Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mata - Patointeligencja
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #21
RE: Mata - Patointeligencja
kajman napisał(a):Nie odniosę się do textu, bo nie zwróciłem na niego zbytnio uwagi
Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, szczególnie jeśli zrobiłeś to z premedytacją.

Radio Epsilon
17.12.2019 01:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 085
Dołączył: Dec 2009
Post: #22
RE: Mata - Patointeligencja
"Patointeligencja" właśnie wybrzmiała w Trójce (z komentarzem odnośnie tekstu)!

WOLNE MEDIA!!!
17.12.2019 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 511
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Mata - Patointeligencja
neo01 napisał(a):z komentarzem odnośnie tekstu
Jakim zżera mnie ciekawość?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.12.2019 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Mata - Patointeligencja
neo01 napisał(a):Polecam jednak zatrzymać ucho na tekście i sposobie jego interpretacji.
Czytałem text i uważam ten czas za zmarnowany. Stek banałów.
neo01 napisał(a):Nie wiem w ogóle jak w h-h można te dwie rzeczy od siebie oddzielać
Hip hop uważam za muzykę, a w tej text nie ma wpływu na moją ocenę.
AKT! napisał(a):tak mu wygodniej
Fakt, często (rzekłbym w większości przypadków) wnikać w te bzdety, które śpiewają (i to nie tylko hiphopowcy).
EVENo napisał(a):Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, szczególnie jeśli zrobiłeś to z premedytacją.
Nie robiłem tego z premedytacją, ale faktem jest, że nie przesłuchałem w całości. Nic się nie działo, przeskoczyłem i nadal nic. I tak do końca.
17.12.2019 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #25
RE: Mata - Patointeligencja
Jak nie lubię większości hip-hopowych piosenek, tak ta mnie bardzo szybko wciągnęła. Tekst tego utworu naprawdę bardzo ciekawy Icon_wink
17.12.2019 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Mata - Patointeligencja
A co w nim ciekawego?
17.12.2019 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 085
Dołączył: Dec 2009
Post: #27
RE: Mata - Patointeligencja
Miszon napisał(a):Jakim zżera mnie ciekawość?
To były takie rozważania na temat tego jaki efekt po różnych stronach naszej politycznej mapy wywołał. I informacja, że generalnie kawałek narobił niezłego zamieszania, wielu się do niego odnosi itp. Bardziej szczegółowo to to, że "prawa" strona używa tego tekstu do ataku na zgniłe elity, ale to już wiemy. Natomiast ludzie lewicy ponoć narzekają, że chłoptaś porusza takie tematy jak to się dzieci bogaczy "bawią", a mamy tak ważne problemy społeczne jak chociażby bieda. Ciekawe że ktoś tak na to patrzy, swoją drogą.

WOLNE MEDIA!!!
17.12.2019 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Mata - Patointeligencja
Zastanawiam się, czy naprawdę lewica tak do tego podchodzi czy to kolejne mydlenie oczu.
17.12.2019 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 085
Dołączył: Dec 2009
Post: #29
RE: Mata - Patointeligencja
Wydaje mi się, że akurat tu chodziło o lewicowych publicystów.

WOLNE MEDIA!!!
17.12.2019 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Mata - Patointeligencja
I faktycznie takie bzdury wypisują?
17.12.2019 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 630
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Mata - Patointeligencja
nihil novi Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.12.2019 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #32
RE: Mata - Patointeligencja
neo01 napisał(a):Natomiast ludzie lewicy ponoć narzekają, że chłoptaś porusza takie tematy jak to się dzieci bogaczy "bawią", a mamy tak ważne problemy społeczne jak chociażby bieda.
Już był taki co reprezentował biedę. Peja się nazywał.

http://rateyourmusic.com/~meni
18.12.2019 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Mata - Patointeligencja
AKT! napisał(a):nihil novi
Nie czytuję lewicowych publicystów, ale jeżeli faktycznie tak piszą to dobrze czynię.
18.12.2019 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 085
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: Mata - Patointeligencja
Ale uważasz że bieda nie jest problemem czy co?

WOLNE MEDIA!!!
18.12.2019 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Mata - Patointeligencja
Nie o to chodzi. Ale czepianie się kogoś, że śpiewa o czym śpiewa jest kompletnie bez sensu. Niezależnie od tego, co sądzę o tekście to uważam, że śpiewa o czym chce i nikomu nic do tego dopóki nie przekracza pewnych granic.
18.12.2019 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 630
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: Mata - Patointeligencja
kajman napisał(a):Nie czytuję lewicowych publicystów, ale jeżeli faktycznie tak piszą to dobrze czynię.
bywa, że tak, ale często piszą mądre i ważne rzeczy, nie generalizujmy, to krzywdzące

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.12.2019 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Mata - Patointeligencja
To szkoda, że tak głupio się potrafią podłożyć.
19.12.2019 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Mata - Patointeligencja
neo01 napisał(a):Ponoć jest synem bogatego gościa i chodzi właśnie do takiego dobrego liceum, którego uczniowie nie są niekoniecznie tacy, jak sobie ludzie wyobrażają...
niektórzy nie są tacy źli chyba. w każdym razie ja żadnych szemranych akcji nie mam na koncie Icon_razz.
właśnie dlatego w ubiegłym tygodniu zainteresowałem się (czy raczej bardziej trafnie - zostałem zainteresowany Icon_wink2 ) "Patointeligencją" - bo gość jest z Batorego, bo Batory pojawia się w teledysku. posłuchałem raz, drugi, trzeci - spodobało się na tyle, że od razu weszło na moją listę.
(a do dobrego liceum trafiłem z powodu ocen i zdanych egzaminów, podobnie jak dannar, a nie z powodu rodziców, choć owszem, mama mocno mnie zachęcała, żeby właśnie do Batorego złożyć papiery Icon_wink2 ).

jak to ktoś gdzieś napisał - chyba każde pokolenie potrzebuje mieć swoją "Autobiografię", "Chomiczówkę", "Patointeligencję".
20.12.2019 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 085
Dołączył: Dec 2009
Post: #39
RE: Mata - Patointeligencja
Hmm, nie wiem czy to porównanie utworów jest na miejscu. Mata raczej krytycznie odniósł się w swoim kawałku do swoich znajomych, przynajmniej tak to odebrałem, podczas gdy w dwóch poprzednich jest odczuwalny bardzo silny sentyment (mimo częściowego podobieństwa zachowań).
I na pewno nie wszyscy są tacy źli, a jeszcze jednak zaryzykowałbym tezę, że niektórych zachowań, jakie tu zostały opisane na taką przynajmniej skalę kiedyś nie było wśród licealistów. Ale nawet teraz to pewnie jest jakiś margines, jednak na tyle istotny, że widać warto było o tym zrobić kawałek (choć w sumie on nie tylko o tej patologii jest).
A to, że zadebiutował na Twojej liście, to jednak małe zaskoczenie, bo h-h na niej (mimo że nie śledzę regularnie) niespecjalnie kojarzę (na pewno był, tylko nie tak często, żeby wbił mi się w pamięć).

WOLNE MEDIA!!!
20.12.2019 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #40
RE: Mata - Patointeligencja
(20.12.2019 09:58 PM)neo01 napisał(a):  Hmm, nie wiem czy to porównanie utworów jest na miejscu. Mata raczej krytycznie odniósł się w swoim kawałku do swoich znajomych, przynajmniej tak to odebrałem, podczas gdy w dwóch poprzednich jest odczuwalny bardzo silny sentyment (mimo częściowego podobieństwa zachowań).
Niestety, trudno sobie to wyobrazić, ale wiele osób na pewno obierze ten utwór jako swój hymn.
Dlatego porównałybym Patointeligencję do "Murów" - będą uwielbiać, nie za bardzo wiedząc, o czym jest i że tak naprawdę ich mocno krytykuje.
20.12.2019 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kali Uchis - Te Mata Szymek79 3 246 27.10.2023 06:33 PM
Ostatni post: kajman
  MATA - GiEwOnT Szymek79 4 182 14.10.2023 03:06 PM
Ostatni post: kajman
  Mata - Patoprohibicja neo01 8 528 19.06.2022 01:05 PM
Ostatni post: Adam1992
  Mata - Kiss cam (podryw roku) neo01 12 631 10.07.2021 11:31 AM
Ostatni post: kajman
  Kovacs - Mata Hari Szymek79 0 300 19.09.2020 07:09 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości