lubię i chciałbym w przyszłości, jeśli tylko czas pozwoli, poznać jeszcze bliżej. Na razie mogę się zadowolić słuchaniem fińskiej muzyki, której twórcy po raz kolejni udowadniają mi, że są bezbłędni w tym co robią.



#91
Edyta Górniak - Król (ft. Gromee)

[Obrazek: vPknOVs.jpg]

Edzia od paru lat zbiera się i zbiera by wydać nowy album, ale specjalnie jej się z tym nie spieszy, czym doprowadza fanów do białej gorączki. Tym razem postanowiła nawiązać współpracę z chyba najpopularniejszym obecnie producentem muzycznym, czego efektem jest ten oto utwór. Chociaż mam wrażenie, że tym razem Gromee oryginalnością się nie popisał (pulsujący bit w refrenie aż za bardzo kojarzy mi się z innym elektronicznym utworem, który zimą zeszłego roku był mocno męczony przez polskie stacje radiowe) to jednak podołał zadaniu i stworzył jeden z najlepiej wyprodukowanych singli w języku polskim tego roku. Jeśli Edyta ma kiedyś wydać ten nowy album to możę lepiej żeby poszła w tym kierunku zamiast kolejnych przepełnionych patosem ballad.



#90
Avril Lavigne - Tell Me It's Over

[Obrazek: SNsdfkx.jpg]

Patrząc z dzisiejszej perspektywy trochę żałuję, że nie doceniłem bardziej tego utworu, chociaż mimo wszystko był u mnie nawet małym przebojem - doszedł nawet do pierwszej piętnastki zestawienia. Bardzo ładna i rytmiczna ballada, w której Avril po raz kolejny pokazuje swoje wokalne zdolności. Szkoda trochę, że nigdzie na świecie nie został porządnie doceniony, a cały najnowszy album Kanadyjki przeszedł przez rynek muzyczny dosyć niepostrzeżenie. Mimo to mam nadzieję, że Lavigne się nie zrazi, a jej kolejne wydawnictwo światło dzienne ujrzy już niedługo.



#89
Misterwives - Whywhywhy

[Obrazek: SY49F87.jpg]

Zespół ten poznałem dzięki mojej znajomej i jestem jej za to bardzo wdzięczny. "Whywhywhy", będący pierwszym singlem zapowiadającym najnowsze wydawnictwo Amerykanów, jest prawdziwą energetyczną bombą, która swoim brzmieniem i profesjonalizmem w produkcji przypomina najnowsze nagrania Paramore (a może nawet je przewyższa). Mam nadzieję, że o tej szóstce usłyszy kiedyś świat, bo są naprawdę niesamowici w tym co robią.



#88
Kylie Minogue - Sincerely Yours

[Obrazek: ZlVdUlp.jpg]

O najnowszym albumie australijskiej królowej popu rozpisywałem się już w zeszłorocznym podsumowaniu. W tym roku na mojej liście pojawił się ostatni z moich albumowych ulubieńców i oto właśnie on. Co prawda z biegiem czasu trochę mi się przejadł, ale do dzisiaj strasznie żałuję, że ostatecznie nie został singlem i nie doczekał się teledysku, bo drzemał w nim ogromny potencjał. Liczę jednak, że Kylie już wkrótce wróci z nowym materiałem i wynagrodzi mi tę stratę Icon_razz2



#87
George Ezra - Pretty Shining People

[Obrazek: nAEWjCY.jpg]

Kolejna pozycja należy do uroczego Brytyjczyka, który swoim głosem zahipnotyzował już miliony. Ostatni singiel, promujący jego najnowsze wydawnictwo, stało się u mnie największym przebojem George'a i mało brakowało aby dotarł do pierwszej dziesiątki. Na wielki plus zasługują również tekst i przeuroczy teledysk, który uważam za jeden z najlepszych wypuszczonych w ciągu ostatnich miesięcy. A sam utwór bardzo często puszczam sobie na poprawę humoru, gdy mam gorszy dzień - zawsze pomaga.



#86
Saara Aalto - Dance Like Nobody's Watching

[Obrazek: O3V2eQo.jpg]

Na miejscu osiemdziesiątym szóstym kolejna Finka, tym razem już w bardziej światowym języku. Saara Aalto (bo to o niej mowa), po reprezentowaniu swojego kraju w zeszłorocznym konkursie piosenki Eurowizji zajęła się dalszą promocją swojego najnowszego, anglojęzycznego albumu, a jednym z singli go promujących została właśnie ta piękna ballada. Oryginał uważam za cudowny w swojej prostocie, ale do mojej codziennej playlisty trafiła zremiksowana wersja, która moim zdaniem jest równie poruszająca, a dzięki sporej dawce przebojowości została również hymnem tegorocznego marszu równości w Londynie. Życzę Saarze dalszych sukcesów i mam nadzieję, że w swojej dalszej karierze wyda jeszcze niejeden utwór stojący na równie wysokim poziomie jak ten.



#85
Tulia - Pali Się (Fire of Love)

[Obrazek: aXqL1oo.jpg]

Początkowo nie byłem do końca przekonany co do sukcesu dziewczyn na tegorocznej Eurowizji, ale po kilku przesłuchaniach ostatecznie się przekonałem. Genialne połączenie ludowej muzyki z elektroniką i chwytliwą melodią w połączeniu ze świetnymi wizualizacjami i strojami dały niesamowity efekt i oglądałem występ dziewczyn jak zahipnotyzowany. Szkoda, że ostatecznie nie udało im się przejść do finału (zwłaszcza że brakowało naprawdę niewiele). Jednak nawet pomimo tego do tego nagrania wracam bardzo często, a dziewczyny uważam za jedną z najbardziej obiecujących grup na rodzimym rynku muzycznym. Trzymam mocno kciuki za dalszy rozwój ich kariery i niecierpliwie czekam na ich drugi album.



#84
Camila Cabello - Liar

[Obrazek: xyOGKj6.jpg]

Za dosyć zabawny uważam fakt, że gdy Camila była członkinią jednego z najpopularniejszych girlsbandów tej dekady, Fifth Harmony, uważałem ją za irytującą i działającą mi na nerwy, a po jej odejściu i rozpoczęciu solowej kariery polubiłem ją tak bardzo, że na zapowiedź drugiego albumu czekałem z niecierpliwością. Ostatecznie opłaciło się, a oba single wydane jednocześnie jako pierwsza zapowiedź zrobiły na mojej liście ogromną karierę. "Liar" co prawda był tym, który znudził się szybciej i obecnie wracam do niego dosyć rzadko, ale nie można mu odmówić wdzięku - głównie dzięki inspiracją regionalną kubańską muzyką. Na razie nie zdradzę na którym miejscu pojawi się drugi nominowany utwór wokalistki, ale mogę powiedzieć tylko tyle, że znacznie wyżej niż ten.



#83
Ava Max - Sweet But Psycho

[Obrazek: 08HGMHn.jpg]

Przez niektórych obwołana "Lady Gagą nowego pokolenia", amerykańska wokalistka o albańskich korzeniach, Ava Max, pojawiła się właściwie znikąd, a jej debiutancki singiel podbił chyba wszystkie możliwe listy przebojów. Na mojej liście wystartował z delikatnym opóźnieniem, ale mimo to osiągnął naprawdę dużo, docierając aż do pierwszej piątki notowania. Co prawda po ponad roku znudził mi się trochę i dziś wracam do niego już nieco mniej chętnie, ale nadal uważam go za bardzo interesujący. Niecierpliwie czekam na debiutancki album Avy i liczę, że zachwyci mnie równie mocno co single go promujące.



#82
Ed Sheeran - Blow (ft. Bruno Mars & Chris Stapleton)

[Obrazek: d25EleG.jpg]

Do tej pory moje relacje z Edem Sheeranem nie układały się zbyt dobrze. Miał u mnie co prawda jeden wielki przebój i kilka mniejszych, ale uważałem (i trochę nadal uważam) za jednego z najbardziej przecenionych wokalistów dekady. Myślę że po ogromnym sukcesie albumu "Divide" Edowi również przeszła ta myśl przez głowę, więc aby pokazać się z nieco innej strony zdecydował się na wydanie nowego wydawnictwa, na które składa się kilkanaście utworów napisanych we współpracy z innymi artystami, różniących się często całkowicie od repertuaru do którego przyzwyczaił nas Brytyjczyk. Moją uwagę najbardziej przyciągnął efekt współpracy z Bruno Marsem i Chrisem Stapletonem. Panowie stworzyli niesamowity przebój, wręcz buchający energią na całe kilometry. Żałuje jedynie, że tak świetny singiel odniósł chyba najmniejszy sukces ze wszystkich, promujących najnowsze wydawnictwo. Zazwyczaj staram się stronić od takich określeń, ale mam wrażenie, że trochę źle to świadczy o nowym pokoleniu słuchaczy.



#81
Taylor Swift - Lover

[Obrazek: dLY3HAJ.jpg]

Pannę Swift i jej twórczość bardzo lubię, ale mam problem z jej najnowszym albumem. Nie chcę tu pisać całej recenzji, ale mam wrażenie, że trochę za bardzo się rozmyła i straciła pazur, który towarzyszył jej na poprzednich krążkach. Na szczęście po dwóch bardzo mocno średnich singlach go promujących przyszedł czas na trzeci, tytułowy i tutaj czekało mnie miłe zaskoczenie. Dostaliśmy bardzo ładną, trochę ckliwą (ale w tej ckliwości uroczą i niewinną) balladę, przy której naprawdę ciężko się nie uśmiechnąć. Życzę Taylor, której piosenki o nieudanych związkach stały się wręcz memem, aby w końcu ułożyła sobie swoje życie osobiste, odpoczęła tyle ile potrzebuje i żeby na kolejnym wydawnictwie wróciła z jeszcze lepszym materiałem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2019 12:20 AM przez Gaspard.)
27.12.2019 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #5
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Większość kawałków z miejsc 100-81 bardzo lubię Icon_smile Z czego wspólne mamy "Soldi", "Pali Się (Fire Of Love)" oraz "BLOW" Icon_smile
27.12.2019 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #6
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
#80
Ciara - Thinkin Bout You

[Obrazek: E5f0uD9.jpg]

Ciara w poprzedniej dekadzie miała u mnie kilka mniejszych przebojów, ale od dawna nie pojawiła się na żadnej wyższej pozycji z żadnym nowym nagraniem. Sytuacja zmieniła się po wydaniu "Thinkin Bout You" - jednego z singli promujących jej najnowszy album, "Beauty Marks". Bardzo przyjemny i relaksujący utwór przepełniony radością i pozytywną energią. Spodobał mi się tak bardzo, że znalazł sobie nawet miejsce w końcoworocznym podsumowaniu i z pewnością będę do niego jeszcze nie raz wracał



#79
Delain - Hunter's Moon

[Obrazek: vgaugEz.jpg]

Delain, holenderski zespół metalowy, założony przez byłego klawiszowca Within Temptation i wokalistkę Charlotte Wessels, został mi zarekomendowany przez Spotify'a jakoś ponad rok temu. Zaciekawił mnie lead singiel z ich najnowszego albumu, więc zdecydowałem się przesłuchać całość i odkryłem tę oto perełkę. Świetny, bardzo mocny i dynamiczny utwór okraszony odpowiednią dozą mroku i tajemnicy oraz wzbogacony niesamowitym wokalem Charlotte.



#78
Ally Brooke - Lips Don't Lie (ft. A Boogie Wit da Hoodie)

[Obrazek: kbq3OO8.jpg]

Po zawieszeniu działalności każda z dziewczyn zdecydowała się pójść w swoim kierunku. Jednak, niestety, o ile Camilą i Normani zainteresował się świat mass mediów to utwory pozostałych dziewczyn przeszły niemal niezauważony. O ile Dinah i Lauren nie załapały się do tegorocznego podsumowania to Ally udało się dostać nominację aż dwa razy. Jej debiutanckiemu singlowi niestety nie udało się dostać do pierwszej setki, ale kolejny okazał się jeszcze lepszy. Świetna kompozycja, nawiązująca do złotej ery r'n'b, sprzed ponad dekady. Dodatkowym atutem jest zwrotka rapera o pseudonimie A Boogie Wit da Hoodie, który, o dziwo, w przeciwieństwie do większości przypadków, w których raperzy jedynie przeszkadzają swoimi niepotrzebnymi wstawkami, tutaj pasuje idealnie i ładnie łączy się z wokalem Ally. Także tutaj plusik



#77
Malou Prytz - Left & Right

[Obrazek: 2dcRcoT.jpg]

Wygląda i brzmi trochę jak nordycka siostra Seleny Gomez, ale swoim repertuarem spokojnie jej dorównuje. Malou Prytz, bo to o niej mowa, to zdolna Szwedka, znana między innymi ze swojego zeszłorocznego występu na Melodifestivalen. Zainteresowany jej debiutanckim singlem, z którym wystąpiła na festiwalu, zapoznałem się szerzej z jej twórczością i poznałem właśnie ten utwór. Świetnie wyprodukowana popowa kompozycja, która brzmi niby jak typowa radiówka, ale jest w niej coś takiego, że aż chce się jej posłuchać po raz kolejny. Czekam niecierpliwie na występ Malou na przyszłorocznym Melodifestivalen, na który już się zgłosiła i życzę jej jak największych sukcesów, bo ma spory potencjał na kolejną gwiazdę szwedzkiej sceny muzycznej.



#76
Męskie Granie Orkiestra 2019 - Sobie i Wam

[Obrazek: oBITACe.jpg]

Po ogromnym sukcesie nagrania promującego zeszłoroczne Męskie Granie na singiel promujący tegoroczną edycję z pewnością wyczekiwano niecierpliwie przez długie miesiące. Niestety, "Sobie i Wam" nie powtórzyło sukcesu "Początku", chociaż w mojej opinii przebija go pod wieloma względami. Bardzo podoba mi się zgranie całej czwórki artystów, którzy występując traktują się jak szczerzy przyjaciele, a na szczególną pochwałę zasługują Nosowska (która jak zwykle bezbłędnie wykonała swoją partię) i Igo (którego tutaj się nie spodziewałem, a w swojej roli spisał się idealnie). Tak więc cóż, czekamy na Męskie Granie 2020 Icon_wink



#75
Normandie - White Flag

[Obrazek: IOYv4Dt.jpg]

Kolejny zespół, który poznałem dzięki dobrodziejstwu internetu i serwisów streamingowych. "White Flag" to singiel promujący ich najnowszy album, a przy okazji bardzo mocny kawałek ze świetnym instrumentalem i niesamowitym wokalem, pomimo tego, że ma już ponad rok, często jest przeze mnie ponownie odtwarzany i za każdym razem z taką samą przyjemnością. Obym takich nagrań w kolejnych miesiącach miał przyjemność poznać jeszcze więcej.



#74
Rita Ora - Let You Love Me (Acoustic)

[Obrazek: BCK6Bxq.jpg]

Ritę Orę bardzo lubię - jest niesamowicie utalentowana oraz jest posiadaczką niezwykle silnego i mocnego wokalu. Mogłaby osiągnąć naprawdę wiele, ale niestety ostatnio marnuje się w miałkich i nijakich kompozycjach, w których nad jej świetnym wokalem przeważa mało wyrazista elektronika, która niepotrzebnie ją zagłusza. Dlatego właśnie tak bardzo polubiłem akustyczną wersję jednego z jej ostatnich przebojów - tutaj wyraźnie czuć wszystkie emocje, które tym nagraniem Rita chciała przekazać oraz ewidentnie słychać jak niesamowitym wokalem dysponuje. Liczę że na kolejnym albumie Ora postara się nieco bardziej i udowodni jeszcze nie raz, że drzemie w niej naprawdę wielki talent.



#73
Tove Lo - Really Don't Like U (ft. Kylie Minogue)

[Obrazek: m5qHSEs.jpg]

To zdecydowanie jedna z tych kolaboracji, których się w ogóle nie spodziewałem. Tove Lo, jedna z moich ulubionych i najbardziej oryginalnych, wokalistek w świecie współczesnego popu zaprosiła do współpracy prawdziwą królową tego gatunku - niesamowitą Kylie Minogue, o której w samych superlatywach mógłbym pisać przez długie godziny. Efektem tej współpracy jest świetny utwór, utrzymany w stylistyce klasycznego disco wzbogaconego o bardziej współczesne elementy. Żałuję jedynie, że nie powstał teledysk, w którym obie panie wystąpiłyby razem, to mogłaby naprawdę być bomba.



#72
Tamta - Replay

[Obrazek: q4tnz0e.jpg]

Ludzie odpowiedzialni za wybór cypryjskich reprezentantów na konkurs Eurowizji zdecydowanie wiedzą co robią. Po ogromnym sukcesie w zeszłym roku, gdy reprezentująca ich wyspę Eleni Foureira zajęła drugie miejsce, zdecydowali się powtórzyć swój sukces i na swoją reprezentantkę wybrali zdolną Gruzinkę bardzo popularną w Grecji. Pomimo tego, że jej nagranie brzmiało podejrzanie podobnie do hitu Eleni to Tamta podołała wyzwaniu - jej występ był zdecydowanie jednym z najlepszych i najciekawszych na tegorocznym festiwalu. Liczę, że i w przyszłym roku Cypr nie zawiedzie i ponownie zaoferuje mi nagranie, którego będę mógł słuchać przez długie godziny.



#71
Jack Savoretti - Candlelight

[Obrazek: KhZS4Tl.jpg]

Jacka poznałem (albo raczej, odkryłem na nowo) dzięki duetowi z Kylie Minogue na jej ostatnim albumie. Z ciekawości sprawdziłem również jego najnowszy wówczas singiel, będący zapowiedzią jego najnowszego albumu. Sam utwór bardzo polubiłem i męczyłem na swoich słuchawkach przez długie tygodnie, a album jest dla mnie jednym z najlepszych jakie zostały wydane w tym roku. Jack jest jednym z moich największych odkryć tego roku i mam nadzieję, że z każdym jego kolejnym nagraniem będę słuchać go jeszcze chętniej.



#70
Lewis Capaldi - Someone You Loved

[Obrazek: J1WEV1M.jpg]

Lewis Capaldi to zdecydowanie jedno z najbardziej pozytywnych zaskoczeń tego roku. Nie sądziłem, że w obecnych czasach klasyczna i bardzo melancholijna ballada ma szansę na odniesienie olbrzymiego sukcesu zarówno w streamingu, jak i na listach. Okazuje się, że jednak tak jest, a "Someone You Loved" okazało się być jednym z największych przebojów ostatnich miesięcy - bardzo mnie to cieszy. Dodatkowym atutem tego nagrania jest również pierwszy teledysk (kilka miesięcy później powstał również drugi), który autentycznie potrafi wycisnąć łzy z oczu, a dodatkowo niesie ze sobą ważne przesłanie. Pozycja jak najbardziej zasłużona.



#69
Allie X - Fresh Laundry

[Obrazek: M4HEviE.jpg]

Allie X to zdecydowanie jedna z największych wizjonerek w świecie muzyki okołopopularnej. Z każdym kolejnym nagraniem jestem coraz bardziej pod wrażeniem jej kreatywności i tego jak wiele twarzy jej muzyka potrafi przybierać. "Fresh Laundry", czyli lead singiel z jej nadchodzącego albumu, to zdecydowanie kolejne niesamowite nagranie od Kanadyjki, w którym znowu ujawnia swoją nową twarz. Czekam niecierpliwie na jej dalsze nagrania i mam nadzieję, że zaskoczy mnie na nich jeszcze nie raz.



#68
Sarah Connor - Vincent

[Obrazek: J6QhEOl.jpg]

Zastanawia mnie ilu Europejczyków pamięta obecnie Sarę Connor, czyli jedną z najpopularniejszych niemieckojęzycznych wokalistek poprzedniej dekady. Po porażkach na rynku międzynarodowym Sarah zdecydowała się na przestawienie się na język niemiecki i ograniczenie nagrywania jedynie do swojej ojczyzny. Można się kłócić z tym czy wyszło jej to na dobre, ale zdecydowanie dostarczyła swoim fanom wielu niezwykłych nagrań, które, ze względu na wyśpiewanie ich w swoim ojczystym języku, są jeszcze ciekawsze. "Vincent" to zdecydowanie najlepsze co nagrała w ciągu ostatnich lat i mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą jej równie wiele takich przebojów. Bardzo na plus również teledysk utrzymany w gospelowej stylistyce.



#67
Hoshi - Femme a la Mer

[Obrazek: q15vFqj.jpg]

Powszechnie mówi się o tym, że język francuski jest jednym z najpiękniejszych w muzyce i nadaje on utworom w nim wyśpiewanym charakterystyczny klimat. Nie sposób się z tym nie zgodzić, zwłaszcza patrząc na to nagranie, które wręcz bije energią, a na dodatek jest niesamowicie klimatyczne i aż prosi się o kolejny odsłuch. Hoshi, dwudziestotrzyletnia, początkująca francuska wokalistka, zdecydowanie umie wykrzesać ze swojego języka to co najlepsze i dzięki swojemu niesamowitemu wokalowi nadać swoim utworom świetną aurę tajemnicy i magiczności. Oby tak dalej!



#66
Pale Waves - One More Time

[Obrazek: 7yvrSrw.jpg]

Utwór polecony mi przez jednego z forumowiczów, który zaraził mnie już przy pierwszym odsłuchu. Niesamowicie wpadająca w ucho kompozycja, która przywodzi mi na myśl wiele świetnych pop-rockowych kompozycji sprzed kilku dekad. Do dzisiaj bardzo chętnie do niego wracam i myślę, że w przyszłości również będę



#65
Doda - Krakowski Spleen

[Obrazek: QAY4Wd2.jpg]

Doda od dawna miała problem ze znalezieniem samej siebie, ciągle będąc rozdartą między popowymi radiówkami a rockowymi balladami. Po wielu klęskach w wydaniu swojego trzeciego dance-popowego albumu, Doda zdecydowała się zerwać z dotychczasowym wizerunkiem i zacząć w końcu robić to, co naprawdę uważa za właściwe. Moim zdaniem to była jedna z najlepszych decyzji w jej karierze - udało jej się nagrać świetny album z coverami wielu znanych przebojów, utrzymany w orkiestrowo-akustycznym klimacie. Jednym z nagrań, które na nim się pojawiły jest cover jednego z największych przebojów Manamu, w który Doda tchnęła nowe życie i wykonała go w charakterystyczny dla siebie sposób. Ja jestem bardzo na tak i mam nadzieję, że wkrótce znowu usłyszymy o Rabczewskiej i jej kolejnych muzycznych osiągnięciach.



#64
Post Malone - Circles

[Obrazek: uIXDzLu.jpg]

Post Malone i jego nowe oblicze, zaprezentowane na najnowszym wydawnictwie, to również jedna z największych niespodzianek tego roku. "Circles" to utwór, którego zupełnie się po nim nie spodziewałem, a który sprawił, że bardzo zyskał w moich oczach. Pomimo tego, że w kilku jego poprzednich utworach dało się wyczuć emocje, które chciał przekazać to tutaj mamy ich prawdziwą kumulację, a Post ukazuje słuchaczom swoje wrażliwsze i delikatniejsze oblicze. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec pasma sukcesów tego utworu, a kolejne nagrania Nowojorczyka również będą charakteryzowały się taką głębią jak ten.



#63
Paulina Rubio - Ya No Me Enganas

[Obrazek: F51jEJJ.jpg]

Karierę Pauliny śledzę od dosyć dawna - przez dwie ostatnie dekady wielokrotnie osiągała wysokie pozycje na moich notowaniach, a w zeszłym roku powróciła z porcją nowego materiału. Ten utwór to jeden z singli promujących jej najnowsze wydawnictwo. Ma on w sobie niesamowite pokłady energii i brzmi naprawdę dobrze zarówno przy pierwszym odsłuchu, jak i każdym kolejnym. Cieszę się z tego, że Paulina, w odróżnieniu od większości latynoskich artystów, nie odeszła w stronę płytkiego reggaetonu, tylko dalej nagrywa w swoim stylu.



#62
Joanna Liszowska - Into U

[Obrazek: XffNHRF.jpg]

Kolejne z największych zaskoczeń tego roku - aktorka, Joanna Liszowska, kojarzona przeze mnie głównie z serialami obyczajowymi na Polsacie, we współpracy ze szwedzkimi producentami, zdecydowała się podbić rynek muzyczny i nagrać swój debiutancki singiel. Sam utwór nie jest może najwyższych lotów, ale bardzo wpada w ucho i pozwala Aśce zaprezentować swój godny podziwu wokalny warsztat. Myślę że po poprawieniu swoich występów na żywo, które zdecydowanie mogłyby być lepsze i kontynuowaniu współpracy ze Szwedami, Liszowska mogłaby spokojnie ciągnąć dalej swoją muzyczną karierę. Życzę jej kolejnych sukcesów i mam nadzieję, że polskie stacje radiowe w końcu się nią zainteresują.



#61
The Veronicas - Think of Me

[Obrazek: ZvfIdAc.jpg]

Od wydania przez bliźniaczki Origliasso, znane szerszej publiczności jako The Veronicas, singla "In My Blood", który na mojej liście okazał się być wielkim przebojem, niecierpliwie czekałem na powrót sióstr na estradę. Ich powrót okazał się być jeszcze bardziej spektakularny niż sądziłem, a singiel "Think of Me" również okazał się być w moich notowaniach całkiem niezłym hitem. Mam nadzieję, że dziewczyny wkrótce wydadzą zapowiadany od dawna album, na który czekam już od dawna. Liczę, że się nie zawiodę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2019 11:50 PM przez Gaspard.)
27.12.2019 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #7
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
#60
Rammstein - Auslander

[Obrazek: kzqRmQ6.jpg]

Dowód na to, że języków uczyć się trzeba Icon_razz2
A tak na poważnie, świetne, bardzo żywiołowe i dynamiczne nagranie, w stylu bardzo "rammsteinowym". Bardzo na plus (zresztą jak prawie zawsze w ich przypadku) oceniam klip, którym ponownie zmietli z powierzchni całą konkurencję. Panowie, pomimo tego że na scenie są już prawie ćwierć wieku, to dalej udowadniają, że nie mają sobie równych



#59
The Strumbellas - I'll Wait

[Obrazek: 7Rhpa1D.jpg]

The Strumbellas poznałem w 2016 dzięki ich singlowi "Spirits", który został na mojej liście ogromnym przebojem. Nic dziwnego, że na wieść o ich powrocie zareagowałem bardzo entuzjastycznie. Zdecydowanie było warto czekać. Z najnowszego albumu grupy do gustu najbardziej przypadł mi ten utwór - bardzo żywiołowa i dynamiczna kompozycja, zdecydowanie jedna z piękniejszych opowiadających o miłości i przywiązaniu, jakie miałem przyjemność słuchać w tym roku. Panowie, ode mnie duży plusik dla was leci.



#58
Lady Gaga - Always Remember Us This Way

[Obrazek: npcEoF8.jpg]

Jeśli mówimy o miłosnych balladach to w tym roku jedną z artystek w nich przodujących była zdecydowanie Lady Gaga na soundtracku do oscarowego hitu, w którym zagrała główną rolę. Film do dzisiaj oglądałem już kilka razy i nic nie zapowiada tego, żeby miał mi się znudzić. A soundtrack do dzisiaj często puszczam sobie w wolnym czasie, a ten utwór to jedna z moich ulubionych kompozycji na nim. Jestem bardzo ciekaw w jakim kierunku zdecyduje się teraz pójść Gaga, ale jeśli ma zamiar nagrać więcej pięknych ballad w tak świetnym stylu to pozostaje mi tylko odliczać dni.



#57
Bonnie Tyler - Hold On

[Obrazek: OcdHoPj.jpg]

Z Bonnie Tyler, którą swoją drogą bardzo lubię, mam taki problem, że ostatnio na rynku muzycznym więcej jej nie było niż była, a swoje nowe albumy wydaje bardzo rzadko. Plus tej sytuacji jest taki, że w tym roku zdecydowanie opłaciło się czekać, a Bonnie uraczyła nas piękną balladą utrzymaną w stylu country-rocka. Bardzo przyjemny utwór do posłuchania zarówno w domowym zaciszu, jak i w samochodzie czy podczas spaceru. Dodatkowo bardzo podoba mi się ten nostalgiczno-melancholijny klimat i bardzo żałuję, że nie wykorzystano go w jakimś pomysłowym klipie. Mogła wyjść naprawdę perełka.



#56
Hoshi - Ta Mariniere

[Obrazek: aDig2d2.jpg]

Po raz kolejny jedną z moich ulubionych francuskojęzycznych wokalistek w tym roku. Właśnie dzięki temu kawałkowi udało jej się mnie porwać i zaciekawić resztą swojej twórczości. Bardzo energetyczna, żywiołowa kompozycja, której największym plusem jest niesamowity i idealnie pasujący do niej wokal Hoshi oraz świetna warstwa instrumentalna. Oby znad Sekwany w przyszłym roku dotarło na moją listę jeszcze więcej tak dobrych kompozycji, bo ostatnio coś krucho z francuskojęzycznymi przebojami u mnie.



#55
Stand Atlantic - Lost My Cool

[Obrazek: mZhTnCx.jpg]

Stand Atlantic, pop-punkowy zespół z Australii, do zdecydowanie jedno z moich tegorocznych muzycznych odkryć, z których jestem najbardziej dumny (Spotify pokazuje mi, że nawet największe Icon_razz2). Wszystkie ich kompozycje mają w sobie coś takiego, co sprawia że aż chce się ich słuchać jeszcze raz. Spośród trzech singli z ich najnowszego długogrającego (i przy okazji debiutanckiego) albumu, który zawojowały w tym roku moje notowania, ten odniósł najmniejszy sukces, ale i tak bardzo miło go wspominam - głównie dzięki niesamowitej warstwie instrumentalnej w tle, zachwycającemu wokalowi Bonnie oraz świetnemu teledyskowi.



#54
Tigress - Over Your Love

[Obrazek: Z27bWR7.jpg]

Poznałem ich jakieś 4 lata temu, gdy ich debiutancki singiel został mi zasugerowany przez YT. Od tego czasu bacznie obserwuję ich karierę i udało mi się zaprzyjaźnić z kilkoma ich nagraniami. Ich ostatni singiel, właśnie ten utwór, bardzo przypadł mi do gustu i udało mu się nawet osiągnąć pierwszą dziesiątkę na mojej liście (co do tej pory temu zespołowi udało się tylko raz, przy debiucie). Zdecydowanie będę do tego nagrania bardzo często wracał, bo ten drapieżny, wręcz kipiący wściekłością, refren to jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek nagrali. Oby tak dalej!



#53
Emma - Io Sono Bella

[Obrazek: jf99r28.jpg]

Z Emmą lubię się od dosyć dawna i w ciągu ostatniej dekady udało jej się aż kilkukrotnie znaleźć na podium w moich cotygodniowych notowaniach, a w pierwszej setce pojawiły się prawie wszystkie jej single. Nic dziwnego, że po dużym sukcesie jednego z jej zeszłorocznych nagrań niecierpliwie czekałem na jej powrót, który nastąpił znacznie szybciej niż się spodziewałem. A był to zdecydowanie powrót z przytupem - Emma po raz kolejny udowodniła, że jest świetna w tym co robi, a ten drapieżny i niesamowicie energiczny utwór jest jednym z najlepszych w całej jej karierze.



#52
Edyta Bartosiewicz - Lovesong

[Obrazek: USayNEk.jpg]

Może nigdy nie byłem wielkim fanem Edyty, ale bardzo kilka nagrań z jej całkiem imponującej dyskografii. Dodatkowo, lista moich ulubionych utworów jej autorstwa w tym roku powiększyła się o jeszcze jedno. Bardzo nowoczesna i świetnie wyprodukowana ballada, będąca czymś innymi niż to, z czym zazwyczaj kojarzyłem panią Bartosiewicz. Z pewnością będę wyczekiwał na jej kolejne nagrania, a do tego będę często wracał, bo zdecydowanie jest warte zapamiętania. Jedynie teledysk mógł być trochę lepszy, ale zgaduję, że pewnie budżet na zbyt wiele nie pozwalał.



#51
Ellie Goulding - Do You Remember?

[Obrazek: wuoxhxP.jpg]

Jeśli ktoś zapytałby się mnie dlaczego lubię Ellie Goulding to zapewne pokazałbym mu ten utwór. Bardzo żywiołowa kompozycja naładowana aż po brzegi pozytywną energią i nostalgiczno-marzycielskim klimatem. Szkoda, że nie doczekała się większego rozgłosu, w przeciwieństwie do jej pozostałych nowszych (i w mojej opinii sporo słabszych) kompozycji, bo myślę, że mógłby powstać do tego całkiem fajny i przyjemny teledysk. Liczę że pomimo zapowiedzi bardziej dostosowanego do współczesnych trendów albumu, Ellie uraczy nas na nim chociażby kilkoma kompozycjami takimi jak ta - bo zdecydowanie warto.



#50
The Cranberries - Wake Me When It's Over

[Obrazek: fR93wKo.jpg]

Bardzo żałuję, że tego utworu nie udało się Żurawinom wydać gdy Dolores jeszcze żyła - bardzo bym chciał zobaczyć jej występ na żywo z tym nagraniem. Bardzo mocna, wyrazista i bardzo "żurawinowa" kompozycja, która zdecydowanie zasłużyła na wydanie na singlu i na sukces, jaki odniosła (a takie mam przynajmniej wrażenie) na obu forach, na których się udzielam. Pozostaje mi tylko się cieszyć z tego, że nawet jeśli Dolores już z nami nie ma to jej niesamowity głos dalej może nas zachwycać.



#49
Najoua Belyzel - Tu Me Laisses Aller

[Obrazek: Dn8ovsf.jpg]

Zapowiedź nowego albumu jednej z moich ulubionych francuskojęzycznych wokalistek to była zdecydowanie jedna z przyjemniejszych dla mnie wiadomości w tym roku. Moje oczekiwania jeszcze bardziej rozgrzał jeden z singli promujących nowe wydawnictwo Francuzki, który przypomina mi najlepsze nagrania w dotychczasowej dyskografii Belyzel. Delikatny i kobiecy, a zarazem mocny i wyrazisty wokal oraz nowoczesne, elektroniczne brzmienie. Liczę na to, że to jeszcze nie koniec promocji nowego wydawnictwa i doczekamy się jeszcze jakiegoś singla.



#48
Ania Karwan - Trzy Kilometry w Linii Prostej

[Obrazek: VGXwgZ4.jpg]

Nie skłamię jeśli napiszę, że po debiutanckim albumie Ani Karwan nie spodziewałem się zbyt wiele. Pierwsze dwa single były (w mojej opinii) dosyć nijakie i przeciętne ("Głupcy") albo nudne ("Czarny Świt"). Na szczęście okazało się, że byłem w błędzie, a album zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. "Trzy Kilometry w Linii Prostej" to zdecydowanie jeden z najlepszych utworów, jaki się na nim znalazł. W nim najbardziej słychać wszystkie wokalne umiejętności Ani, a największym plusem nagrania jest niesamowity refren, który zachwyca przy pierwszym i każdym kolejnym odsłuchu. Mam cichą nadzieję, że to jeszcze nie koniec tej ery i ten niesamowity utwór doczeka się wydania na singlu (najlepiej wraz z teledyskiem). Bo zdecydowanie jest tego wart.



#47
Giusy Ferreri - Le Cose Che Canto

[Obrazek: 2wHJ1HU.jpg]

Giusy to moja ulubiona włoskojęzyczna wokalistka i na każdą nowość z jej strony czekam z niecierpliwością. Nie rozczarowałem się i tym razem. Chociaż nie jest to nagranie na miarę jej największych przebojów to jest w nim coś uzależniającego, co sprawiło że bardzo chętnie wracałem do niego przez długie tygodnie, a nawet miesiące. Dodatkowo rozczulił mnie klip, w którym pojawia się mała córeczka wokalistki (właściwie to po raz drugi, bo wcześniej miała okazję pojawić się jeszcze w brzuchu mamy Icon_razz2), która, jak widać, jest jej oczkiem w głowie. Do samego utworu z pewnością będę jeszcze nie raz wracał i niecierpliwie czekam na kolejne nowości od Giuseppy.



#46
Mylene Farmer - Desobeissance

[Obrazek: uNcdrZv.jpg]

Nawet pomimo tego że nie jest już pierwszej młodości, Mylene Farmer z każdym swoim kolejnym albumem udowadnia, że królowa francuskiej elektroniki jest tylko jedna. "Desobeissance", tytułowy singiel z najnowszego albumu Francuzki, polubiłem co prawda dopiero po czasie, ale słuchałem go bardzo intensywnie przez długie tygodnie i bardzo chętnie wracam do niego nawet dzisiaj. Mylene ma niesamowity talent do łączenia swojego pięknego ojczystego języka (dodatkowo wyśpiewanego delikatnym, kobiecym wokalem) z elektronicznymi melodiami w tle. Czysta perfekcja.



#45
Maria Jose - Habito de Ti (ft. Vanesa Martin) (En Vivo)

[Obrazek: jJ3fCP3.jpg]

Maria Jose, jedna z moich ulubionych meksykańskich wokalistek, rozpoczęła w tym roku przygotowania do wydania swojego pierwszego albumu zawierającego live albumu. Już po pierwszym zapowiadającym go singlu mogłem stwierdzić, że był to genialny pomysł. Maria, we współpracy z Vanessą Martin (która jest autorką oryginalnego utworu) nagrały świetny duet, a ich głosy znakomicie się uzupełniają. Samo nagranie stoi na najwyższym poziomie (zarówno instrumentalnie jak i wokalnie), a oprócz tego jest bardzo lekkie, przyjemne i pozytywne, co jeszcze bardziej umila odsłuch.



#44
Marc E. Bassy - Treat Me So Bad

[Obrazek: lsRM62w.jpg]

Samego Marca kojarzyłem z gościnnych występów u innych artystów, ale nie spodziewałem się, że któryś z jego solowych utworów tak bardzo mi się spodoba. A tu kolejne zaskoczenie. Bardzo przyjemny, chwytliwy i łatwo wpadający w ucho kawałek, którego zdecydowanie najmocniejszym punktem jest refren - jeden z najlepszych i najbardziej rytmicznych w popowych kompozycjach w tym roku. Sam utwór dosyć wyróżnia się na tle pozostałych nagrań autorstwa Marca, ale mam nadzieję, że zostanę przez niego zaskoczony w przyszłości podobną perełką.



#43
Metric - Risk

[Obrazek: qKNslHB.jpg]

Utwór poznałem dzięki jednemu z forumowiczów i bardzo szybko go polubiłem (do tego stopnia, że zacząłem głębiej zakopywać się w dyskografię zespołu). Znakomita kompozycja - niesamowity głos wokalistki świetnie łączy się z elektryzującym rytmem i przywodzi na myśl wielkie hity sprzed kilku dekad. Zdecydowanie jedno z najprzyjemniejszych odkryć tego roku, czego efektem jest tak wysokie miejsce w zestawieniu. A jestem pewny, że to nie jeszcze nie koniec mojej przygody z tym zespołem.



#42
Naestro - Bella Ciao (ft. Maitre Gims, Vitaa, Dadju, Slimane)

[Obrazek: CoZavlU.jpg]

Doskonały przykład na to jak z czegoś powszechnie znanego, w tym przypadku włoskiej pieśni partyzanckiej, można stworzyć coś zupełnie nowego. Piątka francuskich artystów, w odpowiedzi na wiele katastrof jakie dotknęły ostatnio ten kraj, zadecydowała o nagraniu nowej wersji tej ponadczasowej pieśni w formie protest songu. Efekt jest naprawdę powalający - największe wrażenie robi wykonanie tego utworu w języku francuskim oraz nadanie mu, dzięki niesamowitej warstwie instrumentalnej, zupełnie nowej, dużo bardziej współczesnej formy. Chapeau bas!



#41
The Struts - Fire

[Obrazek: PwEZwjV.jpg]

O tym jak niesamowite utwory robią The Struts pisałem już wiele razy, ale właśnie temu nagranie muszę przyznać specjalną nagrodę za jeden z najbardziej żywiołowych utworów jakie towarzyszyły mi w tym roku. Mówię serio, takiej energetycznie i pozytywnie naładowanej bomby ze świecą (hehe) szukać we współczesnej muzyce. Aż chce się puścić wewnętrzne hamulce i zdzierając sobie gardło, wtórować Luke'owi w refrenie. Krótko mówiąc, prawdziwie ogniste (hehe) nagranie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2019 11:50 PM przez Gaspard.)
28.12.2019 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #8
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Cytat:#100
Tiesto & Jonas Blue - Ritual (ft. Rita Ora)
Świetne nagranie w swojej kategorii. Zawsze miałem słabość do Rity Icon_biggrin

Cytat:#94
Mahmood - Soldi
Ależ to jest dobre! Icon_wink U mnie też będzie - wyżej Icon_razz2

Cytat:#90
Avril Lavigne - Tell Me It's Over
O tym nagraniu zupełnie zapomniałem i przy liczeniu przypomniałem sobie. Trochę nie doceniłem Avril w tej odsłonie.

Cytat:#84
Camila Cabello - Liar
Mam problem z tym nagraniem. Samą Camillę bardzo lubię ale "Liar" zaskakująco szybko mi się osłuchało i z miłości przerodziło się do znudzenia.

Cytat:#81
Taylor Swift - Lover
A to jest bardzo niedocenione nagranie. Jedna z lepszych ballad w tym roku Icon_smile

Cytat:#70
Lewis Capaldi - Someone You Loved
Mam jakiś problem z tym nagraniem. Kompozycja jest fantastyczna ale bardzo przeszkadza mi za ciężki wokal Lewisa.

Cytat:#65
Post Malone - Circles
Zgadzam się, że Post Malone zaskoczył tą odsłoną. Dla mnie to jego najlepszy singiel.
29.12.2019 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #9
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Gaspard napisał(a):112: Keiino - Spirit In the Sky
121: Roksana Węgiel - Dobrze Jest Jak Jest

Dwa kawałki, które u mnie są z kolei bardzo wysoko w podsumowaniu - na razie nie będę zdradzał jak wysoko.

Gaspard napisał(a):#94
Mahmood - Soldi

Ten też się znajduje ale już trochę niżej.

Gaspard napisał(a):Oby znad Sekwany w przyszłym roku dotarło na moją listę jeszcze więcej tak dobrych kompozycji, bo ostatnio coś krucho z francuskojęzycznymi przebojami u mnie.

A Indili oraz Jenifer z samplem od Kylie nie słyszałeś? Bo wydawało mi się że widziałem te kawałki u Ciebie w setce.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
29.12.2019 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #10
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
#40
Maruv - Siren Song

[Obrazek: s3PWUVc.jpg]

To mogła być zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji. No właśnie... mogła...
Nie chcę już nawet liczyć który to już raz polityka wpycha się w konkurs i odbiera zwykłą przyjemność z oglądania festiwalu. Pomijając jednak całą warstwę polityczną, sam utwór jest małym arcydziełem - niesamowicie pociągający, mroczny i tajemniczy, a jednocześnie niesamowicie chwytliwy i świetny wypadający na żywo (co Maruv udowodniła podczas występu na ukraińskich preselekcjach). Naprawdę wielka szkoda, że nie udało jej się pojechać, bo o tej dziewczynie powinien usłyszeć cały świat.



#39
Priest - Lost Lions

[Obrazek: nfCGqZD.jpg]

Są takie nagrania, które mają w sobie jakąś magię, która potrafi w jednej chwili oczarować słuchacza i przenieść go w swój własny świat. Takim utworem zdecydowanie jest ten, autorstwa młodej indie-popowej wokalistki ukrywającej się pod pseudonimem Priest. Jej delikatny, a zarazem wyrazisty głos doskonale uzupełnia się z melodią tworząc bardzo harmonijną i spójną całość, którą dodatkowo dopełnia nostalgiczny i marzycielski klimat całego nagrania. Zdecydowanie perełka jeśli chodzi o tego typu nagrania.



#38
Katy Perry - Never Really Over

[Obrazek: 91S81SQ.jpg]

Powrót, którego się spodziewałem, ale w stylu, którego spodziewać się nie mogłem. Miałem jakieś nieodparte wrażenie, że w tym roku się już z Katy nie polubię, a tu proszę, niespodzianka. Zdecydowanie jedno z najlepszych nagrań w tym roku jeśli chodzi o popowe radiówki firmowane znanymi nazwiskami. Do tego świetny klip (ale tutaj Katy od zawsze miła mistrzynią w swoim fachu, więc tego akurat się spodziewałem) i tekst, więc czegóż można chcieć więcej? Dodatkowo teraz przypomina mi również wiele pięknych chwil tego lata, więc wracam do niego z jeszcze większą przyjemnością. Niestety, z kolejnymi singlami Kaśki już tak łatwo się nie polubiłem, więc pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że zostanę przez nią jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczony.



#37
Daria Zawiałow - Hej Hej!

[Obrazek: IVSZ7UK.jpg]

Będę w stu procentach szczery, jeśli napiszę, że umieszczam Darię na tak niskiej pozycji pełen wstydu i rozczarowania. Polubiłem ten utwór od pierwszego odsłuchu, zaraz po premierze albumu, i niecierpliwie wyczekiwałem na wydanie go na singlu. Rzeczywistość okazała się być dla mnie jeszcze łaskawsza, bo o kilku tygodniach nagraniem zainteresowały się komercyjne stacje radiowe, które wypromowały go na jeden z hitów tego roku. Niestety, konkurencja w tym roku była tak wysoka, że w ostatecznym rozrachunku Daria wylądowała dopiero w czwartej dziesiątce. Ale, patrząc z drugiej strony, jestem naprawdę szczęśliwy z tego powodu, że ten rok okazał się tak obfity w świetne nagrania, że takie perełki jak ten utwór muszę umieszczać zdecydowanie niżej niż bym chciał.



#36
Luca Hanni - She Got Me

[Obrazek: RWXYix7.jpg]

Zdecydowanie jeden z najjaśniejszych momentów tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji (jeśli nie najjaśniejszy). Znałem Lucę już wcześniej, spodziewałem się wielkiego show i takie właśnie dostałem. Szkoda trochę, że ostatecznie nie zajął tak wysokiego miejsca, na jakim bym go widział, ale jedno jest pewne - w tym roku dostał ode mnie dwunastkę. Życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję, że usłyszymy o nim w najbliższych latach jeszcze nie raz, a jego kolejne nagrania będą stały na równie wysokim poziomie co to.



#35
Zara Larsson - All the Time

[Obrazek: mV4OV5W.jpg]

Kolejne z największych zaskoczeń roku 2019 i kolejny dowód na to, że Szwedzi dalej potrafią produkować prawdziwe przebojowe bomby. "All the Time" to bezsprzecznie najlepsze nagranie jakie wyszło spod rąk Zary i bardzo chętnie zobaczyłbym cały album jej autorstwa w takiej stylistyce. Niestety, mam wrażenie, że to nagranie przeszło gdzieś obok i pozostało aż do dzisiaj całkowicie niezauważone przez światowy rynek muzyczny, pojawiając się wysoko jedynie gdzieś w łotewskim airplay'u. Bardzo chciałbym w przyszłości zobaczyć więcej podobnych kompozycji autorstwa Zary, ale mam wrażenie, że patrząc na popularność jej pozostałych nagrań wokalistka raczej wybierze łatwiejszą ścieżkę podążania za trendami. A szkoda, bo w takiej odsłonie jak tutaj prezentuje się najlepiej.



#34
Helena Paparizou - Askopa Xenihtia

[Obrazek: dL5qthd.jpg]

Grecka królowa znowu wróciła i po raz kolejny udowodniła, że pomimo upływających lat ciągle jest w formie i ciągle potrafi oczarować. Tym razem porwała mnie niesamowitą balladą, w której, jak zwykle, przyciąga swoim mocnym wokalem, a jednocześnie hipnotyzuje warstwą instrumentalną, w której tym razem pierwsze skrzypce grają właśnie.. skrzypce, dzięki którym kompozycja sprawia wrażenie jeszcze bardziej oryginalnej i nasuwa skojarzenia z orientalnymi melodiami, do których Paparizou bardzo blisko. No i jeszcze do tego przepiękny grecki język, z którym w tym roku polubiłem jeszcze bardziej i zacząłem przyswajać jego podstawy. Cały czas czekam na nowe wydawnictwo Heleny i mam nadzieję, że zahipnotyzuje mnie na nim jeszcze nie raz.



#33
Giordana Angi - Chiedo Di Non Chiedere

[Obrazek: RwYTeWm.jpg]

Włoskie wokalistki zdecydowanie mają w sobie coś niesamowitego. Czy to przez ten język? A może to kwestia mocnych głosów, którymi dysponują? To pytanie pozostanie dla mnie tajemnicą, ale to co mogę powiedzieć już teraz to fakt, że w tym roku kolejna wokalistka pochodząca z Italii oczarowała mnie swoim głosem i sposobem w jaki potrafi go wykorzystywać, właściwie się nim bawiąc i traktując go jak instrument, równorzędny z innymi obecnymi w nagraniu. Giordana Angi, bo to o niej mowa to początkująca włoska wokalistka, przed którą widzę perspektywę zrobienia ogromnej kariery. Moim marzeniem jest usłyszenie jej kiedyś w duecie z Giusy Ferreri - obie panie swoimi głosami doszczętnie zniszczyłyby system.



#32
Clodie - Devil In Disguise

[Obrazek: avS9MdD.jpg]

Jedna z najbardziej obiecujących polskich wokalistek młodego pokolenia wraz z zespołem znowu dają czadu. Bo ogromnym sukcesie na mojej liście z ich debiutanckim singlem pod koniec zeszłego roku wydali kolejny, który rozbił bank, docierając nawet na szczyt zestawienia. Prawdziwa bomba, która wybucha już przy pierwszym odsłuchu i wciąga słuchacza już od pierwszych sekund. Niestety, czas robi swoje i po ponad roku nagranie nie robi już takiego wrażenia jak za pierwszym razem, ale do dzisiaj wspominam je bardzo przypominam, czego wynikiem jest całkiem wysokie miejsce w końcoworocznym podsumowanie. Oby kolejny rok przyniósł jeszcze więcej takich nagrań.



#31
Toni Braxton - Stay

[Obrazek: iqXGjUp.jpg]

Pomimo, że sam utwór skończy w przyszłym roku 10 lat i pojawił się na wydanym w 2010 roku albumie "Pulse" to jako singiel wydany został dopiero kilka miesięcy temu. Dosyć dziwne posunięcie wytwórni, ale, jako że nie znałem tego nagrania wcześniej, to pokochałem je już od pierwszego odsłuchu, czego efektem jest tak wysokie miejsce w stu najlepszych nagraniach roku 2019 (albo w tym przypadku, odkrytych przeze mnie w 2019). Sama kompozycja jest świetną balladą utrzymaną w typowym dla Toni stylu klasycznego r'n'b, którego (przynajmniej takie mam wrażenie) coraz mniej w mainstreamie. Mam nadzieję, że nowy album Braxton nadejdzie możliwie jak najszybciej i pojawią się na nim takie perełki jak ta. Oby jak najwięcej!



#30
Lady Gaga - Shallow (ft. Bradley Cooper)

[Obrazek: RU1AJgc.jpg]

Sukces tego nagrania na chyba wszystkich możliwych listach przebojów to również jedno z najprzyjemniejszych zaskoczeń tego roku. Pomimo tego, że za pierwszym razem nie byłem specjalnie przekonany to po zobaczeniu filmu z każdym kolejnym przesłuchaniem zacząłem doceniać to nagranie coraz bardziej. Początkowo obawiałem się tego czy Gaga powinna iść w takim kierunku, ale teraz stwierdzam, że jeśli tak ma wyglądać jej przyszły wizerunek to jestem bardzo na tak. Oby jej dobra passa trwała jak najdłużej, a kolejne nagrania stały na równie wysokim poziomie co ten singiel. Trzymam kciuki.



#29
Ava Max - Torn

[Obrazek: ZLDDVSa.jpg]

Zdecydowanie najlepsze ze wszystkich nagrań jakim do tej pory Ava nas uraczyła. Pomimo wykorzystania powszechnie znanych i pozornie przemielonych już na wszystkie sposoby nieśmiertelnych sampli ABBY nagranie to wciąż brzmi świeżo i charakterystycznie, co jest dowodem na to, że samo użycie fragmentu starszego przeboju nie jest niczym złym - oryginalnym jest użycie go tak aby cała uwaga nie skupiała się na nim, a tak z pewnością jest w tym przypadku. Strasznie żałuję, że temu nagraniu nie udało się odnieść tak spektakularnego sukcesu jak największy przebój wokalistki, bo, w mojej opinii, przebija go pod każdym możliwym względem. Czekam niecierpliwie na debiutancki album Avy i mam przeczucie, że się nie rozczaruję. Obym się nie mylił.



#28
Maelle - Toutes les Machines Ont un Coeur

[Obrazek: LsHayac.jpg]

Zarówno na liście tegorocznych największych zaskoczeń jak i najciekawszych odkryć to nagranie zajęłoby wysokie pozycje. Młoda francuska wokalistka w cudownie harmoniczny sposób przeplata ze sobą teatralne zwrotki z przebojowym refrenem wypełnionym mocną elektroniką i emocjami. No i do tego jeszcze język francuski, który pięknie uzupełnia całość nadając jej jeszcze lepszego wydźwięku. Prawdziwa perełka, zarówno wśród francuskojęzycznych, jak i ogólnoświatowych nagrań.



#27
Giordana Angi - Stringimi Piu Forte

[Obrazek: 18wnhyd.jpg]

Zachwyciła mnie już przy pierwszym poznaniu, a kolejnym nagraniem oczarowała jeszcze bardziej. Giordana tym razem prezentuje swoje łagodniejsze, delikatniejsze i bardziej dziewczęce oblicze, a tą piękną miłosną balladą udowadnia, że potrafi poruszać bardzo głęboko. No i dodatkowo piękny, symboliczny teledysk. Nie wiem za bardzo o czym jeszcze mogę się rozpisywać, bo całe nagranie jest dla mnie doskonałe. Mogę się przyczepić jedynie do faktu, że tak szybko się kończy Icon_razz2



#26
Elena Tsagkrinou - Paradeisos

[Obrazek: lNHLoCw.jpg]

Ta zdolna Greczynka to jedno z moich najciekawszych odkryć tego roku. Jej styl bardzo kojarzy mi się z Heleną Paparizou, a dzięki nieco innej od tamtej barwie głosu nagrania te brzmią inaczej, lecz równie pasjonująco. W tym utworze wyraźnie da się wyczuć gwałtowne emocje, dodatkowo podkreślane niesamowitą, wręcz magiczną warstwą instrumentalną, od której włos może się zjeżyć na głowie. Będę bardzo uważnie przyglądał się Elenie, bo czuję, że mogę zatrzymać się przy jej twórczości na długie lata.



#25
Nataša Bekvalac - Dodji Mami

[Obrazek: mSc9ELp.jpg]

Zasłyszane na tegorocznych wakacjach na Bałkanach i zdecydowanie jedno z najciekawszych odkryć tego roku. Serbska wokalistka przeplatająca swój ojczysty język z brazylijskimi rytmami to połączenie, którego spodziewać się nie mogłem. Samo nagranie miażdży konkurencję w prawie wszystkich konkurencjach i wchodzi w głowę tak mocno, że od sierpnia siedzi na mojej codziennej playliście i nie zapowiada się, żeby miała ją szybko opuścić. Kolejny dowód na to, że Bałkany to prawdziwa kopalnia potencjalnych przebojów, które, gdyby nie pochodzenie, mogłyby spokojnie dorównywać popularnością tym latynoskim.



#24
The Struts - In Love With a Camera

[Obrazek: 0vtMwfu.jpg]

Zdecydowanie jedno z ciekawszych nagrań od tego zespołu i bardzo cieszę się z tego, że pojawiło się na wielu różnych listach na obu forach, na których się udzielam. The Struts po raz kolejny udowadniają, że rock nie jest jeszcze martwy, a kolejne pokolenia również potrafią się nim bawić i tworzyć małe arcydzieła inspirując się dorobkiem poprzednich. Moim zdaniem w kategorii muzyki rockowej w 2019 The Struts nie mieli sobie równych. Żywię głęboką nadzieję, że w następnych latach utrzymają poziom, a ich muzyka będzie mi ciągle towarzyszyć. A patrząc na to jak wysokim poziomie stoją ich najnowsze kompozycje, jestem tego coraz bardziej pewien.



#23
Kazka - Plakala

[Obrazek: wAEEAeh.jpg]

Do dzisiaj nie mogę zrozumieć jakim cudem przeszedłem obok tego nagrania obojętnie tyle razy i zachwyciłem się nim dopiero po ponad roku. Starożytna mądrość ludowa mówi mi, że lepiej późno niż wcale, więc oto jest i ona, Kazka, a raczej ukrywające się pod tym pseudonimem ukraińskie trio z niesamowitą Oleksandrą Zaricką na wokalu. Od dawna jestem zdania, że języki słowiańskie przekazują emocje w naprawdę wyjątkowy sposób, a takie nagrania jak to tylko utwierdzają mnie w tym przekonanie. Ukraiński to naprawdę piękny język i mam nadzieję, że w kolejnych latach uda mi się odkryć jeszcze więcej nagrań w nim wyśpiewanych.



#22
Jack Savoretti - Love Is On the Line

[Obrazek: QQwb3WT.jpg]

Jack to również jedno z moich największych odkryć tego roku. Zauroczył mnie swoim głosem już od pierwszego naszego spotkania, a po wysłuchaniu jego najnowszego albumu wiedziałem, że nasza przygoda szybko się nie skończy. "Love Is On the Line" to jeden z singli promujących nowe wydawnictwo Brytyjczyka, moim zdaniem najbardziej udany. Niesamowicie pociąga mnie niesamowity klimat tego nagrania i cała magia w nim zawarta. Mam nadzieję, że w przyszłości Jack zaskoczy mnie jeszcze nie raz, a jego muzyka będzie towarzyszyła mi przez długie lata.



#21
Celine Dion - Lying Down (ft. Sia)

[Obrazek: BgY73qt.jpg]

Na powrót Celine na rynek muzyczny czekałem od dawna, ale wiedziałem że jeśli wróci to wróci zmieniona. Śmierć męża zdecydowanie była czymś co odcisnęło wyraźny ślad na jej życiorysie, ale dzięki swojej odwadze i wewnętrznej sile udało jej się stanąć na nogi. Bardzo ją za to podziwiam. O ile nie jest mi po drodze ze wszystkimi jej najnowszymi nagraniami tak to przypadło mi do gustu już przy pierwszym odsłuchu i już wtedy wiedziałem, że to jest to. Współpraca z Sią zdecydowanie była dla niej bardzo korzystna, a efektem jest ta przepiękna i wzruszająca ballada, która za każdym razem tak samo dogłębnie mnie porusza. Życzę Celinie dużo szczęścia w dalszym życiu i mam nadzieję, że jej dobra passa będzie dalej trwać.
30.12.2019 01:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #11
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
#20
In This Moment - Black Wedding (ft. Rob Halford)

[Obrazek: dZTDIMr.jpg]

Przyznam się szczerze, że po tym zespole nie spodziewałem się tak przebojowego i wpadającego w ucho nagrania, a tu proszę, zaskoczyli mnie. Co prawda zainteresowałem się nim ponad pół roku po premierze, ale patrząc na pasmo sukcesów, jakie na moich notowaniach zaliczył, myślę że było warto. Sam utwór jest wariacją na temat przeboju Billy'ego Idola o białym weselu w trochę... mroczniejszej wersji. Dodatkowym atutem jest gościnny występ Roba Halforda, wokalisty Judas Priest, za którym nigdy specjalnie nie przepadałem, ale jego partie, w połączeniu z wokalem Marii, idealnie się zgrywają i tworzą spójną, kompozycyjną całość. Te wszystkie czynniki złożyły się na wielki przebój, który otwiera tegoroczną drugą dziesiątkę zestawienia.



#19
Reni Jusis - Aureola

[Obrazek: ClJUnDn.jpg]

Bez dwóch zdań jeden z najlepszych i najbardziej przebojowych utworów w języku polskim w tym roku. Reni Jusis po raz kolejny udowadnia, że pomimo lat dalej jest jedyną królową elektreniki na polskim rynku muzycznym, a "Aureola" może stanąć na jednym poziomie z takimi wielkimi przebojami Reni jak "Kiedyś Cię Znajdę" czy "Mikstura". Żałuję, że nagranie nie dostało tak wielkiego wsparcia ze strony stacji radiowych na jakie zasługiwało, bo z pewnością obie strony mogłyby na tym skorzystać. A tymczasem idę włożyć tęczową aureolę i lecę na parkiet.



#18
Within Temptation - Trophy Hunter

[Obrazek: ndV4zVR.jpg]

W mojej opinii jeden z najmocniejszych momentów najnowszego albumu najnowszego albumu Within Temptation i prawdopodobnie najcięższy pod względem brzmienia. Umieszczenie go na samym końcu tracklisty i powierzenie roli zamknięcia całości jest genialnym rozwiązaniem - zarówno jego intro jak i outro brzmią po prostu epicko - nie ma chyba innego słowa, które mogłoby to opisać. Samo nagranie ma w sobie coś niesamowitego, jakąś magię, która sprawia, że można go słuchać w kółko i w kółko, a ono i tak za każdym razem zaskakuje czymś nowym. Bardzo bym chciał usłyszeć ten utwór kiedyś jako soundtrack w jakimś filmie science-fiction, w którego klimat wpisałby się idealnie - głównie ze względu na futurystyczny charakter całego albumu.



#17
Indila - Parle à Ta Tête

[Obrazek: sc9e4Z5.jpg]

Jeden z powrotów na który wyczekiwałem najbardziej niecierpliwie. I oto nagle, w pewien sierpniowy poranek, zaskakuje mnie informacja o tym, że Indila, moja ulubiona francuskojęzyczna wokalistka, wydała nowy singiel. Trochę niepokoiłem się o jakość nowego materiału, ale już po pierwszym odsłuchu mogłem odetchnąć spokojnie, mistrzowski poziom został utrzymany. Nie było to do końca to, czego się spodziewałem i bardzo się z tego cieszę i niecierpliwie wyczekuję drugiego albumu Francuzki o prawdziwie światowym pochodzeniu. Coś czuję, że może to być jeden z najlepszych krążków przyszłego roku.



#16
Daria Zawiałow - Szarówka

[Obrazek: qGiWZcN.jpg]

Moim skromnym zdaniem absolutny majstersztyk, najlepsze nagranie w karierze Darii i utwór, którym mnie do siebie przyciągnęła tak bardzo, że dzisiaj spokojnie mogę nazwać się jej fanem. Fenomenalnie napisana, wyśpiewana i zagrana kompozycja o niezwykle nostalgicznym i melancholijnym klimacie, która idealnie wpisuje się w stylistykę jesiennej ulewy lub zimowej pluchy. Innym olbrzymim plusem jest teledysk, poruszający niezwykle poważny problem porzucania "niepotrzebnych" psów. Bardzo się również cieszę z tego, że sama Daria bardzo zaangażowała się w kampanię mającą na celu zapobieganie takim przejawom okrucieństwa oraz zachęcającą do adopcji bezpańskich psów ze schroniska. We współczesnym społeczeństwie takich właśnie artystów nam potrzeba.



#15
The Struts - Dancing In the Street

[Obrazek: PAaMsyk.jpg]

Sam utwór obchodził w tym roku 55 urodziny, a jego oryginalne wykonanie należy do grupy Martha and the Vandellas. Przez ponad 5 kolejnych dekad utwór przeszedł przez ręce The Mamas and the Papas, Grateful Dead, Van Halen, Davida Bowiego i Micka Jaggera, Nikki Webster po to aby w tym roku zostać wykonanym po raz kolejny przez jeden z moich ulubionych obecnie rockowych zespołów czyli bezbłędnych The Struts. Jestem pod wrażenia jak energetyczny, porywający i niesamowicie żywiołowy jest ten cover, podczas którego nogi aż same rwą się do tańca - czy to na ulicy czy nawet w domu. Dodatkowym atutem jest sam wokalista zespołu, Luke Spiller, który nie dość że wygląda jak nieślubne dziecko Joan Jett i Frieddego Mercury'ego to swoim wokalem i charyzmą może spokojnie do nich równać.



#14
Stand Atlantic - Skinny Dipping (ft. Alex Lahey)

[Obrazek: Ycxz2jc.jpg]

Tytułowy singiel z debiutanckiego albumu australijskiego zespołu Stand Atlantic, dodatkowo wzbogacony o wokal również australijskiej rockmanki Alex Lahey. Głosy obu wokalistek doskonale się uzupełniają i tworzą bardzo spójną całość, która wciąga słuchacza już od pierwszych sekund, a refren jest jednym z najmocniejszych momentów w całej dyskografii zespołu. Jeden z hitów tegorocznego lata, do którego po dziś dzień bardzo chętnie wracam i z pewnością będę to robił jeszcze przez długi czas. Niecierpliwie czekam na kolejny album grupy i wprost nie mogę się doczekać kolejnych niesamowitych przebojów ich autorstwa.



#13
Maria Jose - Prefiero Ser Su Amante (En Vivo)

[Obrazek: 23KMcs1.jpg]

Pisałem już wcześniej o tym, że wydanie przez Marię Jose albumu nagranego podczas jednego z jej koncertów było strzałem w dziesiątkę. Wokalistka dzięki swojemu niezwykle mocnemu wokalowi, świetnej charyzmie i wciągającej choreografii stworzyła małe arcydzieło, które wciąga już przy pierwszych odsłuchu, a oglądanie specjalnie zarejestrowanego podczas koncertu klipu to czysta przyjemność dla oczu. Dodatkowo, Jose jest pierwszą artystką, której udało się dwukrotnie obsadzić jeden utwór na szczycie w dwóch różnych wersjach.



#12
The Struts - Somebody New

[Obrazek: 1Ejt5K6.jpg]

Sam utwór bardzo mi się spodobał już przy pierwszym odsłuchu albumu. Jest czymś zupełnie innym od reszty utworów - nieco bardziej wyciszone, spokojne nagranie przepełnione melancholią i żywymi emocjami, które stopniowo rozkręca się by przy ostatnim refrenie wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Utwór zdecydowanie wart polecenia, do którego z pewnością będę wielokrotnie wracał.



#11
Camila Cabello - Shameless

[Obrazek: pG91sUY.jpg]

Po Camili Cabello, która przekonała mnie do siebie już swoim debiutanckim singlem (który aż do niedawna był moim ulubionym nagraniem jej autorstwa), ale takiej perełki jak ten utwór się po niej nie spodziewałem. Podobnie jak wspominany przed chwilą "Crying In the Club", "Shameless" jest genialną elektroballadą, która wzbogacona pięknym klipem, atakuje słuchacza ze wszystkich stron swoją perfekcją i uzależnia go od siebie na długie godziny. Do dzisiaj praktycznie co chwilę maltretuję to nagranie i minie jeszcze wiele czasu zanim mi się znudzi.
30.12.2019 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #12
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
#10
Maruv - Black Water


Przyznam się szczerze, że bardzo długo zastanawiałem się nad tym w jakiej kolejności umieścić nagrania z dwóch pierwszych miejsc, bo oba miały równie wysokie szanse na wygraną. W ostatecznym rozrachunku zdecydowałem się pozwolić Rammsteinowi na wygraną z bardzo prostego powodu - to nagranie jest czymś ponadczasowym, niesamowitym, o czym będzie można mówić przez lata. Oprócz tego ten fenomenalny klip, który mogę określić jako jeden z najlepszych w całej historii muzyki, zwłaszcza dla takiego pasjonata historii jak ja. Jeśli będę kiedyś zadawał sobie pytanie "Z czym kojarzy mi się rok 2019?" to odpowiedzią zdecydowanie będzie to nagranie. Czapki z głów dla wszystkich odpowiedzialnych za jego powstanie, a ja jestem przekonany, że będę do niego wracał bardzo często i gdybym miał kiedyś zrobić swego rodzaju Top Wszechczasów to byłby on w ścisłej czołówce. A w tym roku - "Rammstein, Rammstein über alles".

To tyle, bardzo dziękuję wszystkim komentującym zarówno to podsumowanie, jak i moje cotygodniowe notowania. Życzę Wam nie tylko udanego roku 2020, ale i całej kolejnej dekady, która, jak mam nadzieję, będzie pełna takiej muzyki, jaką chcielibyśmy usłyszeć.
Szczęśliwego nowego roku!
31.12.2019 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #13
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Cytat:#40
Maruv - Siren Song
Oj tak, bardzo szkoda, że nie miała okazji zaprezentować się przed europejską publicznością. Wróżyłbym jej 5 miejsce Icon_wink

Cytat:#37
Daria Zawiałow - Hej Hej!
#16
Daria Zawiałow - Szarówka
To był świetny rok Darii Icon_wink Miałem okazję być na koncercie niedawno - jej utwory brzmią nawet lepiej na żywo. U mnie poradziła sobie nawet lepiej Icon_wink

Cytat:#36
Luca Hanni - She Got Me
Zgadzam się, że zasługiwał na więcej Icon_wink TOP 3 powinno być wolne od Rosji i byłoby idealnie Icon_biggrin

Cytat:#08
Ania Karwan - Słucham Cię w Radiu Co Tydzień
Ojej!! Jakoś nie zauważyłem, że ona tak świetnie sobie radziła u ciebie. Myślałem, że jestem osamotniony w miłości do tego nagrania Icon_smile

Cytat:#01
Rammstein - Deutschland
No to zostałem zdeklasowany w różnorodności gatunków jakich słucham. Numer #1 bardzo zaskakujący.
01.01.2020 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #14
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2019)
Gaspard napisał(a):#17
Indila - Parle à Ta Tête


A już się bałem, że zapomniałeś o niej. Widać, że słabo śledzę Twoją listę.

Gaspard napisał(a):#01
Rammstein - Deutschland

Top 30 mojego rocznego podsumowania. Paradoksalnie, ale to właśnie głównie ten utwór wprowadził na moją listę na szerszą skalę niemieckojęzyczną muzykę, dotychczas praktycznie nieobecną poza paroma wyjątkami z przeszłości. To jest właśnie siła rocka.

Gaspard napisał(a):#06
Polina Gagarina - Melankholiya



Nagranie odkryte właściwie przypadkiem, w którym zakochałem się już od pierwszego odsłuchu. Wszystko w tym nagraniu jest perfekcyjne - poczynając od wokalu Poliny, przez elektryzującą warstwę instrumentalną aż po język rosyjski, który pięknie spina całość kompozycyjną.

Podpisuję się w 100%.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020 01:36 AM przez kolej_grzesiek.)
02.01.2020 01:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.10) Gaspard 0 52 21.03.2024 10:32 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.03) Gaspard 0 18 21.03.2024 10:31 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.25) Gaspard 0 24 21.03.2024 10:30 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.18) Gaspard 0 84 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.11) Gaspard 0 38 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.04) Gaspard 0 29 08.03.2024 09:26 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.28) Gaspard 0 132 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.21) Gaspard 0 52 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.14) Gaspard 0 53 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.07) Gaspard 0 214 08.01.2024 01:15 AM
Ostatni post: Gaspard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości